EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

hayat35

Alıntı yapılan: g10ca - 05 Mayıs , 2010, 15:17:04
tamam itiraf ediyorum aslında istiyorum  :suclu:
ama cesaretim yok  ;D
sana kendi adıma katılıyorum ki,ben çalışmadığım halde ,okuyorumda arkadaşlar 2.ciyi bilebüyütmüş ne güzel ,bende sabır kalmamış gözüm kesmiyor yani,yaş oldu 33 ,aslında bartum çok yaramaz bir çocuk değil ama,bana düşkünlüğü artık eziyet gibi geliyor ,ama bir kızda istemem değil ,neyse allah hayırlısını nasip etsin ne diyelim  :D
HAYAT HER  DAİM YAŞAMAYA DEĞER....

ponçik

evet canım bende de sabır pek yok, ben de 32 yaşındayım
eşimle 7 yaş var aramızda , ben onun açısından bakınca da biran evvel yapmalıyız diyorum ama bazen de tek çocuk olan arkadaşlarım da oldu diye vazgeçiyorum
dediğin gibi hayırlısı ne ise o olsun  :icon_thumright:
nasip kısmet  :amin:

hayat35

Alıntı yapılan: g10ca - 06 Mayıs , 2010, 16:25:00
evet canım bende de sabır pek yok, ben de 32 yaşındayım
eşimle 7 yaş var aramızda , ben onun açısından bakınca da biran evvel yapmalıyız diyorum ama bazen de tek çocuk olan arkadaşlarım da oldu diye vazgeçiyorum
dediğin gibi hayırlısı ne ise o olsun  :icon_thumright:
nasip kısmet  :amin:
bizimde eşimle aramızda  6 yaş var ,aslında oğlum tek kalmasın diyorum ama ,gözüm kesmiyor ,hakkımızda hayırlısı diyelim ,nasipse olur .
HAYAT HER  DAİM YAŞAMAYA DEĞER....

ponçik

ertl

Alıntı yapılan: Lily Wonka - 05 Mayıs , 2010, 15:37:34
Alıntı yapılan: Emine - 05 Mayıs , 2010, 13:56:19
Tek üzüldüğüm nokta yolda ikisiyle birlikte yürürken durdurup Miray'ı büyük hareketlerle seviyorlar ayyyy anneeee koş koş şu bebeğe bak adı ne tütütüüüü çok tatlı yaaaaa vs vs böyle ağızlarının içine bakıp yalvarıyorum içimden Allah'a nolurrr Ceylin için de 2 tatlı laf etsinler diye  :) Bazıları düşünceli davranıp ablası da çok güzelmiş canımm vs diyor ama herkes o kadar düşünceli olmuyor. Yavrum bi mahsunlaşıyor öyle zamanlarda işte en çok üzüldüğüm anlar o anlar.  :amin:  :nazar:

Çok sık olmasa da bize de denk geliyor böyle öküzler! Nasıl sinirleniyorum anlatamam..

Goncacım, bebegimonline ailesi olarak kararlıyız; doğurtacaz seni! :ehi: :k06: :toothy10:

bende de bu dert var
oğlumda yürümeye başladı ya dışarıya çıktığımızda çok dikkat çekiyo
yada gelen misafirler  oğlumla daha çok ilgileniyolar
bende içimden çok geçirmişimdir birazda kızıma baksalar diye  :-\ malesef düşünemiyolar
o an kızımın içinden neler geçiyo merak ediyorum ve üzülüyorum çünkü kardeşine bakışını görmenizi isterdim
biede biri oğlumu sevdiğinde kızım da kardeşini sevmek istiyo buda onu ne kadar kıskandığını g :-\österiyo
:crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

ponçik

siz şimdi böyle yazınca ben de iki cocuğu olan arkadaşlarıma karşı nasıl davrandığımı bir daha gözden geçirme ihtiyacı hissettim  :-\
sanırım küçük bebek özleminden olsa gerek önce küçüklenme ilgilenmek
uyardığınız için teşekkürler arkadaşlar  :icon_thumright:

anita

kızlarr,
yolda durdurup bebek sevme olayı benimde başıma gelmeye başladı. ama ben Kayra üzülmesin diye hemen müdahale ediyorum. Lukası seviyorlarken daha bir cümle tamamlandığında hiç utanmadan "öhö öhö" diyip gözümle Kayrayı işaret ediyorum.  Hemen Kayraya kayıyor tabi ilgi. Dolayısıyla kızım hiç üzülmüyo. Bu konuda ben hassasım. Kızımın ezilmesine asla izin vermem. Ben onun Lukas doğduktan sonra psikolojisi bozulmasın diye binbir türlü çaba harcarken, yolda gördüğüm tanımadığım kişiyi de hiç utanmadan uyarıyorum açıkçası.

anita

ertl

anita maşallah kuzucuklara 
nazar değmesin çok şekerler  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

ertl

bu oğlum ertuğrulum

Uploaded with ImageShack.us

bu da kızım melike ranam

Lily Wonka

Anitacım, büyük kuzuna da küçük kuzuna da kocaman birer maşallah.. :nazar: Kayra'nın işvesine, saçlarına, gülüşüne söyleyecek söz bulamıyorum! ::) Ne tatlı olmuş.. Lukas'ı da kokla bizim için lütfen.. :)

Tuğbacım, bebişlerin pek güzeller, Allah bağışlasın.. :nazar: Sağlıklı ve mutlu bir ömürleri olsun inşallah..

Lily Wonka

09 Mayıs , 2010, 19:28:16 #13121 Son düzenlenme: 09 Mayıs , 2010, 19:43:42 Lily Wonka
Alıntı yapılan: g10ca - 05 Mayıs , 2010, 15:50:31
arkadaşlar daha önce de bahsetmiştim ya , birazcık duygusal yani benim tekrar doğurmam  ;D
6 yıllık emeğim var çalıştığım şirkette  :dontknow:
yönetimdekiler sağolsun bazı konularda insiyatif sahibi değiller
buradan öylece çıkıp gitmeye niyetim yok , bilmem anlatabildim mi  :-\
ve ayrıca herşey nasip kısmet
Allaha hep dua ediyorum eğer yazılmışsa, hayırlıysa , istersen verirsin diyorum
hayırsızsa zaten istemem için yüreğime bu duyguyu verme diyorum  :amin:

Canım arkadaşım, ben kendi adıma söyliim; takılıyorum sadece sana.. ;) Çocuk sahibi olmak çok önemli bir karar gerçekten. Maddi manevi hazır hissetmek çok önemli dediğin gibi. Biz Hira'da bakılması ile ilgili öyle zorluklar yaşadık ki, sonunda (aslında 2-3 bebiş sahibi olmak istememize rağmen) kesinlikle başka çocuk yapmamaya karar verdik! Ne var ki önlem almaya fırsat bulamadan Mina'ya hamile kaldım.. :dontknow: ::) ;D Hikayeyi az çok siz de biliyorsunuz zaten..

Uzun lafın kısası; sakın ola ki bu laflarımız, takılmalarımız sana kendini baskı altında hissettirmesin. Bize açıklama yapmak zorunda değilsin koşullarına dair.. :) Zamana bırak.. İleride belki olur, belki olmaz.. Ki olmasa da,,, sen zaten dünyalar tatlısı bir kızın "annesisin"! ;) :-*

Lily Wonka

09 Mayıs , 2010, 19:38:13 #13122 Son düzenlenme: 09 Mayıs , 2010, 19:45:15 Lily Wonka

ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN ARKADAŞLAR! :opucuk: :love9: YAVRULARINIZLA BİRLİKTE NİCE MUTLU VE DUYGU YÜKLÜ GÜNLERİNİZ OLSUN İNŞALLAH....

ponçik

Anitaaaa o nasıl bir güzellik öyle maaşallah Kayraya ne kadar güzelleşmiş büyümüş -Gözdenin dediği gibi- işvelenmiş  :nazar:
Lukas da maaşallah kocaman bi çocuk olmuş  :nazar:

Tuğba senin oğlun da çok tatlıymış maaşallah  :nazar:  Kızında tam öpüp öpüp yanakları sıkılmalık maaşallah  :nazar:

Gözdecim teşekkürler , senin de anneler günün kutlu olsun (her ne kadar önceden kutlaşsak da )  ;D  2.cocukla ilgili yazdıklarını okuyunca birden gözlerim doldu neden bilmem duygulandım   ::)
Allah Minayı da Hirayı da size bağışlasın , iki tane dünya tatlısı ev baklavası onlar  :icon_thumright:

c.tesi günü k.pederimin ölüm yıldönümüydü, akşam üzeri apartmandaki komşularımıza  onun niyetine yemek ve helva verdik , Allah kabul etsin nur içinde yatsın  :amin:
Dünde anneler günü sebebiyle valideyi sabah kahvaltısına götürdük , oradan sahil kenarına indik , Eylül kürek ve kovasıyla oynadı , bizde temiz havadan nasiplendik
güzel bir haftasonuydu, bugün yine işbaşı ve kaldığımız yerden devam  ;D

BUGÜN BİZİM 7.EVLİLİK YILDÖNÜMÜMÜZ  :icon_flower:
NİCE UZUN YILLAR DAHA KUTLAMAK NASİP OLUR İNŞALLAH  :love3:

anita

ARKADAŞLAR
ANNELER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.. :love9: