EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

şerife Berat

kızlar merhabalar iş yerinde olduğum için hızlı hızlı okumaya çalıştım yazılanları ama aklımda pek bişi kalmadı....
ikinci bebeklerini doğuran anneler çok şanslısınız biz ikinciyi yapma telaşındayken sizler rahata kavuşmuş olacaksınız inş.berat çok buyudu artık bızımle beraber ortak kararlar almaya başladı,mantıklı bi çocuk,çok tıtız benımle beraber temızlık yapıyor :) artık eskısı gıbı ıstahsız degıl ne bulsa yıyor en azından acıktıgını soyluyor :binkybaby:

bizde ev aldık yarın ıns. bı aksılık cıkmazsa tapumuzu alıcaz eylul yada ekım gıbı tasınıcaz kredı borcumuzu 2 yılda bıtırırsek hemen bende ıstıyorum ıkıncı bebegı yapmayı...rabbım saglıklı hayırlı evlat nasıp etsın herkese.

sımdılık bu kadar yazarım tekrar

ponçik

Şerifecim seni burda gördüğüme çok sevindim  :opucuk:
Berat'a maaşallah  :nazar:
yeni eviniz hayırlı uğurlu olsun, Allah güle güle oturmak nasip etsin  :hello2:
2.çocuk için de Rabbim gönlüne göre versin  :amin:

ertl

merhaba gonca nasılsın  :hello:

şerife evin hayırlı olsun rabbim gönlüne göre versin inş

ponçik

Sağol Tuğba sen nasılsın  :opucuk: Ranacık okula devam ediyor mu  ::)

şerife Berat

TESEKKUR EDERIM TEBRIKLERINIZ ICIN DARISI OLMAYANLARIN BASINA
EVIN TADILAT YAPILACAK YERLERI VER MESELA LAMINATLA MUTFAK DOLABI YENILENECEK FIKRI OLAN GUZEL TASARIMLAR BULUNAN SITELERI BILIYOMUSUNUZ ?

şerife Berat

ertl

Alıntı yapılan: g10ca - 24 Mart , 2010, 12:31:15
Sağol Tuğba sen nasılsın  :opucuk: Ranacık okula devam ediyor mu  ::)

rana okula devam ediyo hemde isteyerek
kendi istedi okulunu çok özlemiş bende  gönderdim çok severek gidiyo  :muzz: :muzz: :muzz:

veeeeeeeeeeeeee
artık rana kendisi uyuyor ayağımda sallamıyorum
yatağına yatırıyorum birtane hikaye okuyorum
iyigeceler öpücüğünden sonra arkasını dönüp uyuyo  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

ponçik

Alıntı yapılan: tuğba rana - 25 Mart , 2010, 00:11:03

veeeeeeeeeeeeee
artık rana kendisi uyuyor ayağımda sallamıyorum
yatağına yatırıyorum birtane hikaye okuyorum
iyigeceler öpücüğünden sonra arkasını dönüp uyuyo  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

:hieyt: oleeeeeeey oleeeeeeeeyy   :hello2:  :hello2:  :hello2:
çok sevindim yaaaa, demek keramet bizim sayfaya gelmendeymiş  :ehi:  :ehi:
okula kendi isteğiyle gitmesi de süper olmuş  :icon_thumright:
bir kere alıştılarmı, hele ki öğretmenini ve arkadaşlarını seviyorsa gerisi kolay  :basardim:

Şerifecim Beratın resmi görünmüyor canım  :dontknow:

şerife Berat

şerife Berat

herkese günaydınnnnn,hayırlı cumalar güzel anneler  :flowers:

ponçik

Serifecim msj.ını aldım canım  :opucuk:
sanada hayırlı cumalar , Beratın resmi görünmüyor
resim yüklerken , msj yazma alanında alt kısımda gözat'ı seçtikten sonra yükleyeceğin resmi seçiyorsun , daha sonra altta host it yazan kutucuğa tıklayıp , açılan sayfada forum code içindeki linki kopyalayıp yazdığın msj.a yapıştırıyorsun   :icon_thumright:
işin nasıl gidiyor, memnunmusun  ::)

bu sabah Eylülü okula gitmesi için uyandırırken içim cız etti, ben ortaokula filan giderken annem hadi sabah oldu dediğinde anne biraz uyuyayım derdim
bu sabah aynı şeyi bana kızım söyleyince , heleki o uykuya muhtaç, minicik , 3,5 yaşındaki bünyesini düşününce ve yan tarafına dönüp "annecim biraz daha uyuyayım" deyip yorganını üstüne çekince içim cız etti  :sad1: daha şimdiden başladılar hayatın yoğun temposuna Allah sonumuzu hayır etsin  :love9: hepimize güç kuvvet sağlık versin  :amin:

anita

arkadaşlar
anne sütü bir göğüsten kaç cc çıkmalı ki sütümün yeterli olduğunu anlayabileyim? bilen varmı?
ben kayrayı mama destekli emzirmiştim. ama oğlumda daha çok süt var sanki. nasıl bilebilirim??

ponçik

Anitacım ilk aylarda ne kadar olmalı bilmiyorum ama ben işe başladıktan sonra sağdığım zamanlarda her göğsümden 100-125 cc geliyordu
nette araştırdım şimdi
bebek ilk bir yıl boyunca günde 300-500 ml. anne sütü almalı diyor

demekki günde 6-8 kere emse 50-70 cc bi seferde yeter sanırım

inşallah bol sütün olur ve sağlıklı bir bebek olur Lukas  :opucuk:

anita

Merhaba,
Biz bugün doktora kontrole gittik 10.gün.
Herşey normal görünüyor. Anne sütü de yetiyor dedi doktor. çünkü 300 gr almış 10 günde. Dolayısıyla mama takviyesine ihtiyacımız olmicak buna çok sevindim. Bu arada Kayra 20 gündür hafiften öksürüyordu dün burun akıntısı da eklendi ve ökdürük  şiddetlendi. Yani iyice grip oldu . Bebeğim için endişeleniyorum inşallah sütüm bebeğimi korur da bari ona bişey olmasın.. :amin:

ponçik

Anitacım Kayraya çook geçmiş olsun , ben bir aydır Eylüle multivitamin veriyorum , için a,b1,c,d, vitaminleri ve balık yağı var , maaşallah diyim elmayı da çok sever hemen hemen hergün yer , bu aralar hasta olmasın diye dua ediyorum, çünkü havalar çok tehlikeli ve yine grip dolaşıyor ortalıkta  ,  okulda bizim kadar dikkat etmezler ki  :dontknow: inşallah Kayra da çabuk atlatır , eğer fırsatın olursa bol bol ballı ılık  ıhlamur içirmeye çalış  :opucuk:
Lukasa da maaşallah, sütün yetecek galiba  , sütün korusa da sen Kayrayı kardeşine fazla yaklaştırmamaya çalış , ikinizde hasta olursanız çok üzülürüm , sonra ben de hasta olurum, o zaman size kim bakacak diyerek fazla yaklaşmasına engel olabilirsin belki  :hello: