EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 13:48:20

« önceki - sonraki »

hayat35

merhaba arkadaşlar ,bu kızlar ne güzel olmuş öyle maşallah,goncacım izmire temmuzdamı geliyorsun ,eee birşey kalmadı ,seninle ve izmirli arkadaşlarla taışmak isterim.
    Bizimkide tuvalete kendi gidiyor artık ,arada ben götürüyorum ,görüşmek üzere.....
HAYAT HER  DAİM YAŞAMAYA DEĞER....

ponçik

Eylülün rahatsızlığı gıda zehirlenmesiymiş  :crybaby2:

kakasını yaptıktan sonra halsiz bi şekilde babasının kucağında uyaya kaldı, uyanınca yemek yemek istemedi, makarna istedi yaptım, onu bile yemedi, sürekli karnım ağrıyor dediği için hastaneye gittik, doktor kontrol etti ve bağırsaklarında hareketlenme olduğunu , yediği birşeyden dolayı etkilendiğini söyleyip 4 tane ilaç yazıp gönderdi, eve gelirken markete uğrayıp bişeyler aldık, gelirken kızım yolda muz yedi , eve gelince çişini yaptı sonra koltuğa uzandı ve 2 dk.sonra midesinde ne var ne yok hepsini çıkardı, o kadar korktuk ki , bu yaşına kadar ilk kez kustu desem yeridir  :sad1: biz tabi hemen ortalığı ve Eylülün üstünü başını temizledik , kızım kusunca biraz rahatladı ve çizgi film izlemey başladı, o sırada babamız da nöbetçi eczane aramak için çıktı,  döndüğünde ilaçlardan birinin antibiyotik olduğunu gördüm, karnı çok tok olmasa da vermek zorunda kaldık tabi , çok ağladı acı , beğenmedim diye  :crybaby2: sonra yine yatırdım , bu sefer yarım saat sonra tekrar kustu , biz apar topar hastaneye gittik , doktor antibiyotikten önce mide bulantısı ilacını vermeniz lazımdı dedi , neyse , hemen serum takıldı, çünkü vucutta besin diye bişey kalmadı, 4 saat hastanede kaldık, gece 3 te eve geldik, sabah güzel kahvaltı yaptık, 1-2 saat sonra uyudu, biz ilaçların etkisinden diye düşündük , uyanınca çorba istedi ve içtikten 15 dk.sonra tekrar kustu, aynı hastaneye yine gittik , nöbetçi dr. orada olmadığı için başka bir çocuk doktoru kontrol etti ,serumdan sonra tekrarlarsa tahlil yapalım demişti diğer doktor, o yüzden geldik dedim, adam reçeteye bakar bakmaz tahlil yapılmadımı dedi, hayır dedim, hemen antibiyotiği kesin, ishale antibiyotik verilmez ki , enfeksiyon olması lazım dedi,iyi de sizin hastanenin doktoru yazdı dedim, hemen ilacı kesin, fitili kesin, tahlil yapalım , perhize başlayalım dedi, o an gece nöbetçi olan adam karşımda olsaydı gırtlağına yapışacaktım  :violent1: göz göre göre çocugumu mahvedecekti uyuz herif , Allah bildigi gibi yapsın , bir de özel hastane yani , üstelik pazar günleri SSK geçmiyormuş , antibiyotik sadece 40.TL eczaneye gitmek için taksiye bi dünya para vs.. yani bütün bunlar bir yana , Allaha şükür durumumuz var ama ya garibanın biri olsaydı  :y25: kime güveneceğiz , aynı hastanenin iki ayrı doktoru ve reçeteye baktım , nöbetçi doktorun kaşesi yok, Allah bilir dışarıdan gelen orada görevli olmayan bi doktor  :caca:
velhasıl akşam da sadece muz yiyip su içerek uyudu güzel kızım, şimdi iyi çok şükür, biraz halsiz ama toparlayacak inşallah :amin:
havalar çok sıcak , yedirdiklerimize çok dikkat etmeliyiz, Eylülün yediği şey şu süperfreshin altın balıkları varya, onlardan dı , muhtemelen onun yüzünden midesi bozuldu  :'(  Allahım tüm hasta olanlara acil şifalar versin

Eminecim CEyline maaşallah çok güzel çıkmış , çok yakışmış kıyafetleri  :nazar:

Beyzacım şuan belli değil kardeşim hamile ve bu aysonu doğum yapacak, annemler temmuzda istanbulda olur belki dönüşte onlarla gideriz hiç bilmiyorum şuanda  :dontknow:

hayat35

GONCA   
canım çok geçmiş olsun güzel kızımıza ya ,çok üzüldüm ,allah şifa versin nerde varsa herkesede ,güzel kızımızada, bu acil doktorlarında bizimde ağzımız yadı ,allahım bir daha düşürmesin,neyse şimdi biraz daha iyiyimiş sevindim ,kıyamam ben  ona çok öpüyorum  :opucuk:q

ponçik

teşekkürler canım  :'(  ayın 14ünde en son öğleden sonra saat 3-4 civarı kakasını yapmıştı, 15i akşamı yine kustu , doktor kaka tahlil istedi ama bu saate kadar hala kaka yapmadı  :sad1:  dört gözle bekliyoruz  :amin:

Emine

Goncacım çok geçmiş olsunn kıyamamm ya çok kötü sonuçlanmamış neyse ki umarım daha iyi olur..  :amin:

hayat35

ca
Alıntı yapılan: g10ca - 17 Haziran , 2010, 10:13:50
teşekkürler canım  :'(  ayın 14ünde en son öğleden sonra saat 3-4 civarı kakasını yapmıştı, 15i akşamı yine kustu , doktor kaka tahlil istedi ama bu saate kadar hala kaka yapmadı  :sad1:  dört gözle bekliyoruz  :amin:
canım inşallah bir an önce sağlıklı haberlerini alırız ,bizde sizden dört gözle iyi haber bekliyoruz ...

ponçik

Kızım nihayet dün akşam 3 günün üzerine kakasını yaptı, tahliller temiz çıktı
sadece 3 hafta önce başlayan kolundaki alerjiler geçmeyince ve biz iyice işkillenince , çocuk alerjisiyle ilgili Prof.araştırmaya başladık ve bugun doktora götürünce ne öğrendik dersiniz Eylül zatürre olmuş    :-ooo
sinsi zatürre denen birşey , ve ishal olduğunda gittiğimiz o iki doktor(!) kızımı muayene edip sırtını karnını dinledikleri halde nasıl da anlayamamışlar hayret  :caca:
neyse doktor hemen ciğer röntgeni istedi ve ciğerlerini balgam kaplamış, zaten o kadar kusmaya rağmen o balgamlar nasıl çıkmamış diye merak ediyordum, yaklaşık 3-4 aydır sürekli öksürük ve balgamı vardı , ılık su içince geçiyordu , neyse
iyi ki alerjisi için gitmişiz :amin: herşeyde bi hayır vardır , doktor sağolsun çok ilgilendi , şimdi öncelikle bu zatürreyi tedavi edecek sonra kolundaki alerjik egzama için tedaviye başlayacak , Allah kimseye dermansız dert vermesin
ishaldi, alerjiydi derken , kızıma yasaklanan süt, yumurta, çikolata vs.. yiyeceklerin hepsi serbest ve kızım normal hayatına geri dönecek çok şükür :amin:
yazık, zaten , yavrum sürekli bişey görse, canı bişey istese ben hastayım bana zararlı diyordu  :crybaby2: Allahım kimseye dermansız dert vermesin , ne yazık ki çok acı ama fakir çocuklara ise hiç hastalık vermesin  :y25:

hayat35

ha y allah ya ,gelmiş geçmiş olsun gonca ,söylediklerine amiiiin diyorum ,ama biz doktorlarada güvenemiyecekmiyiz,artık bir doktorun dediğine inanasım gelmiyor,şöyle  3-4 doktor gezmek gerekiyor ,neyse allah bir daha yaşatmasın canım ,umarım eylülcüm bir an önce toparlar...
   artık güzel haber bekliyoruz senden...

ertl

GONCA GEÇMİŞ OLSUN ÇOK ÜZÜLDÜM
ne oluyo bu çocuklara
rabbim acil şifa versin
bizde aynı sorunu yaşadık ve hala atlatamadık

geçen hafta sonundan beri bizde çok kötüyüz ranada  boğaz enfeksiyonu çıktı sürekli ateşlendi
rana ateşlenince mutlaka 40 görüyorduk  çok şükür 38.5 geçmedi
bu arada oğlum (ertuğrulum) da zatüre olmuş hafta sonunu hastanede geçirdik yatış verildi serum takıldı
iğne verdi dr
iğnemiz dün bitti 
hastanede bir yatakta oğlum bir yatakta kızım yattı
ççok kötü birdurum çocuğunun ikisininde aynı anda hastanede yatması rabbim birdaha göstermez inş
eşimle bir kızıma bir oğluma koşturup durduk

Lily Wonka

Goncacım, çok geçmiş olsun canım, yazdıklarını okurken nefesimi tuttum resmen.. İnanamadım yaşadıklarınıza.. :sad1: Kıyamam ben güzel gözlüme.. Nazar mı değdi çocuğa ne....

Eminecim, Ceylin'in fotolarına bayıldım (fb'takilere de baktım ;) ) maşallah sütlü çikolatama.. ve tabii dünyanın en leziz çileği Miray Su'ya da en kocamanından bi :nazar: O minik, masum suratından şöyle şappadak şappadak öpesim geliyor her görüşümde! ;D

Tuğbacım, çok geçmiş olsun size de.. Gerçekten çok üzüldüm. Onlar hastalandıkları zaman dünya duruyor ve biz yaşamaya ara veriyoruz.. Ta ki onlar sağlıklarına yeniden kavuşana dek.. Ne yemek istiyoruz, ne uyumak, ne de başka birşey.. Allah özellikle de annelere sabır versin.. Ve Goncanın da dediği gibi, asıl önemlisi "Allah dermansız dert vermesin" Bu arada, Rana da çok tatlı görünüyor folklor kıyafetleri içinde.. maşallah kuzuya.. :nazar: :)

Aslıııııı, Defne fotosu piliiiiiizzz.. :caca: ;D

ertl

sagol canım yeşekkür ederim

gerçekten dediğin gibi
onlar hastalanınca rabbim ayrı bir güç veriyor annelere
rabbim hiçbir anneye evlat acısı yaşatmasın

azra35

azra35

Alıntı yapılan: g10ca - 18 Haziran , 2010, 16:40:34
Kızım nihayet dün akşam 3 günün üzerine kakasını yaptı, tahliller temiz çıktı
sadece 3 hafta önce başlayan kolundaki alerjiler geçmeyince ve biz iyice işkillenince , çocuk alerjisiyle ilgili Prof.araştırmaya başladık ve bugun doktora götürünce ne öğrendik dersiniz Eylül zatürre olmuş    :-ooo
sinsi zatürre denen birşey , ve ishal olduğunda gittiğimiz o iki doktor(!) kızımı muayene edip sırtını karnını dinledikleri halde nasıl da anlayamamışlar hayret  :caca:
neyse doktor hemen ciğer röntgeni istedi ve ciğerlerini balgam kaplamış, zaten o kadar kusmaya rağmen o balgamlar nasıl çıkmamış diye merak ediyordum, yaklaşık 3-4 aydır sürekli öksürük ve balgamı vardı , ılık su içince geçiyordu , neyse
iyi ki alerjisi için gitmişiz :amin: herşeyde bi hayır vardır , doktor sağolsun çok ilgilendi , şimdi öncelikle bu zatürreyi tedavi edecek sonra kolundaki alerjik egzama için tedaviye başlayacak , Allah kimseye dermansız dert vermesin
ishaldi, alerjiydi derken , kızıma yasaklanan süt, yumurta, çikolata vs.. yiyeceklerin hepsi serbest ve kızım normal hayatına geri dönecek çok şükür :amin:
yazık, zaten , yavrum sürekli bişey görse, canı bişey istese ben hastayım bana zararlı diyordu  :crybaby2: Allahım kimseye dermansız dert vermesin , ne yazık ki çok acı ama fakir çocuklara ise hiç hastalık vermesin  :y25:
çok geçmiş olsun çok üzüldüm ama iyiki ne oldunu bulmuşlar çok şükür

Emine

Goncacım kıyamam yaaa Eylülcüğüme nasıl anlamamış doktorlar insan kime güveneceğini şaşırdı bu zamanda. İnşallah iyileşir hemen ve her istediğinden yer içer kısa sürede.

Tuğbacım Ertuğrul ve Ranaya da çok geçmiş olsun. Allah acil şifalarversin  :sad1:

Gözdecim özü güzel sözü güzel arkadaşım çok teşekkür ederiz öpüyorum kocaman  :opucuk:

ponçik

Gözde, Beyza, Tuğba, Hatice, Emine teyzelerimize çoook teşekkür ederiz  :flowers:

Cuma gününden beri antibiyotiğimizi itirazsız içiyoruz , tabi tadı kötü olduğundan ilacı içer içmez bir tane küp şekeri kıtır kıtır yiyoruz  :laughing7: başka türlü ilacı veremiyoruz buna da şükür
cuma günü kontrole gittiğimizde netice belli olur inşallah ve tabi ki olumlu gelişmeleri size haber veririm diye umut ediyorum :amin:
öksürüğümüz halen devam ediyor, yeme içme konusunda sıkıntımız yok, meyveyi çok seviyor, vitaminlerle kendini toparlayacağına inanıyorum  :amin:

Beyzacım aynen dediğin gibi illa 3-4 doktor gezmek gerekiyor demek ki  :icon_scratch:

Tuğbacım  :y25: senin yaşadıkların da kolay şeyler değilmiş, size de çok geçmiş olsun, Allah şifalar versin , ateş olmaması en büyük avantajınız olmuş, Allah dermansız dert vermesin :amin:

Gözdecim galiba nazar değdi boncuk gözlüye  ::) pek bi neşesiz ,keyifsiz , yavaş yavaş toparlayacak  :opucuk:

Haticecim :amin: evet teşhis belli çok şükür , en azından sevindirici bir konu gerçekten ...

Eminecim  :hello: şimdi yiyemediklerine saldırıyor desem yeridir, yavaş yavaş vermeye başladık, sanki hayatında ilk kez tadıyormuşcasına mutlu yavrum  :love9:
bu arada iki güzel kuzunun fotoğrafı da harika görünüyor, valla en sonunda yapacağım galiba ikinciyi  :suclu:

cumartesi günü yılsonu gösterimiz güzel geçti, kuzum önce okul korosuna çıktı ,istiklal marşıyla başladılar,2 tane türkçe 3 tane ingilizce çocuk şarkısı söylediler,büyük sınıfların 2 tane gösterisinden sonra benim papatyamın sınıfının kızları sarı kelebek ,erkekleri de arı kostümüyle klasik bale gösterisi yaptı  :love3: çok duygulu bir gösteri oldu  :love9: