Hamile Olduğumuzu Nasıl Öğrendik Eşimize Nasıl Söyledik?

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:05:51

« önceki - sonraki »

Emine

Evliliğimizin başından beri bebek istiyordum ama eşim henüz erken falan diyordu.Kullandığım doğum kontrol hapı kanamaya neden olmuştu doktor 1-2 ay ara verin dedi hapa.O ara da sinüzit, fibromiyalji vs rahatsızlıklarım için doktora gitmiştim.Röntgen vs çekildim bir sürü antibiyotik aldım.Tekrar kontrole gittiğimde hazır hastaneye gelmişken bir de hamilelik testi yaptırayım dedim 1 hafta falan geçmişti adet tarihimin günü.Çalıştığım için ayrılmam zor oluyordu iş yerinden.Test pozitif çıktı.Eşime hamileyim dedim.Suratıma şaşkın bir ifadeyle bakıp şaka yapıyorsun dedi.Ben ağlamaya başladım şaşkınlık sevinç karışımı eşim ağlama vs dedi ama bir gram mutluluk belirtisi yok onda şaşkınlık var.Bende hep türk filmlerinde görürdüm baba oluyorum diye eşlerini kucaklayıp döndürürler falan öyle canlandırmışım hep kafamda hayal kırıklığı oldu biraz  Sonra eve gelince test yaptım ben yine hafif silik 2. çizgi çıktı.Sonra polikliniğe gittik kayınvalidemle orada da pozitif çıktı.Sarmaş dolaş falan olduk.Oradaki doktor özel muayenehanesine gitmemizi istedi ultrasonla bakarız dedi.Eşimle oraya da gittik 4. kere teyit için  Orada da kese göründü.Sonra 6. hafta falandı sanırım tekrar gittik doktor vajinal ultrasonla baktı bu kese boş kürtaj olman lazım dedi.Başka doktora gittik Şifa hastanesine orada vajinal ultrasonda acayip işkenceye uğradım  ağla ağla perişan oldum.Ultrasona bakan kadın beni masada bıraktı gitti uğraşamam seninle diye.Oradaki doktor da biraz daha bekle dedi.Sonra özele gittiğimiz doktora gittik tekrar alınmazsa zehirlenebilirsin dedi.Aldırdık mecburen sevgililer gününde tam.Nedenine birşey söylemedi stres vs herşey olabilir dedi.İlk gebelikte doğal çoğu insanda oluyor işte doğurabilir olduğunu öğrendin mutlu ol vs dedi.Sonra uzun bir süre korunduk böyle bir şoktan sonra insan hemen cesaret edemiyor 1 sene falan geçti.Eşim çocuk için zaman geldi vs demeye başladı bende çok sevindim tabi.Geçen sefer iş stresi vs neden olmuştur diye çok yoğun ve stresli olan 7 yıldır satınalma müdürü olarak çalıştığım bilgisayar şirketinden ayrıldım.Dişlerime bakım yaptırdım dolgu vs hamilelikte yapılmıyor dediler.Bademciklerimde iltihap vardı onun tedavisini oldum.Sinüzit,fibromiyalji vs hamilelikte karşıma çıkabilecek ilaç tedavisi gerektiren ne varsa hepsinin kontrolünü yaptırdım.İşi şansa bırakmamak için.Hamileliğe engel bir durum varmı diye kadındoğumcuya gittim tekrar ssk ve özele.Folikasit kullanmamı önerdiler folikasite başladım hamile kalabileceğim günleri tesbit ettim  .İlk ay hamile kalamayınca çok moralim bozuldu 1-2 gün gecikmişti 5-6 tane test almışımdır saatlerce beklettim 2. çizgiyi görebilmek için.Adet oldum hala belki sıradan bir kanamadır vs umut ediyorum ama sonradan adet olduğumu anladım.2. aya geldik yine adet olmam gereken gün geçti bir haftayı zor ettim.Sonra test aldım hemen bir sürü birkaç gün geçti yok 2. çizgi kafayı yiyecem.1 hafta geçti hafif bir çizgi belirmeye başladı.3-4 tane denedim hepsinde 2. çizgi hafif olarak var eşim hala inanamıyor tabi değildir vs diyor sürekli elimde test gezdiğim için 1 aydır hemen ssk ya gittik ilk olarak.Orada sonuç negatif dediler.Şok oldum resmen.Günler geçiyor adet olmuyorum hala.Kürtajımı yapan doktoruma gittik sonra keseyi gördü.Hamilesin dedi.Eşimin gözlerindeki o anki sevinci hayatta unutamam.Bin cümleye bedeldi.Sonra doktor ama bir sorun var dedi.Bu da boş gebelik şu ana kadar kalbinin atması lazımdı 6 haftalık gebe olman lazım bu görüntü 4 haftalık kadar dedi.2 gün sonra gel alalım 3. de aspirine başlarsın onda da olmazsa genetik testler yaparız vs dedi.Ne kadarda rahat konuşuyordu ! Yaptığım onca hazırlıktan sonra bir sorun olmaması lazım diye düşündüm hiç kendimi yormadım strese sokmadım ilaç kullanmadım vs..Oradan çıktık çok kötü olmuştum.Eşim hayır o kese boş değil bebeğimiz olacak ben eminim dedi.Eşimi bu kadar istekli görmek beni çok duygulandırdı.Kayınvalideme gittik onlarda haber bekliyor bizden yine aynı şey oldu dedik.Kimseyle birşey konuşmak istemiyordum internete girdim yine bunun gibi bir sitede forumda bayanlara olanları anlattım çok moral verdiler bana bekle falan dediler.Bir de doktorumonline.net diye bir site var oradaki bir doktorda çok yardımcı oldu rahatlattı beni bekle daha 6. hafta çok erken vs diye.10 gün bekledim başka bir hastaneye gittik,Orada bir asistan doktor baktı ultrasonda.Emriyo göründü.Haftaya tekrar gelin dedi.Nasıl geçti o hafta bir allah bir ben biliyorum.Hep inandım içeride bebeğimin olduğuna.Gittik aynı yere.Ben ultrasona bakamıyorum.Doktor bak annesi burada kim var dedi.Bir baktım pıt pıt atan minik bir nokta o an yaşadığım sevinci kelimelerle anlatamam.Hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım.Eşim kapının önünde bekliyordu koştum hemen dışarı.Doktor eşime baba oluyorsun gözün aydın dedi.Tam hayalimdeki gibi sarmaş dolaş olmuştuk bu kez.hayatımın en mutlu anıydı.Geç döllenme olmuş bu nedenle gelişimi 2 hafta geriden geliyordu.Sonradan yakaladı teyzeleri gününü.Şu an kızım 4 aylık .Bir doktorun teşhisiyle hareket etmemek gerektiğini öğrendim arkadaşlar.Belki ilk aldığı bebeğimde yaşayacaktı şimdi kocaman olacaktı.Herşeyde bir hayır vardır diyorum yine de..Şu an çok mutluyum.

tweety0555

BEN BUNU NIYE YAZIYORUM BEBEK.COM A UYE OLDUGUMDA BAZI ARKADASLARIN CESARETLENDIRMELERI ILE BEBEK KARARI ALDIK VE HAMILE OLDUGUMU OGRENDIM TABIIKI BOS OLDUGUM AYLARDA FORUMU TALAN EDERKEN BU KONU BASLIGI VARDI HEP ILGIMI CEKERDI AMA EN GUZELI BENCE PEEVES AYSE NIN KISI IDI...BENDE ONUN GIBI YAPTIM...NASIL MI....
OGLEN HAMILE OLDUGUMU OGRENDIM ...AKSAMA OKUL CIKISI KOCAMAN BIR BUKET YAPTIRIP BABACIGIM KASIM SONU GELIYORUM ANNEMI VE SENNI COK SEVIYORUM YAZDIM... :love7: EVIN KAPISINI UYKULU UYKULU ACAN ESIM CICEGE BAKMADI BILE  :love9:(CUNKI BENIM ONA ALDIGIM DIGER CICEKLERDEN BIRI SANDI :angry9: ) NEYSE CICEGI ALIRMISIN BU BENDEN DEGIL DEDIM MESAJI OKUDU NE BABASI NE ANNESI DEDI BEN DE HALA ANLAMADIN MIDEYINCE INANMIYORUM DIYEREK BANA SARILMAYA BASLADI HATTA ARKADASIMI ARAYIP ONUNLA KONUSTU...VE TUM GECE HALAY CEKIP DURDU EVIN ICINDE :wav:  VE OGLUM DIYEREK SEVMEYE BASLADI   :love1: SONUNDADA GERCEKTEN OGLUMUZ OLDU :laughing7:
YA SIZIN HIKAYENIZ ???

Emine

Hamile Olduğumuzu Nasıl Öğrendik?  Başlığına yazdım ben canım ben öğrenir öğrenmez eşimde öğrendi hikayem orda  ;)

jbdun

emine canım inan okurken tüylerim diken diken oldu :-*
dediğin gibi her şeyde hayır vardır,hayırlısı buymuş demek...
bak şimdi maaşallah ceylin azra hanım 4aylık oldu bile ve de sağlıklı :icon_thumright:
inşallah da hep öyle gider bebişlerimiz :icon_flower:

Tebessüm :)

ay ağlattın beni de ya.bizim yaşadıklarımız aklıma geldi.Allah yavrunuzu size bağışasın.hayırlı evlat olsun inşallah..

Emine

Amin canlarım.Allah hepimizin yavrularını korusun.

ღ°cerenay.♥.

benim ilginç bir söyleme şeklim olmadı,her ikisindede testi yaptığımda eşim hanımdaydı ,ancak ağzım kulaklarımda "hamileyim " dedim oda "valla mı " dedi... :D

fatma-ba

bizmde ozel olmadi biz bekliyorduk, adetim gelmeyince ezaneden test aldim cok heycanli idik, positif di gozlerim dolmustu sevincten esime haberi verdigimde  esim beni kucakladi opucuklere bogdu  :love3:

fatma-ba

ALLAH yavrularimizin acisini gostermesin uzun omurler versin!!

tubito

eminecim

tüylerim diken diken oldu valla hayırlısı herseyin

bende aynı korku içindeyim doğum kontrol hapı kullandım ama bi sorun cıkmadı bende hatta doktora gittim bi sorun yok folikasite basla dedi  ona basladım simdi onu içiyorum bebek düsünüyorum

ve bebegim için oda hazırladım büyük bi oda vardı ikiye böldüm biberonları hazır (bi arkadas hediye etti kullanılmamıs) bilgisayarı onun odasina koycam ve bebek odası takımını bile beğendim

bazen diyorum cocugum için daha olmadan bir sürü sey düsünüyorum yapabildiklerimi yapiyorum

ya bide sorun cıkarsa

doktor yok dedi ama yinede korkuyorum  :-[

SEVİNÇ

Emineceğim,maşallah kızımız çok tatlı.Herşeyde bir hayır var evevt.
Kimseler anlatmamış hamileliklerini öğrendiklerinde neler yaşadılar.Ben anlatayım.
Evlendikten 9 ay sonra hamile kaldım.İlk 2 ay korunuyorduk,eşim bebek taraftarı değildi,sözde bende değildim.Fakat bekarken over kist ameliyatı olmuştum ve de %50 hamile kalma şansımın olduğunu söylüyorlardu.Ameliyat yapan dr.um haricinde herkes .8.ay annemle meraktan dr.a gittik.Kimseciklerin haberi yoktu.Çocuğum olacak mı diye.Dr 10 tane iğne verdi ve de bu iğneler bitince renkli film çekti.Filmde biraz zorlansamda çektirdik.Bu sıralar eşime çat pat anlatmaya başladım.Dr.a gittiğimizi film çektirmeme greektiğini falan.Eşim hamile kalamam gözüyle korunmaktan vazgeçmişti. Filmden 10 gün sonra yumurtlama günümü dr.la ayarladık ve hamile kalmışım.Ama her ay bir çoşkuyla regl olmamayı beklemek beni yormuştu.Bu kez hiç kafama takmadım;olursa olur Allah kısmet ettiyse olacak diyip zamana bırakmıştım.Bu arada ramazan ayı fakat oruç tutamıyordum asla.Midem yanıyordu,aradaş illah test yaptır diye tutturdu.Eczaneye gittim.Eczacı arkadaş illah beraber yapalım dedi.Ve pozitif  çıktı.Eczaneden eve nasıl gitmişim bilemiyorum sanki ayaklarım yerden kesilmişti.Hemen anneme anlattım;nasıl sevindi anlatamam.Kayınvalidem memleketten gelmiş annemdeydi,annem ona da söyledi.Kadın hiçbirşey demedi,suratını astı.(kaynanamın 85.torunuydu,sanırım onun için olsada olur olmasa da olur du) Bizimse ilk ve tek. Eşimi arayamıyordum,değişik bir duyguydu.Annem illah ben söyleyecem dedi.Aradı,direk baba oluyorsun gözün aydın dedi.Eşimse saçmalamayın gibi bir laf etmiş.Annem sinirlenip,telefonu kapattı.Eşim meğerse dersteymiş ve de o sırada bir öğrenciyi haşlamak üzereymiş.Annemi tekrar aradı ,efendim anne dedi baba oluyorsun dedi eşim şokta tabi tamam diyip kapatmış.Daha sonra anlatıyor ;sevinç inan duydum şok oldum,öğrenciyi tam dövecektim(hırsızlık yapmış) babam oluyorum diyerek çocuğu serbest bırakmış.
Babam çiçek alıp gelmiş,öğrenince.Eşim ise eve geldiğinde halen şokta konuşmuyor.Benim teyit etmemi bekliyordu.Tki oğlumuzu eline alana dek şoktan kurtulamamıştı.Bir resmi var oğlanı ilk kucağına verdiklerinde çekmişler.Görülmeye değer.

Emine

Kaynananın 85. torunumuydu maşallah  :D Allah oğluşunu analı babalı büyütsün canımcım

Zara82

ayyy eminecigim gecenin bu saatinde beni de aglattin.....cok duygulandim fazla birsey yazamayacagim. Allah annelik duygusunu her isteyene tattirsin

SEVİNÇ

Alıntı yapılan: Emine - 26 Ocak , 2007, 00:21:10
Kaynananın 85. torunumuydu maşallah  :D Allah oğluşunu analı babalı büyütsün canımcım
Evet,Emineceğim.Kaynanamın 85.torunu.17 kardeşler.10 görümcem var bilmem anlatabildim mi? :(

tubito

sevinc'cim

masallah yani he daha yokmuydu bi yerlerde kardes görümce???

hepsini sen almıssın yavvv   ;D