Hamile Olduğumuzu Nasıl Öğrendik Eşimize Nasıl Söyledik?

Başlatan Emine, 11 Ocak , 2007, 17:05:51

« önceki - sonraki »

SiRiNe

Alıntı yapılan: ~~ÑESELI~~ - 17 Ocak , 2011, 19:17:51
duygucumm cok guzelmis  :k06: :love9: ikiz oldugunu duydugunda sok olmussundur  :-ooo :-ooo ben sahsen napardim bilmiyorum  :ehi: :ehi:

evett aynurum, simdi asiri soke olmamin sebebi ben ikiz istiyordum
dualarimda ve namazlarimda özellikle secdede hayirli sagliklisindan bana ikiz evlat ver derdim hep
neden dedigimide blmiyorum, sadece benim gibi tek cocuk yanliz olmasinlar ne olursun rabbim derdim

ama gercekten olunca sok oldum elhamdulillah.
evet gulsahcim cok guzeldi
rabbim isteyen herkeze nasib etsin insaallahhh  :amin: :amin: :amin:

nilüfer elif

evet yeni üyeyim ama hergun takıp etmeye calıiıyıorum hep ah ah cekerek ama :honk:
Aℓℓαн'ιм(¢.¢)ηє σℓυя нαуιяℓιѕιуℓα  ve de sağlıklı bir şekilde вαηα∂α ηαѕιρ єт. (AMİN)

FeHi

Nazenin

Geçen Yılın Ocak Ayında (29 Yaşında) Evlendim.Evliliğim Boyunca Hiç Korunmadık.Herhangi Bir Problemimiz Yoktu.2010'un Eylül Ayında TSH Hormonumun Düşük Olduğu Teşhis Edildi.Tedavi Gördüğüm Rahatsızlığımdan Ve Kullandığım İlaçdan Dolayı Gebelik Mümkün Değil,Önce TSH'ı Normale Getirelim,Demişti Doktor  :(..Kasım Ayındaydık.Kurban Bayramı Arefesi Haftasında Gecikmem Oldu 3 Gün.Doktorla Görüştüm Kullandığın İlaçtan Olabilir ,15 Gün Gecikmen Olursa,Kadın Doğuma Görünmelisin Dedi.Girecek Olan Hafta Tatil Olacaktı Ve Ben Doktora Gidemeyebilirdim. Bu Yüzden Eczaneden Test Aldım.Doktor Olmaz Dese Bile +Merak+Heyecan+Neden Olmasınlarla Test Yapacaktım  :tongue3:... Kurban Bayramının Son Günü Mübarek Cumaydı,Eşim O Gün Yapmamı İstedi. :icon_thumright:.Bozulmaması İçin Dolaba Koy Demişti Eczacı Bayan,Akşamdan Dışarı Çıkarmıştım,Oda Sıcaklığında Olsun Diye.Ayy Sanki Pasta Yapıyorum :D..Sabah Oldu Bismillah Dedik Saat 7'de Yaptım.Daha Önce Ne Kadar Çok Okusamda Test Nasıl yapılıyor Diye Bir Kez Daha Okudum :icon_scratch:. Sonuç Beklenilecek Yazıyordu Bi 3-5 Dk.Doğru Olduysa Önce Kontrol Çizgisi Sonra Pozitif İse Diğer Çizginin Çıkacağı YazıyorduBen Damlayı Damlattım,İki Çizgide Çıktı Aynı Anda :-ooo..  :icon_scratch: :-\. Kesin Dedim Yanlış Yaptım Ben. Ya da test Bozuk :dontknow:.Ben Bu Düşüncelerle Bu Ruh Halimde Büyük Katkısı Olan Zat-ı Muhtereme Testin Sonucunu Gösterdim."yani" Dedi."Yani Hamile Olabilirim,Yalnız Doktorada Gitmeliyiz Kan Testi Kesin Olur" Dedim.Cumadan Pazartesiyi Beklemek Bu Kadar Uzun Olmamıştı. Gün Geldiiii. :amin:. Doktora Gittik. Ultrasonda kesecik Gördü Ve 5 Haftalık Hamile Olduğumu Söyledi.  :occasion5:.

Şimdi 14 Haftalıkım.Yani sanırsam 3,5 Aylık Oluyormuşum. İlk Gebelik Acemiyim hesaplamada  ::). Bu Hafta Sonu Cumartesi Günü Mümkün Olursa Cinsiyetini Öğrenicez.

Arkadaşlar ,  Ummadığınız Anda Bir'i Güzel Şeyleri Çıkarıyor Karşınıza,Siz Yeterki O'nu Unutmayın.  :love9:
Hiç Görmediğin - Bilmediğin .. Canından Bir Parçayı Özlemek... Ne Tuhaf Bişey ..Ne Güzel Bişey... Ne Mucize Bişey :)

derbeder

kac aydir bendede gecikiyor, ama artik adet gecikmesi benim icin bir elirti sayilmiyor. Rabbim ins. bizede nasib eder aaaaaaaaaaaa fenalik geldi artik bana bu konuda sabrim kalmadi gibi  :BangHead:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

birinciyimi söylüyüm ikinciyimi :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

ayy walla içim öyle daraldıki artık soytarılıga weriyorum

ยรlคภ๓คz göภlüm

evliliğimiz bir yılı doldurunca bir bebişimizin olmasına karar verdik... iki ay sonra reglim bir hafta gecikti... Bir akşam arkadaşımdaydım geciktiğini söyledim... O da  "kesin hamilesin test alalım "dedi.. Ben regli olacak gibiyim hafif lekelenme var dedim... Onun baskısıyla ertesi gün iş çıkışı  test aldım ve yaptım çizgi çıkmadı. İlk kez test yapmıştım acaba test mi bozuk diye alt kattaki eczaneye gittim. Testi gösterdim bozuk mu diye bayan da "hamilelik yeni olduğu için çizgi net çıkmamış" dedi... Tabi ben sevinçten uçacağım hemen eve çıkıp telefona sarıldım... Dedem, annem, arkadaşlarım vs. aradım. Ertesi gün yoğun kanamam oldu  hemşireler "hamile değilsin regli olmuşsun "dediler... doktor bile umutsuz konuştu  kan testi pozitif ama değer düşük çıktı "dış gebelik" dedi... Sonra gebelik kesesini görünce bu defa "pamuk ipliğine bağlı, zor" dedi.  zor bir hamilelik dönemi geçirdim ama şimdi 5,5 yaşında bir oğlum var

aydinays

Alıntı yapılan: Emine - 11 Ocak , 2007, 17:05:51

Evliliğimizin başından beri bebek istiyordum ama eşim henüz erken falan diyordu.Kullandığım doğum kontrol hapı kanamaya neden olmuştu doktor 1-2 ay ara verin dedi hapa.O ara da sinüzit, fibromiyalji vs rahatsızlıklarım için doktora gitmiştim.Röntgen vs çekildim bir sürü antibiyotik aldım.Tekrar kontrole gittiğimde hazır hastaneye gelmişken bir de hamilelik testi yaptırayım dedim 1 hafta falan geçmişti adet tarihimin günü.Çalıştığım için ayrılmam zor oluyordu iş yerinden.Test pozitif çıktı.Eşime hamileyim dedim.Suratıma şaşkın bir ifadeyle bakıp şaka yapıyorsun dedi.Ben ağlamaya başladım şaşkınlık sevinç karışımı eşim ağlama vs dedi ama bir gram mutluluk belirtisi yok onda şaşkınlık var.Bende hep türk filmlerinde görürdüm baba oluyorum diye eşlerini kucaklayıp döndürürler falan öyle canlandırmışım hep kafamda hayal kırıklığı oldu biraz  Sonra eve gelince test yaptım ben yine hafif silik 2. çizgi çıktı.Sonra polikliniğe gittik kayınvalidemle orada da pozitif çıktı.Sarmaş dolaş falan olduk.Oradaki doktor özel muayenehanesine gitmemizi istedi ultrasonla bakarız dedi.Eşimle oraya da gittik 4. kere teyit için  Orada da kese göründü.Sonra 6. hafta falandı sanırım tekrar gittik doktor vajinal ultrasonla baktı bu kese boş kürtaj olman lazım dedi.Başka doktora gittik Şifa hastanesine orada vajinal ultrasonda acayip işkenceye uğradım  ağla ağla perişan oldum.Ultrasona bakan kadın beni masada bıraktı gitti uğraşamam seninle diye.Oradaki doktor da biraz daha bekle dedi.Sonra özele gittiğimiz doktora gittik tekrar alınmazsa zehirlenebilirsin dedi.Aldırdık mecburen sevgililer gününde tam.Nedenine birşey söylemedi stres vs herşey olabilir dedi.İlk gebelikte doğal çoğu insanda oluyor işte doğurabilir olduğunu öğrendin mutlu ol vs dedi.Sonra uzun bir süre korunduk böyle bir şoktan sonra insan hemen cesaret edemiyor 1 sene falan geçti.Eşim çocuk için zaman geldi vs demeye başladı bende çok sevindim tabi.Geçen sefer iş stresi vs neden olmuştur diye çok yoğun ve stresli olan 7 yıldır satınalma müdürü olarak çalıştığım bilgisayar şirketinden ayrıldım.Dişlerime bakım yaptırdım dolgu vs hamilelikte yapılmıyor dediler.Bademciklerimde iltihap vardı onun tedavisini oldum.Sinüzit,fibromiyalji vs hamilelikte karşıma çıkabilecek ilaç tedavisi gerektiren ne varsa hepsinin kontrolünü yaptırdım.İşi şansa bırakmamak için.Hamileliğe engel bir durum varmı diye kadındoğumcuya gittim tekrar ssk ve özele.Folikasit kullanmamı önerdiler folikasite başladım hamile kalabileceğim günleri tesbit ettim  .İlk ay hamile kalamayınca çok moralim bozuldu 1-2 gün gecikmişti 5-6 tane test almışımdır saatlerce beklettim 2. çizgiyi görebilmek için.Adet oldum hala belki sıradan bir kanamadır vs umut ediyorum ama sonradan adet olduğumu anladım.2. aya geldik yine adet olmam gereken gün geçti bir haftayı zor ettim.Sonra test aldım hemen bir sürü birkaç gün geçti yok 2. çizgi kafayı yiyecem.1 hafta geçti hafif bir çizgi belirmeye başladı.3-4 tane denedim hepsinde 2. çizgi hafif olarak var eşim hala inanamıyor tabi değildir vs diyor sürekli elimde test gezdiğim için 1 aydır hemen ssk ya gittik ilk olarak.Orada sonuç negatif dediler.Şok oldum resmen.Günler geçiyor adet olmuyorum hala.Kürtajımı yapan doktoruma gittik sonra keseyi gördü.Hamilesin dedi.Eşimin gözlerindeki o anki sevinci hayatta unutamam.Bin cümleye bedeldi.Sonra doktor ama bir sorun var dedi.Bu da boş gebelik şu ana kadar kalbinin atması lazımdı 6 haftalık gebe olman lazım bu görüntü 4 haftalık kadar dedi.2 gün sonra gel alalım 3. de aspirine başlarsın onda da olmazsa genetik testler yaparız vs dedi.Ne kadarda rahat konuşuyordu ! Yaptığım onca hazırlıktan sonra bir sorun olmaması lazım diye düşündüm hiç kendimi yormadım strese sokmadım ilaç kullanmadım vs..Oradan çıktık çok kötü olmuştum.Eşim hayır o kese boş değil bebeğimiz olacak ben eminim dedi.Eşimi bu kadar istekli görmek beni çok duygulandırdı.Kayınvalideme gittik onlarda haber bekliyor bizden yine aynı şey oldu dedik.Kimseyle birşey konuşmak istemiyordum internete girdim yine bunun gibi bir sitede forumda bayanlara olanları anlattım çok moral verdiler bana bekle falan dediler.Bir de doktorumonline.net diye bir site var oradaki bir doktorda çok yardımcı oldu rahatlattı beni bekle daha 6. hafta çok erken vs diye.10 gün bekledim başka bir hastaneye gittik,Orada bir asistan doktor baktı ultrasonda.Emriyo göründü.Haftaya tekrar gelin dedi.Nasıl geçti o hafta bir allah bir ben biliyorum.Hep inandım içeride bebeğimin olduğuna.Gittik aynı yere.Ben ultrasona bakamıyorum.Doktor bak annesi burada kim var dedi.Bir baktım pıt pıt atan minik bir nokta o an yaşadığım sevinci kelimelerle anlatamam.Hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım.Eşim kapının önünde bekliyordu koştum hemen dışarı.Doktor eşime baba oluyorsun gözün aydın dedi.Tam hayalimdeki gibi sarmaş dolaş olmuştuk bu kez.hayatımın en mutlu anıydı.Geç döllenme olmuş bu nedenle gelişimi 2 hafta geriden geliyordu.Sonradan yakaladı teyzeleri gününü.Şu an kızım 4 aylık .Bir doktorun teşhisiyle hareket etmemek gerektiğini öğrendim arkadaşlar.Belki ilk aldığı bebeğimde yaşayacaktı şimdi kocaman olacaktı.Herşeyde bir hayır vardır diyorum yine de..Şu an çok mutluyum.

CANIM OKURKEN AĞLADIM. ÇOK ZOR ŞEYLER YAŞAMIŞSIN. AMA ÇOK ŞÜKÜR Kİ MUTLU SONLA SONUÇLANMIŞ. ŞİMDİ ALLAH BEBEĞİNİ; SENİ VE YUVANI KORUSUN. ALLAH NAZARLARDAN KORUSUN :nazar:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Uploaded with ImageShack.us

ahh ahh 13 nisan 2010 da yaptigim digital gebelik testi  :)
yeni yukledim resimleri pc ' ye , ENCEINTE hamile demek
2-3 haftalik :) simdi ise bebegim dogduda 2 ay'i gecti bile  :amin: zaman nede cabuk geciyor

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

İKİZ ANNESİ TAM SENİN HAMİLE OLDUĞUNU ÖĞRENDİN GÜNÜ BİZİM EVLİLİK YILDÖNÜMÜMÜZDÜ 28.07.2007  :k06: :k06: :k06:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

ilkcemre

biz beraber yaptık testi...

10 mayıs 2009... anneler gününde

Nezo

Ben burda yeniyim daha yeni kayıt oldum. bende 4 aylık filan evliyim. 3 ay korunduk iğne ile sonra korkuttular çocuğunuz olmaz diye. bizde o korkuyla 10 gündür filan çalışıyoruz =)) 2 gündür fena bi mide bulantısı baş dönmesi filan var2- 3 kez çıkardım  adetimde 7- 8 gün gecikti. Ama test alıp yapmaya korkuyorum. negatif çıkarsa diye. Napsam acaba. :honk:

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: Nezo - 05 Şubat , 2011, 11:44:04
Ben burda yeniyim daha yeni kayıt oldum. bende 4 aylık filan evliyim. 3 ay korunduk iğne ile sonra korkuttular çocuğunuz olmaz diye. bizde o korkuyla 10 gündür filan çalışıyoruz =)) 2 gündür fena bi mide bulantısı baş dönmesi filan var2- 3 kez çıkardım  adetimde 7- 8 gün gecikti. Ama test alıp yapmaya korkuyorum. negatif çıkarsa diye. Napsam acaba. :honk:

merhaba canımm daha çok yeni evlisiniz etrafın doldurmasına bakma sen bizde 1.5 yıl korunduk cok sukur 3 aya kalmadan hamıle kaldım

eşin ve sende bi problem yoksa Allahın izniyle 1 senede beklesen olur 5 senede beklesende olur  egerki bu şikayetlerin varsa en  garanti

şey test yapmak korkma al ve testi yaop en azından soru işareti kalmasın olmazsa da yeni evlisin olur daha insallah bu ay olmadı diger ay
  :opucuk:

Nezo

Alıntı yapılan: Asel'in Annesi:) - 05 Şubat , 2011, 11:47:40

merhaba canımm daha çok yeni evlisiniz etrafın doldurmasına bakma sen bizde 1.5 yıl korunduk cok sukur 3 aya kalmadan hamıle kaldım

eşin ve sende bi problem yoksa Allahın izniyle 1 senede beklesen olur 5 senede beklesende olur  egerki bu şikayetlerin varsa en  garanti

şey test yapmak korkma al ve testi yaop en azından soru işareti kalmasın olmazsa da yeni evlisin olur daha insallah bu ay olmadı diger ay

Önüne gelen korkuttu. benden çok eşimi korkutmuşlar yazık. bana patik örmeye başla filan demeye başladı adamcağız. iş çıkışı alayım bari p.tesi bildiririm. bide akşam hiç olmazdı aşırı bi kasık ağrısı oldu. adet olacağım zaman da ağrır ama bu öyle değil di. 1 saat sonra geçti. oda belirti olailirmi acaba.

Nezo

Alıntı yapılan: Nezo - 05 Şubat , 2011, 11:53:14
Alıntı yapılan: Asel'in Annesi:) - 05 Şubat , 2011, 11:47:40

Önüne gelen korkuttu. benden çok eşimi korkutmuşlar yazık. bana patik örmeye başla filan demeye başladı adamcağız. iş çıkışı alayım bari p.tesi bildiririm. bide akşam hiç olmazdı aşırı bi kasık ağrısı oldu. adet olacağım zaman da ağrır ama bu öyle değil di. 1 saat sonra geçti. oda belirti olailirmi acaba.

bide hiç durmadan Wc ye gidiyorum =)))))))