BEBEKTE GAZ PROBLEMI

Başlatan -Butterfly-, 10 Eylül , 2007, 06:07:45

« önceki - sonraki »

oglusum

mavili

evet ebrucum canım bunlar yenmemesi gerekenler

sütü arttıran şeyler ve gazı önleyenler ise bögürtlen çayı yada meyvesi rezene anason çayı  ben yeşil çay ve ısırgan da içiyorum pilav makarna sütlaç gibi sütlü tatlılar ve düzenli beslenmek ben hamileligimden kalan bir alışkanlıkla günde 3 litreye yakın su içiyorum  ceviz badem ve fındık yiyorum bazende kan yapıcı olarak keçi boynuzu kuru siyah üzüm yiyorum leblebiden uzak durun aman ha ben yedim o gece sabahladık kızımla gazdan

EBRUM

bana kayınvalidem sütüm çok olsun diye kayısı süt soğan beyaz ekmek vrdi hep

yeşil

geçen gün tv da bi dr konuştu yiyeceklerin gazının süte geçmesi diye bişey bilimsel olarak ispatlanmamış öyle bişey yok dedi dr.sütün çok olması içinde sık emzirmek vede bol sıvı tüketmek gerekiyormuş

EBRUM

bende bugün seda da izledim kuru inciri yıkayım sert kısmını kestikten sonra yarım lt suya 7 incir atıp kaynatılcakmış v onu ya 3 ya 2 yada 1 kerette içicekmişsin 20 gün bunu tekrarlayıcakmışın hergün yeni kaynatıcakmışın

handan

8 aydır sağarak sadece anne sütü veren biri olarak söyliiim, düzenli yemek (normal ne varsa), sıvı almak ve sık sağmak yani emzirmek. 3 saati geçirmeden göğsünüzü boşaltırsanız artacaktır. emdikten sonra hatta kalan sütü sağın.

mavili

bu gaz olayı beni iyice bunaltmaya başladı artık içmedigim ot çayı kalmadı

yeşil

fazla üstüne düşmemek lazım sen ne yaparsan yap bebeğin kendi başına gazını çıkarana kadar herşey hikaye buda bi sabır testi

miranas

en önemliside gazlı içeceklerden uzak durmalıyız .

tubito

bu gaz olayı benide fena halde sıktı ne yiyip ne içecegimi sasırmıs durumdayım su yemek olsa gaz yaparmı bunu içsem gaz olurmu diye sormaktan iflakım kesildi desem yeridir.hemen internet basına gecip arastırıyorum allah yardımcımız olsun

handan

canım brnim zor gerçekten ama çok ta dikkat etme, senden kaynaklanmıyor çünkü...

mavili

ben son iki gündür dikkat etmiyorum artık yediklerime canımın her istedigini yiyorum ne bu ya onu yeme bunu yeme resmen aç dolanıyordum degişen bişey de olmadı bebişimde demek gerçektende alakası yok zaten gaz sancısı çekiyorduk yine çekiyoruz  :ehi:

handan

ye canım yeee
gazı onun bağırsakları üretiyo o kadar fazla. sonradan daha az üretecek..
sen yee
yarasın eloşuma  :opucuk:

mavili

ah ah kızlar ya çok dertliyim kırkından sonra düzelir dediler 3 gün sürdü rahatı 46 günlük eloş ve son 3 gecedir hiç çekmedigim kadar sorunluyuz gaz mı yoksa kaka yapması seyrekleşti zor yapıyor ıkınarak ondanmı biliyorum ama uykuyu geçtim çok huzursuz

handan

selmacım gaz sancısı 6-8. haftalarda doruk noktasına ulaşır.
sonradan azalmaya başlar
en zor zamanlarını yaşıyorsun sanırım  :(