27 Nisan , 2024, 10:56:03

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

BEBEKTE GAZ PROBLEMI

Başlatan -Butterfly-, 10 Eylül , 2007, 06:07:45

« önceki - sonraki »

yeşil

ilk zamanlarda benim kızımda gazlıydı ama artık 3 buçuk aylık oldu zor zamanlarını atlattı bizde gazımızı altını açıp karnına masaj yaparak ve bacaklarını karnına doğru bastırarak çıkartıyorduk şidide çok zorlandığında yastığı karnına gelicek şekilde yüzüstü yatırıyorum veya dizime yatırıyorum aynı şekilde sırtından masaj yapıyorum bide pıt pıtlayınca çok güzel gaz çıkarıyo tavsiye ederim
he bu arada eğer bebeğin kakasının kıvamı yumuşaksa 5-7 günde bir yapması normaldir

burcununannesi

Alıntı yapılan: Almiş'inAnniş'i - 13 Ocak , 2008, 23:33:28
burcununannesi
bu mustafa dr. hangi hastanede çalışıyo
bizim dr.un adı da mustafa
maltepede  :k06:

bizim mustafa bey bu değil ama kızlar mustafa bey nasıl tarıf edeyım sıze ıs bankasından oradan unıversıteye dogru cıkıyorsunuz aradan hemen sagda tabelası var ıyı bır doktordur yıllardır tanırım.bazen ozel yerı yogun olursada nadır beye gıderız oda kartal arastırmanın doktoru oda ıyıdır.oda camının yanındakı parkı gecın orada yenı acılan bı klınık var hanı yenı klınık onun bır alt sokagında ozel yerı zaten tabelasını gorusunuz.ama bu hıkmet hanıma katılıyorum bu kadın bıraz cıns bı kere gıttım oraya bır daha gıtmedım kadın resmen gıcık:) bı kere konusmasını bılmıyor:) ama hastaneler artık ssk oldugundan pek ılgılenılmıyor bunun ıcın ozel yerlerı yada maltpe'de unıversıtedeyı gokmen beyıde onerebılırım sıze.bu arada ole masajla falan gaz cıkması bebegı zorlar dıye okumustum bır sıtede bence bole dogal bır urun ısımızı gorur ben bunun ıcın bu babuline yı cocuguma verıyorum denedım guzel sonuc aldım sızede onerırım tadı guze ben bıle kabızlık ıcın kullanıyorum bu urunu

Almiş'inAnniş'i

dizler havaya ve karına
pırt pırt pırt
gaz gittiiiiiiiiiiiii  :ehi: :ehi: :ehi:

burcununannesi

Alıntı yapılan: Almiş'inAnniş'i - 17 Ocak , 2008, 22:16:46
dizler havaya ve karına
pırt pırt pırt
gaz gittiiiiiiiiiiiii  :ehi: :ehi: :ehi:

kızlar bir kampanya yapmayı dusunuyoruz bız bır arkadasımla bu dogudakı cocuklara bebeklere yonelık evınızde kullanmadıgınız esyalarınız varsa bunları bırıktırın sakın atmayın bunları toplayalım yardıma muhtac kısılere gonderelım buda bılgınızde olsun sıtede bununla ılgılı bır bolum acabılırsek guzel olur tek basına.

Almiş'inAnniş'i

burcununannesi adını söylesen daha kolay olacak sankim  :laughing7: böyle biraz uzun oluyo  :k06:
bu çok kapsamlı bir iş  :honk:
hem doğuya gerek yok her bölgenin fakiri var
insan yeter ki yardım etmek istesin
herkes kendi bölgesindekine yardım edebilir
hem eve lazımken camiye haramdır diye bir söz var
yani kendi çevrende ihtiyacı olan birine vermek daha hayırlıdır  :icon_thumright:

diğer forumda böyle bişey yapmaya kalkıştılar çok sorunlar çıktı malesef  :-\

burcununannesi

Alıntı yapılan: Almiş'inAnniş'i - 17 Ocak , 2008, 22:29:26
burcununannesi adını söylesen daha kolay olacak sankim  :laughing7: böyle biraz uzun oluyo  :k06:
bu çok kapsamlı bir iş  :honk:
hem doğuya gerek yok her bölgenin fakiri var
insan yeter ki yardım etmek istesin
herkes kendi bölgesindekine yardım edebilir
hem eve lazımken camiye haramdır diye bir söz var
yani kendi çevrende ihtiyacı olan birine vermek daha hayırlıdır  :icon_thumright:

diğer forumda böyle bişey yapmaya kalkıştılar çok sorunlar çıktı malesef  :-\

kısaca ayşe diyebilirsin :love7: :k06: :nazar:

Almiş'inAnniş'i

peki ayşecim  :opucuk:
uzuncası ayşegül mü?  ???
ay ne meraklıyım  :ehi:

burcununannesi

Alıntı yapılan: Almiş'inAnniş'i - 17 Ocak , 2008, 22:41:50
peki ayşecim  :opucuk:
uzuncası ayşegül mü?  ???
ay ne meraklıyım  :ehi:

yok ya!! kısasıda uzunuda ayşe sen burcunun annesı yazmak uzun dedın dıye kısaca ayşe de dedım:) forum meraklısı dıyecem sana artık:) :aferin: :nazar: :laughing7:

Almiş'inAnniş'i

evet işte o beniiiiiiimmmmmmmmmmmm  :muzz: :ehi:

handan

bebeklerinde daha önce kolik olan anneler

daha başka  neleri denediniz de başarılı oldunuz?

bu sorununuzdan kaçıncı ayda kurtuldunuz?

susi

öncelikle bebeğini allah bağışlasın hayatım en azından en fazla 4 ayakadar cekeceksin emziriyorsan sovuk almamaya özen göster kimyon içrama cekilmemiş olsun 1caykaşığı kimyon yarım cay bardagı kadarsu bir taşım kaynat ılıdıktansonra içir metsil diye bir ilac var ondan 4 damla vere bilirsin yani aslında çok faydaetmiyo ama sen yine dene  gecmiş olsun
YAŞAMA SEBEBİM HAYDAR EGE

handan

AMİN CANIM TEŞEKKÜR EDERİM
KABUS GİBİ...
HERGÜN AYNI SAATTE BAŞLIYORUZ  YIRTINMAYA GECE YARISINA KADAR  9 SAAT YAKLAŞIK BAĞIRIYOR.  DAHA 4 AYA ÇOOOK VAR. YANDIK...
ANASON VERİYORUM UYUŞUKLUK YAPIYOR  ZATEN YORGUN YA BİRAZ UYUYOR BAZEN. YAN ETKİSİ OLMASINDAN KORKUYORUM ONUNDA.İNŞALLAH YOKTUR YAN  ETKİSİ

bengü

ben rezene cayi veriyodum onu dene canim anosonu hic duymadim bide sicak havlu ayaklarina ve karnina koy ama kolik olan bir cocuk ne yaparsan yap ayni saatte bagiriyo benimki öyleydi 3 aydan sonra hafifledi böyle yöntemlerde iste biraz olsun hafifletiyo ben cocugu gezdiriyodum kucagimda hoplatiyodum hic bisey susturmuyodu ama o saatte araba varsa arabayla dolastir yada disari besik arabasiyla gezdir hic olmazzsa o saatte baska seylerle oyalansin bana doktor öyle demisti gercekten faydasini gördüm.sana allah kolaylik versin canim bide ben cok nadir veburocol diye fitil var onu verince sakinlesiyo doktor verdi cok aglarsa nedensiz ver sakinlesir dedi istersen arastir orda varmi.
mutlu olmak icin gülmeyi bekleme

handan

teşekkür ederim  bengücüm  :flowers:

yeşil

kolik olan bebeklere elektrik süpürgesi ve fön makınası seside iyi geliyor hatta ben geceleri odamda altını açtığım zaman fön makinası tutarak karnına yağla saat yönünde masaj yapıyordum oda çok iyi geliyo bide bu tarz seslerin olduğu bebekleri rahatlatan biir müzik cd si var buzuki orhanın kolik diye bide onu dene alanlar memnun kalmış internettede satılıyor
ayrıca mümkün olduğunca ilaç verme kolikte ilaçlar bir işe yaramıyor çünki geçmiş olsun