2 ay sonra anne olucam ve hiç bişey bilmiyorum

Başlatan berrak, 24 Temmuz , 2007, 23:54:31

« önceki - sonraki »

berrak

esraaaaaaaaaaaa nerdesin yaw.kontrolun nasıl geçti?bi süredir yoksun merak ettim. :icon_flower:

adalet

sevda

Bitanem allah gönlüne göre versin umarım herşey istediğin gibi olur  :amin:bunu kalpten isterim senin adına bu arada bebeğin aşağıya düşmesi bebek emzikten düşmüş gibi terimleri bende ilk defa hamileyken duymuştum senin gibi, insan ne yaşarsa hep onla ilgili oluyor dimi!
  Belki arkadaşınız erken doğumala bile karşılaşa bilir bitanem çünkü bebeğin aşağıya inmesi çok güzel bişey değil doğuma eğer çok varsa buda demek oluyorki fazla istirahat etmesi gereken bir hamilelik sürecinden geçmesi gerekiyor benim bir arkadaşım son iki ayını yatarak geçirdi oda çok zor gerçekten sen çalışıyorsun sanırım daha izin alamadın ki hala otobüslerden bahsediyorsun canım ben herşeyi genelde planlayan bir yapıya sahibim kalasik oğlak burcu özelliği yani hamileliğimi bile hesaplayarak yaptım ben işte bebeğim boğa burcu olsun kış hamileliği yaşayayım normal olsun derken allah gönlüme göre verdi ve oldu bazen arkadaşlar hep takılır bana sen ne hesaplayıcısın diye ama öyle hoşuma gidiyo  :honk: işte birtek normal doğumda neler yaşayacağımı bilemedim  :-\ama onuda elimden geldiği kadar tüm evrelerini kitaptan okuyarak öğrendim ama gerçek hiç öyle kitaptaki kadar olmadı o başka :suclu: sen korkma tamammı bitanem inanki zor ama güzel; hani doğumda işte plesanta çıkıcak ayrılcak falan diyoya ben onun içimde kalmasından çok korkmuştum o okadar kolay çıkıyormuşki arhan çıktıktan hemen sonra oda geldi beraberinde içim boşaldı sandım ama doğumdan hemen sonra eşim beni görünce aşkım sönmüş balon gibisin dediğinde gülmekten ölmüştük o an. :k06:

ღ°cerenay.♥.

canım adaletin verdiği linkten yapabilirsin.
son adet tarihini yazıyosun , sonra istediğin cetveli beğeniyosun
sonra kodunu alıp imzana yapıştırıyosun bu kadaaaar...
takılırsan gne yardımcı oluruz :)

esra_yesiloz

berrakçım merhaba canım ben eylül_ekim annelerine yazdım görmedin sanırım kontrolüm güzeldi ama yaramaz göstermedi yüzünü ayağını ağzına almış pis göstermedi  :binkybaby: ama sağlıklı çok şükür 1kg 130gr olmuş terbiyesiz cinsiyet gösterme konusunda hiç utanmıyo hemen açıveriyo işimiz var doğunca zilliyle . ben artık sık giremiyorum canım bebişin odasını düzenledik bilgisayar çok yer kapladığı için odada istemedim koycak yerde yok salona koysam zırt pırt girip orayı batırcak  o yüzden eşim kendine laptop aldı evdekini sattık akşamları giriyorum bazen oldumu canım kendne ii bak

berrak

esracığım iyi olmanıza sevindim.biz son 40 güne girdik.oyle şiştimki nerdeyse patlıycam :k06:bizim tosun son kontrolde 2,200gr dı.çok tekmeliyor,hele bir doğsun bende onun poposunu tokatlıycam :k06:bende siteye çok sık bakamıyorum hala çalışmaya çalışıyorum, akşam hemen gelip yatıyorum. izinim başlayınca daha çok vaktim olur.kendinize iyi bakın. :wave:

berrak

slm.arkadaşlar ilk fırsatta gönderdiğiniz site göz atıcam.ama bu aralar okadar yoğunumki, dinlenmeye bile fırsat bulamıyorum.benim doktorda saolsun iznimi uzatmak istiyorun deyince doğuma 15 gün kalaya kadar uzatmış,ben bukadar istememiştim.evde vakit geçmez diye düşündüm.dayanamazsam aybaşında bırakıcam.çalışmak gitgide eziyet olmaya başladı.aslında sorun çalışmakta değil sıcaklarda ayaklarım çok şişiyor.neyse şindi yatmam lazım sabah erken kalkıcam. ilginize çok teşekkür ederim :flowers:

berrak

ya sevda valla çok tatlısın.senin yazdıklarını okumak bana okadar keyif veriyorki,ve yaşadıklarını öyle güzel ifade ediyorsunki sanki bende sizinleymişim gibi oluyorum.benim bu aralar işlerim çok yoğun ama senin vaktin varsa lütfen konu ne olursa olsun bana yaz  :flowers:seni çok öpüyorum ve arhanı :binkybaby:

sevda

BERRAKCIMA Canım sağol ilgine bende çok mutlu oluyorum cevaplarına bence son zamanlarında fazla yorma kendini benim komşumda son zamana kadar çalışıcam dedi fakat bebeği istemedi annesinin çalışmasını ve son 1 ay izin almak zorunda kaldı yani sen ne istersen iste o kendini daha dünyaya gelmeden seni yönetmeye başlıyor.
      Aslında sana içerden komutlar veriyor anne ben acıktım annecim ben uyuycam annecim dinlenmen lazım, diye fakat biz bazılarını karşılayabiliyoruz mesela şimdiden sana komutunu vermiş bebeğim annesi annecim dinlen diye çünkü şişmelerin başlamış bitanem bence son haftalara bırakma bebeğinle son zamanlarını sakin ve huzurlu geçir yorma kendini o doğduktan sonra zaten yorucak seni annesi bunu unutma.  :flowers:
     Bu arada kaç yaşındasın ben 05.01.1977 doğumluyum oğlak burcu kalasik yani oğluşumda boğa ben hep öyle olmasını istedim allahda gönlüme göre verdi.
     Ben sen istediğin sürece yazarım seni yalnız bırakmam canım. :opucuk:

berrak

sevdacığım çok sağol önerilerini dikkate alıcam.canım ben 11.08.1976 lıyım ben aslanım ama oğluşum sanırım terazi olacak. tabi vaktini beklerse.muhtemel doğum tarihi 25 eylül.ama benim tosunum okadar dayanamayacak gibi şimdiden sanki çikmak istiyor :k06:canım ne zaman istersen  bana yaz acayip moral veriyorsun. kendine iyi bak oğluşunu benim için öp :opucuk:

esra_yesiloz

merhaba berrakçım az kalmış canım ya nerdeyse 1ay yaaaa ne güzel allah yardımcın olsun canım sağsalim bebişine kavuşursun inşallah  :amin: biz bu ara biraz yorulduk evi badana yap buse hanımın odasını süsle dipköşe temizik canımız çıktı buse hanımda çok kıpırdak  :nazar: kaldı 9haftam geçer inşallah  :amin: hepinizi öpüyorum byess  :k06:

berrak

slm esra seninde az zamanın kalmış son zamanlar bana göre daha hızlı geçiyor.ben çalıştığım için bir çok işimi son zamana bırakmak zorunda kaldım.inanki daha badana daha yeni yaptırdım yarın yani pazar günü arkadaşların yardımıyla temizlik yapıcam pazartesi yine işe gidicem.iyice yorulduğumu hissediyorum,inşallah bizde oğlumla yatar dinleniriz :k06:sen bide son ayda kıpırtıyı gör.hıçkırıklarından ve tekmelerinden bazen uykumdan uyanıyorum.canım allah hekesin yardımcısı olsun anne adaylığı bile çok zormuş şimdi annemi daha çok seviyorum :love9:

esra_yesiloz

biz badanayı temizliği yeni bitirdik çok şükür haklısın canım insan anne olcağı zaman annesinin değerini daha bi anlıyo  :k06:

sevda

berrakçımcanım nasılsın?      Bitanem kolay gelsin eğer sana yakın olsaydım mutlaka gelir yardım ederdim sana bende burda tek başımayım annemler kardeşlerim hiç kimsem yok eşimin ailesinin hericinde o yüzden herşeyi tek başına yapmak ve çocuğumu tek başına büyütmek inanki çok zor ama görüyorumki sen bana göre daha şanslısın umarım doğumundada şansın yaver gider bitanem ,
allah tüm hamilelerin yardımcısı olsun  :amin:
      Canım çok yorma kendini bende 8,5 ayıma kadar evimin yine bütün temizliğini yaptım ve son ahftalarımdan itibarende temizlikçi aldım ve halen her hafta almaya devam ediyorum önceleri bir başkasının evimde olmasına ve temizlemesini yadırgamıştım ama şimdi de onsuz olmuyor çünkü arhanla yapmam okadar zorki sadece yemeğini yapabiliyorum zamanımın çoğu onunla geçiyor sende düşün eğer maddi anlamda müsaitseniz çünkü birde temizliği düşünmek inanki işleri daha çıkılmaz hale  getiriyor bende birz hastalıktı bu belkide bundan söylüyorum sana yanlış anlama beni olurmu? Ben sadece yaşadıklarımı paylaşıyorum seninle annem geldi ve 45 gün yanımda kaldı en azından evde yemek derdim yoktu yatağıma kadar getiriyordu annem canım o benim yaa:)) Sınra o gidince boşluğa düştüm yıkıldım ne yapıcam bebeğime nasıl bakıcam banyosunu nasıl olucak ya evdeki yemekleri nasıl yapıcam derken ben annemden sonra uzun bir süre dışardan yemek yemek zorunda kaldık sonra bu böyle olmıycak toparlan sevda eşinin sana ihtiyacı var ve oğlunun dedim ve 4 cü ayda ancak ipleri elime alabildim sonra iş başa düştü ve yemeklere el attım temizliği fazla kafama takmadım kadınla devam ettik artık çok pimpiriklenmek yok dedim kendime herşeyi oluruna bıraktım böylece daha rahat yaşadım.Canım yaa bebeğinin cinsiyeti neydi?Söylemişmiydin?  ;)

berrak

sevdacım ben biraz şanslıyım galiba kayınvalidemin üst katında kendi anneme yürüyerek 10 dakika mesafedeyim.canım yardım etmeyi düşünmen bile büyük incelik teşekkür ederim.bebeğim cinsiyeti erkek şimdilik :k06:doktor ilk öğrendiğimizde kız demişti bir ay sonra erkek dedi neye inanıcağımızı şaşırdık.bende her ay soruyorum doktora, bidaha değişirse bize yeni bebek odası alırsın dedim.sevdacığım sen nerede oturuyordun ben istanbuldayım.çalıştığım için çok fazla  arkadaşım olmuyor iş arkadaşları dışında.seninle yazışmayı çok seviyorum :love7: