2 ay sonra anne olucam ve hiç bişey bilmiyorum

Başlatan berrak, 24 Temmuz , 2007, 23:54:31

« önceki - sonraki »

sevda

Canım ben normal doğum yaptım ve yaklaşık 4 saat sürdü hastanedeki sancılarım çünkü 5 dk bire inmeden gitmedim hastaneye suyumda gelmemişti daha insan neyle karşılaşacağını bilemediği için şaşrıyo ve korkuyo ama kurktuğu kadar olmadığını görünce boşuna şartlamışım kendini diyorsun oğlum 4.30 gr doğdu ve ben onu nasıl çıkarddığımı bilemedim günlerce çünkü okadar kilolu beklemiyorduk aslında sezeryanlıkmışım ama ben normal diye tutturnca çatımda müsaitti o halde neden olmasın dedim ve yaptım bence normal kesinlikle normal doktor eve gönderecekti ama yinede müşade altında oalyım diye gitmedik ertesi gün bebeğimizide aldık evimize geldik ama halen hastanede sezeryan olupta 4 gün kalanlar vardı sen bilirsin ama bence normal.

ponçik

selam Berrakcım
şuan da hepimizn yazdıklarını dikkate alıyor olsanda mutlaka kafanda kendince dogruların vardır ve biz ne dersek diyelim sen onları gözardı etmeyeceksin
çünkü dogum yapmış olan bizler bunları hep yaşadık
söylenecek tek şey İÇİNİ FERAH TUT bebeğine sağlıla ve hayırlsıyla kavuşacağını düşün
hep iyi ve olumlu düşünürsen sonuçta olumlu olur
ben 9 ay boyunca kesinlikle Allah mecbur bırakmadıkça sezeryan yapmam diye bas bas bağırdım etrafımdakilere, hep dualar ettim normal doğum yapayım diye
aklıma bir sürü kötü şey geliyordu , TV de, nette bir sürü saçma sapan doğum hikayeleri vs.vs...
ama Allahım dualarımı kabul etti
gece 2 de sancım geldi WC ye gittim çok hafif pembe leke gelmişti, AHAAAA bebek geliyo dedim
ama tekrar yatağa yattım, eşimi uyandırdım bebek geliyo diye
son günlerde hep bunun esprisini yaptıgımız için "sana öyle gelmiştir hadi yat " dedi  :ehi:
bende yattım ve sancılarımı dakika olarak kontrol etmeye başladım
4 e kadar sabrettim , ağrım yoktu sancılar vurup gidiyordu, sırf merakımdan hadi gidelim hastaneye dedim - halbuki sabah da NST ye girecektim-
kalktık ben nolur nolmaz duş aldım 4,30 da hastaneydik ve 4 cm açılmam vardı
çok şükür ki suni sancı vermediler , rahat nefes alıp vermem için oksijene bağladılar
10:30 da normal doğum yaparak yavruma kavuştum
tek püf noktası olumlu düşünmek
hatta bak bu da ne kadar rahat olduğumun resmidir veee bu resimden  3 saat sonra dogum yaptım
Allahım dualarını kabul etsin , inşaalh herşey yolunda gider sağlıklı bebeğine kavuşursun canım  :love9:  :love3:  :love9:  :amin:  :love9:

[eklenti yönetici tarafından silindi]

berrak

arkadaşlar harikasınız yazdıklarınızı okurken kendimi düşünüp çok rahatladım kuruntulardan kurtulup artık kafama takmıcam sizinde söylediğiniz gibi rahat olup son ayların tadını çıkarıcam.G10CAcım anlattıklarını sanki o an yaşadım ve sana çok imrendim, inşallah seninki gibi rahat bir doğum yaparım :amin:sizin yazdıklarınız acayip moral veriyor sağolun :flowers:                                                                                                                                          Sevda pazartesi doktorumla konuşup kesimlikle normal doğum istediğimi söyliycem(bilirsiniz para için gerekmesede sez.yapıyorlar)bebek ters gelmediği sürece tabi.bende senin gibi yapıp normal diye tutturucam,inşallah seninki gibi        başarılı olur :-[           esracım seninle doğumlarımız yakın .ben 25 eylülde  kısmetse umarım seninde doğumun çok iyi geçer allah yardımcımız olsun :amin:         Cerenaycığım spinal anestezi hakkında hiç bir bilgim yok biraz daha  açıklarmısın(inşallah gerek kalmaz) ama bilgi sahibi olmak isterim. :dontknow:

sevda

canım herşeyi oluruna bırak benim bazı arkadaşlarımda normal istediler ama ya bebek ters geldi., ya hiç bir açıklık olmadı çatılarında, yada bebek acele etti yani bence allah ne isterse o oluyor sende allahım hayırlısı neyse o olsun de en önemli  olan sen ve bebeğinsin unutma bencede doktorunla olan kontağında önemli bazı doktorlar normal yapabilecek hastaya dahi sezeryan diyormuş mantığa bakarmısın yaa adam sırf para alacak diye düşün yani bence çaktırmadan ikinci bir doktorun daha olsun son zamanlarında ben öyle yaptım ama son kararım hap normaldi birde doktorumda normalden yanaydı sanırım şans da diyebeliriz birde genetik de bizde çünkü sülalede sezeryan yok annem tarafında babayı bilemiyorum benim ablam yarım saatte doğurdu 3'ü nü de ama ben 4 saat çektim benimkisi biraz rötarlıydı ::)
  Nezaman istersen yazabilirsin bitanem ben hergün açıyorum bebeğim uyuduğu zamanlarda

berrak

slm sevdacım yazın için teşekkür ederim canım.bugün dr.görüştüm şuan için normal doğum görünüyor,umarım son anda bir sürpriz olmaz.benim annem 4 halam 4 tane normal doğurmuş,halamın sonuncusuda ikiz, inşallah genetiktir bende onlar gibi olurum.ablana çok özendim gerçi 4 saatede razıyım senin gibi.ilk doğum olduğu için biraz ne olacağını merak ediyorum, başıma geleceği bilememenin verdiği endişe benimki.ya bide hamileleik bana çok uzun geldi daha 50 gün var bitmek bilmiyor bebeği kucağıma almak için sabırsızlanıyorum.sende hamilelikten sıkılmışmıydın .sanki yıllardır hamileyim gibi geliyor.birşey daha sormak istiyorum bu aylarda bebeğimle ilgli kabuslar görüyorum bunlar normalmi?sabah rüya olduğu için şükrediyorum.belkide ben bebeğin sağlıklı olup olmadığını fazla düşünüyorum :dontknow:

berrak

kızlar oğluşum 2,200gr olmuş tosunum benim :nazar:bugün oğlumu gördüm eliyle yüzünü kapatmasaydı yüzünüde görücektim.sağlığı çok şükür iyiymiş,çok sevindim.bugün doğum iznimi uzattım,doktor biraz fazla uzatmış.doğuma 15 gün kalana kadar çalışabilirsin dedi.esracığım senin kontrolun nasıl geçti.inşallah senin içinde herşey yolundadır. :amin:

ღ°cerenay.♥.

AlıntıCerenaycığım spinal anestezi hakkında hiç bir bilgim yok biraz daha  açıklarmısın(inşallah gerek kalmaz) ama bilgi sahibi olmak isterim.

berrakcım,spinal anestezi , ameliyata ayık girmek istediğinde uygulanıyor.
belden iğne yapıyorlar , belden aşağısı uğuşuyor hiç bişey hissetmiyorsun , bebeği seyrediyorsun rahatça :D
inşallah gerek kalmaz dediğin gibi..
normal doğumdada epidural olabilirsin , hemen hemen ikiside aynı şey spinalle...
eğer sancıya dayanamayacağını düşünürsen epidural iste , ama doktorunla konuş önce bu konuyu...

yazdıklarında kendimi buluyorum resmen...
bende hamileliğim hiç bitmeyecek ben hep öyle kalıcam gibi hissediyodum sonlarda... :D
kabuslarda aynı , her iki hamileliğimdede gördüm  :D
çoğunlukla erken doğduklarını görüyordum,hatta biraz büyümüş oluyorlardı 6-7 aylık kadar falan...
:k06: :k06:

ღ°cerenay.♥.

Alıntı yapılan: berrak - 07 Ağustos , 2007, 00:40:32
kızlar oğluşum 2,200gr olmuş tosunum benim :nazar:bugün oğlumu gördüm eliyle yüzünü kapatmasaydı yüzünüde görücektim.sağlığı çok şükür iyiymiş,çok sevindim.bugün doğum iznimi uzattım,doktor biraz fazla uzatmış.doğuma 15 gün kalana kadar çalışabilirsin dedi.esracığım senin kontrolun nasıl geçti.inşallah senin içinde herşey yolundadır. :amin:

maşallah bi tosun paşa daha geliyo siteye :k06:
kaç aylıktın , dur bakiiim , 25 eylül dü dimi?
yaw doğurucan nerdeyse bi cetvel yapmadan :k06:

berrak

cerenaycığım şu cetvelin nasıl yapıldığını bilsem inanki hemen yapıcam.cahillime verin ama ilk kez bu cetvel hazırlamam gerektiğini bu sitede duydum ve ne olduğunu bilmiyorum :honk:

berrak

benim kabuslarım oğlumu 2 3 yaşlarında ama yeni doğmuş görüyorum.önce normal görünüyo her şey yolunda,sonra zekesında sorunlu olduğunu anlıyorum.eşim alıp dişarı götürüyor gezmeye döndüklerinde eşimin yüzünü kanlar içinde görüyorum.bunu bebek yapmış.uyanığımda şükür ettim gerçek olmadığı için.ve buna benzer kabuslar.sıcakların ve kiloların etkiside var sanırım.    :-ooo       offf  artık doğurup hafiflemek istiyorum.gece lavaboya kalkıp yatmaktan bıktım.uykum bölününce sabah işe geç kalıyorum.hayatımın enzor yazını yaşıyorum.allahım lütfen artık kış gelsin.üşümeyi çok özledim.. :cildir:

ღ°cerenay.♥.

Alıntı yapılan: berrak - 07 Ağustos , 2007, 23:43:30
cerenaycığım şu cetvelin nasıl yapıldığını bilsem inanki hemen yapıcam.cahillime verin ama ilk kez bu cetvel hazırlamam gerektiğini bu sitede duydum ve ne olduğunu bilmiyorum :honk:

yok canım yaaa , hazırlaman şart değil.sadece zevkine...
ben çok seviyordum kaç hafta kaç günlük hamile olduğumu ordan takip etmeyi... :k06:
yardımcı olurum hazırlamak istersen

sevda

Canım bunların hepsi normal kafana takma ozaman insan daha fazla yoruluyor düşünmekten evet haklısın ben 3'cü ayımdan sonra rüyalar görmeye başlamıştım çok kötü rüyalar ama emin olki bunların hepsi rüyada kaldı bunlar çok olağan şeyler ve her anne adayı bunlarla sık sık karşılaşıyor bizim binda peş peşe doğumlar oldu ve hepimizde aynı şeyleri yaşamışız anlatıyoruz habire durmadan çocuklarımızıda beraber büyütüyoruz kimisinin arası 5 ay kimi 1 yıl 3 ay işte hep böyleyiz yani.
   Gelelim doğum anına inanki bende senin gibi neyle karşılaşacağımı bilmeden hastaneye doğru gittim ve içeriye ilk adımımı attım ve titremeye başladım eşim kayıt yaptırıyor ben tir tir titriyorum korkuyorum sonra yukarıya çıktık ve nst ye girdim ebeler alttan muayene etti ve 5,6 cm açıklığın var boyunda iyi çatında müsait sen hemn doğurursun dediler allah allah dedim nasıl yani neyse sonra geceliğimi giydim yatıyorum sancılar habire durmadan geliyor bu arada ben 5 dk bir olunca gittim hastaneye suyum gelmemişti daha sonra serum verdiler sonra suyum geldi eyvah çiş yaptım dedim anneme oda suyun geliğini söyledi ebeye neyse birdah muayene ettiler hadi masaya dediler o ana kadar yarı uykulu ve yorgun halim bir anda heyecan ve korkuya bıraktı yerini masaya çıktım ve ıknma seansları yaşadık fakat sabaha kadar sancılardan halim fazla kalmamıştı ve ebelerin yardımıyla bebeğimi doğurdum bana oğlunu karnının üstüne koyalımmı dediler bende evet dedim fakat poposunu koydular o an zaten bu ayaklar beni mahvetti 9 ay boyunca bari kafasını koysaydınız dedim içimden neyse sonra bir kere ağladı birdaha sesi soluğu gelmedi ben korktum niye ağlamıyor diye bana iyi annesi ortalığa bakıyor dediler rahatladı içim sonra işte o an bebğimle göz göze geldiğim hayatım boyunca birdaha yaşayamıyacağım o heyecan dolu ana geldi sıra çok ağlarım demiştim ama nutkum tutuldu ve dona kaldım ona bakmaktan ağlamayı bile unutmuştum bence bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en güzel deneyim ve tecrübeydi benim için onu ilk ben görmek ve o acıyı ben yaşamak istediğim için normal istedim ve iykide normal yapmışım bu inanılmaz bir duygu ve his evet bir an için hamileleğin hiç bitmiycekmiş gibi geliyor bitanem ama inanki doğuma gidincede birdaha o anları yaşıyamıycağın için üzülüyorsun çok değişik bir duygu yaa 50 gün sonra sende yaşıycaksın bunları inşallah  :amin: bu arada asıl benimkisi sezeryanlıkmış ama normal yaptım ben ,bebeğim 4.30 gr dı ve kafasından dolayı 4 dikiş attılar bana yani kesi attılar biraz içimdede yırtıklar oluştu ama birgün yattım ve ertesi gün evimdeydim bahar bayramında doğdu oğluşum bahar çocuğu 6 mayıs 2006 şimdi 15 aylık ve çok sıpa oldu teyzesi allah sanada bağışlasın bebeğini çok öpüyorum seni.

berrak

sevdacığım yazın harikaydı,okurken sanki bende yaşadım,bende senin gibi hiç birşey bilmeden doğuma gidicem, umarım seninki gibi güzel bir doğum yaşarım.senin beni motive ettigin gibi bende yeni anne adaylarına anlatıırım.aslında seni çok kıskandım,en güzel zamanda doğum yapmışsın.bu sıcaklarda otobusle işe gidip geliyorum,ayaklarım özellikle sol aşırı şişiyor ellerimde şişmeler yanmalar başladı doktor sıcaktan diyor,yani kısacası bu yaşıma kadar terlemediğim kadar bu yıl terledim. :sunny:şansa bak sıcaklar bittiğinde doğum yapıcam tabi biterse  :k06:

berrak

slm arkadaşlar ben dün ilk kez duyduğum bir şeyi sizinle paylaşmak istiyorum.dün eşimin çalıştığı yerde 6 aylık hamile bir arkadaşı rahatsızlanmış,doktor bebeğin aşağı düştüğünü soyleyip bir hafta rapor yazmış.ben eşime soruyorum düşükmü yapmış diye,hayır bebek rahimde aşağı düşmüş diyor, siz böyle bir şey duydunuzmu? :dontknow:

berrak

cerenaycığım yardım edersen cetveli  hazırlamak isterim.ne yapmam gerektiğini yazarmısın? :dontknow: