27 Nisan , 2024, 08:43:36

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

doğum korkusu

Başlatan duyguduygu, 14 Mayıs , 2010, 16:07:39

« önceki - sonraki »

damla1981

Alıntı yapılan: kardelen@ AZRA - 05 Ekim , 2010, 01:35:42
damla1981 bir doktor olarak anlattiklarini kiniyorum yani sen kendi isteginle sezaryen oluyorsun ve bunu burdaki arkadaslra asilamayami calisiyorsun benmi yanlis anladim  :caca:
evet sartlar kotu olabilir ama her yer ayni degil yuzyillardir kadinlar bu sekilde bebeklerini dunyaya getiriyor tum doktorlar normal dogum onerirken senin milleti sezaryene tesvik etmen cok tuhaf  :-\

Benin pıhtılaşma hastalığım var bu yüzden zaten sezeyan olmak zorundayım aynı zamanda korkuyorum herkes gibi. Hem ben doğum korkunç bir olay demedim kormayanlarda kesinlikler normal doğum yapmaları gerektiğini söyledim. burda başkakaları kesinlikle devlette doğum yapmayın yazmışlar bende günde 130 tane doğum olan bir hastanedin şartlarını yazdım. Kadın bacaklarını kapatıyorsa kadının salaklığındandır herkez öyle yapmaz herhalde. ben kimseye sezeyan olun demedim sezaryanı önermedim. hatta sonunda normal doğum ile doğum yapın dedim. burda insanlar neler yazıyor bi dönde bak

Balböceği

Alıntı yapılan: damla1981 - 03 Ekim , 2010, 05:15:35

Sezeryana 9 gün kaldı ben artık heyecandan uyuyuyamıyorum. Gecenin  bir yarısı uyandım ve uyuyamıyorum. Epidural istemiyorum çünkü tüm aşamaları biliyorum bebeğimin sesini duyduğumda tüm karnımın açık olduğunu ve rahmimin açık olduğunu bilmek istemiyorum bu yüzden genel anestezi ile olacağım. uyuyacağım uyanacağım bebeğim yanımda olacak.
Doktor olduğum için defalarca doğuma girdim öğrenci iken, günde 130 doğum olan bir devlet hastanesine gitmiştik 5 doğum arka arkaya gördüm. Sancı odasına ilk girdiğimde şok olmuştum bir yatakta 3 kadın sancı çekiyordu. Hatta yaşı diğerlerine göre küçük olan bir kadın sancıdan yatış pozisyonuna bile dikkat etmiyordu. tüm sancı çekenler ona bakıyordu. Sonra bebek gelirken onu doğum masasına aldılar ıkın diye bagırıyorlardı o ıkınacağına bağırıyordu sonra personel karından manevra ile zorla basarak çıkardılar çocuğu kadına kalsa ölecekti çocuk . Hatta bi kadın bebek doğarken bacaklarını kapattı biz zorla ayırmaya çalışıyorduk herkez bağırıyordu kapatma bacaklarını çocuğunu öldüreceksin ama o bize direnmeye devam etti dört kişi zor bağladık tekrar bacaklarını doğum masasına.
Türkiyede tüm doğranlara epizyotomi yapıyorlar yani çocuk doğarken kesiyorlar ve kesme işlemi sırasında kadınların çığlığıkları hiç bir zaman kulağımdan çıkmaz herhalde.
Doğurmadan doğuma girmek daha zor. Ben özel Hastanede kesinlikle doğum yapmam devlet hastanesinde de doğumhanenin şartları böyle olduğu için Sezeryan istiyorum. Tabi benim kız erken davranmazsa. Ama tabi doğumdan korkmayanlar şartlar uygunsa normal doğum yapmalıdır

Saka gibi keske anlatmasaydin iyi doktorlarda vardir

ama benim duyduklarim daha kotu dogum yaparken bir kadina vurduklarini

tobe tobe yaparken banami sordun ne bagiriyorsun diyen ebelerin hemsireler biliyorum ben

hic hos degil yazdiklarin tirstim valla

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Alıntı yapılan: damla1981 - 05 Ekim , 2010, 21:56:56
Alıntı yapılan: kardelen@ AZRA - 05 Ekim , 2010, 01:35:42
damla1981 bir doktor olarak anlattiklarini kiniyorum yani sen kendi isteginle sezaryen oluyorsun ve bunu burdaki arkadaslra asilamayami calisiyorsun benmi yanlis anladim  :caca:
evet sartlar kotu olabilir ama her yer ayni degil yuzyillardir kadinlar bu sekilde bebeklerini dunyaya getiriyor tum doktorlar normal dogum onerirken senin milleti sezaryene tesvik etmen cok tuhaf  :-\

Benin pıhtılaşma hastalığım var bu yüzden zaten sezeyan olmak zorundayım aynı zamanda korkuyorum herkes gibi. Hem ben doğum korkunç bir olay demedim kormayanlarda kesinlikler normal doğum yapmaları gerektiğini söyledim. burda başkakaları kesinlikle devlette doğum yapmayın yazmışlar bende günde 130 tane doğum olan bir hastanedin şartlarını yazdım. Kadın bacaklarını kapatıyorsa kadının salaklığındandır herkez öyle yapmaz herhalde. ben kimseye sezeyan olun demedim sezaryanı önermedim. hatta sonunda normal doğum ile doğum yapın dedim. burda insanlar neler yazıyor bi dönde bak
mecburi oldugunu belirtmemissin o yuzden kendi isteginle olacagini yazdigin sandim kusura bakma  ::) ama yinede cok kotu seyler bu kadar korkutulamali insanlar heryer ayni degil dogumda korkmayanlar normal olsun demissin tabiki herkes korkar kim korkmazki yani okuyan insan yanlis anliyo acaba sezeryanmimi ovuyor diye dusunuyor lutfen bide kendin bak yazdiklarina baskasi olsan ayni seyi dusunmezmisin neyse hayirlisiyla dogum yapar kzini kucagina alirsin insallah bi yanlis anlama oldu galiba birbirimizi kirmayalim  :k06:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

selkan

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum ve 18 haftalık hamileyim.Allah izin verirse bir kızım olacak.hala doğumla ilgili bir karar vermiş değilim.epidural istediğim  kesin de sezeryan mı yoksa normal mi bilmiyorum.ikisinde de korkularım var.Allah hepimize kolay doğumlar nasip etsin inşallah....

fıstık

Sezeryana 9 gün kaldı ben artık heyecandan uyuyuyamıyorum. Gecenin  bir yarısı uyandım ve uyuyamıyorum. Epidural istemiyorum çünkü tüm aşamaları biliyorum bebeğimin sesini duyduğumda tüm karnımın açık olduğunu ve rahmimin açık olduğunu bilmek istemiyorum bu yüzden genel anestezi ile olacağım. uyuyacağım uyanacağım bebeğim yanımda olacak.
Doktor olduğum için defalarca doğuma girdim öğrenci iken, günde 130 doğum olan bir devlet hastanesine gitmiştik 5 doğum arka arkaya gördüm. Sancı odasına ilk girdiğimde şok olmuştum bir yatakta 3 kadın sancı çekiyordu. Hatta yaşı diğerlerine göre küçük olan bir kadın sancıdan yatış pozisyonuna bile dikkat etmiyordu. tüm sancı çekenler ona bakıyordu. Sonra bebek gelirken onu doğum masasına aldılar ıkın diye bagırıyorlardı o ıkınacağına bağırıyordu sonra personel karından manevra ile zorla basarak çıkardılar çocuğu kadına kalsa ölecekti çocuk . Hatta bi kadın bebek doğarken bacaklarını kapattı biz zorla ayırmaya çalışıyorduk herkez bağırıyordu kapatma bacaklarını çocuğunu öldüreceksin ama o bize direnmeye devam etti dört kişi zor bağladık tekrar bacaklarını doğum masasına.
Türkiyede tüm doğranlara epizyotomi yapıyorlar yani çocuk doğarken kesiyorlar ve kesme işlemi sırasında kadınların çığlığıkları hiç bir zaman kulağımdan çıkmaz herhalde.
Doğurmadan doğuma girmek daha zor. Ben özel Hastanede kesinlikle doğum yapmam devlet hastanesinde de doğumhanenin şartları böyle olduğu için Sezeryan istiyorum. Tabi benim kız erken davranmazsa. Ama tabi doğumdan korkmayanlar şartlar uygunsa normal doğum yapmalıdır

NİYE YAZDINKİ SEN ŞİMDİ BUNLARI HEMDE BİR DOKTOR OLARAK ÇOK KALPSİZMİŞSİN

BEN İLK BEBEĞİMİ KAYBETTİM KARNIMDA ÖLDÜ VE NORMAL DOĞUM YAPTIRDILAR

ŞİMDİ GÖZÜMDE CANLANDI HERŞEY O GÜN VE O AN :crybaby2:

BU OLAY YÜZÜNDEN 1.5 SENEDİR PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRÜYORUM

KIZIMA HAMİLE KALDIĞIMDA 9 AY BUNUNLA YAŞADIM BU KORKUYLA

YA ONADA BİŞİ OLURSA DİYE ÇOK ŞÜKÜR OLMADI

AMA BU OKUDUKLARIM ACAYİP MORALİMİ BOZDU

SENDE BİR HAMİLE OLARAK BİR KADIN OLARAK ÜSTELİKTE BİR DOKTOR OLARAK

KADINLARIN BU DÖNEMDE NE KADAR HASSAS OLDUĞUNU BİLDİĞİN HALDE

GELMİŞ BURAYA NELER ANLATMIŞSIN

HAMİLE ARKADAŞLARIN İÇİNE BU KORKUYU SALMAYA HAKKIN YOKTU

Angel

09 Ekim , 2010, 06:02:24 #125 Son düzenlenme: 09 Ekim , 2010, 06:04:31 Angel

Sezeryana 9 gün kaldı ben artık heyecandan uyuyuyamıyorum. Gecenin  bir yarısı uyandım ve uyuyamıyorum. Epidural istemiyorum çünkü tüm aşamaları biliyorum bebeğimin sesini duyduğumda tüm karnımın açık olduğunu ve rahmimin açık olduğunu bilmek istemiyorum bu yüzden genel anestezi ile olacağım. uyuyacağım uyanacağım bebeğim yanımda olacak.

:nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:

SIZ BIR DR OLARAK KESINLIKLE AMA KESINLIKE BOYLE KONUSMAMAN LAZIM   1 !! .    MADEM DOGUMLARDADA BULUNDUN VE COK ZOR OLDUGUNU

BILIYORSUN NIYE ARKADASLARI BOYLE KORKUTUYORSUN BU 2 !!  

BEN 2 DOGUM YAPMIS BIR KADINIM DOGUMLARIMDA 17 SAAT'LE 15 SAAT SURDU AMA BEN ARKADASLARIMA  DOGUM COK KOLAY LDUGUNU

HEP DILE GETIRIYORUM DOGUMDAN KORKMAMALARI ICIN  :icon_thumright:   VE SENIN BU YAPTIGINA BAK COK YANLIS COK  :nono: :nono: :nono:

ilkcemre

DAMLA  anlattıkların kesinlikle doğru olan şeyler değil.

normal doğum yaptım...

kesikten bahsetmişsin... sancılar nedeniyle yapılan kesiği hisstmiyosun bile... bırak kesiği dikme işleminden önce vurulan iğneyi bile hisstmiyosun... yanlış bilgilendirme yapma...

doğum psikolojik bi süreçtir. insanların moralini bozmaya hakkın yok. kul hakkına girmiş oluyosun bu şekilde konuşarak bence.

normal doğum yaptım sancı çektim. doğumum tamamen normal yollarla oldu hiç bir şekilde uyuşturulmadım ve hiç bir acı hissetmedim. rabbime dua ettim sadece o gereken gücü kuvveti verdi...

bu yazıları br çok haöile arkadaşımız okuyor lütfen  böyle şeyler paylaşmayalım burda ....   :caca:

SiRiNe

Doktorlarin normal dogumdan korkmasi cok ilginc

Ben de saglik okudum univ den terk ama hemsire olacaktim

bir cok amaliyatlarda asistanlik yaptim otopsilerde bulundum  korktugu icin kendisi arkadas bunlari yazmis sanirim

=)

SiRiNe

] fistik cok uzuldum Allah bir daha yasatmasin o zaman simdi senin agresiv ve kin iceren haraketlerini daha iyi anlayabiliyorum, ki zaten pisikolojik tedavi  göruyormussun dogaldir hepimiz insaniz
ama keske basimiza gelen negatif olaylardan sonra belli bir insan gruplarindan cikarmasak kin ve nefret ve acimizi

Allah evladina uzun ömurler versin sizi ona onuda size bagislasin  :amin:

Lă_Tăhzen!

artık turkıyede normal doguma tesvık edılıyo kadınlar sezeryan dogum yapan hakkında sorusturma baslatılacakmış keyfimi zarurımı cok yerinde bı karar ben sezeyanla dogum yaptım zaruri olarak zaruri olmasa normal dogururdum ninelerim anne babamızı annem benı nasıl dogurduysa  ::)

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

bu doktorsa hastaları nasıl acaba merak ettım bıde neden özel hastanede dogum yapmam dedı özel hastaneye almadılar dıyemı ::) ::) ::) ::)
                                »-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

SiRiNe

aslinda doktordur normal dogumdan korkmamasi lazim gibi bir durum yok tabiki oda kadin sonucta korkabilirde genellikle doktor olarak cok altarnatifler var normal dogumdada ve normal dogumun prosösunu biliyor ve insan vucudunun anatomisini bildigi icin böyle korkmasi ve bu forumdada dogum yapacak insanlari korkutmasi hos degil

epidural alabilirsin normal dogum aninda belden assagin uyusturuluyor, gaz maskesi kullanabilirsin... sana uyan bir pozisyonda dogurabilirsin illa bu yatarak olmasi gerekmez

oturarak sekilde diz ustu veya ayaktada dogurursun... hatta komsum ayakta dogurdu cok rahat oldu dedi...

ne bileyim esin veya annen yakinin masaj yapar sana sirtina elini tutar eger turkiyede bu mumkunse

dilersen suyun icinde dogursun

muzik dinle. kuran oku , veya hurma ye

demek istedigim dogum cok zordur eminimki ama yapilabilecek cok sey var bu kadarda korkutmayin insanlari.

fıstık

Alıntı yapılan: ★ikiz AnneSi★ - 09 Ekim , 2010, 16:53:48
] fistik cok uzuldum Allah bir daha yasatmasin o zaman simdi senin agresiv ve kin iceren haraketlerini daha iyi anlayabiliyorum, ki zaten pisikolojik tedavi  göruyormussun dogaldir hepimiz insaniz
ama keske basimiza gelen negatif olaylardan sonra belli bir insan gruplarindan cikarmasak kin ve nefret ve acimizi

Allah evladina uzun ömurler versin sizi ona onuda size bagislasin  :amin:

TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞIM O GÜN SİZ BENİ YANLIŞ ANLADINIZ AMA BAZILARININ YAZILARINA KARŞILIKSIZ KALAMADIM SONUÇTA AÇIK KAPALI

KİMSEYE DÜŞMANLIĞIM YOK ÜLKEMİ SEVİYORUM KÜLTÜRÜMÜ ADETLERİMİ VE M.KEMAL ATATÜRKÜ SEVİYORUM BAZEN YAZILANLARA DAYANAMAYIP

AGRESİF OLABİLİYORUM SONUÇTA BİR KADIN OLARAK BÜTÜN KADINLARIN HAKKINA SAHİP ÇIKMAK LAZIM AMA SİZİN MASUMCA OLAN BU İSTEĞİNİZİ

ÖYLE KÖTÜYE KULLANANLAR VARKİ NEYSE BURASI YERİ DEĞİL :flowers:

SiRiNe

anliyorum hayirlisi olsun  hepimiz kadin hepimiz anneyiz görus ve dusunceler farkli olsada

birgül87

BEN BU İNSANIN NE DOKTORLUGUNA NE YEMİNİNE İNANMIYORUM EGER DOKTORSADA O KESİLME ANINDA KADINLARIN BİŞEY HİSSETMEDİKLERİNİ BİLMESİ LAZIM  BU BİRRRRRR
İKİNCİSİİİİİİİ
ALLAH BOLE İNSANLARIN DOKTOR DEMİCEM ELİNE DÜŞÜRMESİN OKUYUNCA ÇOK SİNİRLENDİM BENDE NORMAL DOGURDUM ÖLE AMAN AMAN KORKULACAK BİŞEY DEĞİL Kİ BEN NE 15 NE 17 SAAT DEĞİL 4 GUN SANCI ÇEKTİM
Bİ SANCI GEÇİP ARA VERDİĞİNDE DİGERİ UNUTULUYORR !!!!!!!!!!! BEBİŞ BEKLEYEN ANNELER  EGER BU DERECE ZOR BİŞEY OLSA İDİ  2 . 3. ÇOCUKLARI İSTEMEZDİK EMİN OLUN  BİNLERCE İNSAN NORMAL DOGURUYO BU DERECE KÖTÜ ZOR OLSA HEM RABBİM İZİN VERİRMİYDİ YA NE SAÇMA

DAMLA SENİ KINIYORUM ALLAH KİMSEYİ ELİNE DÜŞÜRMESİN Kİ ZATEN SANA DA İNANCIM FALAN KALMADIIIIIIIIIIII.........

Uploaded with ImageShack.us