27 Nisan , 2024, 10:48:39

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

doğum korkusu

Başlatan duyguduygu, 14 Mayıs , 2010, 16:07:39

« önceki - sonraki »

derbeder

bu konu bile neden bu kadar tartisilmis anlayamiyorum acikcasi. avrupa'da normal dogum taraftari oluyor cogu doktorlar, hatta hamileyken doktor normal dogum yapacakmissin gibi sana aciklamalarda bulunuyor. turkiye'de ise "luks birsey"mis gibi lanse ediliyor. tabiiki kimse aci cekmek istemez. -ki ben hamile olmadan bile dogumu dusunuyorum. ayrica bekarken bile cok dusunur korkardim. ama normal dogum yapabilen bir anne icin bir ugrastir bu, bebegine kavusmak icin sanci cekmek..bunlar az seyler degil tabiiki! amaaaa yani olmuyorsada normal yontemle olmaz, sezeryan olur. dediginiz gibi saglikli sihhatli olarak kucagimiza bebegimizi almamiz onemli degil mi? bence bu konuda tartismak bile gereksiz, herkesin dusuncesi kendine.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

Alıntı yapılan: angel81 - 24 Eylül , 2010, 14:40:25
bu konu bile neden bu kadar tartisilmis anlayamiyorum acikcasi. avrupa'da normal dogum taraftari oluyor cogu doktorlar, hatta hamileyken doktor normal dogum yapacakmissin gibi sana aciklamalarda bulunuyor. turkiye'de ise "luks birsey"mis gibi lanse ediliyor. tabiiki kimse aci cekmek istemez. -ki ben hamile olmadan bile dogumu dusunuyorum. ayrica bekarken bile cok dusunur korkardim. ama normal dogum yapabilen bir anne icin bir ugrastir bu, bebegine kavusmak icin sanci cekmek..bunlar az seyler degil tabiiki! amaaaa yani olmuyorsada normal yontemle olmaz, sezeryan olur. dediginiz gibi saglikli sihhatli olarak kucagimiza bebegimizi almamiz onemli degil mi? bence bu konuda tartismak bile gereksiz, herkesin dusuncesi kendine.

kesinlikle katılıyorum..

SiRiNe

angelcim sana katiliyorum neden göruslere saygi duymakta zorlaniyoruz anlayamadim :-\

bir kadinin normal dogurma istegi fitratinda yaradilisinda vardir buda cok görulemez veya sezeryan istemeside iki tarafin görusune saygim var
avrupadan bahsetmissin yasadigim ulkede isvec sezeryan yapmiyorlar kolay kolay eger anne ve bebek acisindan normal dogum riskli ise veya kadin doguramiyorsa
sezeryan yapiyorlar
ve ilk dogumunu sezeryanda olsa ikinci ucuncu diger dogumlari normal dogurtuyorlar...
Allah herkezin gönlune göre versin herkezin kendi secimi

βαlκιz

hamilelim boyunca düşünmedim tek şey dogumdu  :k06: :k06:
sezeryandan  bile tırsmamıştım  :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Mine'l Aşk

Bu konuda söylemecek pek bir şey yok...Bizim elimizde olan bir şey değil...Rabbim yolunu çizmiştir zaten...Bize düşen sadece dua edip hayırlısını dilemek...

Korkmuyor muyum  ??? Evet çok korkuyorum ama acı çekmekten değil...Korkularım çok farklı...İstediğim tek şey sağsağlim oğlumu kucağıma alabilmek...Bebeğimde yada kendimde HER HANGİ BİR SORUN OLMADIĞI SÜRECE NORMAL DOĞUMU DÜŞÜNÜYORUM bana mantıklı gelen bu...Ama tabi ne olur nasıl olur Allah bilir...

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

мiŁenα.

Alıntı yapılan: **Mavera** - 25 Eylül , 2010, 05:37:48
Bu konuda söylemecek pek bir şey yok...Bizim elimizde olan bir şey değil...Rabbim yolunu çizmiştir zaten...Bize düşen sadece dua edip hayırlısını dilemek...

Korkmuyor muyum  ??? Evet çok korkuyorum ama acı çekmekten değil...Korkularım çok farklı...İstediğim tek şey sağsağlim oğlumu kucağıma alabilmek...Bebeğimde yada kendimde HER HANGİ BİR SORUN OLMADIĞI SÜRECE NORMAL DOĞUMU DÜŞÜNÜYORUM bana mantıklı gelen bu...Ama tabi ne olur nasıl olur Allah bilir...

Olması gereken gibi ..bencede hiç sorun yoksa normal olmalı :icon_thumright: bende çok istedim ama nasip olmadı.. :(

:love9: :love7: :love9:

SiRiNe

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 25 Eylül , 2010, 08:17:45

Olması gereken gibi ..bencede hiç sorun yoksa normal olmalı :icon_thumright: bende çok istedim ama nasip olmadı.. :(

Hayirlisi aysecim nasib vede hayirlisi bizim icin böyleydi durumlar bunu gösterdi sagliklica bebeklerimize kavustuk sukurr
InsaaAllah ikinciyi normal dogurursun

ilkcemre

hayırlısı ne ise o olsun herkesin hakkında. benim herşey yolunda gitti normal yaptım. suni sancı bile takılmadı ... maşallah<<<<<

ama olmayabilirdi son hafta çok riskli çünkü ters bişi olsaydı sezeryane yada nasıl yazılıyorsa :D alınabilirdim. eskiden sezeryan olmadığı için kadınlar doğumlarda ölüyomuş. şimdi en ufak bi riskde hemen sezeryane alınıp riski ortadan kaldırıyolar ve sağlıklı bi şekilde işi bitirmiş oluyolar...

ama tabiki herzaman doğal olanı tercih sebebidir....

мiŁenα.

Alıntı yapılan: ★ikiz AnneSi★ - 25 Eylül , 2010, 15:48:53
Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 25 Eylül , 2010, 08:17:45

Hayirlisi aysecim nasib vede hayirlisi bizim icin böyleydi durumlar bunu gösterdi sagliklica bebeklerimize kavustuk sukurr
InsaaAllah ikinciyi normal dogurursun
[/b]
inş canım..

çok istedim olmadı..olsun oğlum sağlıcakla yanımda :amin: :nazar:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

kizlar inanmazsiniz hamileyken tek istedigim sey kizima kavusmakti  :-* dogum sancilarim gelince uca uca hastaneye gittim ilkti diyemi ne hic korkmamistim  :tongue3: ama cok aci cektim evet ama kizim kucagima geldiginde herseyi unuttum  :k06: olsa gene cekerdim o acilara bir insan dunyaya getirmek kolaymi  :k06: sezaryen kolay demiyorum hayati zorluk olursa tabiki sezeryan olmali ama onun da acisi zor diye duydum  :-\ ama isteyerek sezeryan olanlara sasiyorum riskli bence dogal olmasi daha iyi Allah naSIP EDERSE DIGER DOGUMLARIDA NORMAL YAPCAM  :amin:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

SiRiNe

annem 24 sene önce beni sezeryanla dogurdu halen bir sey kaldirsa aci yapiyor sancilaniyor
belkide benim zamanimda tib bu kadar gelismemisti ondan olabilir belkide
aynur canimm öyle diyorlar unutuyormus insan
hayirlisii önemlisi saglikla kavusmak bebeklere
benim kizlar agliyo ayy ev harb alani ciktim bennn

birgül87

Alıntı yapılan: kardelen@ AZRA - 25 Eylül , 2010, 21:19:08
kizlar inanmazsiniz hamileyken tek istedigim sey kizima kavusmakti  :-* dogum sancilarim gelince uca uca hastaneye gittim ilkti diyemi ne hic korkmamistim  :tongue3: ama cok aci cektim evet ama kizim kucagima geldiginde herseyi unuttum  :k06: olsa gene cekerdim o acilara bir insan dunyaya getirmek kolaymi  :k06: sezaryen kolay demiyorum hayati zorluk olursa tabiki sezeryan olmali ama onun da acisi zor diye duydum  :-\ ama isteyerek sezeryan olanlara sasiyorum riskli bence dogal olmasi daha iyi Allah naSIP EDERSE DIGER DOGUMLARIDA NORMAL YAPCAM  :amin:
:alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış: :alkış:

Uploaded with ImageShack.us

fıstık

Normal doğum korkulacak bişi değil yani doğum olayı çok kolay önemli olan sancılara katlanabilmek ben suni sancı ve normal doğum nedir biliyorum

suni sancı berbat bişi hiç kesintisiz sancı geliyor ve şiddetleniyor ama suni sancıya gerek kalmadan normal doğum yapmak sanırım en konforlu doğum

ben kızımı normal doğurmayı çok istemiştim ama doktorum çatımın dar olduğunu bebeğin kilosunun fazla olduğunu ve baş ölçüsününde normalden biraz

geniş olduğunu ve çok riskli bir doğum olacağını söyleyince sezeryana karar verdik zaten yan duruyodu ve kordona dolanmıştı o yüzden normal yapamadım

ama sezeryan sonrası acı çekmek çok daha kötü bebeğine bile istediğin gibi bakamıyosun

en güzeli kendini normal doğuma hazırlamak ancak anne ve bebek için risk varsa o zaman sezeryan olmak

мiŁenα.

tamam normal doğum en i.yisi olması gereken ama sezeryanda korkunç birşey değil ::)

Mine'l Aşk

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 26 Eylül , 2010, 07:56:39
tamam normal doğum en i.yisi olması gereken ama sezeryanda korkunç birşey değil ::)

Bencede korkunç bir şey değil...Nasıl korkunç olsun ki sonunda melegine kavuşuyorsun.... :)

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah