08 Mayıs , 2024, 08:40:52

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

doğum korkusu

Başlatan duyguduygu, 14 Mayıs , 2010, 16:07:39

« önceki - sonraki »

ilkcemre

doğum olayı bittikten sonra dikmek için iğne yaptılar bana. dikişide hissetmedim bu sayede. doğumdan sonraki ilk bir saat içinde idrara çıkman geerekiyo dedi drum. ama ben su falan içmediğim için gelmedi çişim  :tongue3: yapamadım sonra bir iki litre su içirdiler bana hemen yaptuım bi sıkıntı olmadı.  acı falan yoktu insan tereddüt ediyo acıyacak falan sanıyo ama bişi olmuyo yaparken. kanama oluyo zaten sürekli ilk gün çiş arada kaynıyo  :tongue3: :tongue3:
kesikte 40 ın çıkana kadar kendiliğinden iyileşiyo. dikişler kendi düşüyo ben görüyodum dikileri tuvalete düşüyodu bazen çamaşırıma düşüyodu. odaya çıktıktan sonra ağrı kesici veriyolar sonraki dikiş ağrılarınıda hissetmiyosun geçip gidiyo...

Aytii

ben ne video izliyorum ne başka birşey yapıyorum o gün gelince görücem nasılsa diyorum :)

ne kadar araştırırsak okadar korku oluşuyor diye düşünüyorum tek düşündüğüm şey Rabbim sağlıkla kucağıma almamı nasip etsin ve doğum dualarını mutlaka okuyacağım ve okutturacağım çevremdekilere  :nazar:

Wunsch

Alıntı yapılan: Ǥüℓ ヅ - 14 Şubat , 2011, 11:53:32
doğum olayı bittikten sonra dikmek için iğne yaptılar bana. dikişide hissetmedim bu sayede. doğumdan sonraki ilk bir saat içinde idrara çıkman geerekiyo dedi drum. ama ben su falan içmediğim için gelmedi çişim  :tongue3: yapamadım sonra bir iki litre su içirdiler bana hemen yaptuım bi sıkıntı olmadı.  acı falan yoktu insan tereddüt ediyo acıyacak falan sanıyo ama bişi olmuyo yaparken. kanama oluyo zaten sürekli ilk gün çiş arada kaynıyo  :tongue3: :tongue3:
kesikte 40 ın çıkana kadar kendiliğinden iyileşiyo. dikişler kendi düşüyo ben görüyodum dikileri tuvalete düşüyodu bazen çamaşırıma düşüyodu. odaya çıktıktan sonra ağrı kesici veriyolar sonraki dikiş ağrılarınıda hissetmiyosun geçip gidiyo...

Benim de böyle olur mu acaba? Aslında doktorla konuşmak gerek. valla içimi rahatlattın çok teşekkür ederim. İnşallah kolay geçer doğum.  :amin:

Wunsch

Alıntı yapılan: Aytii & Oğuz ツ - 14 Şubat , 2011, 11:57:02
ben ne video izliyorum ne başka birşey yapıyorum o gün gelince görücem nasılsa diyorum :)

ne kadar araştırırsak okadar korku oluşuyor diye düşünüyorum tek düşündüğüm şey Rabbim sağlıkla kucağıma almamı nasip etsin ve doğum dualarını mutlaka okuyacağım ve okutturacağım çevremdekilere  :nazar:

Ben malesef bakmış bulundum videolara ve gerçekten de daha kötü oluyor.
Allah hepiizin bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin.  :amin:

Aytii

Alıntı yapılan: Wunsch - 14 Şubat , 2011, 12:02:21
Alıntı yapılan: Aytii & Oğuz ツ - 14 Şubat , 2011, 11:57:02

Ben malesef bakmış bulundum videolara ve gerçekten de daha kötü oluyor.
Allah hepiizin bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip etsin.  :amin:

amin  :amin:

işte buyüzden bakmıyorum zaten ben  :sad1:

ilkcemre

ya aslında benim canım pek kıymetlidir ben adet sancılarıma bile dayanamaz ağlardım... tek damla göz yaşı dökmeden doğurdum. allah herkese nasip etsin kolay doğumu. o özel anı inşallah güzel bir şekilde hatırlarsınız.

Aytii

Alıntı yapılan: Ǥüℓ ヅ - 14 Şubat , 2011, 12:07:18
ya aslında benim canım pek kıymetlidir ben adet sancılarıma bile dayanamaz ağlardım... tek damla göz yaşı dökmeden doğurdum. allah herkese nasip etsin kolay doğumu. o özel anı inşallah güzel bir şekilde hatırlarsınız.

inşallah cnm sağol  :amin:

ben resmen doğum sancısı çekerdim regl dönemimde  :honk: bekarken okula gidemezdim ilk günü ölüyor gibiydim kasılırdım resmen halsizleşirdim ilaç kullanmadan geçmezdi hatta kullandığım ilaç bile etkisiz olurdu bazen  :sad1: sanırım doğumdan buyüzden ürker oldum ama napiyim oğluşuma sağlıklı bir şekilde kavuşayım çekilecek sancım varsa çekerim hayırlısı olsun  :amin:

Wunsch

Gülcüm aslında ben de öyleyim. Acıya dayanamayacak bir yapım var. Küçücük bir ağrı çeksem oturur ağlarım.
Ama inş ben de senin gibi rahat bir şekilde atlatırım.  :amin:

ilkcemre

benimde adet sancılarım beterdi... ama doğumdan sonra geçtiii  :muzz: :muzz: normal doğumun faydaları ...
inanmıyodum geçeceğimne çok diyen oldu geçer diye gerçekmiş geçti şuan...

AyNi

Alıntı yapılan: Ǥüℓ ヅ - 14 Şubat , 2011, 11:43:44
canım ben normal doğum yaptım...

allaha şükür herhangi bir terslik yaşamadım. çok kolay olu. kesikten korktuğunu söylemişsin ama sancılar sebebiyle uyuşuyo o bölge ve kesiği hissetmiyosun bi,le. aslına bakarsan en kolay kısmı o kesik... çünkü o kesik son aşama o ana kadar zaten doğum sancılarını çekmiş oluyosun. yaşamadan bilinmez tabi ama korkucak bişi yok. sonuçta hastane ortamı drlar vs herkes orda sana son noktasına kadar yardımcı oluyolar. sancılar çok canını yakıyo insanın ama bebek çıkar çıkmaz herşey geçip gidiyo... hiç bişeyin kalmıyo. sonuçta sağlık açısından risk yoksa normal tercih edilmeli diye düşünüyorum. insan ne yaşayacağını bilmediği için korkuyo bence ama yaşamaya başlayınca korkulacak bişey olmadığını anlıyo. bende çok korkmuştum ama geçti gitti. yine hamiş olursam yine normal olsun isterim...

ben doğuma girdiğimde sancı odasına cep telimi de götürdüm. arkadaşlarımı aradım duaa ettirdim herkese fetih suresini falan okuttum. çok hafif geçirdim bu sayede bol bol dua ettim allaha o sancılarda... kocişimlşe konuştum her anın farkında olarak doğum yaptım... bebeğimin ilk sesini duydum ilk ben gördüm öptüm onu... güzeldi doğumum ... korkulacak bşi yok inşallah kolay bi doğum yşarsın

ne kadar güzel anlatmışsın...  :flowers: Allah razı olsun, inşallah bizim doğumlarımızıda böyle kolay olur...  :amin: :amin:

ilkcemre

:opucuk: teşekkür ederim canım. inşallah herkes kolay bi doğum yaşar... o anları güzel hatırllamak gerçekten çok güzell... 

dilengisk

kızlar bende epidural normal dgum yaptım 13 gun once ve harika bi tecrubeydi diebilirm. sancı bi asamaya kadar cektim ama her anına degdi su anda gobegim gitti bile, dikiş atılmadı kesik yapılmadı catır catır dogurdum diyebilirim ben kaşlarımı bile aldırırken hungur hungur aglardım ama dogum baska bişey ve sona geldiginde dunyanın en buyuk mucizesini yasamıs bir kahraman gibi hissediyosun kendini etrafındaki herkes sana dagları asmıs biri gibi davranıo cok muhtesem coookk

Wunsch

Alıntı yapılan: chilek - 14 Şubat , 2011, 13:58:41
kızlar bende epidural normal dgum yaptım 13 gun once ve harika bi tecrubeydi diebilirm. sancı bi asamaya kadar cektim ama her anına degdi su anda gobegim gitti bile, dikiş atılmadı kesik yapılmadı catır catır dogurdum diyebilirim ben kaşlarımı bile aldırırken hungur hungur aglardım ama dogum baska bişey ve sona geldiginde dunyanın en buyuk mucizesini yasamıs bir kahraman gibi hissediyosun kendini etrafındaki herkes sana dagları asmıs biri gibi davranıo cok muhtesem coookk

Canım Allah bebeğine uzun ömürler versin. Maşallah bebeğin çok şeker...  :nazar:  :nazar:  :nazar:  Çok güzel bir duygudur eminim. Darısı başımıza. Epidural doğum sonrası baş ağrısı çekenler olabiliyormuş. sende baş ağrısı oldu mu?
BU arada hangi şehirde hangi hastanede doğum yaptın? Yazmak istersen tabiki... :)
Çünkü her hastanede epidural doğum için anestezi doğru yapılamıyormuş. o hastaneye yakın olanlarımız en azından oraya gidebiliriz.

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

dilekcim nasılsın canım çok az kaldı demi senin

Wunsch

Evet canım çok az kaldı 4 hafta 3 gün falan
zaman azaldıkça heyecan da artıyor.
CAnım sen nasılsın, uzun zamandır görüşemiyorduk.
Hamilelik nasıl gidiyor, senin ne kadar kaldı?