BERRAĞIN YENİ DÜNYASIIII:)))

Başlatan sevda, 29 Kasım , 2007, 23:21:50

« önceki - sonraki »

berrak

özgülcüm bende bilmiyorum canım, yastık gerekip gerekmediğini bu yüzden sordum.Sevda ve Bengü sağolun kızlar,bizde yaklaşık 1 ay sonra yastık kullanmaya başlayabiliriz. :flowers: hepinizi  :opucuk:

sevda

Canım ben bebedorun yan yatma yastığını kullandım sürekli değişik dursun diye kafası her emzirmeden sonra yönünü değiştiriyordum bak bunu söylemeyi unutmuşum... ;) :opucuk:

berrak

sevdacım bende yan yatırmaya çalışıyorum ama bizimki hep sırt üstü yatmak istiyor.yan yatırınca kendini sırt üstü çeviriyor.başınıda hep yana çeviriyor.böyle giderse armut kafa olacak  :k06:  sevdacım ya bu kilolar ne zaman gidecek?hamilelikte aldığım 25 kilonun sadece 10 kilosu gitti,oda ilk ayda ondan sonra 1gr bile gitmiyor.doktorlar emziren anneler ayda 2 kilo verir diyor.ben napıcam böyle. :dontknow:  tekrar 38 beden olmak istiyorum.yememden kısmak istemiyorum süt gelmez diye.sen nasıl kilo verdin?ve eski kilona kaç ayda döndün? :icon_scratch:

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

canim o kilo sorunlari bendede var tabii herkez ayni olmaz ama bagzi insanlar cok zor veriyo ben 65 kilo ile hamile kaldim ve 87 kilo ile dogum yaptim dogumdan sonra 83 e dustum simdi kizim 9 aylik ve ben 81 kiloyum hic bir cozum bulamamistim
ama simdi bi urunle tanistim sayiflama bandi kucuk bir bant vucudun belli bolgelerine yapistiriyosun o bantla 5 gunde iki kilo verdim ama regil gunlerimde kullanamiyomusum o yuzden simdilik biraktim ama tavsiye ederim :icon_thumright: :icon_thumright:

-Butterfly-

berrakcim  yaklasik 9 ay boyunca yastikla yatirmamak gerekiyormus ve  cok sert bir yatakta yatmasi lazimmis zaten burda yumusak yatak bulmak cok guc ben baslarda hep cocugun vucudu agriyacak tas gibi idye dusunuyordum  sonra dr. neden o sekilde bir yatakta yatmasi konusunda mantikli bir aciklama yapinca aldigim yatagi geriye verip en sertini aldim  ;D yastikta ayni sekilde cocugun omurilik yapisi 6-7 aylarda guclenmeye basliyor ondan once kullanilirsa yapisal sekil bozuklugu olabilir ben sanirim 8 ayda baslarim cunku rahat uyuyor..

kilo sorununa gelince  guzelim herkesin bunyesi ve metabolizmasi farkli calisir  bence sen baskalarinin kac ayda verdigiyle ilgilenme aksi takdirde onlarin verdigi surecte vermezsen cok uzulursun.yemegindende kesme sutun  su anda bebegin icin en vitamin degeri yuksek mama dr. dogru soylemis her emzirmede yaklasik 500 kalori yakiyor anneler  ama bak sen ne kilo aliyorsun nede veriyorusn demekki alacagin kilolar gidiyor fakat bunlari dusunmek icin  henuz cok erken degilmi zaten efecik biraz buyudugunde onun pesinden kosarak  butun enerjini ve kalorilerini yakacaksin ..

op tatli melegini :opucuk:

sevda

Berrakçım ben 1 sene içersinde verdim ama diyet yada spor yapmadan gitti kilolarım doğuma 71 le gittim ve ilk ay 13 kilo gitmişti fakat sonra tekrardan aldım ardından 1 sene boyunca anne sütü verdiğim içinmi yoksa genetikmi yada vücut yapısındanmıdır bilinmez şimdi 52 kiloyum canım eski kiloma 1 kilo kaldı 51 le başlamıştım ben çünkü... ;)

Diyet yada rejim sakın yapma sık ama az ve bol sulu gıdalar tüketebilirisin ayrıca egzersiz yapabilirisinn sezeryanlar sanırım 3 aydan sonra başlıyordu ama tam bilmiyorum fıstıkım...Dr sor istersen...

duru boncuk

berrakcım sen emziriyosun öyle rejim yapamazsın sıkma kendini canım zamanla gider bence kiloların hele ide efem ayaklansın onu kovalamaktan yemek bile yiyemeyeceksin ve kilo milo kalmayacak bence herkesin vücut yapısı çok farklı oluyo başkalarına bakarsan çok üzülürsün çünkü bende çok üzülüyorum kalça ve göbek yusyuvarlak kaldı bende ama en kısa zamanda spora başlamayı düşünüyorum çünkü spor olmadan bunlardan kurtuluş yok malesef :opucuk: :opucuk: :opucuk:

semra

berrakcigim busecime katiliyorum 1 yasindan sonra yastik kullanmak gerekiyormus  :icon_thumright:kilolara gelince canini sikma cocugu emdigi kadar emzir sulu ve bulgur pirinc gibi gidalar ye bol süt yapar  :icon_thumright:benim duyduguma göre 1 seneye kadar bütün kilolar gidiyormus insallah seninkilerde gider :amin: :opucuk:

Tuana'NIN ANNESI TUBIS

canim pardon ya emziriyodun dimi sen ben bunu bilmeyerek sana tavsiyede bulundum ozur :k06:
daha cok sebze tuketerekte kilo verebilirsin canim hem sutunde cok olur ve kilonuda kontrol etmis olursun :opucuk:

berrak

Alıntı yapılan: Tuana'NIN ANNESI TUBIS - 10 Ocak , 2008, 18:45:13
canim pardon ya emziriyodun dimi sen ben bunu bilmeyerek sana tavsiyede bulundum ozur :k06:
daha cok sebze tuketerekte kilo verebilirsin canim hem sutunde cok olur ve kilonuda kontrol etmis olursun :opucuk:
TUĞBACIM sağol canım,umarım başka bişeye gerek kalmadan gider kilolar.martta çalışmaya başlıyorum,belki ozaman daha çabuk zayıflarım. ;D

berrak

Alıntı yapılan: semra - 09 Ocak , 2008, 17:42:01
berrakcigim busecime katiliyorum 1 yasindan sonra yastik kullanmak gerekiyormus  :icon_thumright:kilolara gelince canini sikma cocugu emdigi kadar emzir sulu ve bulgur pirinc gibi gidalar ye bol süt yapar  :icon_thumright:benim duyduguma göre 1 seneye kadar bütün kilolar gidiyormus insallah seninkilerde gider :amin: :opucuk:
semracım kilodan ziyade göbek kaldı,hala 5 aylık hamile gibiyim :ehi: inşallah 1 seneye kadar gider. :amin:

berrak

Alıntı yapılan: özgül-duru - 09 Ocak , 2008, 17:25:53
berrakcım sen emziriyosun öyle rejim yapamazsın sıkma kendini canım zamanla gider bence kiloların hele ide efem ayaklansın onu kovalamaktan yemek bile yiyemeyeceksin ve kilo milo kalmayacak bence herkesin vücut yapısı çok farklı oluyo başkalarına bakarsan çok üzülürsün çünkü bende çok üzülüyorum kalça ve göbek yusyuvarlak kaldı bende ama en kısa zamanda spora başlamayı düşünüyorum çünkü spor olmadan bunlardan kurtuluş yok malesef :opucuk: :opucuk: :opucuk:
ÖZGÜLÜM aynen dediğin gibi kalça ve göbek var,hala hamile gibiyim.sporu bende düşünüyorum ama sezeryanlı olduğum için hemen başlamadım,kaçıncı ayda başlandığınıda bilmiyorum. :dontknow:

berrak

Alıntı yapılan: sevda - 09 Ocak , 2008, 17:22:23
Berrakçım ben 1 sene içersinde verdim ama diyet yada spor yapmadan gitti kilolarım doğuma 71 le gittim ve ilk ay 13 kilo gitmişti fakat sonra tekrardan aldım ardından 1 sene boyunca anne sütü verdiğim içinmi yoksa genetikmi yada vücut yapısındanmıdır bilinmez şimdi 52 kiloyum canım eski kiloma 1 kilo kaldı 51 le başlamıştım ben çünkü... ;)

Diyet yada rejim sakın yapma sık ama az ve bol sulu gıdalar tüketebilirisin ayrıca egzersiz yapabilirisinn sezeryanlar sanırım 3 aydan sonra başlıyordu ama tam bilmiyorum fıstıkım...Dr sor istersen...
SEVDACIM valla seni çok kıskandım.hiç bişey yapmadan zayıflamışsın.belki bende zayıflarım, ama sanırım acele ediyorum.daha 3 ay 8 gün oldu.martta işe başlıyorum,ozaman herhalde daha çabuk kilo veririm. :wave: kesinlikle rejim yapmıyorum,yoksa efem aç kalır. :love7:

berrak

Alıntı yapılan: Buse & Ayberk - 09 Ocak , 2008, 07:57:10
berrakcim  yaklasik 9 ay boyunca yastikla yatirmamak gerekiyormus ve  cok sert bir yatakta yatmasi lazimmis zaten burda yumusak yatak bulmak cok guc ben baslarda hep cocugun vucudu agriyacak tas gibi idye dusunuyordum  sonra dr. neden o sekilde bir yatakta yatmasi konusunda mantikli bir aciklama yapinca aldigim yatagi geriye verip en sertini aldim  ;D yastikta ayni sekilde cocugun omurilik yapisi 6-7 aylarda guclenmeye basliyor ondan once kullanilirsa yapisal sekil bozuklugu olabilir ben sanirim 8 ayda baslarim cunku rahat uyuyor..

kilo sorununa gelince  guzelim herkesin bunyesi ve metabolizmasi farkli calisir  bence sen baskalarinin kac ayda verdigiyle ilgilenme aksi takdirde onlarin verdigi surecte vermezsen cok uzulursun.yemegindende kesme sutun  su anda bebegin icin en vitamin degeri yuksek mama dr. dogru soylemis her emzirmede yaklasik 500 kalori yakiyor anneler  ama bak sen ne kilo aliyorsun nede veriyorusn demekki alacagin kilolar gidiyor fakat bunlari dusunmek icin  henuz cok erken degilmi zaten efecik biraz buyudugunde onun pesinden kosarak  butun enerjini ve kalorilerini yakacaksin ..

op tatli melegini :opucuk:

BUSECİM sağol tatlım,yastık için acele etmeyeyim biz daha yeni 4e girdik,söylediğin gibi 9 aydan sonra kullanmaya başlarım. kilolar için valla içim rahatladı,sağol canım.ya hayatımda ilk kez bu kadar kilo aldım ve kendime çok ağır geliyorum.birde üstüne tosunumu kucağıma alınca,sanki 1 ton oluyorum.yememden kısmıyorum canım,aksine daha iyi yiyorum.sen haklısın emzidiğim için sanırım aynı kiloda duruyorum.tek teselli işe başladığım zaman iş ve evim arasında koşturmaktan sanırım zayıflarım.seni ve kuzunu öpüyorum  :opucuk:   :opucuk:   :opucuk:

-Butterfly-

11 Ocak , 2008, 02:54:30 #164 Son düzenlenme: 11 Ocak , 2008, 03:14:35 Buse & Ayberk
Guzelim eer rahatsa zaten yastiga gerek kalmaz rahatsizlik gorursen yastik kullanmaya baslarsin ilerki evrelerde .. Ayrica normal dogumda 3. ayda dr. lar cok rahat veriyor sporu ki aslinda ondan oncede baslaya biliyorsun ama sezayenle dogum yapmissin  onu dr. kontrolunden sonra ancak dr.un karar vermesi lazim malum dikisler falan cok dikkat etmen gerek iyice iyilesmeden cok hareket etme birde cok uzulurek soylicem moralini bozmak istemem ama  sezaryenle yapilan dogumlarda kilolar daha zor veriliyor belkide cok hareket ozgurlugun olmadigindan kaynaklaniyorda olabilir gerci benimki  sadece kulak duyma seyler belide alaksi bile yoktur guzelim ama eminim sen cok kolay vereceksin .. Dedigin gibi  ise basladigin zaman  cok daha aktif duruma geleceksin ister istemez o kilolar gider ama strese gerek yok benim burda bir arkadasim vardi 40 kilo aldi hamileliginde  2.5 sene sonra tum kilolari gitti eski halinden bile daha zayifti  ama cok azimliydi spor da yapti yediklerinede sonradan dikkat etti. Ayrica emziriyorsun diye borek kek yemen gerekmiyor  senin ciin su anda en onemli besinler kuru bakliyat ,sebze ve yesillik hem cok sut yapar hem besin degeri yuksek ayrica  et yemen gerek ve sabahlarida muhakak 1 tane yumurta (bebegin beyin gelisimi icin) doktorun soylemistir muhakak simdilik aklima bunlar geldi canim  sende efecigimi op  :opucuk: