Doğumu Yaklaşan Arkadaşlar______28 + (Neler Yaşıyorsunuz?)

Başlatan DER!N, 29 Ekim , 2009, 15:10:22

« önceki - sonraki »

oslemturgay

22 Haziran , 2011, 09:12:45 #2805 Son düzenlenme: 22 Haziran , 2011, 09:23:06 oslemturgay
Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 22 Haziran , 2011, 08:45:18
Alıntı yapılan: oslemturgay - 20 Haziran , 2011, 14:28:47
Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 20 Haziran , 2011, 14:11:33
nasil yani temizlikmi yapacaksin  ???

yapmam büyük ihtimalle ayrılacagım işten  :y25:

sende benim is yerim gibi salaklarla çalisiyosun anlasilan  insani çileden çikarir bunlar  :-\ bende 4 aylik hamileyken mûdürüm bana is vermisti yani oturdugum yerden degil bildigin amele isi ;) ama ben gittim rapor aldim ve evde dinlendim 1 hafta onun isini ne yapicam ben kendisi yapsin çok merakliysa. zaten 32 haftamdada dogum iznine ayrildim. sonrasi için zor oluyo biliorum ama neyapayim? erken dogum tehdidim vardi isten çikinca sancilarim azaldi daha rahatim artik seni için hayirlisi olsun canim insallah

inşallah canım..daha 29. haftamdayım 3 hafta var doğum iznime.temizlik konusunu hallettim sağolsun şefim itiraz etti. ama iş yerim mezuniyetler yüzünden çok yoğun haftalardır. 27+4 günlükken gitmiştim doktora bebegim 2 hafta geriden geliyordu. eğer açığı kapatmadıysa şuan 27 haftalık bebegim. ne yapacagımı şaşırdım. daha evleneli 10 ay oldu. haliyle düğün borçlarımız var birandada çıkamıyorum işten. biyandan bebegimle ilgili elim kolum baglı o yogunlukta ona faydalı ne yiyebiliyosam yiyorum. Allah yardımcım olsun inşallah bebegim o 2 haftalık açıgı kapatırda 3 hafta sonra izne ayrılabilirim :amin:

Aytii

aaa  :icon_scratch: simdiye kadar hep önden giden bebekleri duydum

niye öyleymis peki? doktorun ne dedi ?

oslemturgay

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 22 Haziran , 2011, 09:14:25

benm doktorum değişti tayini bursaya çıkmış. baska bi doktora gitmiştim. kaç haftalık gebesin dedi 27+4 dedim. son adet tarihimi sordu. söyledim eski test sonuçlarımı götürdüm. herşey normal bide ultrasyonda bebege bakalım dedi. baktı karın çevresi 25 haftalık baş 26 haftalık bacak uzunlugu 27 haftalık gözüküyor 861 gram bebegin dedi. sağlık sorunu yok ama söyledigin haftayla uymuyor diyor.

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: oslemturgay - 22 Haziran , 2011, 09:18:59
Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 22 Haziran , 2011, 09:14:25

benm doktorum değişti tayini bursaya çıkmış. baska bi doktora gitmiştim. kaç haftalık gebesin dedi 27+4 dedim. son adet tarihimi sordu. söyledim eski test sonuçlarımı götürdüm. herşey normal bide ultrasyonda bebege bakalım dedi. baktı karın çevresi 25 haftalık baş 26 haftalık bacak uzunlugu 27 haftalık gözüküyor 861 gram bebegin dedi. sağlık sorunu yok ama söyledigin haftayla uymuyor diyor.

tatlım o doktorun ultrasonda bakma hassasiyetine göre değişiyorya bu yüzden cokta önemli deil bence.hem ultrason cihazı hemde doktor hassasiyeti çok ama çok önemli.başlarda ilk doktorum bebişin boyunu aynı gün kontrolde 2 cm sapmayla sölüyordu.tutarsızdı yani.büyüyüncede ole  :icon_thumright:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

Aytii

ultrasyonda herzaman dogru tahmin edemiyolar Özlem

mesela bana 30 haftamda 33 haftalik diyodu sonra 32 haftada gidince 32 haftalik dedi

yani telaslanma normal öyle söylemeleri

oslemturgay

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 22 Haziran , 2011, 09:27:40
ultrasyonda herzaman dogru tahmin edemiyolar Özlem

mesela bana 30 haftamda 33 haftalik diyodu sonra 32 haftada gidince 32 haftalik dedi

yani telaslanma normal öyle söylemeleri

İnşallah öyledir canım. haftaya yine kontrolüm var inşallah herşey yolunda gider.

Aytii

22 Haziran , 2011, 09:55:43 #2811 Son düzenlenme: 22 Haziran , 2011, 13:55:30 ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑
Insallah Özlemcigim ama dedigim gibi o degerlere aldanma ;)

kizlar ben artik hazirladim çantalari

koyduklarimi söyleyeyim

- 2 atlet
- 2 emzirme sutyeni
- tarak, dis firçasi, dis macunu, yüz temizleyici pamuk, yüz temizleme losyonum, terlik
- 5 külot
- 1 büyük havlu
- hasta bezi (2 paket)
- 2 uzun gecelik + 1 altli üstlü takim pijama
- 2 çift patik
- evlenme cüzdani

oglumun çantasina

- 10 adet yeni dogan bezi
- yeni dogan emzik + biberon
- gögüs pompasi
- sampuan
- havlu
- 2 hastane çikisi
- 1 tulum
- çorap
- islak mendil
- agiz bezi
- 2 battaniye
- pisik kremi

*•.¸♥gonca♥¸.•*

30.haftaya girdikk şükürrrrr :nazar: daha kontrolume cok var yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :k06:
hayatıma hoşgeldin aşkların en güzeliiiii Yağmur Meleğim....

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 22 Haziran , 2011, 09:55:43
Insallah Özlemcigim ama dedigim gibi o degerlere aldanma ;)

kizlar ben artik hazirladim çantalari

koyduklarimi söyleyeyim

- 2 atlet
- 2 emzirme sutyeni
- tarak, dis firçasi, dis macunu, yüz temizleyici pamuk, yüz temizleme losyonum, terlik
- 5 külot
- 1 büyük havlu
- hasta bezi (2 paket)
- 2 uzun gecelik + 1 altli üstlü takim pijama
- 2 çift patik
- evlenme cüzdani

oglumun çantasina

- 10 adet yeni dogan bezi
- yeni dogan emzik + biberon
- gögüs pompasi
- sampuan
- havlu
- 2 hastane çikisi
- 1 tulum
- çorap
- islak mendil
- agiz bezi
- 2 battaniye
- pisik kremi

ay hayirlisi cnm ya  :amin: :amin:
ben doldurmustum cantalari ama hepsi bosunayis geceligimden sampuan taragina bezine herseyi onlar verdi   :) oglusta sadece hastane cikisi battaniye falan goturcem  :k06: :amin:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

Aytii

ee sen tecrübelisin artik Aynur :D

ben ilk kez gidiyorum bana ne verip vermiceklerini bilmedigim için alayim yanima diyorum ne varsa  :laughing7:

muhribe

benim de eşime hastanede bebek bezi veriyoruz demişler. hatta çokça veriyolarmış, bazı hastalar kalanları evlerine götürüyormuş. ama ben yine de arabanın bagajına koyalım dedim eşime, olur da oğlanın cildine olmaz verdikleri tahriş falan eder

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 22 Haziran , 2011, 15:03:32
ee sen tecrübelisin artik Aynur :D

ben ilk kez gidiyorum bana ne verip vermiceklerini bilmedigim için alayim yanima diyorum ne varsa  :laughing7:

haklisin cnm her hastane farkli ama turkiyede ozellikle devlette bisey vermiyolar annemden biliyorum  ;) ic camasiri kendine cok gotur batiyo valla  ::) ben iki gunde 5 gecelik degistirdim onlar veriyolardi bide hasta bezi cok gotur  :-\

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Alıntı yapılan: muhribe - 22 Haziran , 2011, 15:13:31
benim de eşime hastanede bebek bezi veriyoruz demişler. hatta çokça veriyolarmış, bazı hastalar kalanları evlerine götürüyormuş. ama ben yine de arabanın bagajına koyalım dedim eşime, olur da oğlanın cildine olmaz verdikleri tahriş falan eder
cnm onlar genelde unlu markalarin bezini veriyolar cunku o bezler reklam amacli hastanelere veriliyor o yuzden gonul rahatlgiyla kullanabilirsin  :)

Aytii

yok ben özelde dogumumu yapçam kismetse

bende iki gecelik ve bir pijama takimi aldim

hasta bezide koydum  :aferin:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 22 Haziran , 2011, 15:16:04
yok ben özelde dogumumu yapçam kismetse

bende iki gecelik ve bir pijama takimi aldim

hasta bezide koydum  :aferin:

hadi hayirlisi ya bakalim nasil biseymis su oguzcuk  :ehi:
kiz ben hamileyken en cok kime benziyor diye meraktan olecektim simdi o yok bende diyom azraya benzer heralde erkek versiyonudur :toothy10: :toothy10: