Doğumu Yaklaşan Arkadaşlar______28 + (Neler Yaşıyorsunuz?)

Başlatan DER!N, 29 Ekim , 2009, 15:10:22

« önceki - sonraki »

oslemturgay

muhribe

ne temizliği yahu?   :icon_scratch: temizlik elemanı yok mu orda özlem?

oslemturgay

Alıntı yapılan: muhribe - 20 Haziran , 2011, 14:31:24
ne temizliği yahu?   :icon_scratch: temizlik elemanı yok mu orda özlem?

canım varda kafalarına göre iş yapıyorlar. temizlikçiyi bahçivan gibi dışarı aldılar. dışarda çalışan 30 adam var hepsi boş taşöreniz ya onlar ne dediyse onu yapmak zorunda burakılıyoruz. bu zamana kadar hep masa basındaydım o halde bile tüm öğrenci işlerindeki işleri üstüme yıktılar kendileri kapadılar odalarını resmen uyudular. hakkımızı nerde vercekler bilemiyorum.

muhribe

canım bak ne yapıyorsun biliyor musun? gidip doktorundan bi rapor alıyorsun. doktorun bu kişi şu kadar haftalık hamiledir ve ağır işlerde çalışamaz yazıyor. ondan sonra o raporla birlikte daha hafif bir görev verilmesini talep ediyorsun iş vereninden. mecburen bunu kabul edecekler. çünkü bu çalışan gebenin sosyal hakkı. reddetme gibi şansları yok. yasal yollara başvursan dünya tazminat kazanırsın valla. ne demek hamile kadına temizlik yaptırmak ya  :cildir:

oslemturgay

Alıntı yapılan: muhribe - 20 Haziran , 2011, 14:46:05
canım bak ne yapıyorsun biliyor musun? gidip doktorundan bi rapor alıyorsun. doktorun bu kişi şu kadar haftalık hamiledir ve ağır işlerde çalışamaz yazıyor. ondan sonra o raporla birlikte daha hafif bir görev verilmesini talep ediyorsun iş vereninden. mecburen bunu kabul edecekler. çünkü bu çalışan gebenin sosyal hakkı. reddetme gibi şansları yok. yasal yollara başvursan dünya tazminat kazanırsın valla. ne demek hamile kadına temizlik yaptırmak ya  :cildir:

o rapor işi aklımda ama çok yoruluyorum canım diyorumya memurlar üzerime yıkıyor tüm işleri. akşama kadar 150-200 öğrenciye laf anlatmak belge vermek koşturmak. bebek yokken iyiydi ama şimdi gün geçtikçe yoruluyorum bebegim bile geriden geliyordu 27+4 günlükken doktora gittim 25 haftalık gözüküyordu. 861 gramdı kuzum.

muhribe

canım hiç eziyet etme kendine, dünyanın işi yapmakla bitmez. bırak biraz da asıl yapması gerekenler çabalasın. sen ihmal etmeden doktoruna bi rapor yazdır. hatta senin gitmene bile gerek yok, telefon et doktorun sekreteri halleder. benim 32. haftadaki çalışabilir raporumu öyle yaptılar. hem bunca hafta çalışmışsın şimdi işi bıraksan doğum parası, ücretli izin falan alamayacaksın. yazık olacak emeğine

Dilara Ebrar

Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

muhribe

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 20 Haziran , 2011, 14:54:15
kıslaaaaar sağlık ocağı rapor veriyormu  :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:
canım sanmıyorum. uzman bi doktorun olması lazım. sağlık ocakları ne iş yapıyor onu bile bilmiyorum ya. beni arada çağırıyorlar sözde kontrol edeceklermiş. bi kere gittim bi kiloma bi de tansiyonuma baktı. dedim bu mu yani? işten izin aldığıma değmedi. gitmiyorum artık

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: muhribe - 20 Haziran , 2011, 14:55:59
kıslaaaaar sağlık ocağı rapor veriyormu  :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:
canım sanmıyorum. uzman bi doktorun olması lazım. sağlık ocakları ne iş yapıyor onu bile bilmiyorum ya. beni arada çağırıyorlar sözde kontrol edeceklermiş. bi kere gittim bi kiloma bi de tansiyonuma baktı. dedim bu mu yani? işten izin aldığıma değmedi. gitmiyorum artık

ben sabah gittim bir ilgi bir ilgi şaşırdım valla.kalp etışlarını falan dinliyolar.doğum hakkında dıoğum sonrası hakkında bilgi verdi.ayaklarımı bile inceledi. :dontknow: :dontknow: :dontknow:  biri veriyor dedide bende ondan sordum nasıl acaba rapor işini bilmiyorum :dontknow:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

oslemturgay

Alıntı yapılan: muhribe - 20 Haziran , 2011, 14:53:31
canım hiç eziyet etme kendine, dünyanın işi yapmakla bitmez. bırak biraz da asıl yapması gerekenler çabalasın. sen ihmal etmeden doktoruna bi rapor yazdır. hatta senin gitmene bile gerek yok, telefon et doktorun sekreteri halleder. benim 32. haftadaki çalışabilir raporumu öyle yaptılar. hem bunca hafta çalışmışsın şimdi işi bıraksan doğum parası, ücretli izin falan alamayacaksın. yazık olacak emeğine

:flowers: sağol canım ilgilendiğin için.

muhribe

dilara sen şanslıymışsın canım. beni zaten doktor değil ebe gördü orda. o da napsın bi tansiyon bile kilo baktı.

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: muhribe - 20 Haziran , 2011, 15:08:06
dilara sen şanslıymışsın canım. beni zaten doktor değil ebe gördü orda. o da napsın bi tansiyon bile kilo baktı.

banada ebe baktı aslında  ;D ;D doktor bidahakine kan ve idrar testi istedi.bakalım dedi  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

oslemturgay

evet bnm doktorum veriyor . varislerime kadar herşeyimi takip ediyor.

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: oslemturgay - 20 Haziran , 2011, 15:09:58

evet bnm doktorum veriyor . varislerime kadar herşeyimi takip ediyor.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaay bu habere bayıldım canım cok sağol. :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:    haftaya rapor alcamda  :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2:  çoğu vermiyor diye biliyor .hayret

Aytii

Alıntı yapılan: oslemturgay - 20 Haziran , 2011, 14:28:47
Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 20 Haziran , 2011, 14:11:33
nasil yani temizlikmi yapacaksin  ???

yapmam büyük ihtimalle ayrılacagım işten  :y25:

sende benim is yerim gibi salaklarla çalisiyosun anlasilan  insani çileden çikarir bunlar  :-\ bende 4 aylik hamileyken mûdürüm bana is vermisti yani oturdugum yerden degil bildigin amele isi ;) ama ben gittim rapor aldim ve evde dinlendim 1 hafta onun isini ne yapicam ben kendisi yapsin çok merakliysa. zaten 32 haftamdada dogum iznine ayrildim. sonrasi için zor oluyo biliorum ama neyapayim? erken dogum tehdidim vardi isten çikinca sancilarim azaldi daha rahatim artik seni için hayirlisi olsun canim insallah