Doğumu Yaklaşan Arkadaşlar______28 + (Neler Yaşıyorsunuz?)

Başlatan DER!N, 29 Ekim , 2009, 15:10:22

« önceki - sonraki »

AککORTįє

gülfercim hayırlsı neyse sağlıklı hangi şekilde doğacaksa öyle olsun canım. valla bende  hep normal diye düşünüyorum ama böyle son dakka durumlarına da alıştırdım kendimi. nolur nolmaz Allah bilir hayırlsı neyse o olsun.

gülfercim ne güzel kilosu çok iyi maşallahhh   :nazar: benim tosun kaç kilo oldu acebaaa. geçen ay yani tam 6/5 aylıkken 900gr. dı. önümüzdeki perşembe 7/5 aylık olcaz Allah ın izniyle ozaman öğrenicez inşallah.7/5 aydan sonra acaba ne kadarda bi çağıracak.  :icon_scratch:

DER!N

sağol canım, Poyraz İsmail bir sonraki kontrolde seni şaşırtacak 900gramken 1900gramla karşılaşabilirsin, çoğu kez beklenenden fazla kilo almış oluyorlar ecrin şu dönem normalde bir haftada 150gram almalı oda ortalama yani benimki hızlı alıyor birazcık.  ::)

7,5 aylıktan sonra bazı doktorlar 2 haftada bir görmek istiyor muhtemelen senin de öyle olur dediğin gibi hayırlısı sağlıklısı ama insan tuhaf oluyor ters durmanın sakıncalı olduğunu biliyordum da, bizim gibi olunca da sakıncalı olduğunu bilmiyordum.

bebişin başı aşağıda fakat bize dönük  :k06: meraklı sanırım dünyaya  :aferin:

AککORTįє

yesin onun aşağa dönen başını teyzesii  :D   

bakalım canım görücez perşembe günü oğluşumu. zaten artık ult. da hiçbişey göremiyorum.

sen onu düşünme şimdi canım inş sağlıklıca gelsin dünyaya Allah ın izniyle. Allah hayırlısı hangisiyse onu nasip etsin. ister normal ister sezeryan sağlıklıca atlatın da sende oda  :amin:

Demet_dk

Alıntı yapılan: __Derin__ - 13 Kasım , 2009, 23:01:04
Kontrole her gidişim olay mübarek yeni havadislerim var bakalım bebiş doğana kadar daha neler yaşıycaz.

Benim pıtırcık başaşağı fakat yüzü bize dnük duruyormuş doğuma da byle olursa zor bir doğum olacak demekmiş riske atmam sezaryen yaparım dedi.

Ben boşa hayal kurup duruyorum, şimdiye kadar sezaryeni hiç araştırıp okumadım şimdiden sonrada onunla kafayı yerim herhalde.

Bu arada kızım 250gram daha almış yaklaşık 3000gram şuan, işte böyle arkası haftaya cuma  :k06:

benimde aynen öyleydi ve dönmedi canım 40+1 de sezeryan oldum
normal tabiki en iyisi ama kendinizi şartlandırmayın bende aylarca nomal olacak dedim son anda sezeryan oldum
sezeryandan korkmayın kızlar anlatıldığı gibi zor deil bilen bilmeyen herkes yorum yapmıyo 5 ay oldu ve oldukça memnunum kilom falanda yok
önemli olan bebişleri sağ salim kucağımıza almamız :icon_thumright:

DER!N

Sağolun kızlar, Rabbim herşeyi kararlamış biz boşa plan yapıp duruyoruz işte.

Hamileliğim boyunca yani şimdiye dek yaşanabilecek bir çok şeyi yaşadım erken doğum riski hiperünsilin yatak mahkumiyeti vs. bir bu kalmıştı aman eksik mi kalsın onuda yaşayayım bakalım neler neler atlattık hayırlısıyla bunu da atlatırız inş.

Doktora dedim bu ara çok gerginim normalde böyle sinirli biri değilimdir oda garibim ne desin sakin ol diyor önünde sonunda doğacak ha normal ha sezeryan dedi :) kimsenin içinde kalmamış ki senin kalsın dedi çatlak  :k06:

< ESLAL >

kızlar geçen haftaki o garip ağrılar bu gece yine var  :y25: karnım belim bacaklarım berbat ağrıyo adet olmuşum gibi aynı off yaa
oturuyorum batıyor, kalkıyorum ağrıyo,uzanınca kasılıyo normalmi bunlar artık gülfer,tülin yoksa doğurcammı ben yaaa  :honk: 34 haftalık olduk bu ağrılarla 40 dolduracağımızı hiç sanmıyorum da 36 yı bari doldursak :-ooo :-ooo

Angel

ezgicim saate bak bundan sonra.kac saate bir geliyor birde nekadar uzunlukta suruyor sancin  :aferin:   

bir dr'a gorun istersen canim seni nst ya baglasinlar belkide gercekten dogum sancisidir.

ama canim adet sancisindan  bin kat daha fazla agridir    ::)   dogum sancisi

vucudun doguma hazirlik yapiyor ara sira seni boyle yokluycak canim merak etme sadece sakin olmaya calis yavas yavas gecer Allahin izniyle

derin derin nefesler al ,  eger bir daha gelirse bu agrilar  rahat olmaya calis karnini oksa meleginle konus ozaman rahatliycaksin.

ilik dus'da cok iyi geliyor ayrica ben 7 ayliktan sonra surekli ilik duslar aliyordum heo suyu belime veriyordum ve beni cok rahatlatiyordu   :sleepy1: :sleepy1:

gulfercim masallah kuzuma kilosu cok iyi annesi cok guzel bakiyor melegine    :nazar: :nazar:   rabbim hepinizede hayirli dogumlar nasip etsin insallah   :amin:

< ESLAL >

sağol canım benim  :opucuk: bugün gitmemiz lazımdı ama doktorumuz yokmuş salıya kaldı randevu dediğin gibi artık doğuma hazırlanıyoruz sanırım canım az kaldığını hissediyorum hele bikaç gündür hiç keyfim yok kolumu kaldırasım gelmiyor  :-\
bugün bacaklarımda ve bacak aramda kemiklerim ağrıdı hep yattım akşam oldu geçer diye beklerken ağrı karnımda belimdede başladı kızım hareket ettikçe daha bi ağrıyo  :y25: çok şiddetli bi sancı değil ama nasıl anlatsam adet olduğumuz ilk gün nasıl bi ağrımız olur rahatsız edici ne yapsan rahatlayamazsın  öyle bişey  :dontknow:

мiŁenα.

GEÇMİŞ OLSUN EZGİCİM ...

:-\ :-\ İNŞ KZIIN BİRAZDAHA BEKLER....BAŞKA DR GİT ACİL SIRF AGRILARI SORMAK ICIN :-\

:love9: :love7: :love9:

DER!N

Ezgicim canım benim, benim tarif etmeye çalıştığım işte öyle ağrılar hani sen de diyordun ya ağrıyor falan demekki öncekiler daha hafif şiddetliymiş ben bu türlüleri ara ara yaşadım senin haftalarında da ki artık zaten ağrım olunca hep öyle oluyor. Ama sana diyemem bunlar doğum sancısı değil çünkü olabilir saat tut canım ancak öyle anlarsın doğum sancısı mı yalancı sancı mı Allah c.c. yardımcın olsun.  :amin: Bir kaç hafta daha bekler inş. hayırlıısyla.

Tülinin dediği gibi ılık duş iyi geliyor bana da, belime tutmamaya çalışıyordum suyu ama artık tutuyorum daha da etkin oluyor. Doktorum ağrı kesici jel vermişti onu kullanıyorum geçmesede hafifliyor ağrım.

burcum

derincim hayırlı olsun ben senin doğumunu nedense sabırsızlıkla bekliyorum kelebeğimin adı derin olduğu için mi bilmem  :k06: hepinize ALLAH ım kolay doğumlar nasip etsin sağlıcakla alın bebişlerinizi kucağınıza buarada ben 37+4 de doğum yapmıştım sen şuan 37+3 sün ay çok duygulanıyorum :y25:

< ESLAL >

ayşecim çok acil birşey olmadığı sürece başka doktora muayne olmak istemiyorum canım daha doğrusu gittiğim hastanedeki diğer doğum uzmanından hiç hoşlanmadım  :icon_scratch:
gülfercim sağol canım sanırım bunlar hazırlık ağrıları canım beni tedirgin eden ağrıların uzun sürmesi oldu ben daha kısa süreli ağrılar olur die düşünmüştüm bu ağrıları bütün gece rahatlamadığım oluyor  :-\ kasılmalarımda daha sık oluyor önceden karnımda kasılma olduğunda karnımı okşuyordum hemen geri çekiliyordu kızım şimdi hiç oralı olmuyor hatta dahada sertleşiyor karnım  :dontknow: off Allah'ım hayırlısıyla atlatsak şu günleri ne yaşadığını,yaşayacağını bilmemek çok zorrrrr  :honk: :honk:

мiŁenα.

dogru aslında baska dr gdıyon o senı hıc bılmedıgı ıcın yanlıs bırsey dıyebılır

:love9: :love7: :love9:

DER!N

Alıntı yapılan: ezoo - 15 Kasım , 2009, 15:42:32
ayşecim çok acil birşey olmadığı sürece başka doktora muayne olmak istemiyorum canım daha doğrusu gittiğim hastanedeki diğer doğum uzmanından hiç hoşlanmadım  :icon_scratch:
gülfercim sağol canım sanırım bunlar hazırlık ağrıları canım beni tedirgin eden ağrıların uzun sürmesi oldu ben daha kısa süreli ağrılar olur die düşünmüştüm bu ağrıları bütün gece rahatlamadığım oluyor  :-\ kasılmalarımda daha sık oluyor önceden karnımda kasılma olduğunda karnımı okşuyordum hemen geri çekiliyordu kızım şimdi hiç oralı olmuyor hatta dahada sertleşiyor karnım  :dontknow: off Allah'ım hayırlısıyla atlatsak şu günleri ne yaşadığını,yaşayacağını bilmemek çok zorrrrr  :honk: :honk:

evet canım ilk zamanlar okşar gibi yapınca rahatlıyordum bende ama artık pek umursamıyor daha doğrusu umursasa da yapacağı bir şey yok yeri kısıtlı :)

ben hafif hafif yürüyorum bana iyi geliyor bir de sola yatıyorum bacak arasına yastık koyup üstteki bacağımı azcık karnıma doğru büküyorum ehh biraz biraz iyi geliyor dene istersen  :opucuk:

Alıntı yapılan: burcum - 15 Kasım , 2009, 15:19:47
derincim hayırlı olsun ben senin doğumunu nedense sabırsızlıkla bekliyorum kelebeğimin adı derin olduğu için mi bilmem  :k06: hepinize ALLAH ım kolay doğumlar nasip etsin sağlıcakla alın bebişlerinizi kucağınıza buarada ben 37+4 de doğum yapmıştım sen şuan 37+3 sün ay çok duygulanıyorum :y25:

Sağol canım sanırım adaşlıktan ileri geliyor hey gidi ya ben de senin şafağını heyecanla saymıştım zaten sonlarına yetişmiştim  :love9:

Rabbim inş. sağ salim kızımı koklamamı nasip eder hayırlısıyla inş. cümlemize  :amin: :amin:

--elif--

slm kızlar bugün tam 35 haftamı bitirdim ama benim bebişim daha 2 kilo 300 grammış drum biraz ufak dedi sizinkiler kaç kiloydu bu zamanda ve hızlı bi şekilde kilo aldırmak için önereceğiniz besinler varmı