HADI DENENMIS BASIT TARIFLERIMIZI EKLIYELIM

Başlatan adalet, 29 Haziran , 2007, 23:00:27

« önceki - sonraki »

duru boncuk

ne şanslısın yaaaaaaa benim kocam salata bile yapamaz :(

adalet

aman onuda cani isterse her zaman yapsa ya canin yapacaginimi beklicem  :toothy10:

jbdun

adaletcim tarif için tşkler, muhakkak deniycem  :icon_thumright:
eşine de maaşallah  :nazar: mutfakta yardımcın hazır ;)

Almiş'inAnniş'i

:-ooo   :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
Alıntı yapılan: adalet - 06 Ekim , 2007, 13:09:06
canim daha once ascilik yapmisti en sonda asure yapti onuda fotosunu cektim yedigim en guzel asure  :hungry:  :k06:

burcu-emir

adalet adem beyfendi bize de gelir mi.aşure dedin ya ,işte ben o on bittim  :hungry: hayatımın tek tatlısıdır .bir de bi erkek elinde yemek şansına erişeyim demiştim ,tabii adem bey müsaitse  :suclu:
yaw benim adama yumurta kır desem ,nereye der  :k06: eh gerisini siz anlayın ne kadar becerikli  :D

adalet

yakinda adem usatanin kitapi cikacak hepinize gondercem  :k06:

masallah kendileri pek hamaratli cani sitedigi zaman  :caca: :k06:

Almiş'inAnniş'i

benim koca çok güzel menemen yapar  :love9:
ama bütün malzemeyi tek tek eline ister  :toothy10: önündekine bile uzabıp alma zahmetine girmez  :cildir:

adalet sen adem bey den bide aşure tarifi alsana  ???

jbdun

kızlar taze fasulyenin soğanlı-domatesli yemeğinden ve kavurmasından başka yapılış şekli var mıııı  ???

Tebessüm :)

hah işte ben de bunu düşünüyorum iki gündür.. 1 kilo fasulye aldım pazardan, değişik nasıl yapabilirim acab diye düşünüyorum. pirinçle yapılan bir şekli var ama benim fasulye çok o tarif için.. hadi kıslar fikirlerinizi bekliyorus.

jbdun

aynen 1kilo var bende de :icon_scratch:

pirinçlisi nası oluyo ayşegül?

ahanda bööle oluyooo http://www.yemektarifleriniz.com/zeytinyagli-fasulye-dible.html aslında normal fasulye yemeğinin az sulusu ve pirinçlisi oluyo ;) yemedim ama çok da merak etmiyorum açıkçası :k06:

jbdun

hımm ben ıspanağı öyle yapıyorum, pirinci ortada kalacak şekilde ;)
ben de yapacağımı sanmam bunu :k06:

seyda

Annem kemikli kuzu etiyle yapar taze fasülyeyi bide. ama o zaman ortadan boyuna bölmüyo zeytinyagli gibi. sadaec enine kesiyo daha kalin oluyo yani bbilmem anlatabildimmi :icon_scratch:

anlatabildin şeyda :laughing7: ben de tereyağlı ve kuzu etli yaparım :hungry: süper oluyo..

adalet

kizlar bende yumurtayla yapatrim 
sogan biber domates kavururum ve uzerine 2 yumurta kirarim sonrada hasladigim fasulyeleri ekliyorum cok guzel oluyor
bazende fasulyeleri hasliyorum sonra ispanak gibi yumrtada kavruyorum

zaten yesil fasulyeyi cok severim en sevdigim yemeklerin basindan gelir  :hungry: :hungry:
gece gece karnim acikti