HADI DENENMIS BASIT TARIFLERIMIZI EKLIYELIM

Başlatan adalet, 29 Haziran , 2007, 23:00:27

« önceki - sonraki »

sarı şekerr

kız tipin pek becerikliye benzemiyor ama yaptığın şeyler harika...bu tarifi mutlaka deniycem...tavuklu güveç tarifin varsa onuda yazıversene...yarın yaparım belki...hadi canım fazla nazlanmadan yazıver  :opucuk:

adalet

kizim tibe bakmiyacan marifet midede  :toothy10:  :ehi:ama rejimdeyim yok yemek filan
semracim bende severim bulgu pilavini patatesle daha guzel oluyor birde oyle dene

tavuka tencerde yap pacozum
kuvecte pek guzel olmaz cabuk kaynar
mesela haslama yapamilirsin
tavuk patates havus
sogan
karabiber et suyu
tuz
yag
hepsini dudkliye ta haslansin hem kolay hem hafif hemde zahmetsiz  :icon_thumright:

-Butterfly-

adalet tavugun icine mi et suyu atiyorsun  :icon_scratch:  tadini bozmazmi  ???

adalet

yok bozmiyor canim asil zit seyler bir birine daha cok tat veriyorlar kanimca  :k06:

ornek bulgur pilavin icine kara biber koyuyorum super oluyor  :hungry:

-Butterfly-

bulgur pilavina ben koyarim  karar biber ama  tavukta et suyunu ilk defa duydum denicem ilk firsatta  :k06:

adalet

dene busecim  :k06:
bugunde bu yemegi yaptim resim yok cunku makinan pili bitmisti  :y25: ama super olmustu inanin cumali bile nasil guzel yedi cunku cogu yemegi seciyor kerata

Fırında Kıymalı Patates

Malzemeler:

2 büyük boy patates
250 gr.kıyma
2 orta boy domates
1 orta boy soğan
2 adet çarliston biber
çeyrek demet maydanoz doğranmış
yarım yemek kaşığı salça
2 yemek kaşığı sıvıyağ
tuz
karabiber

Yapılışı:

Önce soğan,domates,salça ve kıyma 2 yemek kaşığı sıvıyağda sırasıyla kavrulur.Tuz ve karabiber de ekleyebilirsiniz.Daha sonra mümkünse kare bir borcama ya da dilediğiniz bir fırın kabına yayılır.Diğer tarafta patatesler haşlanır,soyulur ve tuz eklenerek ezilip püre haline getirilir.Krema sıkacağına doldurularak,kıymanın üzerine şekilli bir biçimde sıkılır.Patateslerin üzerinin hafif bir şekilde daha iyi kızarmasını istiyorsanız,bir fırça ile sıvıyağ sürebilirsiniz hem de parlak olurlar.180 derece fırında 40-45 dakika pişirilir.Afiyet olsun .

sarı şekerr

buse yerinde olsam denemem...adalet farkında olmadan salladı et suyunu...sonrada yiğitliğe şey sürdürmiycem diye de güzel olur diye...ne alaka tavukla et suyu.... :caca:

adalet hanım lütfen bebek.comdan yemek tarifi çalıp buraya kopyalamaya utanmıyomusunuz...kendinizi becerikli göstermek için çalıp çırpmanıza gerek yok...yaptığınız her yemeğin resmini eklediğinizde yanına kendi resminizide eklemeniz kafi  :ehi:  :toothy10:  :k06:

ღ°cerenay.♥.

kankacım bana kömbe tarifi lazım ,internetten arayacaktım ama denenmiş tarif olsa daha iyi olur.
sen bilirsin dimi becerikli kankam :D

adalet

pacoz kalitemi yine bozdurcan  :violent1:
resmen kalbimi kirdin haberin olsun  :crybaby2:
birinci ben tairfleri nete aliyorum yada oktay ustanin kitabinda yapiyorum her yaptigim seyin kaynaginimi gosterecem
bu yemegi dun bebek comdan aldim tarifi hemen denedim super oldu limonlu pastayida ayni arkadasta almistim ve tesekur etmistim
caliyon diyonda resmini koymadimki bizimde emge saygimiz var

adalet

kankacim bir ara gaziantemli bir arkadasim vardi onla denemistim hamurumuz guzel olmamisti biz tavuk etiyle yaptik ama sanirik kiymayla yapiliyor yoresel yemek beni asar  :k06: ama nete bulurum pardon calarim  :tongue3:

sarı şekerr

Alıntı yapılan: adalet - 04 Ocak , 2008, 00:11:33
pacoz kalitemi yine bozdurcan  :violent1:
resmen kalbimi kirdin haberin olsun  :crybaby2:
birinci ben tairfleri nete aliyorum yada oktay ustanin kitabinda yapiyorum her yaptigim seyin kaynaginimi gosterecem
bu yemegi dun bebek comdan aldim tarifi hemen denedim super oldu limonlu pastayida ayni arkadasta almistim ve tesekur etmistim
caliyon diyonda resmini koymadimki bizimde emge saygimiz var
ayyy ben kıyamam paçozuma... :opucuk: küstünmü kız gerçekten :( ağlarım bak küsersen...sende olmasan ben kime sataşıp rahatlıycam...ben biliyorum senin denediğini...ama sana takılmadanda yapamam...hadi küsmedim de de rahatlıyım...yoksa akşama kadar beni affettinmi diye her sayfadan yazarım... :opucuk:  :opucuk:  :opucuk:  :opucuk:  :opucuk:  :opucuk:  :opucuk:  :opucuk:  :opucuk:  :opucuk:  :opucuk:

adalet

he he afetim bir daha olmasin ben cok hasasim bu aralar rejimdeyim ona gore  :k06:  :opucuk:

aksam adem diyordiki sen rejime basliyali iyice delirdin hem ona hem cumaliye bagirinca  :ehi: :toothy10:

sarı şekerr

hayatım sen her halinle güzelsin rejim yapmana ne gerek var... :opucuk: :k06:

nagihan

hihihihih sarı şekerim sen varya sen süpersin  :icon_thumright:
nasılda almışsın adiloşun göynünü  :k06:

adalet

nagis kadin pacoz  :k06: isini biliyor ne yapalim bizd idare ediyoz  :tongue3: :tongue3: