27 Nisan , 2024, 22:06:38

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

HADI DENENMIS BASIT TARIFLERIMIZI EKLIYELIM

Başlatan adalet, 29 Haziran , 2007, 23:00:27

« önceki - sonraki »

ღ°cerenay.♥.

05 Ocak , 2008, 01:16:45 #150 Son düzenlenme: 05 Ocak , 2008, 01:19:20 cerenay
Alıntı yapılan: adalet - 04 Ocak , 2008, 00:22:52
kankacim bir ara gaziantemli bir arkadasim vardi onla denemistim hamurumuz guzel olmamisti biz tavuk etiyle yaptik ama sanirik kiymayla yapiliyor yoresel yemek beni asar  :k06: ama nete bulurum pardon calarim  :tongue3:

kafama sık kanka , ne tavuğu ne kıyması :BangHead: :laughing7:

sarı şekerr

Alıntı yapılan: nagihan - 04 Ocak , 2008, 22:33:07
hihihihih sarı şekerim sen varya sen süpersin  :icon_thumright:
nasılda almışsın adiloşun göynünü  :k06:
nagihancım napıyım güzelim...düştük bir paçozun eline...o olmasa stres atamıyorum...darılırsa falan kime sataşıcam ben...benim kahrımıda ondan başka kimse kolay kolay çekmez...idare ediyoruz hatunu artık... :laughing7:

adalet

ben bunca yemek ekliyom ama sayfama ugrayan yok alacaginiz olsun bende baska formlara eklicem gorusunuz  :caca:  :k06:
neyse

rejimdeyim kendime kiymali karnibahar yaptim  :hungry:

[eklenti yönetici tarafından silindi]

sarı şekerr

ellerine sağlık adiloşum... :hungry:
ben sayfanın sıkı takipçisiyim.. :opucuk:

adalet

himmmm  :hungry:  :hungry:
kiymali ekmek lavas ekmegilyle yapiyorum isterseniz ekmegi kendinizde yapamilirsniz ben hazir aliyom
nefis oluyor uzerinde yogurt
kesiyorum yogurtla servis yapiyorum resim icin boyle cektim ben yemedim vallah ademle cumali yedi sadece azicik ucunda kopardim sutum icin  :y25:
rejimde once lopletiyordum  :k06:

adalet

Alıntı yapılan: sarı şekerr - 09 Ocak , 2008, 00:52:41
ellerine sağlık adiloşum... :hungry:
ben sayfanın sıkı takipçisiyim.. :opucuk:

he he biliyom basimin belasi her yerde arkamdasin  :k06:  :opucuk:

sarı şekerr

aşkolsun adiloş kırdın kalbimi...rahatsız oluyosan bırakayım peşini :crybaby2:
aslının peşinden gideyim istersen :(

-Butterfly-

09 Ocak , 2008, 01:47:07 #157 Son düzenlenme: 09 Ocak , 2008, 08:39:42 Buse & Ayberk
aa adaletcim bak ben o lavaslardan super bir sey yapiyorum ama bu tamamen benim urunum hatta patent alicam uyduruk ama nefis oluyor  denemeni tavsiye ederim..

simdi o lavaslardan aliyorsun.
bir kaseye
yumurta  sut ve yag koyup iyice cirpiyorsun

cirpmis oldugun  kasenin icine lavaslari islatiyor ve baska yere aliyorsun

icine istedigin malzemeyi koya bilirsin  pastirma,kasar yada ispanak yada sade peynir vs..

sonra firin tepsisine rula haline getirip yan yana diziyorsun

ve firina veriyorsun  borekten daha nefis oluyor ve harika  :hungry: :hungry:

denemeni sidetle tavsiye ediyorum... :love7:

adalet

him en kisa zamnda denicem busecim  :hungry: +zaten burda devamli yufka yok bir turk yerlerine gidersek aliyoruz ama ben yemicem yine agir olur her hal peki yag hic koymiyonmu

yaseminim kusme kis   :opucuk: takip et ajanim

-Butterfly-

yufkadan kastin yumusak yufka degil degilmi sanirim onlar burdakilerden  sert oluyor ..

aaa pardon eklememismiyim sorry yumurta ve sutun icine birazcik yag koyuyorsun tepsinin icinede firca yardimiyla suruyorsun ama agir bir yemek degil  hafif fakat kalorili olabilir tabiki sonuc olarak hamur...

adalet

canim ben lavas ekmekleri yufka niyetine kulanirim anlaminda soyledim   :k06:
lavas ekmekleri bazilari sert oluyor bazilari cok guzel oluyorlar ben zaten firinda hafifi bisiriyorum
gecen aldiklarimiz baharatliydi adem cok sevdi ekmegi
bazende kofte yaparim icine koyariz himmmm

bugunde harika bir yemek yaptim resimde cektim ama anca yarin yuklerim cunku reimi daha pc yuklemedim

adalet

buse senin icin ama tarif yarin  :k06:

-Butterfly-

cok nefis gorunuyor  anladim ama sen yinede tarifini ver tabiki :)) ellerine saglik  :hungry:

-Butterfly-

09 Ocak , 2008, 08:36:42 #163 Son düzenlenme: 09 Ocak , 2008, 08:38:37 Buse & Ayberk
adaletcim sayfanda tavuk salatasi gordum sen sanirim magarulda koyuyorsun ama  ben sana baska bir tarifini vereyim bayilacaksin..

tavugun beyaz etini hasla  hasladiktan sonra kucuk parcalara ayir  icine ceviz(bicak yardimiyla kucuk kucuk dogra) tursu  kucuk kucuk dogra,hindi salami yada normal salmada olur uzun ince ince dogra ( hatta istege bagli hic koymaya bilrisinde fakat cok yakisiyor) misir iyice suyunu kasik yardimiyla sikarak ve mayonez koyup karistir bu kadar.. suslemesi senin salatan gibi tursularla susluyorum bende ve ortasina domateseten gul konduruyorum  :k06:

ama eger severseniz yesil kirmizi biber yesil zeytin vs.. istediginiz her seyi koya bilrisiniz ama ben sevmedigim icin tadini bozuyor gibi geliyor ben koymuyorum ..

afiyet olsun  :hungry: :hungry: :hungry:

Tebessüm :)

Alıntı yapılan: Buse & Ayberk - 09 Ocak , 2008, 08:36:42
adaletcim sayfanda tavuk salatasi gordum sen sanirim magarulda koyuyorsun ama  ben sana baska bir tarifini vereyim bayilacaksin..

tavugun beyaz etini hasla  hasladiktan sonra kucuk parcalara ayir  icine ceviz(bicak yardimiyla kucuk kucuk dogra) tursu  kucuk kucuk dogra,hindi salami yada normal salmada olur uzun ince ince dogra ( hatta istege bagli hic koymaya bilrisinde fakat cok yakisiyor) misir iyice suyunu kasik yardimiyla sikarak ve mayonez koyup karistir bu kadar.. suslemesi senin salatan gibi tursularla susluyorum bende ve ortasina domateseten gul konduruyorum  :k06:

ama eger severseniz yesil kirmizi biber yesil zeytin vs.. istediginiz her seyi koya bilrisiniz ama ben sevmedigim icin tadini bozuyor gibi geliyor ben koymuyorum ..

afiyet olsun  :hungry: :hungry: :hungry:
benim bittiğim an bu andır :icon_pale: :k02: