BEBEĞİMİZİN ODASI NASIL ve NE ZAMAN HAZIRLANMALI

Başlatan fıstık, 10 Şubat , 2009, 01:16:41

« önceki - sonraki »

fıstık

10 Şubat , 2009, 01:16:41 Son düzenlenme: 10 Şubat , 2009, 01:27:56 fıstık
Evet arkadaşlarım bebeğimin odası için mobilyasından halısına perdesine kıyafetinden küvetine vs. herşeyini araştırdım ama odasını nezaman

hazırlasam diye düşünüp duruyorum.

Tecrübeli arkadaşlarımdan yardımcı olmalarını istiyorum.

Yani hevesle ve kocaman göbüşümle bi oda hazırlayıp aylarca onu

kullanamıcaksam bir beşik sepetle idare edip sonra rahat rahat hazırlamak daha mantıklı geliyor bana.Sizler nasıl odalar hazırladınız ne tür mobilyalar

perdelerdaha kullanışlı oldu.Alıpta sonradan pişman olduğunuz neler var bunları bana yazarsanız bende bebişim için en iyi odayı sizler sayesinde

hazırlayabilirim.

Handancım değerli bilgilerini bekliyorum hayatım.

handan

10 Şubat , 2009, 10:11:36 #1 Son düzenlenme: 10 Şubat , 2009, 10:15:08 handan
canım sağol  :opucuk:

odayı hazırlamak bence hamilelikte 5-6 aylarda ideal. 8-9 ayda gezemiyorsun pek çünkü. daha öncesi de çok erken bence.
doğduktan sonra rahat rahat hazırlarım demişsin. en rahat dönemin aslında onu karnında taşısığı dönemler  :k06:

beşik olayına gelince; ben hiç beşik kullanmadım. doğduğu ilk gün dahil olmak üzere hep kendi odasında yattı.
bebefon telsiz aldım koydum odasına, kendi başucuma da benim telsizi koydum öyle yattım kocacığımın yanına...
ağladığı zaman hiiiç üşenmeden gittim yanına. zaten 3 saatte bir saati kuruyordum hep. uyksunda içiyordu öykü.
hiç uykusu bölünmeden devam ediyordu uyumaya karnını doyurup.

hep kendi odasında yattığı için eşim hiç uykusuzluk çekmedi gazdan çok ağladığı zamanlar hariç.
uyandığında da salona geliyorduk ayağımda sallıyordum uyutup yatağına bırakıyordum.
hala da öyleyiz. eşim teşekkür eder bana  bu yöntemden ötürü hep.

ben öykünün odasını büyüyen yataklı takım aldım.
halısını ise istediğim gibi halı bulamayınca kendim ördüm.
perdeye gelince. katlamalı tül ve stor aldım.

pişmanlığımsa şu;
storu bej rengi aldım keşke daha koyu alsaydım. çünkü karanlık odada sabah daha geç uyanıyor  :icon_thumright:

Angel

handancim oykumun odasi cok guzel  cok begendim   :nazar:    gulle gulle kullansin minik prensesim .handancim yaa gercekten senmi ordun  yerdeki halilari    :nazar:   masallah cok begendim el  orgusune hic benzemiyor ellerine saglik sen  ne becerikliymissinde bizim haberimiz yokmus .sen surekli ben onu beceremem diyorsunda  hepsini bizden daha iyi biliyorsun   :k06:     :nazar:   hele oykunun dogum gunu menulerini gorunce beceremeyen biri kesinlikle  bu isin altindan kalkamaz    ama sen kalkiyorsun masallah  dur kasiyimm    :ehi:      :nazar:     :nazar:     :nazar:      :opucuk: 

tılsım

Handancım öykümüzün odası çok güzel bayıldım ne güzel halıları örmüşsün hiç beceremem böyle şeyleri  :dontknow:

Oda yapmak çok güzel bende çok isterim ama malesef benim kociş yeni eve geçince diye tutturdu şimdilik sadece park yatak ve bir konsol tarzı bişiler bakıcaz yani yanımıza alıcaz bebeğimizi kendisi bilir benle birlikte kendide uyanıcak  :k06:

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

ARMAĞAN

TÜLİNCİM O HALILARI KANKİM ÖRDÜ. BİR DÖNEM BÖLE FORUM ZIVANADAN ÇIKMIŞTI VALLA. HATTA BAZI ARKADAŞLAR ÇIĞRINDAN ÇIKMIŞTI. YANİ ANLAYACAĞIN BU FORUM NE PASPASÇI GÜZELLERİ GÖRDÜ GEÇİRDİ AHH AHH BİR BİLSEN  :toothy10: :toothy10:

handan

Alıntı yapılan: ARMAĞAN - 10 Şubat , 2009, 13:16:10
TÜLİNCİM O HALILARI KANKİM ÖRDÜ. BİR DÖNEM BÖLE FORUM ZIVANADAN ÇIKMIŞTI VALLA. HATTA BAZI ARKADAŞLAR ÇIĞRINDAN ÇIKMIŞTI. YANİ ANLAYACAĞIN BU FORUM NE PASPASÇI GÜZELLERİ GÖRDÜ GEÇİRDİ AHH AHH BİR BİLSEN  :toothy10: :toothy10:

ah kankim bilmem mi  :toothy10:
zaten eskileri okursan ilk ben bu halıları koydum foruma ordan gördü sonra bana teşekkür etti ona ilham verdiğim için.
sonra banyo halılarına çevirdi olayı. ama en güzel ve şık olanı yine benimki olarak kaldı  :k06:

handan

Alıntı yapılan: Angel - 10 Şubat , 2009, 12:28:37
handancim oykumun odasi cok guzel  cok begendim   :nazar:    gulle gulle kullansin minik prensesim .handancim yaa gercekten senmi ordun  yerdeki halilari    :nazar:   masallah cok begendim el  orgusune hic benzemiyor ellerine saglik sen  ne becerikliymissinde bizim haberimiz yokmus .sen surekli ben onu beceremem diyorsunda  hepsini bizden daha iyi biliyorsun   :k06:     :nazar:   hele oykunun dogum gunu menulerini gorunce beceremeyen biri kesinlikle  bu isin altindan kalkamaz    ama sen kalkiyorsun masallah  dur kasiyimm    :ehi:      :nazar:     :nazar:     :nazar:      :opucuk: 

söylemesi ayıp hiç sevmem böyle uğraştırıcı şeyleri ama başlayıncada en iyisini yapmaya çalışırım  :k06:

mavili

handan canım her zaman söylemişimdir ve zaten artık seni tam anlamıyla tanıyor gibiyim ve odanın güzelligini görünce hiç şaşırmadım zevkli hatunsun biliyorum  :opucuk:

mavili

handancım o paspasları çok begendim keşke bende sen gibi becerebilsemde örebilseydim  :crybaby2:

Lă_Tăhzen!

öncelikle paspaslar çok güzel olmuş örenlerin emegine saglık :hello2: egerki rabbim bu guzel duyguyu bizede nasıp ederse ben öyel hemen bebek odası falan dusunmem bir karyola yeter diye dusunuyorum enaz 4 5yaşlarına gelmesi lazım belki ozaman kendi tercihinede bırakılabılır ve o yaşlarda alınır inşallah

handan

Alıntı yapılan: mavili - 10 Şubat , 2009, 13:52:07
handan canım her zaman söylemişimdir ve zaten artık seni tam anlamıyla tanıyor gibiyim ve odanın güzelligini görünce hiç şaşırmadım zevkli hatunsun biliyorum  :opucuk:

bildiğini biliyorum  :k06:  :opucuk:

Alıntı yapılan: mavili - 10 Şubat , 2009, 13:53:42
handancım o paspasları çok begendim keşke bende sen gibi becerebilsemde örebilseydim  :crybaby2:

yakın olsaydın birlikte örerdik eloşa da çok kolay dantel gibi  :D gerçi hiç dantel örmedim ama mantığı aynı motif motif  ;)

fıstık

10 Şubat , 2009, 18:51:52 #11 Son düzenlenme: 10 Şubat , 2009, 19:07:55 fıstık
Handancım teşekkür ederim verdiğin bilgiler için o zaman yavaş yavaş hazırlanmalıyım gerçi dediğim gibi herşeyini geçen ay gittim beğendim.

Adresi vericem ve eve gelicek o kadar.Resim göndermişsin çok teşekkür ederim halılar süper olmuş ama annem sen örünceye kadar çocuk

yürümeye başlar diyo :k06: elim biraz yavaştırda.Hep odasında uyuması en iyisi bencede eşimi yalnız bırakmak istemiyorum o şaşkın hala  :k06:

birbirimizden uzak kalmayalım ay aşkıma kıyamam ben şimdiden ağlarmı geceleri napıcaz o zaman deyip duruyo :toothy10: Bende bilmiyorumki

Diğer arkadaşlar sizler fikrinizi belirtmemişsiniz sizinde kıymetli tercihlerinizi bilmek isterim.

oozge

Alıntı yapılan: ARMAĞAN - 10 Şubat , 2009, 13:16:10

armi onca msjın ıcınde ılk bu gozume ilişti haaaaaa  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

fıstık

handan

neden güme gitsin ki... yazarlar fıstığım sen merak etme  :opucuk:

yazın kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr  :caca: :caca: :caca: konuyu da dağıtmayın  :caca: :caca: :caca: fıstık üzülüyor