BEBEĞİMİZİN ODASI NASIL ve NE ZAMAN HAZIRLANMALI

Başlatan fıstık, 10 Şubat , 2009, 01:16:41

« önceki - sonraki »

mandalinaportakal

telsize gerek yok bence.anneler içgüdüsel olarak bebek mık dese uyanıyor zaten.kendi odasında yatması çok zor yeni doğanın.sürekli emmek isteyecek bir arada olmanız daha mantıklı

ยรlคภ๓คz göภlüm

ayrı odada zor olmaz mı? oğlum gece o kadar sık uyanıyor ayrı odada olsa iğne ipliğe dönerdim ya da koridorda falan uyuyakalırdım  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

Z. Katip

Alıntı yapılan: mandalinaportakal - 19 Ağustos , 2014, 09:00:07
telsize gerek yok bence.anneler içgüdüsel olarak bebek mık dese uyanıyor zaten.kendi odasında yatması çok zor yeni doğanın.sürekli emmek isteyecek bir arada olmanız daha mantıklı

eşimi ikna edemiyorum biraz canım yaa. daha sonra hayatta ayıramayız odasını diyor. geçmiş yazılarını okudum gerçi sen hiç zorluk çekmemişsin. o yüzden kafam karıştıya işte  :crybaby2:

ยรlคภ๓คz göภlüm

19 Ağustos , 2014, 09:15:48 #348 Son düzenlenme: 19 Ağustos , 2014, 09:17:20 ยรlคภ๓คz göภlüm
 ayırmada zorluk çekeni pek görmedim. bazı arkadaşlarım 5-6 yaşına kadar  odasını ayırmıyor.  o da çok geç .
ben de bakalım kışa ayırmayı düşünüyorum. uykusu düzenli olsa şimdi de ayırırım ama maalesef çok sık uyanıyor. hatta öyle sık uyanıyor  çoğunlukla bizimle uyuyor.

mandalinaportakal

sütten kestiğinde ayırabilirsin canım.tutarlı olmak lazım bu konuda.kimisi kıyamıyorum ay çok küçük falan diyerek erteliyor ayırma olayını.sonra da başaramıyor haliyle.2 yaşı doldurunca bence çocuklar hazır oluyor kendi odalarında yatmaya.

ยรlคภ๓คz göภlüm

iki yaş çok ideal bir yaş, oğlum da  iki yaşında kendi isteğiyle ayrılmıştı. bunu sütten ayırmadan odayı ayırmayı düşünüyorum.  yatak odası kuzey cephe henüz semte doğal gaz da gelmedi, klima da bana dokunuyor.  kendi odasında uyuması daha iyi olur. inşallah kışa uykusu düzene girer. aslında 2 aylıkken ayıracaktım o zaman 3 saat kesintisiz uyuyordu, kıyamadım