29 Nisan , 2024, 08:47:34

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

CUMALİ'den İNCİLER

Başlatan Almiş'inAnniş'i, 31 Mayıs , 2007, 19:50:49

« önceki - sonraki »

ღ°cerenay.♥.

sema_aksu

Adalet'çiğim ben bu sayfayı yeni gördüm ve gecenin bu yarısı gülmekten öldüm. Bu küçük adam gerçekten çok akıllıymış. Boyundan büyük laflar ediyor bazen. Ayrıca Remziye teyzesi gibi bir teyzeyi de gerçekten zor bulur, nerelerden çıkarmış bulmuş bu yazdıklarını. Artık fırsat buldukça takip edeceğim. Hepinize sevgiler...

sema_aksu

05 Ağustos , 2007, 02:49:09 #152 Son düzenlenme: 05 Ağustos , 2007, 02:53:13 sema_aksu
Aklıma gelmişken ben de eşimin yeğeni Doruk'tan bir inci ekleyeyim. Doruk 6 yaşında. Doğduğundan beri zekasının ileriliğinden şüphe etmişimdir ama dediğin gibi artık hepsi böyle bu veletlerin.
Geçen gün hep beraber arabaya bindik gidiyoruz, beni sorularla zeka testine sokuyor. Sordu, 'Sema yenge deniz suyu neden tuzludur biliyor musun?'  :honk: Valla bilmiyordum ve bilmediğimi söyledim. Çünkü denizdeki taşlar eriyip suya karışırlarmış da ondan. Pehh!
Eskiden (15 aylıktan beri) araba markalarını ezberliyordu. Porche'dan Mitsubishi'ye kadar hepsini kısa sürede ezberledi sonra onların logolarının resimlerini yapmaya başladı. İyi de çiziyor velet. Ama şimdilerde plakaları ilgisini çekiyor. Yanımızdan bir otobüs geçiyordu, 'Bu tatil otobüsü mü?' diye sordu. Hayır, dedik, şehirlerarası yolcu otobüsü. Okuma yazmayı biliyor ve üzerindeki 'Tunceliler' yazısını okudu, 'Tunceli'ye mi gidiyor?' diye sordu. Evet, dedik. 'Hımm yani plakası ....,' dedi. Noktalı yazıyorum çünkü plakasını hatırlamıyorum ama o hepsini biliyor artık. Arka arkaya bir sürü plaka sorduk hepsini bildi. Bazen hatırlayamayıp geriden saymaya başlıyor.

Okumayı kendi kendine söktü. Ben ona fişlerle okumayı öğreten bir kitap almıştım, biraz gösterdim o devamını getirdi.

İşte Doruk'tan da bazı inciler bunlar...

adalet

semacim hosgeldin canim seni sayfada gurunce cok mutlu oldum  :flowers:

masallah doruk ta cok akili sende hatirladikca yazarsin

benimkine biri masallah annen sana ne guzel seyer ogretmis dedigi zaman cevap bu annem niya ogretsin benim beynim yokmu ben kendim ogreniyorum

seni ve barisimi opuyorum  :opucuk:
coktandir barisimin sayfasinida ihmal ediyorum
kucuk veletim hic durmiyor  :k06:

burcu-emir

adalet yandın kızım sen bu oğlan seni basket topu gibi elinde çevirecek ilerde. :k06: ve miniğinde bakışlarından abisini aratmıyacağı gözüküyo.bunlar seni mum edecekler mum  ;)
bu arada ,aramızda kalsın,sakın cumaliye söyleme ama erdemin resmine bayılıyorum  :nazar: çok tatlı.bide öyle büyük adam gibi alttan alttan bakmış ya ,işte o bakış öldürüyo beni.buralarda olsanız sırf erdemi öpmek,yemek için gelicem valla  :hungry:

adalet

benim bakislarima cekmis onadandir  demek sen banada bayiliyon  :toothy10:
cok tesekur ediyoruz teyzesi sen guzel bakiyonda onda guzel goruyon  :flowers:

burcu-emir

Alıntı yapılan: adalet - 06 Ağustos , 2007, 02:12:36

yerim seni kız ,yine güldürdün,kopardın beni  :toothy10:  :toothy10:  :toothy10: adalet ve yavruları olmasa ben nassı gülecem  :k06:

ღ°cerenay.♥.

Alıntı yapılan: adalet - 06 Ağustos , 2007, 02:12:36

:toothy10: :toothy10: :toothy10:

adalet

cumali sabah soruyor kac tane turkiye var
bende bir tane var
yok anne sende hic birsey bilmiyon
istanbul ankara konya kayseri bunlar hepsi turk daha cok var diyerlerin adini bilmiyorum gordunmu kac tane turkiye var  :toothy10:  :ehi:

jbdun

:ehi: :toothy10:
yerim ben o cumaliyi yaaa, maaşallah  :nazar: :nazar:

adalet

tesekur ediyor teyzesi onda seni  :opucuk:

Almiş'inAnniş'i

ah tam yeğenimin sayfasını ihmal mi ettiler acaba diye bir hışımla geldim ama neyse ki sorun yok size  :aferin:  :k06:

adalet

razicim senin korkunda ihmal etmedim cogu zaman eriniyorum birseyler yazayim sen aklima gelince hemencik yaziyorum  :k06:

jbdun

razi seni iyi korkutmuş adaletcim :toothy10: :tongue3:

burcu-emir

Alıntı yapılan: adalet - 10 Ağustos , 2007, 22:15:47
razicim senin korkunda ihmal etmedim cogu zaman eriniyorum birseyler yazayim sen aklima gelince hemencik yaziyorum  :k06:
korku insana neler yaptırırmış  :k06: