Doğum Sonrası Fazla Kilolardan Nasıl Kurtuldunuz ??

Başlatan nagihan, 02 Mayıs , 2007, 19:01:33

« önceki - sonraki »

fıstık

Alıntı yapılan: Pınar86 - 03 Mayıs , 2010, 18:00:05
kızlar kilo kilo diyoruz bu diyenler inan hiç şey yapmıyor eminim yemeye devam, hareketsizliğe devam :) kızmayın bana kendimide katıyorum kışın yiyoruz yiyoruz yaz olunca sorun yapıyoruz gecen yazın tatile gidicem diye çok üstüne düştüm her sabah ac karnına kaynar suya limon sıkıp içtim iş yerinin dik merdivenlerini günde 50 kere inip çıktım akşamları yürüyüş ve spor aletleri kullandım spor aletleri derken bu belediyenin parklara koyduklarından diyorum :) cok fazla uğraşmama rağmen kilo verdim 56 dıydım 54 falan oldum tatile gidincede her sabah kalkar kalkmaz havuzda yordum kendimi çünkü havuz suyu deniz gibi değil havuzun kaldırma kuvveti yok tuzsuz olduğundan dolayı baya bir insan yoruyor kendini ve gün içinde hep hareket deniz gece dışarı çık falan derken istanbula döndüğümde 51 kilo olmuşum cok sevindim :) yani ben işin sırrını çözdüm eğer imkanınız varsa aylık havuzlara yazılın ve günde 1 saat bile yüzün cok iyi geliyor inanın bende doğumdan sonra düşünüyorum inşallah olur... şimdide 7 aylık gebeyim ve her sabah yarım saat veya 45 dakika normal tempoda yürüyorum doğuma kadar düzenli yapıcam.
hepinizi seviyorum  :-* :-* :-*

yapıyoruz pınarcım yapıyoruz sen hiç merak etme az kalmış yakında doğuracan aman sütüm olsun diye yiyecen sonrada

bizim düştüğümüz duruma düşücen merak etme

ertl

katılıyorum canım sana  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

ama sıkı bir diyet beni bekliyo
(oğlum emmeyi bırakırsa :'()

Pınar86

Ya anlamıyorum nedirki bu ya insanın içindeki irade herşeyi yapmaya yeter bence yeterki istenmeli yiyip yiyip kilo veremiyoruz diyoruz, hamilelikte alınan kiloların zaten çoğu gidiyor bebeğin kilosu, kan sayısının yükselmesi, göğüslerin şişmesi, bebeğin suyu derken en az en az diyorum 5,6 kilo veriliyor ki benim arkadaş 14 kilo aldı doğumda 10 kilo verdi ;) önemli olan kendimizi salmamak. yok hamileyim iki kişilik yiyicem yok emziriyorum bol yemem lazım yok bence ben katılmıyorum hiç bir zaman iki kişilik yemedim ama yinede kilo aldım buda normal bence 12 kilo aldım sadece üzüldüğüm çatlağımın olması, gerisi tırı vır hemen olmasada Allah'ın izniyle veririm o kilolarıda :)
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

fıstık

ver canım ver zaten doğumda veriyosun hamilelik kilon kırkın çıkınca kalmıyo

ama emziriyosun bol bol ve bol bol acıkıyosun mecbur yiyosun yemezsen ne kadar su içsende sütün olmuyo illaki yemen lazım

üstüne benim gibi birde adet görmezsen metabolizman iyice yavaşlıyo ve kilo alıyosun ki ben hamurişi falan fazla yemediğim halde 6 kilo aldım

4 kiloda önceden kalmıştı oldumu sana 10 kilo 4 aydır sıkı diyette olduğum halde 3 kiloyu zor verdim allahtan kızım yaşına girdide süt olsun

gibi bir derdim yok umarım sen istediğin kiloya çabucak ulaşır ve orda kalırsın

Pınar86

Canım lütfen kırgınlık olmasın ben illede senin için demiyorum, saglık problemi varsa tabiki kiloyu sorun yapacak halimiz yok, benim lafım yiyipte kilo veremiyoruz diyenlere bebişler için tabiki yiyicez  ;) ama emziren arkadaşlarımda var inanın maşallah sütüde var ve cokta zayıf emziren anneler spor yapan biri gibi diyorlar ne kadar yersen ye bebiş onları çekince yakıyorsun ve üstüne arada bir yarım saat yürüyüş herşey yolunda olur sanırım :) burda kimseye laf sokmuyorum lütfen kırdıysam özür dilerim :flowers:

fıstık

yok tatlım kırılmadım elbetteki ben başıma geleni anlatıyorum sadece

yani bazen emzirerek zayıflama işe yaramıyo en azından bende işe yaramadı

allah sana hayırlı doğumlar versin ve samimi olarak diyorumki inşallah en kısa zamanda eski haline dönersin :opucuk:

Pınar86

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

Pınar86

evet canım fazla değil zaten genelde üstünde enerji ve alınan kalori yazıyor dondurmalarda. ben eger fazla bir şey yediysem ve yemeği fazla kaçırdıysam dışarı çıkamasamda eltimin kızıyla evde koşup ve yürüyoruz onla oyun oynuyorum ki yediğimi yakim diye :D

Lă_Tăhzen!

86 kiloyla gittim doguma 10 kilo vermişim 76 kiloyum suan bi 10 kilo daha versem nekadar guzel olcak emzirmek kilo verdirir derler ne kadar dogru acaba

Pınar86

evet canım bende duydum ve şahitte oldum arkadaşım tığ gibi ve oğlunu emziriyor çünkü yediğin vitamin ve enerjiyi bebiş senden çekiyor :) yani öyle diyorlar bakalım bizimki nasıl olacak :)

Lă_Tăhzen!

Pınar86

ama yinede  hareket lazım sırf emzirmeyi bekleme derim ben  :)

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

ben 60 kılozla hamıle kaldım ılk 4 ay 3kılo verdım 57ye kadar düsdüm en sonda 70 kiloyla dogum yapdım ve 16 gün oldu dogum yapalı suan 61 kiloyum ..kılolar gıtdı yanııı  :muzz:

мiŁenα.

sen fazla almamışsın ki hayatım ben 78 biliyorım 79 la doğuma gittim 56 ile hamile kaldım.23 kilo ve şuan 66 kiloyum13 kilo gitmiş doğumda 10 kilo gitti.3 kiloda 2 yda vermişim daha fazla vermem lazım şuan rahatsız etmyor ama kıyafetlerim dar oluyor buda beni sinir eidyor :BangHead:

:love9: :love7: :love9: