Doğum Sonrası Fazla Kilolardan Nasıl Kurtuldunuz ??

Başlatan nagihan, 02 Mayıs , 2007, 19:01:33

« önceki - sonraki »

Pınar86

Benim 6 kilo kaldı valla rejim falanda yapamıyorum. 70 olmuştum hamileyken 10 kilo verdim oda suyum şişliğim derken gitti kaldı kalıcı 6 kilo emzirdiğim için bişey yapamıyorum.
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

miray

henüz kurtulamadım  :BangHead:
2 cocuk=20 kilo  :cildir:  :cildir:
evlendiğimde 47 kiloydum şimdi 67  :cildir:  :cildir:

burcu MELEK

KIZLAR BEN DOGUMDA 21 KİLO FİLAN ALDIM DOGUMDAN 10 GÜN SONRA  TARTILDIM 68 DİM 25 GÜN SONRA TARTILDIM 61 DİM YANİ 7 KİLO GİTTİ COCUKLA UGRAS YORUL BÖYLE OLUYOR

<<AyBüKe>>

Hamileliğimde 13 kilo almıştım, 64 le hamile kalmıştım 77 ile doğum yaptım .. Dün itibariyle 13 kilomu tamamen vermiş bulunmaktayım  :hieyt: :hieyt: Bu arada 2 ay oldu doğum yapalı..  Ama nasıl gitti kilolar hiçbir fikrim yok.. Çok stresli bi lohusalık dönemi geçirdim, ev taşıdım, kayınvalidemle kavga ettim bütün bu üzüntüler sanırım verdirdi kilo  :y25:

ecrin.su79

kızımda 57kiloyla hamile kaldım toplam 11buçuk kilo aldım doğum sonrası çok yedim bebişime süt olsun diye sonrasındada hiç dikkat etmedim arkadaşlarım sen birazdaha böyle yemeye devam edersen 100kiloyuda geçersin diyorlardı ama ben yinede yedim :hungry:kızım iki sene emdi ben kendiliğimden 57kiloya geri döndüm nasıl oldu hala anlamış diilim sanırım emzirmek çok kilo verdiriyor çünki ben kolay kilo alan ama veremeye biriyim :laughing7:neyse şimdi 4aylık hamileyim hala yiyorum hiç dikkat etmiyorum ama hala kilo almamışım :icon_scratch:

burcu MELEK

aybüke masallah sana hemen vermişsin kaynanala niye kavga ettin siz anlaşıyodunuz diye biliyordum

aydinays

Alıntı yapılan: melek_ - 28 Temmuz , 2011, 15:44:36
KIZLAR BEN DOGUMDA 21 KİLO FİLAN ALDIM DOGUMDAN 10 GÜN SONRA  TARTILDIM 68 DİM 25 GÜN SONRA TARTILDIM 61 DİM YANİ 7 KİLO GİTTİ COCUKLA UGRAS YORUL BÖYLE OLUYOR

Yani kaç kilon gitti canım???
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

<<AyBüKe>>

Alıntı yapılan: melek_ - 03 Ağustos , 2011, 21:38:30
aybüke masallah sana hemen vermişsin kaynanala niye kavga ettin siz anlaşıyodunuz diye biliyordum

Doğumdan sonra herşey değişti canım ya, iyi anlaşıyoduk aslında  :sad1:   Benim tarafımdan da misafirim gelince işler karıştı , kıskançlık durumları ... Tamamen bitti kayınvalidemle bütün ilişkimiz .. Evden de kovdum, eşime de ya o gidicek ya da ben dedim  :sad1:  Çok şükür eşim benden yana oldu çünkü kavganın olduğu sırada oda yanımızdaydı haklıyı haksızı gördü.. Görüşmüyoruz artık ama o sıralarda huzurumu kaçırdı yapıcağını yaptı ömrüm boyunca unutmam ben bunu ...

derbeder

Alıntı yapılan: <<AyBüKe>> - 04 Ağustos , 2011, 11:42:09
Alıntı yapılan: melek_ - 03 Ağustos , 2011, 21:38:30

Doğumdan sonra herşey değişti canım ya, iyi anlaşıyoduk aslında  :sad1:   Benim tarafımdan da misafirim gelince işler karıştı , kıskançlık durumları ... Tamamen bitti kayınvalidemle bütün ilişkimiz .. Evden de kovdum, eşime de ya o gidicek ya da ben dedim  :sad1:  Çok şükür eşim benden yana oldu çünkü kavganın olduğu sırada oda yanımızdaydı haklıyı haksızı gördü.. Görüşmüyoruz artık ama o sıralarda huzurumu kaçırdı yapıcağını yaptı ömrüm boyunca unutmam ben bunu ...
Allah o kaynanani bildigi gib yapsin, cadoloz. yaa neden kiskandiki??
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

<<AyBüKe>>

Ortada hiçbir sebep yok aslında canım benim açımdan.. Benim tarafımdan misafirim gelince sürekli surat asıyo, bütün gün balkonda oturuyo. Bazen sofraya oturmuyo bu tip şeyler. Kızımı kuzenimin kucağına verince trip atıyo bi hışımla odadan çıkıyo daha neler neler  :sad1:  Ben hep alttan aldım ama baktım bi gece eşime şikayet ediyo söyleniyo dayanamadım artık açtım ağzımı yumdum gözümü.. Haksızlığa gelemedim bu sefer  :sad1: Olan oldu o gece, kızımı alıp gitmeye kalktım eşim kapıyı kilitledi bırakmadı. Hemen ertesi günü de annesini yolladı..  Allah ıslah etsin ne diyim. Görüşmüyoruz artık kafam rahat..

derbeder

tuh keske boyle olmasaydi, ama gercekten kiskanmis olmali. ya sevinecegi yerde..iste sizin taraf bizim taraf olaylari  :ehi: Allah islah etsin bu hareketleriyle oglunuda kendinden tamamen sogutur, sen uzulme...sutunede yansimasin. esininde gormesi iyi olmus bir yonden. amaannn 3 gunluk dunyada dert ettikleri seye bak, bizler bu yasta bunu akil edebiliyoruz ama onlar onca yas yasamislar...akil yasta degil basta demis atalar bosa dememisler iste. cahillik basa bela. Allah dogru yolu buldursun.

bi insan kotulugu kendine yapar ancak, baska kimseye yapamaz canim. esinin seni tutmasinada ayrica sevindim  :nazar:

<<AyBüKe>>

Sağol canım, çok doğru söylüyosun .. Eğer zaten eşimde bana kızıp bağırsaydı kafama koymuştum kızımı alıp gidicektim . Sanki o zaman daha mı mutlu olucaktı, oğlunu da perişan edicekti. Sadece kendine yaptı torununu doya doya göremiycek, oğlunun evine gelemiycek .. Olan ona oldu, Allah da bildiği gibi yapsın zaten.. Bilmiyorum ya çok nadir sanırım gelin kaynana gül gibi yaşayan. Ya da bize mi denk gelmiyor bilmiyorum  :-\

derbeder

oyle olanlar 1000 de 1  :k06: mesela bu sitede kaynanasini oven bir kac kisi vardir, baskada kimse yoktur.

cogu kaynanalarda baskalarinin yaninda iyi ama icten ice fesatlar. neden oyleler bende bilmiyorum valla. osmanli zamanindan bu tarafa kaynana gelin muhabbeti hep ayniymis. bundan sonrada pek degismez herhalde. ogullarini kiskaniyorlar, gelini elin kizi gibi goruyorlar. ne kadar cogu kaynana desede kizim gibi goruyorum diye yalan soylediklerini dusunuyorum. kizi icin en iyisini isterler ama geline en kotusunu laik gorurler. sanki 7 kat yabanciymis gibi, halbuki torunun anasi oglunu mutlu eden kadin. iyi olmus belki akli basina gelir. ama dikkat et esin bu sekilde arada kalmasin. yoksa olan ona olur. dolayisiyla indirekt bir bicimde sanada olur. sende esinin durumuna uzulursun.

<<AyBüKe>>

Evet olan eşime oluyo zaten bi tarafta eşi bi tarafta annesi .. Ne kadar kötü olursa olsun annesi napabilirki  :-\  Ben zaten olay olduktan sonra bi daha hiç konuyu açmadım açmamda... Ama sakın beni annemle konuş diye zorlama artık bitti dedim söz verdi tamam dedi ama bakalım zaman ne göstericek  :dontknow: 

derbeder

zaman birakmak en iyisi canim, sen simdi minnosuna ve kendine odaklan bos ver onu.

hakkinizda hayirlisi olsun  :amin: