Doğumdan sonra hemoroid sorunu yaşadınız mı?

Başlatan ponçik, 21 Mart , 2007, 10:07:04

« önceki - sonraki »

Lă_Tăhzen!

мiŁenα.

hayır canım süte geçmiyor .

benim yok şuan derdim şükürler olsun :amin:

:love9: :love7: :love9:

gülay t.

Alıntı yapılan: dirim - 19 Ekim , 2010, 10:50:13
Kızlar bende hamileyken hemeroid oldum  :crybaby2:
doktor iki ilaç verdi biri kortizonlu ağrıdığında ve kaşındığında sür dedi  :crybaby2:
korkumdan sürmedim de hamileyim diye
doğumdan sonra daha da mı artıyor  :sad1:
dikişlerimi ağrıtıyor kızlar?
bana da kavundan başka bişey çare olmuyor
vitamin ve demir hapı kabız yapıyor malesef  :sad1:

Canım genelde hamileyken olur sonradan geçer inşallah artmaz sanmıyorum. Hatta benim hamilelikten önce de vardı bu sorunum ve doğumdan sonra geçti doğum bana yaradı yani :k06:  Doğumdan sonra eğer normal doğumsa ve dikiş varsa tuvalette zorlanmamak için bir ilaç yazmıştı bana doktorum. İçince bir süre sonra büyük abdestini çok daha kolay yapıyorsun böylece zorlanmana gerek kalmıyor. Doktoruna belirtirsin yazmazsa.

elif35

kızlar aynı şeyi bende yaşadım ve hala yaşıyorum fakat bir çözüm buldum isterseniz dneyin derim bende işe yaradı ve geçmeye başladı bile..babamın teyzesinin kızı 51 yaşında yıllardır neler çekti o hemoroidden o duymuş bir yerden denemiş ve geçmiş yıllar sonra hemde meme falan yapmıştı onun şakır şakır kanıyordu...
aktara gidin 1 demet sarı kantoron otu alın maydonozon kurusu gibi bişey yapraklarını dallarından  ayırın o yaprakları rondoda iyice kıyın iyice ufalansın un gibi onun içine 1 tane yumurta sarısı kırın ve yoğurun yutabileceğiniz büyüklükte 40 tane minik haplar yapın kavanoza koyup buzdolabına atın her sabah aç karnına 1 tane yutun ben 1 hafatdır falan içmeye başladım etkisini gösterdi bana afedersiniz tuvaletimi yaparken artık kanamam ve acım olmuyro sanırım yavaş yavaş geçti basurum isterseniz deneyin  :wave:

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

dirim

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 20 Ekim , 2010, 11:01:48
hayır canım süte geçmiyor .

benim yok şuan derdim şükürler olsun :amin:

inşallah canım
hayırlısıyla bide biz yapsaydık doğum  :amin:
doğumdan sonra kullanırım artık krem

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

banada dogumdan sonra werdi rahatlatıyo bayaa..

dirim

Alıntı yapılan: gülay t. - 20 Ekim , 2010, 12:37:47
Alıntı yapılan: dirim - 19 Ekim , 2010, 10:50:13
Kızlar bende hamileyken hemeroid oldum  :crybaby2:
doktor iki ilaç verdi biri kortizonlu ağrıdığında ve kaşındığında sür dedi  :crybaby2:
korkumdan sürmedim de hamileyim diye
doğumdan sonra daha da mı artıyor  :sad1:
dikişlerimi ağrıtıyor kızlar?
bana da kavundan başka bişey çare olmuyor
vitamin ve demir hapı kabız yapıyor malesef  :sad1:

Canım genelde hamileyken olur sonradan geçer inşallah artmaz sanmıyorum. Hatta benim hamilelikten önce de vardı bu sorunum ve doğumdan sonra geçti doğum bana yaradı yani :k06:  Doğumdan sonra eğer normal doğumsa ve dikiş varsa tuvalette zorlanmamak için bir ilaç yazmıştı bana doktorum. İçince bir süre sonra büyük abdestini çok daha kolay yapıyorsun böylece zorlanmana gerek kalmıyor. Doktoruna belirtirsin yazmazsa.
canım inşallah
şimdi bile zorlanıyorum:(
yapacak bişey yok ama hakkımızda hayırlısı
inşallah daha da artmaz

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

canım dogal yollarla bi çaresine bak ihmal etme çünkü normal dogum olursa dogumun dikişlerinin acısını bile unutturuyo. bence dogumu bekleme tabi sen bilirsin..

dirim

Alıntı yapılan: B.ü.Ş.r.A - 20 Ekim , 2010, 15:11:59
canım dogal yollarla bi çaresine bak ihmal etme çünkü normal dogum olursa dogumun dikişlerinin acısını bile unutturuyo. bence dogumu bekleme tabi sen bilirsin..
canım napabilirim ki  :y25:
doktor krem verdi ama herzaman sürme dedi dediğim gibi
kaşıntı ve ağrı olduğunda
daha hiç sürmedim,hamilelere uzun süre önerilmiyormuş zaten
kabız olmamaya çalışıyorum
bide normal doğumda iyice artabilir değil mi ıkınmaktan
makatta çatlakta oluyormuş

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

Alıntı yapılan: dirim - 20 Ekim , 2010, 15:23:15
Alıntı yapılan: B.ü.Ş.r.A - 20 Ekim , 2010, 15:11:59
canım napabilirim ki  :y25:
doktor krem verdi ama herzaman sürme dedi dediğim gibi
kaşıntı ve ağrı olduğunda
daha hiç sürmedim,hamilelere uzun süre önerilmiyormuş zaten
kabız olmamaya çalışıyorum
bide normal doğumda iyice artabilir değil mi ıkınmaktan
makatta çatlakta oluyormuş

böle ot satan yerler warya aktarlarda özel otlar oluyo..sen git sööle onlar hazırlayıp weriyo..
benim ne kanamam ne acım wardı kızkende wardı bende ama zararı yoktu bana..
bende önemsemedim ama dogumdan sonra anam agladı walla..
bide korkumdan tuwaletin kapısından geçmedim daha beter oldm:( şimdi iyyim çok şükür..

gülay t.

Dirimcim hamileyken  bunları yaşaman normal sonrasını düşünme geçer inşallah. Ama şimdi rahatlamak için her gün 1 yemek kaşığı zeytinyağı içebilirsin veya birkaçtane kuru kayısı. İncir veya erik kurusu da bayağı rahatlatıyor. Her gün yemen gerek ama, ben ancak öyle rahatlamıştım hem uğraştıran birşey de değil yani karışım gibi olmadığı için hem tadı güzel hem yemesi de rahat ;)

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Ayy bu illet bendede basladi  :icon_pale:
ilk önce anlamiyordum ne oldugunu ben zannediyorum ki dikislerim agritiyor
megerse dikislerim degilmis bende hemoroid olusmus ay bu nasil bir agridir  :icon_pale: :icon_pale:
bicak darbeleri saplaniyor gibi oluyor otururp kalktikca, dogumdan 3-4 gun sonra ortaya cikti kizlar
halen devam ediyor, kaniyormu bilmiyorum, cunki halen lohusalik akintilarim oldugu için farkedemiyorum
napmaliyim gecer mi aceba ?  :icon_pale:

❤ հმzεlἶო ❤

bendede dogum sirasinda hemoroid olustu ve kabizlikta var.wc gitmeye korkuyorum cok aciyo ve kaniyo.musil ilaci bile fayda etmedi kabizliga  :crybaby2:
  :nazar: :nazar: :love9: :love9:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: ❤✿ƈἶցძεო & հმzεl✿❤ - 11 Aralık , 2010, 12:14:30
bendede dogum sirasinda hemoroid olustu ve kabizlikta var.wc gitmeye korkuyorum cok aciyo ve kaniyo.musil ilaci bile fayda etmedi kabizliga  :crybaby2:

gercekten cok kotu cigdem bendede var o sorun  :icon_pale:
dogum dikisleri bile o kadar agritmamisti.. ins cabuk gecer, doktorumu aradim
eczaneden PROCTOLOG adinda fitil ve merhemini alin kullanin dedi du bakalim ise yariyacakmi  :icon_pale: