19 Nisan , 2024, 15:29:01

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğumdan sonra hemoroid sorunu yaşadınız mı?

Başlatan ponçik, 21 Mart , 2007, 10:07:04

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

Kızlar kabızlığı engellemek için tuvaletiniz olmasada tuvalete gidip biraz bekleyin yapmaya çalışın..

Birde bol bol ılık su ..

Bende çok çektim ara ara hortluyor domates acılı baharatlı turşu vs yiyince..

Hemoroide en iyi gelen şey oturma banyosu..

Sıcak su ya tendirdiyot damlatıyordum oğluma öle yaptım bir müddet dr önermişti.

:love9: :love7: :love9:

duygusu

1 haftadır bu sorunu yasıyorum allahım ne kadar kötü bır durum ınanın hergun wc ye cıkmaktan korkar oldumm nasıl duzelıcm bılmıyorum :icon_scratch:

❤ հმzεlἶო ❤

Alıntı yapılan: duygusu - 04 Ocak , 2011, 19:09:32
1 haftadır bu sorunu yasıyorum allahım ne kadar kötü bır durum ınanın hergun wc ye cıkmaktan korkar oldumm nasıl duzelıcm bılmıyorum :icon_scratch:

Cnm gecmis olsun
bende ayni sorunu yasadim cok sukur cozdum
nasil oldugunu yazim
bol kayisi ye muz, meyve suyu, su ic
keten tohumu ise yariyor
beyaz ekmek deilde kahverengi icinde tanecikler olandan ye
wc de kendini zorlama ve ya gelirsede tuma
  :nazar: :nazar: :love9: :love9:

pinar79

ben sezeryan doğum yaptım kabızlık sorunuda nadir yaşardım ancak doğumdan sonra çok zor günler geçirdim 1 hafta kadar eltim sağolsun yanımda kaldı sonra o da gitti bebğim 1 haftadan sonra kakasını yapamadı takiii 4 aylık olana kadar  :icon_pale: o zamana kadar hergün derecenin ucuyla makatını uyararak yaptırdım bebeklerin bazılarında bu sorun yaşanırmış anne sütünde posa yoksa olurmuş ek gıdalara geçince düzelir dedi dr. ve gerçekten de ek gıdayı aldığı gün kendisi yapmaya başladı bebeğim.işte bebebğimin her sabah saatlerce ağlaması benim çaresizliğim,bana yardımcı olacak kimsenin olmaması beni strese soktu,dikişlerim bile açıldı dr. yatacaksın  kendine dikkat edeceksin dedi ama nerdeee... işte bu olaylar sonunda basur oldum valla şimdi bebeğim 15 aylık o sorunları geride bıraktık ama basur hala benimle ,emziriyorumda halla onun için ilaçta kullanamıyorum napacağımı şaşırdım

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

pınarcım ben doğum yapar yapmaz hemen krem alıp kullandım vede geçti istersen sende kullanabilirsin emzirmek sorun yaratmıyor krem kullanbiliyorsun  :icon_thumright:

pinar79

çok teşekkürler inşallah işe yarar bende kullanayım

serife26

benim doğumu beklememe gerek kalmadan daha 14 yasımda makatta çatlak oluştu kabızlıktan ötürü ve lokal anesteziyle ufak bir operasyon geçirdim,şimdilerde kabız kalırsam yine rahatsız ediyor ama eskisi gibi tabiki değil,neydi o kanama,ağrı,kaşıntı fenaydı.ben de şimdi hamileyim,kabızlık çekmekten korkuyorum ki normal doğum düşünmüyorum ztn.
en önemli olay basurda da kabız kalmamak,zorlanmadan tuvalete çıkabilmek en ii iyileşme yöntemi,ben sıcak su banyosu yapıyodum,leğen içine ılık su koyup oturuyordum yarım saat,o da ii geliyordu,dr. önermişti,sert sandalyeye fln direk oturmayın,minder kullanın hatta yan oturun biraz,baskı yapmasın direk makata oturuş tarzınız,kuru kayısı,incir,zeytinyağı,posali yiyecekler,çorbalar,bol su içmek kabızlığa bire bir ztn.ve de tuvalette soğuk su kullanmamak bu da önemli bir önlem arkadaşlar.
baktınız hala geçmiyor,gidersiniz artık ufak bi operasyonla,belki lazer belki başka bişe,yarım saat uyuturlar sizi,kalktıgınızda o dertten kurtulmuş olursunuz,öldürmez ama süründürür bilirim,herkese acil şifalar diliyorum.

duygusu

kızlar önerılerınızı dıkkate alıyorum ama yok fayda etmıyo zaten emzırdıgım ıcın sureklı su ıcıyorum corba ıncır hepsını yıyorum ama fayda etmıyo ısın kotusu ben normal dogum yapmadım sezeryan oldum bende daha once bole bır sorunda yoktu  ne yapcam bılmıyorum

Balböceği

Kizlar bu hemoroid nasil bisey..

Ben dogumdan sonra kabizlik cekiyorum bol bol sivi tuketiyorum

tabi yaparkende sanki bisey batiriyorlarmis gibi acaba bendedemi var  ???

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

evet Eda'cim batmalar cok agrili olabiliyor kimi zaman vallah ben ne cektim 1 hafta  :honk:
cok surmedi ama gecti kendiliginden 1-2 hafta surdu en fazla

Balböceği

Benim hic aklima gelmedi bu hemroid takii bugune kadar

cok kotu oluyor insan  :sad1:

dilengisk

Alıntı yapılan: duygusu - 06 Ocak , 2011, 11:46:14
kızlar önerılerınızı dıkkate alıyorum ama yok fayda etmıyo zaten emzırdıgım ıcın sureklı su ıcıyorum corba ıncır hepsını yıyorum ama fayda etmıyo ısın kotusu ben normal dogum yapmadım sezeryan oldum bende daha once bole bır sorunda yoktu  ne yapcam bılmıyorum

ya cnm bilmişlik taslamiim dogumdan snra farklı mı olur bilemem ama bende daha once vardı cok cekmiştim, benim en etkili cozumum bol yesil salata yemek oldu sabah ogle akşam en az iki ogun yesil salata tuketiodum ve bariz azaldı ve bol su tabiki:)  roka marul maydonuz tere nane hepsinden bol bol her ogunde tuketmeni tavsiye ederim

Balböceği

Bu aralar kanamali basur var bende cok kotu bisey  :sad1:

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

Alıntı yapılan: Văň!ʟўă - 15 Şubat , 2011, 23:58:03
ayyy canım ben dogum sınrası 3 ay ne çektim warya... anestolla kortos krem kullandım bu aralar sesi yok bakalım...

Balböceği

Alıntı yapılan: ❤ÜmmÜ♥EyMeN❤ - 16 Şubat , 2011, 01:09:42
Alıntı yapılan: Văň!ʟўă - 15 Şubat , 2011, 23:58:03
ayyy canım ben dogum sınrası 3 ay ne çektim warya... anestolla kortos krem kullandım bu aralar sesi yok bakalım...
ya sorma bide ayiptir solemesi neremden geldigi anlamadim  :ehi:

esim az kalsin doktora goturecekti acaba dedim adetmi oluyorum yada yaralarim iyilsmedimi dedim

ama olay baskaymis  :-\ dogumdan sonra oldu olan  :suclu: