Doğumdan sonra hemoroid sorunu yaşadınız mı?

Başlatan ponçik, 21 Mart , 2007, 10:07:04

« önceki - sonraki »

ponçik

kıssslar bizden başka sorunu olan yok galiba  :ehi:

ben bu sorunu en güzel kepek ve çavdar ekmeği yiyerek aştım
eve münkünse beyaz ekmek sokmadım, birde hamileyken beş çayında (hani adı öyledir yaa  :D )
kurabiye ,poğaca vs.. yerine süte müsli karıştırıp yiyordum , o da çok faydalı oldu

sabahları aç karnına 2 kuru kayısı yiyip üzerine ılık su içince de epey etkili oluyor

ayyyy ayyyy Allah beterinden saklasın
ameliyatlık durumlara düşmeyelim de  ::)

Almiş'inAnniş'i

hemoroidi ortadan kaldırmak için önce kabızlığa çözüm bulmak gerekiyor tabiki  :-\

zaten bir sürü kremi falan da var gonca... son trimester de kullanılması sakıncalıymış kremin ama sen doğum yaptın nasılsa... belki senin için sakıncası yoktur. bi sorsana doktoruna  :icon_scratch:

ponçik

doğumdan sonraki kontrolümde sormuştum doktoruma
o zaman kullanma sakın demişti
zaten sonra da geçti çok şükür
ama işte bazen yediklerime dikkat etmezsem özellikle bol hamurişi yersem (ki yemeden durulmuyor ki anacım  :D )
acilen çare aramaya başlıyorum  :pottytrain5:  :ehi:  :toothy10:

Almiş'inAnniş'i

ay ciddi misin?  :sad1:

bana da doğumdan sonra geçer dedileeeeeeerrrrrrrrrrrrrrr  :crybaby2:

seyda

Goncacim,
bana da dogumdan sonra bi krem vermislerdi hastanede kortizonlu diye korkudan kullanmadim. malum bide dikislere falan deger diye tirstim. sonra zamanla gecti. ama bben hic kabizlik problemi cekmem zaten sanirim cok su icmeme bagli :dontknow:

Almiş'inAnniş'i

doğurdum ve kabızlık sorunum hala devam ediyor zeytinyağı içmekten öğğğğğ geldi artık :(

Tebessüm :)

razicim kayısı ye, niye yağ içiyosun yaaa, öğğğğğ. elma kompostosu da işe yarıyor ve bol ılık su...

Almiş'inAnniş'i

ayşegül dikişlerim çok kötü tuvalete çıkarken korkuyorum :(

çok rahat çıkmam lazım sıfır ıkınmayla!

jbdun

razi geçmiş olsun canım,
dikişlerin çok mu?

Almiş'inAnniş'i

jbdun adet olarak çok değil ama bir tanesi çok kötü makata yakın kaba etimde. diğerlerinin varlığını bile hissetmiyorum ama o bitane beni öldürdü yemin ederim... :(

jbdun

Zara82

gecmis olsun razi, bende dikislerden coooook cektim....doktor bana bilgimiz tük cayi varya....demledikten sonra (yani ictikten sonra ;D ) sogut dedi ve onunla  taharet al dedi...ya  o kisimlara  dökmen...bana faydasi oldu canim istersen bir dene

Almiş'inAnniş'i

ben batikon kullandım hayatım geçti sayılır dikişler atmış durumda ama ben hala bakmaya cesaret edemiyorum ve oturup kalkarken çok korkuyorum sanki bişi olcakmış gibi :( fobi yaptı bende

Zara82

cnaim daha dikidlerin 2 haftalik.....gayet normal....Bende senin gibiydim....4 ay sonra anca bakabildim...Sen yinede oturup kalkarken dikkat et....agir sey kaldirma...

bebekininannesi

slm arkadaşlar..ben doğum yapalı 6 ay olucak hala geçmedi.doktoruma sorduğumda duphalac diye bi şurup önerdi..onun sayesinde biraz rahatladım..ilk zamanlar günde 2 ölçek içiyordum şimdi bire düşürmeyi başardım..zamanla kullanmama gerekte kalmayacak inşallah..