28 Nisan , 2024, 00:14:48

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

BEBEĞİMİN REFLÜSÜ VAR

Başlatan bal küpü, 23 Ağustos , 2008, 13:39:11

« önceki - sonraki »

Angel

kizlar viksin ne oldugunu biliyormusunuz yani turkiyede bulunuyormu. eger bulunuyorsa bebeginizi vikslede ova biliriniz arkasini bide gogsunu.nefes almasina yardimci olur bide sicacik tutar bebeginizi.

oozge

war cnm turkıyedede o

evet ıyı gelır belkı balkupu nefesını bıle acarrr onun kokusu walla

mavili

türkiyedeki viks şurup yalnız makinanın içine konulan yada ovulan türü yok sanırım bir ara viks şekerler vardı heryerde satılıyordu şimdi varmı bilmiyorum

oozge

bnde blmıorm ama yokmu artık böle kucuk kavanoz gbı seylerın ıcınde dışı lacıvert bısı  satılıoduuu yaaa  :honk:
viks dglmı o :honk:

mavili

ya benim bildigim vicks vapo dry diye şurup var ve eczanelerde satılıyor

senin dedigini duymadım ösgecim ama olabilir belki ben bilmiyorumdur

vicksin merhemi varmış inhaleri yani buharlaşanı varmış pastili varmış ve tableti ile şurubu varmış eşim aradı da şimdi ona sordum :toothy10:

bal küpü

canlarım çok sağolun.3 tane şurup verdi doktoru bide sabah akşam hava ver dedi nefesi açoılsın diye evin yakınsa hastaneye getir sabah aksam dedi yakın ama nede olsa hava soguk  üşütür daha feci oyüzden eve allaım deddik aldık onunla günde 3 defa 10 dakika hava veriyorum rahatlıyo biraz çok kötü üşütmüş yavrum.bu ara çok çıktım dışarıya ondan olsa gerek.

mavili

bal küpü

alersest   asist  bide ventolin

mavili

asist balgam söktürücü başta biraz öksürügü balgam çıkarsın diye arttırır digeri allerjik durumlar için ventolin de bronş genişletici
tahmin ettigim üzere allerjik astım yada bronşit olmuş ama antibiyotik vermedigine göre çok agır degil şükürki

bal küpü

zaten dediki antibiyotik yazmama gerek yok.sen kullandınmı bu ilaçları yksa

handan

Alıntı yapılan: [[[QSq€€]]] - 21 Ekim , 2008, 15:30:14
bnde blmıorm ama yokmu artık böle kucuk kavanoz gbı seylerın ıcınde dışı lacıvert bısı  satılıoduuu yaaa  :honk:
viks dglmı o :honk:

ewet cnm o lacivert kavanozdaki viks. piyasada da hala var. dün eczanede gördüm.
burun delşklerine sürünce acay,ip nefes aöan ve ovunca da acayip ısıtan bişi. ama küçük bebeklerde kullanımını dr   a danışmak lazım. belki astım falan yapar allah korusun. çok kuvvetli çünkü

bal küpü

evet handancım doru diyosun doktora sormak lazım bebeklerdede hiç duymadım kullanıldığını

mavili

yok canım ben kullanmadım daha dogrusu kızım henüz hiç hastalanmadı inşallah da olmaz ben acil serviste hemşireyim bu tür rahatsızlıklardan başvuran çok bebekler var doktorların ne yazdıgını ne uyguladıgını bildigimden tahmin ettim belkide sadece farenjit olmuştur

bal küpü

evet canım belkide.insallah kısa sürede iyileşir az  önce  çok feci kustu hortum çaktı sanki.mama verdim üzerinede ventolin içireyimderken kustu.acaba hemen verdim diyemi kustu  ofya anlayamıyorum  reflüsüde varya acaba ilaçmı kusturdu yoksa kusacakmıydı vermesemde şaşırdım kaldım.

handan

küpşekerim  :D
bence sen karıştırma çocuğun midesini. ne verirsen ver aralarında en az1-1.5 saat bekle.
önce o yedikleri midesinde yer edinsin ondan sonra ver ne vereceksen.