2011 Haziran-Temmuz-Ağustos Bebekleri ve Anneleri

Başlatan Emine, 01 Ekim , 2011, 12:08:56

« önceki - sonraki »

Aytii

kemik suyundan hiç vermedim ben

1 yaşından önce veriliyomuki  :icon_scratch:

muhribe

bizim doktor 6. ay kontrolünde ver dedi, ben biraz daha beklemek istedim. sonra sağlık ocağını aradım sordum veriliyor mu diye, ver iyi olur kalsiyum desteği dediler. 7. ay oldu artık yiğit, dün vermeye başladım. çorba suyuna üçte bir oranında koyuyorum kemik suyu.

muhribe

Alıntı yapılan: ¨'°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°'¨ - 12 Mart , 2012, 15:00:44
verdim canım kemik suyuyla yaptım sırf öğürdü yavrum kusacaktı hiç zorlamadım sadece kırmızı eti kıyma şeklınde yaptırdım ceviz büyüklüğünde onu atıyorum çorbalarına yada ceviz büyyüklüğünde tavuk.kemik suyunu hiç sevmedi tiksinip hiç soğutmaya gerek yok etten diye düşündüm bende,kırmızı et ve tavuğa devam yani,hergun değil tabi 4 kezden fazla et verılmemesi gerekıyor haftada diğer günler brokoli,kereviz gibi sade sebze çorbaları yada mercimek yapıyorum
canım kemik suyunu 1/3 oranında koyacaksın çorbalarına. fazlası ağır gelir bebeğe  :icon_thumright: ondan öğürmüştür elifcik

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

haklısın canımm ya ben sadece kemik suyundan yapmıştım ;D
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Aytii

Alıntı yapılan: ¨'°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°'¨ - 12 Mart , 2012, 15:11:56
haklısın canımm ya ben sadece kemik suyundan yapmıştım ;D

:toothy10: :toothy10:

bende diyorum niye öğürdü çocuk

kıyamam yaa miğdesini bulandırma çocuğumun döverim seni kadınnn  :caca:

araştırdım epey dünürüm ya kemikten ziyade etin kendisini yesin diyorlar çocuk gelişim uzmanları bende kırmızı et ve tavuğun kendisini veriyorum o şekılde daha faydalı diyorlar
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

muhribe

bi de benim dediğim gibi yapın kızlar  :icon_thumright:

ben de arada et yediriyorum. ama küçük diye fazla yüklenmiyorum şimdilik

muhribe

iyiyim tatlım, oğlanın yanında oturuyorum. sen nasılsın?

oooooo dünürcüğümde burdaymış,nasılsın aytenim?

<<AyBüKe>>

Bende burdayım  :wave:

Nasılsınız kızlar  :opucuk:

bende uyuttum elifi biraz dinlenıyorum çok yoruldum okulda 3-4 gündürde üşütmüşüm her tarafım ağrıyor boğazım alev alev yanıyor o şekıldede ders anlattım bitmiş durumdayım eve geldim dur durak yok zaten şimdi fırsat buldum uzandım bi foruma bakayım dedim canım