♥ ♥ ♥ Şirinler ♥ ♥ ♥

Başlatan serife26, 30 Eylül , 2011, 14:41:32

« önceki - sonraki »

serife26

3 gün önce altıııı demeye başladınnn,kumanda sende ve işte hazırsınnnn:)oyuncaktaki şarkılar benim ezberimde ,sen de altıya takmış durumdasın,3 gündür sıksık altı diyosunnn bebişim benim,aferin benim oğluma,gerçi geçen haftada al demeyi öğrenmiştin,anneanne öğretti o kelimeyi sana,sonunda altı demek çok zor olmamış olsa gerek:)) ve sürprizzz baba real madrid-barcelona maçı izlerken gollll dedin ilk kez...

serife26

saçımı taramaya çalışıyosun artık sıksık fakat bugün saçıma koccaman bir toka taktın,gecen ay taktıgın gözlükten sonra bu sefer çok şaşırmadım aslında,ama olsun,becerilerini gördükçe mutlu oluyorum.ama ama ama ama sen beni çoooook çoooook çoooook ısırıyosun oğlummmm yaa:(kaç kez ağlattın bugün demiiimmmmm iyisimiiii:D

serife26

yaklaşık 20 gün önce ameliyatını oldun bebeğim,adanada anneannelerin yanında,doğduğun hastanede gerçekleşti operasyon.ufacık,yeşil bir ameliyat önlüğü giydirdiler sana.sarılıp sıkıca bırakma beni der gibi bir halin vardı,Allahtan uykun geldi de,ameliyathane kapısından seni almaya gelen ablayla giderken ağlamadın,ağlasan beni daha da mahvederdi bu durum.detaylara fazla girmicem çünkü kısmet olursa ilerde sana günlüğümüzü okuttuğumda,kendini kötü hissetmeni istemem.1 buçuk saate yakın sürdü ameliyat,odanda gelmeni,uyanmanı bekledik babanla,çığlık çığlığa ağlayan,miniminnacık bir bebek getirdiler 15 dakika fln sonra,ne yapsam ne etsem de susturamadım seni,hem anestezinin etkisinden hem de ameliyat öncesi açılan damar yolundan olsa gerek,yapayalnızdın orda ki ztn biz bile olsak yanında ne çok ağlardın bilirim.hemen ağrı kesici fitil attılar.yarım saat kadar çok fena ağladın,sonra yanına uzadım ben de,uykuya daldın sen,ara ara acılı bir ağlama sesi,sonra tekrar uyku fln derken akşam oldu o şekilde.ara ara uyandın ara ara uyudun.hasta yatağında bile,tabi ayıkmıştın artık,sana telefondan oyun havası çaldım,ellerini oynatmaya başladın,hoşuna gitti çok ama çok.akşam idrarını yapar yapmaz hastaneden çıktık.ameliyatın başarılı geçmişti,bir komplikasyon olmadı çok şükür ama biraz gergin indi testis,Allahımdan dileğim yerinde durması,sürekli yukarda şu günlerde,hiç göremiyorum yerinde.inşallah 2. ameliyata gerek kalmadan düzelir,büyür,yerine yerleşir,Rabbim yardımcımız olsun.seni bizlere bağışlasın.

Balböceği

Cok cok gecmis olsun serife Allah şifa versin oglusuna  :amin:

Cok üzüldüm Allah'ım kimseyi korktuğu yere uğratmasın..  :amin:  :'(

aydinays

Canım çok geçmiş olsun. Rabbim acil şifalar versin inşallah.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

serife26

teşekkürler kızlar,şimdilik iyi oğluşum,inşallah 2. ameliayata gerek kalmadan toparlıcak....

serife26

uzun zamandır kemirgenlik yapmana rağmen hala doymadın doyamadın,bizi yedin madem neden kapıları,sandalyeleri fln yiyosun bebeğim hıı cevap ver bakalım:):)))
geçenlerde bummmm yerine suuuu gibi bişe denin,kulaklarıma inanamadım ama arkası gelmedi,bekliyoruz bakalım ohh baby can babyyyy:)
odanda asılı bir tavşan resmi var,babanla arada ziyaret edip zatı muhteremi şannn,avşann gibi değişik sesler çıkarıyosun,kendi kendine bişeler mırıldanıyorsun daaaa ben anlamıyorum malesef,bayadır çiçekleri sevesin diye canımmm çiçek güzel çiçek diyip duruyodumm ve sonunda çiii çiii demeye başladın,hadi bakalım hayırlısı:)))
bakıcı teyzenle aran gayet iyi,pek iştahın yok şu günlerde ve çoook fazla yemek seçiyosun,elinle yemek istiyosun ve ben özgürlüğünü kısıtlamamak adına buna 3 haftadır fln izin veriyorum,döke saça,az da yesen bu senin için iyi olcak biliyorum.1 haftadır senle spora gidiyoruz,orda gangnam style şarkısı eşliğinde döktürüyosun resmen,taklitçimmmm güzelimmm benim ne şeker oynuyosun sen yaa,yerimmm yerimmmm yanaklarını muahh muahhh :)

serife26

bakıcı teyzene aşkımmmm yerine akımmmm,kımmm gibi bişeler söylemeye başlamışsın...son bir haftadır sürekli annee babaaa diyip bize sarılan öpülmedik kıyafet,surat;tırnaklanmamış yüz,bacak;çekilmedik saç bırakmazken şimdilerde az durağanlaştın.gerçi sabah tam tepeden bir tutam saçımı resmen yoldunnn,ztnnn hep beni ısırıyosunn,hep bana nazlanıyosunn,akşamları bile babanla azıcık özlemm giderdikten sonra anneee anneeee sürekli yanımdasın,1 dk. biyere gitsemmm anne arayışındasın,bu ne sevgi ahhh bu ne ızdırap:))
eskisi kadar iştahın yok,herşeyi elle yiyorsun artık,bir lokma yediremiyorum sana kendi elimle,özgür ruhhhh nolcak:)seni sana kontrollüde olsa bıraktım,bireyselleşmen adına güzel bir gelişme aslında,zamanla yamuk yumuk tuttugun kaşıgını kullanmayı tam olarak öğreneceksin.neyse yazamıcam daha,eşyaların tepesinden ayrılmıyosun şu ann malummm,görüşmek üzere...

serife26

geçenlerde gee gelll gibi bişeler der gibi oldun,tam emin olamadığımdan üzerinde durmadım açıkçası,sonra dün sabah bizden sonra uyandın,daha doğrusu baban uyanıktı bense yarı uykulu,o üst dairedeki bebek konuşuyo sanmış tıpkı benim gibi,anne geee anne geee anne gellll gibi bişeler diyo durmadan,kulak kabarttım iyice benim oğlanın sesine benziyo ne de olsa,yatağına gittim baktım ne göreyim,oğlum uyanmış,ağlayarak değilde bu kez annesine seslenerek gelllll demiş...aylin teyzen sırf ona aylin demen için durmadan arıyor seni:))ayla aya ayli gibi değişik bişeler söylüyosun bayılıyo kızzz...

serife26

artık beraber attaaaa diyebiliyoruzzz,söyle bakalım oğlum attaaaaa :)))

serife26

kabızlıkla dolu geçen 2 ay(gerçi devam ediyor hala)ne pişirsem ne yedirsem,onu yemezse şunu pişirsem yer mi fln derken mutfaktan çıkamaz oldum desem yeri,neler denemedimki ama yazmasam ii olacak.öyle uzun bir listeki,şifayı maddede umduk ama aslolanı unuttuk,o açıdan şimdilerde içim daha rahat Allahım sana şifa versin elimizden geleni yapıyoruz nasıl olsa,bundan kötü hale düşürmesin.
çok güzel dans ediyorsun,bu konuda epeyce yeteneklisin lakin konuşmaya çok fazla hevesli değilsin,söylediğin sözlere leyla ve babaannede eklendi:))durmadan babaanne deyip gülüyosun(meğer bakıcının kızı söyleyip duruyormuş)
kendi kendine yeme konusunda da baya yol aldın.etrafa döke saça,bazen elinle,bazen kaşıkla,olmadı kepçeyle,çatalla ne bulursan onla yemek yiyorsun.her taraf batıyor tabi,günde 2-3 kez ev temizleniyor sayende.dj lik tam gaz devam.aktivite masanın şarkılarından seçip keyfine göre dans ediyorsun:))kendi kendine birçok kelime söylüyorsun benim anlamadığım,dillenmeye başladın aslında ama bakalım ne zaman daha anlaşılır konuşacaksın.tam bir baba düşkünü bücürük oldun.baba babammm annemmm kısmına daha sonra değiniriz artık.

serife26

ilk defa merdivenlerden tırmanarak kaydıraktan kaydın...

serife26

2 yaş günü civarı 3 kelimeli cümle kurmaya başladın.park:)a yüyüyerek dittim :))) aaabaa abaaa la dittim :))

serife26

26 nisan 2013 te ilkkez bak demişsin:) biryere kaydetmiş annecik de sonra aylin teyze görmüş,yazalım dedim ben de :)

cananyakut