19 Mart , 2024, 10:10:52

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

♥ ♥ ♥ Şirinler ♥ ♥ ♥

Başlatan serife26, 30 Eylül , 2011, 14:41:32

« önceki - sonraki »

serife26

5 gün önce tek elinden tutup yürütmeye çalıştım seni,derken ertesi gün bir de ne göreyim 2 adım atıverdin kendikendine,ertesi gün 4 adım,bugün duraklama evresindesin yani keyfine göre hareket etmeye başladın yine:)adımlar kayboldu ama yürümen yakın,ne de olsa 11 aylık oldun sayılır artık.üstte 4 altta 3 dişin var ,gerçi henüz alttaki 3. dişimiz yapım aşamasında:))maşallah kuzucuğuma durdun durdun ardarda çıktı dişlerin,Allaha şükür çok problem yaşamadık bu süreçte.inmemiş testis ameliatımızı sonbaharda planlıyoruz,bunun dışında gittiğimiz her ortamda sevgi çemberine alıyor insanlar hala seni,gülücüklerinle insanların içini ısıtmaya tam gaz devam ediyorsun,anneannen ve teyzelerin hasretinden prangalar eskitti resmen:)herkes seni çoook çooook seviyor,iyiki bizimlesin,iyiki girdin dünyamıza,seni çoooooooooooooook çooooooooooooo...k seviyoruz.
aklıma gelmişken bugün ilk wafflenı da yemiş oldun,benim aksime çok çok sevdin,dondurmaylada aran çok iyi ama henüz külahta kendi kendine yemişliğin yok,havalar az daha ısınsın ilk işim bu olacak galiba,gelişmelerle yarın beraberiz inşallah :) şimdilik the end

serife26

oOOoooOOoo yarın buluşmak üzere demişim ama o kadar yoğun geçiyor ki günler:)anlatamam.lavoboya bile tek başıma gidemiyorum,her an dipdibe,yanyanayız,bu sene işe başlamamakla isabetli bir karar aldığımı her geçen gün birkez birkez daha anlıyorum.ilgili bir babaya sahip olduğun için çok şanslısın bebeğim,altını değiştirmekten,mama hazırlamaya,yedirmeye kısacası temel ihtiyaçlarını karşılamakta üstüne yok:)ama hassas noktalarda açıkçası elime su dökemeyeceği aşikar :)))) herneyse dedikoduyu bırakalım da sana gelelim biraz...artık yaramaz şirin evresine geçmiş bulunuyorsun Kağancım.kanepenin üzerinde bir o yana,bir diğer tarafa hızlı adımlarla ilerlemeye çalışırken sen,bizim kalbimiz yerinden fırlama modunda sabahtan akşama, ''geldimmm geldimmm yakaladımmm yakaladımmmm '' dedikçe biz inci tanesi,seni olduğundan daha komik ve şeker yapan dişlerinle bize bir bakışın var,muzip muzip anlatamam o anki hissimi inan.bütün mutfak dolaplarını salona taşımaya başladın,geçenlerde de çekmece içine girmişsin,girmişsin diyorum çünkü 1 dakika kafamı çevirsem,tuhaf tuhaf bişeyler yapıp duruyosun yahu sen,ne ilginç bir bebek oldun çıktın:)komik şey seni:)
kanepeye tırmanabildiğini babandan duymuştum ilk,masada laptopta maillerime bakarken sen de yerde oturuyordun,kafamı çevirmemle seni sessiz ve sakin bir şekilde kanepede oturur gördüğümde bir yandan koccaman bir tebessüm belirdi yüzümde,bir yandan da şaşkınlık içinde bakakaldım sana,o fotoğraf hala aklımda,ilkler özel ve güzeldir derler ya öyle bir durum benimkisi de galiba.
babanın askeriyeden arkadaşları sana resmen aşıklar,o kadar çok sevmişlerki seni,sürekli Kağan'ı da al gel diyorlar babana,biryerlere gidelim,beraber takılalım fln:)şimdiden amcaları da bağladın ya ne diyim ben sana.dün babanın arkadaşı Özgür'ün nikahına katıldık,elden ele dolaşıp durdun yine,oğluma alayım dedikçe vermediler seni bana:)dikkatimi sana yazarken,yaşadıklarımızı kaleme alırken(zorluklarla dolu da olsa günlerim)sürekli gülümsüyorum,demekki neymiş,şarkıdaki gibi ''sen beni gülümseten bir meleksin '' canım bebeğimmmm benim.Allah seni bizlere bağışlasın,acını göstermesin.

serife26

bir önceki yazımdaki yazım yanlışı ve de dikkatimi veremediğim dikkat sözcüğündeki hatamdan dolayı pardon çok pardon oğlum,normalde annen güzel türkçemizi doğru kullanmaya özen gösteren,telaffuza dikkat eden biri ama demekki neymiş,dalgınlık birçok şeye sebebiyet verebilirmiş,yazarken aklımda binbir tilki....sen şimdi uyuyorsun yoksa nerdeeeeeeee,izin vermezsin sen bana:)

serife26

kanepenin üstünde bir o yana bir bu yana koşturuyorsun diye,babanla düşmeni engellemek için barikat kurduk önüne:)pencereden yoldan geçen araçları izlemeye,insanlara bamaya bayılıyorsun,ee tabi bunun için birilerinin cam bekçiliği yapması lazım,görev paylaşımı sonucu bu görev babanın oldu bebeğim ama çok zahmetli bir iş,yarım saat tutsa seni orda,31. dakikada hemen mızmızlanıyorsun yerde ve hatta ağlıyorsun tekrar,tekrar diye,fazla şımarık olmaman için tekrarlardan kaçınıyoruz ne yalan söyleyimmm:)))
geçen gün Sakarya Caddesinde balık ekmek yemeye gittik,sokak dansçı&müzisyenleri vardı,kızılderili kostümleri ve onlara has yerel müzik yapıyorlardı ve sen hobbbaaa dedinnn bebek arabanda parmaklarını şıklata şıklata oynadınnn:)aferin benim oğlumaaa...bugünde kendi kendine bay bay demeye çalıştın... oooo odadan bir ses geliyor,uyanıyorsunnnn öğle uykundann,gitmem lazımmmm,sonra devam ederimmm artık anlatmayı seni sana....

serife26

15 gündür fln sabahları uyanır uyanmaz dişlerini gıcırdatıp duruyorsun,inanılmaz rahatsız edici bir ses çıkarıyorsun annem ya,hem dişlerine zarar verecek diye tırsıyorum hem de içim bir hoş oluyor o sesten.araştırmalarıma göre normalmiş,meraktan yaparmış bebekler daha çok,çıkan ses hoşlarına gidermiş ama lütfen biran önce bitsin bu işkence:)
dün ilk adım ayakkabını aldık,3-5 adım attın ama ne komik görünüyordun anlatamam,paytak paytak yürüdün,bir elini annecikte,diğeri babada ohh gel keyfimm gell,tombiş ayaklarımızın üst kısmı,ondan birkaç mağaza gezdikten sonra,zarzor bulduk ayağına uygun olanı,güle güle kullan bebeğim,tıpış tıpış yürü inşallah,kazasız bir şekilde atlatalım bu sürecide ki zaten artık evde sıksık 6-7 adımlı yürüyüşler yapar oldun,az kaldı tamamen ayaklanmaya...''food,food'' come soon ... :)

serife26

fırsatını bulduğun an ısırıyorsun beni yaaaaaaa,hem emerken hem de sarılırken,yerde ben spor yaparken bile her yanımı,her an ısırma potansiyeline sahipsin ...

serife26

sonunda evimizdeyiz ... :)))
anneannen ve dedenle yaptığımız araba yolculuğumuz,yeni maceralaramız,geçen aylar,o kadar çok biriktiki yazmam gerekenler sana dair...
arabada sürekli oraya,buraya tırmanma modundaydın ve haliylede oldukça yorucu bir yolculuk geçirdik Adana'dan gelirken.güneş gözlüğüme baktın,baktın ve en sonunda ellerine aldın,almanla kendi kafana takmaya çalıştın,o da yetmedi gözlüğü gözüme,başıma taktın,taktın ve taktın...taklit yeteneğimiz,öğrenme sürecimiz eğlenceli gidiyor.arka koltuktan uzanıp hep babanın saçını çekip durdun direksiyondaki babanın.pazartesi 16 aydan sonra okula başlamadım.sen evde anneannen ve dayınlarla kaldın.ilk gün pek aldırış etmez gibiydin ama bugün benim yokluğumun farkına varınca,oda oda dolaşıp beni bulamayınca yatağımıza sarılıp 3 kez ağlamışsın kuzumm benimm:(( gelir gelmez kucağıma atladın,muzur bir gülümsemeyle o da işin tatlı kısmı olsa gerek.ama keşke diyorum 2 yaşına kadar beraber olsaydık o zmn içim daha rahat olurdu,güvenilik bir bakıcı bulmak çok zor işmiş cidden.
yayladaki maceralarımızı daha sonra anlatıcam,malum iş-güç:)beni çok yorsanda,bitap kalsamda,senli günlerin tadı bambaşka meleğim,Allah seni bizlere bağışlasın....

°•.ℓανιηуα.•°

serife26

işte geldim burdayımmmm:)hazirandan beri memleketteydim,artık buralardayım,görüşürüz bundan böyle,değişen gelişen pek bişe yok,eskisi gibi hemen herşey....

serife26

7-8 eylülden beri bumm burgg bugg gibi sesler çıkarıp su istemeye başladın benden,annneee ınneee annaaa gibi seslenişlerle sabahtan akşama bana ilan-ı aşkta bulunmanda cabası,gitgide açılmaya başladı dilin,ama şu okul açıldı açılalı bana günde 300 den fazla anneee dediğin kesin,oysa yaylada günde bir kez bile seslenmiyordun bana:)
hamm hammm mamm mammmm çok güzelmiş der gibi ellerini kullanıp ağzına götürmen de taklit yeteneğimizi sıksık kullanmaya başladıgımızın bir göstergesi olsa gerek....
bugün izin aldık babanla,seni gatada çocuk kardiyolojiye götürdük,kalbindeki üfürüm masummuş,öğrenmiş olduk,Allaha şükür kötü bişe çıkmadı.lakin inmemiş testis ameliyatımızı olmamız lazımmış en kısa sürede bunu öğrendik,artık hayırlısı.
anneannen ve deden bizdeler,felçli dedene bakan anneannen,sırf sana  bakıcı bulamazsak hemen diye kalktı adanadan geldi,hasta halinle hem babamla hem senle ilgileniyor.gerçi artık bakıcın hazır.asuman abla.detayları birdahaki gelişimde anlatırım....

serife26

anneee anneee deyip kucağıma atlayıp,bana sarılman bir ömre bedel...tatlı oğlum 2 haftadır annesine öpücükler de kondurur oldu,sadece bana özel,ne babaya ne anneanneye:)balımmmmm muah muahhhh sana...ama ne yalan söyleyim ısırmakla,öpme arası gelip gidişin beni azıcık tereddüt etmiyor değil,malum günde var gücünle 5-6 kez beni ısırıp duruyosun sen yaaaa:D (anneciğin yanağını yalamanın diğer bir adı belkide öpücüğümüz ama ne tatlı ahh ne tatlı anlatamam...)
bakıcımızla 2. günün.anneannenle beraber seninle ilgileniyorlar,çok içten ve sıcak bir bayan asuman abla,annemin deyişiyle sana iyi bakacak gibi,haftaya cuma ameliyatın var,inşallah herşey yolunda gider...

serife26

bulabildiğin en ufak ve dar kaplara ya da evdeki en olmadık oyuncağının üzerine oturmaya çalışın ve zor olanı da başarman hepimizi yaz başından beri çok güldürüyor bebeğim...son zamanlardaki gözden ufacık kaplumbağa,shrekle kavgansa bizi ölüp bitiriyor gülmekten....

serife26

az öncede önce ufacık bir kutunun,sonrada balonun üstüne oturmaya çalıştın hehehehe
sosyal yönümüzü anlatcam anlatcamda şu an az işim var bebeğim yaa:))

serife26

annecik bugün seni aldım kucağıma döndürdüm biraz,yere bırakınca kendin başladın şarkı söyler gibi bişeyler deyip dönmeye,döndükçe döndün,baktınki ayakta duramıyorsun durdun:)ve sonra tekrar başladın dönmeye,şu an unutturdum gibi,malum döndükçe oraya buraya çarpmak var:D

serife26

wuuuuuu benim oğlum öpücükte atarmış,vay beah,hem de dudağını büze büze,oyhh yerim seni ben tatlı bıdık:)ses çıkararak öpücük atan başka bebek görmemiştim yahuuu daha önce hahahah