Hafta Hafta Hamilelik Ve Bebeğinizin Gelişimi

Başlatan ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥, 03 Şubat , 2011, 12:19:29

« önceki - sonraki »

<<AyBüKe>>

Ohh gitsin gitsin yarasın miniklerimize  :nazar:  :love9:   Onlar iyi olsunda biz veririz sonra kiloları  :laughing7:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Alıntı yapılan: <<AyBüKe>> - 21 Mart , 2011, 09:27:12
  Valla maşallah bizim yavrucaklara  :nazar:  İyi besliyoruz demekki kuzucukları  :laughing7:   Benimde meleğim 1 kg 255 gr olmuş  :nazar:   Saçlarıda çıkmış kuzumun  :love7:  Duy kaynanası duy  :director: :director:    :toothy10:
yirim been onu yirim maşallah
ama kız dediğin çıtır olur aybüke eccik az ye :ehi:

Aytii

gelinini daha şimdiden eleştiriyo  :ehi:

Aytii

23. HAFTA
Bebeğiniz...

Bebeğin boyu 20 santim ve ağırlığı yaklaşık 450 gramdır. Artık tamamen küçük bir insan görünümünde olan bebeğiniz, sizi duyabilir. Ve artık hareketleri de dışarıdan görülebilir hale gelmiştir. Gözleri tamamen gelişmiş olmasına rağmen göz rengi belli değildir. Bebeğinizin pankreası, insülin salgılamaya başlamıştır.

Siz...
Yavaş ve sürekli olan kilo artışı devam eder. Bacaklarınıza kramp girmesi bu haftalarda normaldir. Kalsiyum ve magnezyum almanız krampları azaltacaktır. Bebeğiniz karnınızda takla alıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

bu anlatılanları ben bu haftanın başında yaşadım acaba oğlum öndenmi gidiyo yoksa doktorummu yanlış hesaplıyo  :dontknow: SAT'a göre doğumu 27 Temmuz görünüyo ama nedense daha erken gelecekmiş gibi geliyo

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Alıntı yapılan: ๑ Ằyт¡¡ ♡♥♡ ÕģµZ ๑ - 21 Mart , 2011, 11:53:02
gelinini daha şimdiden eleştiriyo  :ehi:
ne sandın
200 grmı fazla onun
bi dahaki kontrole görmeyeyim aybüke dermişim :ehi:
şaka bir yana o haftada benim oğluş 1600 dü
aferin gelinime gayet formunda

güzelgözlüm

slm henüz yeni kayıt oldum. bende 7 haftalık hamileyim. verdiğiniz bilgiler gerçekten çok yararlı. sizlere içtenlikle tşk ediyorum.

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

banu_fth

Alıntı yapılan: ๑ Ằyт¡¡ ♡♥♡ ÕģµZ ๑ - 21 Mart , 2011, 11:56:42
23. HAFTA
Bebeğiniz...

Bebeğin boyu 20 santim ve ağırlığı yaklaşık 450 gramdır. Artık tamamen küçük bir insan görünümünde olan bebeğiniz, sizi duyabilir. Ve artık hareketleri de dışarıdan görülebilir hale gelmiştir. Gözleri tamamen gelişmiş olmasına rağmen göz rengi belli değildir. Bebeğinizin pankreası, insülin salgılamaya başlamıştır.

Siz...
Yavaş ve sürekli olan kilo artışı devam eder. Bacaklarınıza kramp girmesi bu haftalarda normaldir. Kalsiyum ve magnezyum almanız krampları azaltacaktır. Bebeğiniz karnınızda takla alıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

bu anlatılanları ben bu haftanın başında yaşadım acaba oğlum öndenmi gidiyo yoksa doktorummu yanlış hesaplıyo  :dontknow: SAT'a göre doğumu 27 Temmuz görünüyo ama nedense daha erken gelecekmiş gibi geliyo

ayticim şimdi dışardan foto çekebilirsin demekkiii..

Allah oğuza sağlık versin canım .. sana da yanısıra ..

sağlıkla al kucağına ..  :opucuk:

Aytii

resim çekti doktorumuz geçen gün gittiğimde  :love7: ama tarayamadım çünkü iş yerindeki tarayıcıyı kurmamışlar  :violent1:

Aytii

25. HAFTA
Bebeğiniz...

Bebeğinizin boyu yaklaşık 22 santim ve ağırlığı ise yaklaşık 750 gramdır. Bu hafta da dopler ultrason ya da steteskop ile doktorunuz bebeğinizin kalp atışlarını duyabilir. Bebeğinizin cinsiyeti ile ilgili değişimler tamamlandı. Erkeklerde testisler skrotum (erbezi torbası) içine yerleşir, kızlarda ise vajina oluşur. Omurga sistemi tüm kemikler, eklemler ve bağlar tam olarak şeklini almış durumdadır. Akciğer ve damar sistemi gelişimini sürdürür.

Siz...

Rahminiz bu haftada yaklaşık bir futbol topu büyüklüğündedir. Bu durumdan dolayı sırt ve bel ağrılarınızda artma olabilir ve bunlar tamamen normaldir. Yine bu durumdan dolayı diyafram ve midenize bir baskı olacaktır. Mide asidi yukarı doğru ilerleyeceğinden yemek borusunda özellikle çok yediğinizde bir yanma hissedebilirsiniz.

midemle ilgili şikayet var biraz evet  :sad1:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

39. HAFTA
Bebeğiniz...
Bebeğin boyu yaklaşık 36 santim ve ağırlığı yaklaşık 3250 gramdır. Bebek büyümeye ve kilo almaya devam eder. Bu haftalarda da kordon, bebeği sarmış durumda olabilir ve hali hazırda bebeğin beslenmesi için ona yardımcı olur. Sizin vücudunuzdaki bir kısım antikorlar, plesenta yardımı ile bebeğin kan dolaşımına geçerek, geçici olarak bağışıklık sisteminin güçlü olmasını sağlar.

Siz...
Rahim ağzı, doğum için açılmaya hazırlanır ve mesaneye yapılan baskı artar. Düzenli olarak şiddetli kasılmalar olabilir. Doğumun başlamasının bir diğer sinyali ise hamilelik kesesinin yırtılması ile suyun gelmesidir. Ve rahim ağzını hamilelik boyunca kapatan kanlı tıkacın atılması, doğumun başladığını gösterir.

Allahım yardım et
her lavobaya gidişimde acaba nişan yada suyum gelirmi diyyorum
bi geçse bu günler

Aytii

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 03 Şubat , 2011, 16:45:47
21. HAFTA
Bebeğiniz...

Bebeğin boyu 18 santim ve ağırlığı yaklaşık 300 gramdır. Bebeğinizin kırmızı kan hücreleri üretilmeye başlanır ve dilindeki tat alma duyusu gelişimine devam eder. Önemli gelişmelerden biri de kalp kasının güçlenmesidir.

daha 6 haftamız var ozamana kadar  :love9:

vay be ozaman 6 hafta var demişim şimdi üstünden 4 hafta geçti  ::) :nazar:

Aytii

26. HAFTA
Bebeğiniz...

Bebeğinizin boyu yaklaşık 23 santim ve ağırlığı ise 850 gram civarındadır. Bu aydan sonra göz kapakları açılıp kapanmaya başlar. Gözdeki retina tabakası gelişir ve tüm tabakaları oluşur. Bebeğinizin göz rengi oluşmaya başlar ve doğduğunda mavi olacaktır. Ancak doğumdan birkaç ay sonrasında son rengini alacaktır. Bu arada akciğer gelişimi devam eder ve doğuma kadar sürer.

Siz...

Hamileliğe bağlı olarak sırt ağrısı, bacak krampları, baş ağrısı ve vücudunuzun alt bölgesinde baskı hissedebilirsiniz. Rahminizdeki ani kasılma ve gevşemeler. Barxton hicks kasılması denilen ağrısız regl krampları gibidir. Rahminiz gerçek doğum ağrıları için önceden çalışma yapar. Bu dönemlerde erken doğum belirtilerine karşı da duyarlı olmak gerekir. Erken doğum belirtilerinden biri de, rahimde düzenli aralıklar ile kasılmalar hissetmektir. Saatte 4 defa ya da daha fazla olan kasılmalarda doktorunuza başvurmalısınız

Shadowqueen

24. HAFTA
Bebeğiniz...

Bebeğin boyu yaklaşık 21 santim ve ağırlığı yaklaşık 530 gramdır. Bu haftalarda erken doğan bebekler, yoğun bakım ortamında yaşatılabilir. Ancak önemli olan bu dönemde doğan bebeklerin görme, işitme ve zihinsel gelişimlerinin nasıl etkileneceği bilinmiyor. Bu haftalarda bebeğin akciğerlerindeki damar yapıları olgunlaşır ve hemen tüm organları, fonksiyonlarını yerine getirebilir.

Siz...

Bu dönemlerde hormonların etkisi ile birtakım diş eti rahatsızlıkları görülebilir. Diş eti kanamaları artabilir. Daha ileri boyutlarda diş dökülmesi görülebilir. Yine hamileliğe bağlı olarak gelişen şeker hastalığının araştırılması için bu haftalarda yapılması gereken, şeker tarama testidir. Doktorunuzdan erken doğum ile ilgili belirtilerin neler olduğu ve neler yapılması gerekliği hakkında bilgiler almanızda fayda var.

BENİM PRENSES 21 HAFTALIKKEN BOYU 21 CM Dİ MUHTEMELEN ANASINDAN BABASINDAN UZUN OLACAK  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

güneşş

1. Hafta Bu haftada henüz hamile değilsiniz.Adet kanamasının ilk günüyle başlatılan bu hafta gebeliğinizin normal süresi kabul edilen 40 haftanın ilki.Çocukluğumuzdan beri alışageldiğimiz 9 ay 10 günlük süreye karşın gebelik takibinde tüm dünyada aylar yerine haftalar kullanılır.Bu nedenle kendinizi şimdiden haftalara alıştırmalısınız.Bu oldukça anlamsız gelse de henüz gebelik başlamadan , yani döllenme gerçekleşmeden gebeliğinizi başlaımş sayıyoruz.

Yumurtlama düzenli adet kanamaları olan bir kadında  yaklaşık olarak 2. haftanın sonunda gerçekleşir ama bebeğinizin ilk hücresi olan ''zigot'' un büyük parçası , yani yumurta hücresinin olgunlaşma süreci bu haftada başlıyor.Adet kanamasının ilk gününden itibaren 2 haftalık bir süreçte yumurtalıklarda folikül adını verdiğimiz yapıların içinde olgunlaşacak yumurta hücresi 2. haftanın sonunda folikül duvarının çatlamasıyla serbest hale geçecek ve fallop tüpü içinde döllenmeyi bekleyecek.

Henüz bebeğiniz oluşmamışken  bile onun için yapmanız gerekenler var.Sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmeniz ve bunlara devam etmeniz son derece önemli.
   Alkol ve sigara alışkanlığınız varsa mutlaka bırakın.Gebelikte sigara ve alkolün zararsız olduğu bir miktar saptanmış değildir.  Aldığınız ilaçlar varsa ve gebelik planlıyorsanız mutlaka doktrounuzdan bu konuda bilgi isteyin.
   Düzenli beslenmeye gayret edin .Folik asit içeren ilaçlar almanızda yarar vardır .(Gebelikte günlük folik asit gereksinimi askari 0,4 mg dır.)