Hafta Hafta Hamilelik Ve Bebeğinizin Gelişimi

Başlatan ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥“°°¤Yağmur nisa°°¤”♥♥♥♥♥♥♥♥, 03 Şubat , 2011, 12:19:29

« önceki - sonraki »

Shadowqueen

27. HAFTA
Bebeğiniz...
Bebeğinizin boyu 24 santim, ağırlığı ise yaklaşık 1000 grama ulaşmıştır. Bu haftadan itibaren erken doğması durumunda yüzde 85 yasama şansı bulunur. Yaklaşık 13 hafta sonra doğum için hazır olması gereken bebeğin erken doğumu halinde, bebek zayıf olacak ve bu nedenle vücut ısısını koruması için küvezde kalıp, suni solunum yapılması gerekecektir.

Benim prensesim annesi babası kısa olmasına rağmen dedesine dayısına çekecek sanırım daha şimdiden yaklaşık 32 cm dedi doktorumuz kilomuzda 950 gr cık biraz daha büyümemiz lazım  :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: Maşallah benim güzel kızıma  :nazar: :nazar:

yellowrose

Alıntı yapılan: *•.¸♥gonca♥¸.•* - 30 Nisan , 2011, 23:02:10
22. HAFTA
Bebeğiniz...

Bebeğin boyu 19 santim ve ağırlığı yaklaşık 350 gramdır. Bebeğiniz bu dönemde sizin seslerinize tepki vermeye başlayabilir. Beynindeki gelişim ve dokunma hissinin gelişmesi ile bebeğiniz artık vücudunu ve çevresini öğrenmeye başlamıştır. Elini ağzına götürebilir, bacaklarını tutabilir. Bu öğrenme süreci, doğum sonrasında da devam edebilir.

Siz...
Bu hafta da artan kan miktarınızdan dolayı kanınızın sıvılaşması ve fizyolojik anemi gelişebilir. Yapılacak bir kan sayımı ile tespit edilebilir. Bu durum normaldir. Demir alınırsa ile ciddi bir anemiden kurtulmak mümkündür. Karnınızdaki büyümeden dolayı beliniz içeri doğru genişleyebilir ve vücudun denge merkezi kayabilir. Dengenizi sağlamakla güçlük çekebilirsiniz. Bu dönemlerde bel ağrısı hissetmeniz normaldir. Topuklu ayakkabı giymekten kaçınılmalıdır.

:nazar: :nazar: :nazar: benim bebişte 19+2de gittik 285gr boyuda tahmini 20 cmdi. :k06:
:nazar: :nazar: :nazar: benim minik prensesim daha 20. haftada 21 cm ve 322 gramdı maşallah benim kuzumaaaaaa :nazar: :nazar:
AŞKIM & KIZIM & BEN = MUTLULUK

*•.¸♥gonca♥¸.•*

Alıntı yapılan: yellowrose - 01 Mayıs , 2011, 18:42:46
Alıntı yapılan: *•.¸♥gonca♥¸.•* - 30 Nisan , 2011, 23:02:10
22. HAFTA
Bebeğiniz...

Bebeğin boyu 19 santim ve ağırlığı yaklaşık 350 gramdır. Bebeğiniz bu dönemde sizin seslerinize tepki vermeye başlayabilir. Beynindeki gelişim ve dokunma hissinin gelişmesi ile bebeğiniz artık vücudunu ve çevresini öğrenmeye başlamıştır. Elini ağzına götürebilir, bacaklarını tutabilir. Bu öğrenme süreci, doğum sonrasında da devam edebilir.

Siz...
Bu hafta da artan kan miktarınızdan dolayı kanınızın sıvılaşması ve fizyolojik anemi gelişebilir. Yapılacak bir kan sayımı ile tespit edilebilir. Bu durum normaldir. Demir alınırsa ile ciddi bir anemiden kurtulmak mümkündür. Karnınızdaki büyümeden dolayı beliniz içeri doğru genişleyebilir ve vücudun denge merkezi kayabilir. Dengenizi sağlamakla güçlük çekebilirsiniz. Bu dönemlerde bel ağrısı hissetmeniz normaldir. Topuklu ayakkabı giymekten kaçınılmalıdır.

:nazar: :nazar: :nazar: benim bebişte 19+2de gittik 285gr boyuda tahmini 20 cmdi. :k06:
:nazar: :nazar: :nazar: benim minik prensesim daha 20. haftada 21 cm ve 322 gramdı maşallah benim kuzumaaaaaa :nazar: :nazar:
:nazar: :nazar: maşallahta senin kuzunaa
hayatıma hoşgeldin aşkların en güzeliiiii Yağmur Meleğim....

Aytii

29. HAFTA
Bebeğiniz...
Bebeğinizin boyu yaklaşık 26 santim ve ağırlığı 1250 gram civarındadır. Göğüslerdeki süt üretimi, dolaylı olarak bebek tarafından da uyarılır. Erkeklerde böbrek üstünde bulunan adrenal bezler androjen hormonu üretir, kan dolaşım sistemi ile plesenta östrojene dönüştürülüp, prolaktin hormonunun üretilmesini destekler.
Bu hafta da bebeğin bağışıklık sistemi ile ilgili gelişmeler olur. 29. haftada gelişmeye başlayan bağışıklık sistemi, doğum sonrasında anne sütündeki antikorlar yardımı ile güçlenir.

Siz...
Hamilelik ile ilgili şikayetleriniz bu dönemde artabilir. Ciltte kuruma normaldir. Karnınızdaki bebeğin büyümesi ile sizin ağrılarınızın artması normal olup. doğum sonrası geçecek ağrılardır.

bu hafta 29+ olucaz  :nazar:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

31. HAFTA
Bebeğiniz...
Bebeğiniz bu hafta 28 santim boyunda ve yaklaşık 1600 gram ağırlığındadır. Bebeğinizin beyin dokusu gelişimini sürdürmeye devam eder. Akciğerlerinde surfaktan yapımı da hızlanır. Bebek, özellikle bu haftalarda daha hareketlidir. Bunun nedeni ise amniyo sıvısının fazla olmasıdır. 32. haftadan itibaren de bebeğin yeri giderek azalacağından hareketleri de azalacaktır. Bebek hareketleri ile sağlığı arasında önemli bağ vardır. Bebek hareketlerinde azalma hissediyorsanız dinlenin ve karnınız aç ise bir şevler yiyin.

Siz...
Karnınızda rahmin kasılmasına bağlı olarak hafif ağrılar hissedebilirsiniz. Ancak bunların süresi uzuyor ve sıklığı artıyor ise erken doğum belirtisi de olabileceğini unutmamak lazımdır. Bebeğin kemik gelişimi devam ettiği için günlük kalsiyum ihtiyacınız da artar. Yeteri kadar kalsiyum, demir ve protein almaya özen gösterin.

29+6 da 1720 gr geldi tosunum maşallah  :nazar:
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

muhribe

biz 27. haftadayız, burdaki açıklama 24 cm diyor, ama ultrasonda 33 cm çıktık. dev adam mı olucak benim oğluşum :)

Aytii

bence bu hafta hafta gebelikteki cm ler çok az yani bana öyle geliyo  :dontknow:

...ŞehzadEfe...

arkadaşlar bir sorum olucak size bir internet sitesinde hafta hafta gebelikte mesela 12. hafta da (11+0,11+6 günler yazıyo.şimdi ben 12. haftadayım yani aslında 11 haftalıkmı bebeğim şu hafta işleri çok karışık geliyo bana  :icon_scratch:
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

Aytii

Alıntı yapılan: nagihannn - 09 Mayıs , 2011, 16:10:44
arkadaşlar bir sorum olucak size bir internet sitesinde hafta hafta gebelikte mesela 12. hafta da (11+0,11+6 günler yazıyo.şimdi ben 12. haftadayım yani aslında 11 haftalıkmı bebeğim şu hafta işleri çok karışık geliyo bana  :icon_scratch:

11 haftanı doldurduğun andan itibaren yani tamı tamına 11 haftalık olunca bebek artık 11+ oluyosun yani 12 haftanın içinde  :icon_thumright:

muhribe

evet ayten diğer sitelerde yazan bilgilerden çok eksik boy ölçümleri burda. 10ar santim oynuyor nerdeyse

banu_fth

Alıntı yapılan: muhribe - 09 Mayıs , 2011, 16:00:40
biz 27. haftadayız, burdaki açıklama 24 cm diyor, ama ultrasonda 33 cm çıktık. dev adam mı olucak benim oğluşum :)

:ehi: :ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

...ŞehzadEfe...

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 09 Mayıs , 2011, 16:11:37
Alıntı yapılan: nagihannn - 09 Mayıs , 2011, 16:10:44

11 haftanı doldurduğun andan itibaren yani tamı tamına 11 haftalık olunca bebek artık 11+ oluyosun yani 12 haftanın içinde  :icon_thumright:

teşekkür ederim ozaman biz 12+2 yani 13. haftanın içindeyiz  :love9:
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

Aytii

°•.ℓανιηуα.•°

şu hafta işine benim de aklım ermedi gitti.  :dontknow: şimdi benimkisi 35+1 ya. doktorlar diyo 36. haftadan sonra korkma,bebek doğsa da kuveze konmaz bile dediler. şimdi ben 36. hafta içinde olduğumdan tehlike bitti mi?

Aytii

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 10 Mayıs , 2011, 10:20:55
şu hafta işine benim de aklım ermedi gitti.  :dontknow: şimdi benimkisi 35+1 ya. doktorlar diyo 36. haftadan sonra korkma,bebek doğsa da kuveze konmaz bile dediler. şimdi ben 36. hafta içinde olduğumdan tehlike bitti mi?

36 haftanın içindesin hayatım sen panik yapma. sen çalışmıyomuydun hem  :icon_scratch: