Yürütec Kullanmak Avantaj mı Dezavantaj mı? Kullanmaya Ne Zaman Başlamalı?

Başlatan uğurböceği, 17 Ocak , 2007, 23:40:04

« önceki - sonraki »

handan

canım bence bi kaç dakika ama sadece bi kaç dakika yürütece koymanda mahsur yok.
6-7 ayı doldurunca artık 10-15 dakika koyabilirsin zaten.
walla bebek bastırılmasına gelince ben öyküyü 3 aylıktı yine de kucağımda ayakta basmasına izin veriyordum, hiç bi zararını görmedim maşallah  :nazar:

mavili

merhaba
benim kızım 9 aylık
doktorumuza bakarsak yürüteçe koymamıza daha 1 ay varmış
ama ben yaklaşık 2 aydır koyuyorum yürüteçe
dayanamıyorum çünkü çok yoruyor beni

..eLif..

benim kızımda 4 aylık kucağımda basmak istiyor bende izin veriyorum hatta oturmasınada..
bende yürüteç alsammı ya faydasını görüyormusun mavili seviyormu? birde halıya takılıp devrilmiyormu?
Annesinin poaçası İDİL'im! :)

tuana_38

benim kızımda 5 aylık kucağımda basıyor yere bastırıyorum oturtuyorum destekli olarak bende yürüteç konusunda terettütlüyüm
prensesim

sudem2580

SLM BENİM KIZIM 5 AYLIK YATMAKTAN HİÇ HOŞLANMIYOR. YA AYAKTA DURMAK YADA OTURMAK İSTİYOR. ŞİMDİLİK HİÇBİR ZARARINI GÖRMEDİM. HERŞEY GAYET YOLUNDA. YÜRÜTEÇEDE YENİ YENİ BAŞLADIM. ÇOK RAHAT GEZİYOR SADECE EĞİLİP ÖN TARAFINI YALAMAK İSTEYİNCE KALDIRIYORUM.

Nurgül-Utku

benim oğlum 3 ay 20 günlük ve 2 aylıkken basmaya başladı ve hala basıyo yatmayı hiç sevmiyo hep gezmek istiyo beni çok yoruyo. :nazar:maşşallah :nazar:

miray

masallah senin oglana daha simdiden böyleyse allah kolaylık versin sana
ama daha cok erken basması için
buarada hosgeldin aramıza
güzel paylasımlar  :flowers:

@ssemra@

Arkadaşlar merhaba, doktorumuzun yürüteçle ilgili söylediklerini paylaşmak istedim. Oğlum 5 aylık, çok hareketli ve sürekli gezmek istiyor, çok yoruyor yani beni.. Bizim gittiğimiz dr yürüteç kullanmayı kesinlikle tavsiye etmedi, omurilik yapısını bozar, zamanı gelince kendi kendine tutuna tutuna yürüsün sakın koyma diyor.. Bi yandan bir sürü insan hiç bir zararını görmemiş, alıyım 1 2ay sonra koymaya başlarım diyorum, bi yandan da herşeyin bi zamanı var, kendi haline bırakıyım diyorum.. karar veremedim yani :dontknow:

βαlκιz

bende ilk başta karrrşıydım ama eşim aldı ve 3 aydır kullanıyorum ama 5,6 dakkayı geçmyo geri geri gidiyolar şimdi yürüteçe koydumdan beri oğlum basıyo artık önceden basmıyodu yeni yeni basıyoo tutuncaa hemde çok işe yarıyo yürüteçteyken mamasını yiyo egleniyoo  :D :D :D
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

@ssemra@

eğer alırsam bende 5 dk dan fazla koymam, heralde okadarının bi zararı olmaz..

cile bulbul

10 aylık bebeğim var erkek 6 . ayından bu yana yürüteç kullanıyoruz hala ayakta durmakta desteksiz zorlanıyor sizce yürütecin çok etkisi var mı bırakmalımıyım

YILDIZALP

bneim oğluçum şu anda 11. ayında daha desteksiz duramıyor ama 2 gündür koltuğa tutunup kalkıyor. ben bir zararı olduğunu düşünmüyorum yanız dün ufak bir kaza atlattık yürütecin yanlarında yükselmeyi saylağan x kısım varya ordan ağaını sokum içten dışa doğru vede çıkarmıyorduk nasıl ağladı yaramaz. yani ona dikkat et vede sık sık emeklemesine izin ver zamanı gelince yürü o

Demet_dk

benim oğlum şuan 6,5 aylık doktora sordum kullanalımmı diye kullanmayın dedi
ayaklarının ucunda basıyolar buda iyi değil dedi  :dontknow:
ellerinden tutarak siz yürütün dedi
belki senin oğlunda ayaklarının ucuna bastığı için desteksiz duramıyodur yada korkuyodur

SiBeL.İlaYdA

ben kızıma kullanmadım ama zanmıyom ondan olsun

ertl

yürütecin yürümeye olumsuz etkisi yok arkadaşlar
kızımı 6 aylıkken bindirdim
11.aya gireli 3gün olmuştu yürüdü
:cildir: :cildir:
ayaklarının ucunda türümesini sağlıyomu bilmiyorum ama kızım balerin gibi barmak ucunda yürüye biliyor  :D