bebeğiniz için alışverişe kaçıncı ayda başladınız?

Başlatan klmasm, 16 Haziran , 2010, 18:17:12

« önceki - sonraki »

asya81

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 07 Ekim , 2011, 12:20:13
Alıntı yapılan: asya81 - 07 Ekim , 2011, 12:17:41
bence 20li haftalarda başlanmalı ufaktan almalara gerçi aile büyüklerinden fırsat kalımıyor oda gerçek :k06: :k06: :k06: daha sonra ağırlaşınca keyfinden çok eziyeti oluyor ağız tadıyla gezip alamıyorsun
canım hakkaten ya.iki yürüyüm hemen karnım sertleşior.zevkle gezmek varken ağır vasıta gibi ah puff yoruldum diyerek alısveris yaptıracaklar bana. :ehi: :ehi: ama yook artık :hieyt: :hieyt: haftaya dolacak insallah herseyimiz
kesinlikle daha fazla bekleme ben 30.haftada tam ağır vasıtaydım şimdi hiç bişi yapamıom şükür 28.haftada yıkayıp ütülediydim kızın çamaşırlarını şimdi rahatım

KasrıCinan

Alıntı yapılan: asya81 - 07 Ekim , 2011, 12:22:32
bence 20li haftalarda başlanmalı ufaktan almalara gerçi aile büyüklerinden fırsat kalımıyor oda gerçek :k06: :k06: :k06: daha sonra ağırlaşınca keyfinden çok eziyeti oluyor ağız tadıyla gezip alamıyorsun
canım hakkaten ya.iki yürüyüm hemen karnım sertleşior.zevkle gezmek varken ağır vasıta gibi ah puff yoruldum diyerek alısveris yaptıracaklar bana. :ehi: :ehi: ama yook artık :hieyt: :hieyt: haftaya dolacak insallah herseyimiz
kesinlikle daha fazla bekleme ben 30.haftada tam ağır vasıtaydım şimdi hiç bişi yapamıom şükür 28.haftada yıkayıp ütülediydim kızın çamaşırlarını şimdi rahatım
yaa ciddimisin..esim dedik bi 30.haftaya gelelmi hiç bi eksiğimiz kalmadan alalım dedi.bende ne farkedecek ha simdi ha öncesi dedimm.ama kaçarı yok artık.hatta anneanneyi babanneyide yanıma almam lazım :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: ki onlarda alacaklarını hemen alsınlar. :ehi: :toothy10: :toothy10:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

asya81

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 07 Ekim , 2011, 12:24:46
yaa ciddimisin..esim dedik bi 30.haftaya gelelmi hiç bi eksiğimiz kalmadan alalım dedi.bende ne farkedecek ha simdi ha öncesi dedimm.ama kaçarı yok artık.hatta anneanneyi babanneyide yanıma almam lazım :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: ki onlarda alacaklarını hemen alsınlar. :ehi: :toothy10: :toothy10:
hatta onu bırak 28.haftada ütü bile eziyet gibi gelmişti  :cildir: :cildir: farkeden bişe yok imkanın varsa hepsini al kurtul derim ben.çünkü eksik hiç bitmiyor ne olacağıda belli olmuyor doktor bana 30.haftadan sonra fazla ayakta kalmamı yasakladı yapmamaış olsaydım bunları çıkamıycaktım gerçi ozaman internetten hallederdim ama içime sinmesdi.

KasrıCinan

Alıntı yapılan: asya81 - 07 Ekim , 2011, 12:28:52
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 07 Ekim , 2011, 12:24:46
hatta onu bırak 28.haftada ütü bile eziyet gibi gelmişti  :cildir: :cildir: farkeden bişe yok imkanın varsa hepsini al kurtul derim ben.çünkü eksik hiç bitmiyor ne olacağıda belli olmuyor doktor bana 30.haftadan sonra fazla ayakta kalmamı yasakladı yapmamaış olsaydım bunları çıkamıycaktım gerçi ozaman internetten hallederdim ama içime sinmesdi.
hımm doğru diyorsun canım.valla imkan olsada olmasada bi sekil alınacak canım.ha simdi ha bir ay sonra.zaten besiğini bebek arabasını canta seti anakucağının yorganları filan biz almayacağız.dedeleri alacak...iste o yüzden tedirginim onlar ne zaman alalım derlerse o zaman olacak bana kalsa hadi diyeceğim hemen

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

ben de katılıyorum asyaya evin içinde bile 3 kere dolansam yoruluyodum dışarı çıkınca karnım düşecek gibi oluyodu hiç yürüyemiyodum.iyi ki almışım dedim.birde canım belli olmazki bebek ne zaman gelecek her şeyini bir an önce hazır etmek lazım düşünsene hiç bi şeyi yok bebek biraz erken geldi sonra kocak kayınvalidenler alacak sen kullanacaksın.bebek için alışveriş yapmak çok güzel bi şey bence sen yap bir an önce sümeyra.
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

KasrıCinan

Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 07 Ekim , 2011, 12:38:22
ben de katılıyorum asyaya evin içinde bile 3 kere dolansam yoruluyodum dışarı çıkınca karnım düşecek gibi oluyodu hiç yürüyemiyodum.iyi ki almışım dedim.birde canım belli olmazki bebek ne zaman gelecek her şeyini bir an önce hazır etmek lazım düşünsene hiç bi şeyi yok bebek biraz erken geldi sonra kocak kayınvalidenler alacak sen kullanacaksın.bebek için alışveriş yapmak çok güzel bi şey bence sen yap bir an önce sümeyra.
tamam pamuğum dediğiniz gibi bilgili hamislerden de al dendi ya alırım artık..sonuçta görüp geçirdiniz.benim simdi iyi zamanlarım daha.yine rapat yürüyebiliyorum.ama ilerleyice vıııyy :-ooo :-ooo demii annemlere kaynanamlra kalmadan almam lazım.ki kalsada bizimkiler benim gibi canım genc anneanne babanneler benden güzelini alırlar sanırım :k06: :k06: ayy nurum heyecanladım yaaa.bi alısveris bile onun olduğunu geleceğini hissetmek bile çok güzelki senin bebeğin kollarında :nazar: :nazar: :nazar:

seda87

ben korkuyorum ya acaba bebek 7 yada 8 aylıkken doğarsa kuzucum kıyafetsiz kalır die.sonuçda bebek çıplak geliyor bi hazırlığı yokki onların :k06: :k06: :k06: :k06:başladım bende ufak ufak annem bir yandan ben bir yandan alıyoruz her ay dr kontrolum var o zman çıkıp çıkıp alacam topu topu 4kerelikfalan kontrolumuz kaldı hayırlısıyla herşeyi alacam kuzumun :nazar: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

asya81

Alıntı yapılan: seda87 - 07 Ekim , 2011, 13:18:48
ben korkuyorum ya acaba bebek 7 yada 8 aylıkken doğarsa kuzucum kıyafetsiz kalır die.sonuçda bebek çıplak geliyor bi hazırlığı yokki onların :k06: :k06: :k06: :k06:başladım bende ufak ufak annem bir yandan ben bir yandan alıyoruz her ay dr kontrolum var o zman çıkıp çıkıp alacam topu topu 4kerelikfalan kontrolumuz kaldı hayırlısıyla herşeyi alacam kuzumun :nazar: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:
al al vaktin oldukça neden 4 kere kontrolün kalsınki.32.haftadan sonra 2haftada bir gitcen 36haftadan itibaren her hafta gitcen doktora yani daha çok gitcen

KasrıCinan

Alıntı yapılan: asya81 - 07 Ekim , 2011, 13:21:10
al al vaktin oldukça neden 4 kere kontrolün kalsınki.32.haftadan sonra 2haftada bir gitcen 36haftadan itibaren her hafta gitcen doktora yani daha çok gitcen
bende onu merak ediyordum canım kontroller ne zaman sıklasıyor diye.bi nts nasıl oluyor bi ara konusalım bunları :ehi: :icon_thumright: :icon_thumright:

seda87

aaa evet yaaa onu unutmuştum ben :k06: :k06: :k06:ne yapalım yaa daha gider geliriz sık sık
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

asya81

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 07 Ekim , 2011, 13:59:43
bende onu merak ediyordum canım kontroller ne zaman sıklasıyor diye.bi nts nasıl oluyor bi ara konusalım bunları :ehi: :icon_thumright: :icon_thumright:
olur canım ne istersen cevaplarım  :icon_thumright: nts ye ben haftaya gidicem :laughing7: nts bebeğin haraketlerini kalp atımını varsa sancılarını takip eden bişi ;D

KasrıCinan

canım ntsnin ne demek olduğunu biliyorum da hangi ayda baslanılıyor hangi sıklıklarla gidiliyor onu merak ettim.biz ne zaman gireceğiz mesela

asya81

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 08 Ekim , 2011, 14:52:05
canım ntsnin ne demek olduğunu biliyorum da hangi ayda baslanılıyor hangi sıklıklarla gidiliyor onu merak ettim.biz ne zaman gireceğiz mesela
canım 36-37 haftalar normali ama doktor beklenmeyen bişi olduğunda erkende sokabiliyor kontrol etmek için ben 35de gircem daha erkende giren var belli olmuo yani

simurg01985

Ben 33. haftadayım bugun kontrole gittik soktu ntsye bı problem cıkmadı sukur :amin:Doktor 32 haftadan sonra alıyoruz dedi demekki her doktor farklı zamnalrda sokuyor.....Bı yatakta yatıyosun karnına bişey bağlıyorlar elinede bı cıhaz verıyolar bebek hareket ettikçe o cihaza bas dıyor zaten sen o anda bebeğin kalp atışlarını duyuyosun  super bişey kalp atışlarını duymak bebk hareket ettikce sesler değişiyır  ;) ;)
"Bazen diyorum,otobüslerin camına başımı dayasam.Her durağa dikkatlice baksam seni görebilir miyim diye.Hiç kimseye farkettirmesem seni aradığımı.Sonra seni hiç bulamasam.Gerçekten olup olmadığından kuşku duysam.Sonra,sonra..Yanımda olsaydın anlatacak çok şeyim vardı sana.Belki de susardım saatler boyu.Konuşmam gereken hiçbir yerde konuşamadığım gibi..."

__nil__

cinsiyeti öğrendikten sonra ufak tefek almaya başlıcaz.Ama odasını filan 6.ayda filan alırız heralde nolur nolmaz doktor 5.ayda karar değiştirir filan :D
ama 7.ayda bitmesini istiyorum birçok önemli şeyin nolur nolmaz erken doğum filan olur allah korusun hazırlıklı olalım.Hem okuduğuma göre son aylarda dolaşmak zor oluyormuş genelde