Hastaneler , Doktorlar , Doğum Ücretleri Hakkında Bilgisi Olanlar

Başlatan emel.., 15 Kasım , 2007, 09:26:17

« önceki - sonraki »

CeRoXiMo

Ben Eskişehirdeyim, doktorum Metin Acu Zübeyde Hanımda çalıştığı için şimdilik kontrollerim ve testlerim için oraya gidiyorum ama doğumu kesinlikle orada yapmayacağım çünkü kontrollerde bile hemşireler tersler, her an tartışma , kavga çıkacak diye geriliyorum. Hastane sürekli tıklım tıkış.  Geçen hafta arkadaşım Özel Sgk Ümit Hastanesinde sezeryan oldu, harika bir hastane, çocuk doktoru da çok iyi, hemşireler de aynı şekilde. Sigortalı olduğundan  Sezeryana 300TL verdi. 1 Günü özel süit odada geçirdi , onun fiyatı da günlüğü 100TL. İnanılmaz bir fiyat:) Acıbadem benim doğumuma kadar açılabilirse orada, olmazsa Ümitte yapacağım. Özel falan ama doktoru normal doğursun diye çok uğraştı , arkadaşım kendi isteğiyle sezeryan oldu. Para alalım sezeryan yapalım dertleri yok yani.

elif35

işte o uygulama güzel sezeryana karşı bazı doktorlr mesela benim doktorumda öyle sezeryan düşünüyorsan sakın gelme benim yanıma dedi ben sonuna kadar normale zorlarım mecbur kalmadıkça yani sende yada bebek de bir sorun olmadıkça sezeryan asla yapmam dedi zaten bende normal istiyorum dedim bu çok iyi işte dedi egzersiz kağıdı verdi bana bunu her gün yapıcaksın,bol bol yürüyeceksin ki doğumun kolay olsun dedi...şu da hoşuma gitti diyelim ki sancı başladı 3 cm açıldımı epidurali yapıyorlar karnına bebeğin kalp atışını ve sancılarını takip eden kemer takılıyor sen bu arada özel odandasın eşin,annen,baban,yada kimi istersen yanında oluyor son ana geldimi açılman hemen doğumhaneye alıp doğumunu yaptırıyorlar odana geri getiriyorlar istersen eşin de doğuma girebilir dedi dedim onu geçin eşim bayılır kalır beni bırakır ona koşarsınız dedim  :ehi: :ehi: görümcem diyo ben gireyim noolluurrr bende diyom kafayımı yedin kız sen bekarsın sonra ömrü billah çocuk yapmazsın mesuliyet kabul etmem diyom  :k06: ve bütün bunlar için sadece 210 milyon vericem doktor da 210 milyonu geçmez diyelimki haftasonu oldu doğumun ben çocuk doktorunun bebeği iyice bir muayene etmesini istersem ekstra sadece 50 miliyon ödersin bu kadar dedi yani ben hastenden de doktorumdan da fiyatındandn memnunum inşallah doğumum istediğimiz gibi kolay ve güzel geçer...

CeRoXiMo

Senin hastanenin ücretler de çok iyiymiş, milyarlar konuşuyor 1'den başlayıp 10'a kadar çıkıyor bazı yerlerde.
Doktoruna da tebrikler. Benimki de sevmiyor sezeryan, ama bir problem var derse de sonuna kadar ona
güvenip giderim sezeryana dert değil. Bana da aynı şekilde egzersizler verildi, bol bol yürüyorum, özellikle de yüzüyorum.
Hastanede neler olur bilmem ama herşey sırasıyla olursa ben sancıların büyük kısmını evde atlatmayı düşünüyorum zaten,
Üst komşum hemşire, onunla evde duracakmışız, tembihledi, hemen hastaneye fırlama diye :) 
Sevmiyorum hastaneleri hiç, bizde de tecrübeli personel, seyyar alet edevat olsa da eve getirtilebilen , evde yapsak :(
Paraları vs... umurumda değil ama o hastane ortamı ve ilaç kokusu yok mu... Nefret ediyorum.

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

:occasion5:

KIZLARRRR ARTIKK HEYECANLI BEKLEYİŞİN SONUNA GELDİK SAYILIRR :)  :love8:
PEKİ SİZ HANGİ ŞEHİRDE HANGİ HASTANE VE DOKTORU TERCİH ETTİNİZ ?
BENİM KARŞI KOMŞUM OPR.DR.İLKNUR AKÖZ İSTANBUL BAĞDAT CADDESİNDEN MUAYNANESİ VAR HEMDE MEDICAL PARK GÖZTEPE DE DOĞUMLARINI YAPTIRIYOR..HAYATIMDA GORDUGUM EN TATLI EN ANLAYISLI DOKTOR..SEZERYAN PAKET FİYATI SSK ANLAŞMALI OLARAK 2200 TL..VALLAHİ DOKTORUM DİYE DEMİYORUM AMA MUHAKKAK GİTMENİZ GEREKEN DR PROFİLİNDE BİR BAYANIN BU DERECE İYİ BİR DOKTOR OLACAGINI HIC DUSUNEMEZDİM Kİ ARADA DA 2 DR DEGISTIM ZTN :) AMA SUAN COOOOOOK ICIM RAHAT VE COOOOK MUTLUYUMMMM :) ALLAH HEPİMİZE HAYIRLISI DOGUMLAR NASİP ETSİN   :nazar:  :amin:

Mine'l Aşk

Ben Ankarada ikamet ediyorum..Kızılayda bir özel hastane var,ilk kontrolümden beri oraya gidiyorum..Çokta memnunuz..Doğumumuda Allah kısmet ederse orda yapacağım...Zaten kuzenim tavsiye etmişti onun doktoruydu..

Canım Oğlum Rabbim Yüzünden Gülücükleri, Kalbinden Sevgi ve Merhameti, Bedeninden Sağlık Sıhhati Eksik Etmesin İnşAllah

Emir@Havin

Canim kusua bakma ama sendemi sezaryanla dogum yapacan.

Anlasilan bir modadir gidiyor.

Dogumuna daha var ve ssk anlasmasindan sezaryan fiyatindan bahsediyorsun.

Kusura bakma ama bence annenin yada bebegin hayati tehlikesi olmadigi sure NORMAL DOGUM YAPMALI!!!!!

Bu sezaryana cok karsiyim,tamam benim ilk dogumumda son anda sezaryan oldu ama mecburduk oglumu kaybedebilirdim.

Ama kizimi cok sukur normal dogumla dogurdum ve herkesede tavsiye ederim.

Sezaryandan sonra 8 haftada anca toparladim kendimi ama normal dogumdan sonra ayni gun ayaklandim yani iyilesme suresi daha kisa.

Hem normal dogumdan korkanlar, korkmayin ve cevrenizdeki o ocu bocu korkunc hikayelere aldanmayin hicbiri dogru degil.

Dusunun ben bir igneden odu kopan biriydim ve normal dogum pekte aci vermiyor anlatildigi gibi....

Hem bebeginizi hemen ciplak gogsunuzun ustune koyuyorlar harika bir duygu.
Bunu gercekten yasamak bir baska guzell
EMiR HAViN ve YUSUF

AY LAV YU...

Emir@Havin

KUSURA BAKMA GOZDECIM BIRAZ SERT OLDU AMA GERCEKEN COK KARSIYIM SEZARYANA...
EMiR HAViN ve YUSUF

AY LAV YU...

arzuhatem

bende camlıca erdem hastanesine gidiyorum dr. çok ama çok memnunum diler ceylan çok tatlı ve sevimli bi bayan şuan için dr. normal doğum dedi inş. normal olurr normal doğum ssk 450 tl sezeryan 750 tl özel sezaryanda 10 milyuar dedi hiç gerek yokk sağlık olan hangisiyse benim için oo olur inş.
canım kızım azram allahım sana şükürler olsunn

mavigece

bende konyada özel bi hastaneye gidiyorum ama dr. çok memnunum ama şu anda bişey diyemem son iki haftada belli olur dedi.. bende bekliyorum normal yapmak istiyorum evet acı çekeceğiz ama bebeğin sağlıklı olması için o daha önemli acıyı nasıl olsa bebeği kucağımıza alınca unuturuz hakkımızda hayırlısı olsun.

tezcan06

mavera sen ankara da hangi hastane ve doktora gidiyorsun.Ben de Ankara dayım ve doktor ve hastaneye bir türlü karar veremiyorum.

{safişim}

mavera canım hangi hastaneye gidiyorsun ben çağ hastanesine gidiyorum doktorum erol bayraktar

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Alıntı yapılan: Emir@Havin - 14 Mayıs , 2010, 02:01:27
Canim kusua bakma ama sendemi sezaryanla dogum yapacan.

Anlasilan bir modadir gidiyor.

Dogumuna daha var ve ssk anlasmasindan sezaryan fiyatindan bahsediyorsun.

Kusura bakma ama bence annenin yada bebegin hayati tehlikesi olmadigi sure NORMAL DOGUM YAPMALI!!!!!

Bu sezaryana cok karsiyim,tamam benim ilk dogumumda son anda sezaryan oldu ama mecburduk oglumu kaybedebilirdim.

Ama kizimi cok sukur normal dogumla dogurdum ve herkesede tavsiye ederim.

Sezaryandan sonra 8 haftada anca toparladim kendimi ama normal dogumdan sonra ayni gun ayaklandim yani iyilesme suresi daha kisa.

Hem normal dogumdan korkanlar, korkmayin ve cevrenizdeki o ocu bocu korkunc hikayelere aldanmayin hicbiri dogru degil.

Dusunun ben bir igneden odu kopan biriydim ve normal dogum pekte aci vermiyor anlatildigi gibi....

Hem bebeginizi hemen ciplak gogsunuzun ustune koyuyorlar harika bir duygu.
Bunu gercekten yasamak bir baska guzell

canım benım oncelıkle yargısız ınfaz yapmaman konusunda senı OZELLIKLE UYARIYORUM ! ! ! sezeryanı en son care olarak dusunen ve en karsı cıkan biri olarak karsındayım tabı bılmeden "moda"kelımesını kullanman asla affedılır bişi degıl orası ayrı.
neden sezeryan ona gelınce ; zaten bebegım ters gelıyor dr umda bu zmndan snr donme ıhtımalinin sadece %4 oldugunu soyledı ki dogru bir tespit gec kalmıs durumdaydı cunku.2.ise bugun ogrendım ve cok uzgunum bebegımın suyu cok azalmış durumda...normalde 5-15 hazıran arasında dogum olacakken 35+0 yani haftaya düşünülüyor.yarın son kararımızı verıces kesınlık kazanacak bugun sabahtan beri turnusol kagıdıyla dolaşıyorum sınırlerım cok bozuk..
o sebebledir ki lutfen ricam ilk olarak sormadan bu gibi akıl verme yontemlerıne gıtmemen sonucta herkes bebegı ve kendı ıcın en saglıklı yolu secmek ıcın calısıyor..hayırlı dogumlar sanada...

Emir@Havin

Canim sen yanlis anladin, ben yargisiz infaz yapmiyorum benim haddime degil zaten.

Sadece sezaryana cok karsi biriyim ve gercektende tr deki doktorlar amerikaya ozeniyorlar.o yonden moda dedim canim benim.

Daha once yazdiklarima bakarsan diger konulardada bana hak vereceksin.

Allah yardimcin olsun hayirlisiyla dogur bebegini insallah.

Hem dogdugunda dahada cabuk buyur bebisin o yuzden uzulme erken gelebilir diye.

Valla senin hamilelik hormonlarin bayagi bir sinirlendirmis seni....

Ama yemin ederim kotu amacla yazmadim, katilan olabilir katilmayanda bunu bilerek yazdim...

Allah yardimcin olsun hayirli haberlerini bekliyorum :occasion5:
EMiR HAViN ve YUSUF

AY LAV YU...

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Alıntı yapılan: Emir@Havin - 14 Mayıs , 2010, 19:10:10
Canim sen yanlis anladin, ben yargisiz infaz yapmiyorum benim haddime degil zaten.

Sadece sezaryana cok karsi biriyim ve gercektende tr deki doktorlar amerikaya ozeniyorlar.o yonden moda dedim canim benim.

Daha once yazdiklarima bakarsan diger konulardada bana hak vereceksin.

Allah yardimcin olsun hayirlisiyla dogur bebegini insallah.

Hem dogdugunda dahada cabuk buyur bebisin o yuzden uzulme erken gelebilir diye.

Valla senin hamilelik hormonlarin bayagi bir sinirlendirmis seni....

Ama yemin ederim kotu amacla yazmadim, katilan olabilir katilmayanda bunu bilerek yazdim...

Allah yardimcin olsun hayirli haberlerini bekliyorum :occasion5:

valla sadece konu hakkında bılgı sahıbı olmadan konusmak sınırlendırıyor benı tabı bugun yaşadığım olumsuzlukda dahi..her anne cocugunun saglıkla dogması ıcın herşeyi göze alır ztn sag salim kucagımızı nasip etsin rabbimm...

elif35

ben izmirdeyim özel doruk hastanesinde doğum yapıcam  Allah nasip ederse normal doğum  210 tl,sezeryan 300 tl..şimdilik herşey normal görünüyor yani normal doğum yapıcam sanırım 36, haftada doktorum çatı muayenesi yapıcak ozaman kesin belli olur normal mi sezeryan mı diye inşallah normal olur sezeryan olsun istemiyorum ama bebeğin durumu onu  gerektirirse yapacak birşeyim yok  :dontknow: