Doğumu Yaklaşan Arkadaşlar______28 + (Neler Yaşıyorsunuz?)

Başlatan DER!N, 29 Ekim , 2009, 15:10:22

« önceki - sonraki »

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: oslemturgay - 02 Mayıs , 2011, 10:51:14
ben daha 22+ lardayım ama şimdiden rüyamda hep doğuruyom fabrika gibi.  :honk:

:ehi: :ehi: :ehi: ben de habire doğuruyom

ayten valla doktorun ne diyeceğini ben de çok merak ediyorum. hani şimdilik normal görünüyo dediğinde biraz rahatlıyorum ama sezeryan da o an için kolay olduğundan bazen onu da istemiyor değilim  ???

Aytii

Alıntı yapılan: ♥♥ lavii ♥♥ - 02 Mayıs , 2011, 12:24:31
Alıntı yapılan: oslemturgay - 02 Mayıs , 2011, 10:51:14
ben daha 22+ lardayım ama şimdiden rüyamda hep doğuruyom fabrika gibi.  :honk:

:ehi: :ehi: :ehi: ben de habire doğuruyom

ayten valla doktorun ne diyeceğini ben de çok merak ediyorum. hani şimdilik normal görünüyo dediğinde biraz rahatlıyorum ama sezeryan da o an için kolay olduğundan bazen onu da istemiyor değilim  ???

o anda kolay ama sonrası var işte  :-\

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

33. haftamıza girmeye 1-2 gün kaldı kızlar şu sıralar mide yanmalarımda önemli ölçüde azalma oldu ve kanımca gecen hafta çok yoğun yaşadığım için mide yanması Rennie duo şurubunu kullandım hergün hemde ve hem kan ilacı hemde o  şu kabızlık değilde artık onun çook ileri derecesi neyse ona sürükledi beni.baktım Renie kabızlık yapıyormuş meger :sad1:
Bunların haricinde sırtım çok ağrıyor doktorum sırtüstü yatma dedi ama gece ne zaman uyansam sırt üstü yatar vaziyette buluyorum kendımı ancak o sekılde sırt agrılarım dayanılabilir oluyor,kabızlık devam etmekte çok şükür biraz daha iyi en azından yapabiliyorum ya bunada şükür ;) sonraaa bugün doğum çantamı hazırladım pijama takımlarımı yıkayıp ütüledim yerleştirdim sabun-ıslak mendil lohusa tacım yelek,patik,havlu eksiklerimide koyacagım yarın öbür gün,bebeğin ağız bezlerini ve 1-2 tane zıbını vardı onlarıda yıkadım yarın ütüleyecegim onun çantasınıda hazırlayacagım nedense bir korku sardı içimi bugünlerde birşeyler hazırlıklarımı tamamlamam için adeta beni dürtüyor,ogünde hemşire bu sene ne olduysa 33-34 te hem gelıyorlar doğum yapıyorlar deyınce etkılendım anlasılan belkıde ondan,kısacası yaşadıklarım  bu aralar bunlardan ibaret,bakalım her geçen gün daha neler getirecek.... ???
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Aytii

ya canim hazirla bencede ne olur ne olmaz aslinda bende çok istiyorum hazirlamak ama islerim bi bitmedi  :sad1: bide dügünümüz var haftaya onuda atlatalimda rahat olacak kafam sonra diyorum. ozaman kendi çantami ve oglumun çantasini hazirlicam kismetse. bu arada senin dogum ücretin ne kadar? ögrendinmi?

canım normal 450 sezeryan 750 idi en son zam geldimi bilmiyorum ama :dontknow: seninki ne kadar?
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

Doğum çantamı ve meleğimin çantasını  hazırladım kızlar ,geriye sadece hasta be zi ve ped alıp koymak kaldı birde yeni doğan çocuk bezi .kime sorsam hasta bezi koy mutlaka diyor ve gecelık koy dıyor ben sadece 3 takım pijama takımı koydum ama doğumdan sonra sık sık kontrol edıyorlarmış gelip .açıp kapamak zor oluyormuş belki birde gecelik alıp eklerim sonradan

hümeyra_t_e

valla 35. haftaya grdim ne tanta hazır ne başka bişe sanki ben doğurmicam..ama haftaya falan hazırlamayı düşünüyorum artıkın

Aytii

nasil duruyosun kiz hazirlamadan  :suclu: bende dügünü bi atlatsamda hazirlasam artik herseyini  :love9:

Kızlar yaa hadi hazırlayında karşılastıralım eksik gedik var mı?internette doğum çantası diye arastırdımda acaip abartılı geldi bana ya bebeğe 4 takım koymuşlar 3-4 badi koymuşlar iyide en fazla 2 gün kalacak bebek

buarada ıslak mendil aldım ben ama kullanmayacağım onun yerıne çantaya önceden kaynatılmış soğutulmuş su koyacagım küçük bir şişeye ve pamuk.doğum yapan arkadaslarım önemrıyorlar özellıkle kız bebeklerde ileride idrar yollarında rahatsızlıklara neden oluyormuş ph ı ne olursa olsun bebeklerın tenıne ıslak mendıl zararlıymış oyuzden çantama onuda koymadım

Aytii

canim ben o listelere görmemisin bebegi olmus almis çantasini hastaneye gitmis diyorum  :laughing7: ama bu dedigin kaynatilmis sogumus su iyi fikir  ::)

evet aytim,dün doğum yapan ve kızı 6 aylık olan bir arkadasımla görüştüm işte doğum çantası olayını falan sordum,oda ben hala bebeğimin poposuna ıslak mendil değdirmedim dedi ve hiç pişik olmamış biliyormusun pişiklerin nedeni arasında ıslak mendil kullanımıda var ve arastırdım ınternetten hakkatten bu pamuk ve su olayını kullananlarda aynı şeyi söyluyorlar hem doğal hemde daha hijyenik oluyormuş

Aytii

ben bide seyi duydum

kayinvalidem zamaninda esim için zeytin yagi kullanmis

ablamda geçen gün söyledi oglu için zeytin yagini kaynatmis sonra sogutup pet siseye koymus ve her poposunu temizlediginde onunla siliyomus sonrasinda

onuda söyleyecektim bak bebek yağına çok alıştırmayın dıyorlar banyodan sonra yada kakasından sonra az bişey zeytinyağı çok iyi oluyormuş.süreklı bebek yağı kullandığında ilerıde çocugun vücudu alıştığı için hep yağ kullanmak istıyormuş kupkuru oluyormuş yoksa

Aytii

ya acaba benim annem bebek yagimi kullandida bu kadar kuru cildim  :k06: