Doğumu Yaklaşan Arkadaşlar______28 + (Neler Yaşıyorsunuz?)

Başlatan DER!N, 29 Ekim , 2009, 15:10:22

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

anamm benım goguslerım banu alkan gıbı ooldu bırde dogumdan sonra sıserse destekle dolasmak zorunda kalıcam :cildir: :cildir:

ıstemıyorum daha buyusun aksıne kuculsun :cildir: :cildir: :cildir:

benımde azcucuk zmanım kalmıs olsa..ılknurcugumun azcıcık kaldı baksana lıste basına bır basamak kaldı :k06: :k06:

:love9: :love7: :love9:

fece2000

herkese merhaba bende 33 haftalık hamileyim aranıza yeni katıldım heyecanım son noktalara varmak üzere :love9:

AککORTįє

aminnn tülincim sağolasın inş bakalım yarın ne olacak merak içindeyim  ::) anam şımartacaklar ondan hiç şüphem yok  :) kayınvalidem altımda annem bi sokak altımda. tabi bu kadar şımarmasına elverişli bir ortamda olabildiğince durumu elimde tutmaya çalışıcam ama bakalım  :k06:

he valla ayşecim  :k06: liste başını göremeden doğurucam herhalde been  :laughing7: anam serpilciğimi tek bırakıcam en başta. onunkide daha belli değil ya. oda çarşamba gidecek kontrole, bakalım onun son durum ne  ::) patır patır doğurmayalım arka arkaya  :ehi:

AککORTįє

Alıntı yapılan: fece2000 - 18 Ocak , 2010, 14:48:49
herkese merhaba bende 33 haftalık hamileyim aranıza yeni katıldım heyecanım son noktalara varmak üzere :love9:

hoşgeldin canım aramıza Allah hepimize hayırlı doğumlar versin  :amin:

mavibalon

Canım hayırlı doğumlar olsun inşallah.
Sizleri okudukça benim heyecanım artıyor.
81 güne düştüm ben de ama her kontrolde bebeğim 10-12 gün önce çıkıyor.
acaba erken mi doğacak diyorum.
eğer öyle olursa 70 gün kaldı  :y25:

мiŁenα.

ilknur liste basını gormeden doıgurma oraya gel sonra dogur :k06: :k06:serpılıde tek bırakamamıs olursun...

:k06: :k06: :k06:

AککORTįє

hayatım öyle şartlama kendini daha çook var doğumuna normal seyrinde gittiği halde bile 36. hftada doğum yapan var. sağlıklı olsunda ne zaman doğarsa doğsun.bunları düşünmen için çok erken bırak düşünme bunları sağlığı yerinde olsun yeter 10 gün önce 2 gün geride bunlar sorun değil. Rabbim hayırlıca kurtarasın hepimizi.  :amin: Allah sağlıklı doğumlar nasip etsin senin için de bebeğin içinde. seninin yapman gereken sadece yemene içmene dikkat etmen ilaçlarını düzenlice kullanman ve kendini yormaman  ;)

AککORTįє

Alıntı yapılan: ๑۩۞۩๑ şєкєяιιм ๑۩۞۩๑ - 18 Ocak , 2010, 16:19:48
ilknur liste basını gormeden doıgurma oraya gel sonra dogur :k06: :k06:serpılıde tek bırakamamıs olursun...

:k06: :k06: :k06:

:k06: tamam

мiŁenα.

desene ılknur benım dememle beklıcekmı poyraz bey :k06: :k06:

Zeynep_Sena

ezgicim bencede sen ver goguslerini SIK SIK bebek emdikce iniyo süt zaten bide ben devamli bitki caylari iciiyorum bide hipp stilltee  var süt yapiyomus onuda ic devamli turkiyedede vardir eczanede yada satiliyodur sanirim tatlilarda yaparmis süt oyle diyolar sonra ayni hamilelikteki gibi et tavuk balik yemelisin ceviz filan gibi seylerdende ye sonra sut yogurt peynir ye benim onerilerimde bnlar canim kib

ilknur hala dogum yapmadinmi ya neyse hayirlisi olsun diger arkadaslarada allah kolaylik versin kib

мiŁenα.

milupa bana yolamıs bıtkı cayını o sut yapıyormus ...ıcmek lzımmıs onu :binkybaby:

AککORTįє

Alıntı yapılan: ๑۩۞۩๑ şєкєяιιм ๑۩۞۩๑ - 18 Ocak , 2010, 16:23:05
desene ılknur benım dememle beklıcekmı poyraz bey :k06: :k06:

:k06:

yok sulugöz daha yapmadım.yarın 38+6 olucaz kontrolümüz var geçen hafta açılmam başlamıştı bakalım ne diyecek  :-\

DER!N

HEYECANIM TAVAN YAPTI BANA NOLUYORSA SANKİ BEN DOĞUM YAPICAM KENDİMDE BİLE HEYECANLANMADIM.

Tüm gece dua ettim hayırlı haberlerle Poyrazımla geri dönün diye şuan belki de doğuma hazırlanıyorsun bir kaç saat daha geçse de arasam hava da coşmuş durumda Poyrazla Ecişi kertemeyeceğiz sanırım :k06: onu evde bırakırım gibi düşünüyorum azcık kar yağsa da şu fırtına dinse ailecek gelsek koklasak kuzumu.  :amin:

Rabbim doğumu yakın herkese yardım etsin  :amin: çok keyifli oluyor süper ve hiç unutulmayacak anılar ekleniyor. Ve dahası aile genişliyor. Sağlıkla ve hayırla gelsin Poyrazım   :amin: :amin: :amin:

DER!N

Ezgicim göğüslerin boş gibi gelse de yutkunma sesinden anlarsın hiç yutmasa bile o çekme ile yavaş yavaş gelir sütün sakın emzirmemezlik etme takviye veriyorsun anlaşılan mamasını ver üstüne emsin bırakmasın memeyi.

Emzirmenin de evreleri varmış uzun uzun emiyorlar diye bırakmamak lazımmış ilk emdikleri kısım daha sıvı sonlarına doğru içtiği kısım büyüme hormonları barındırıyormuş daha yağlı kısımmış  midesini de o kısım dolu tutuyormuş denilene göre kendisi ağzından çıkartmadan emzirmeyi bırakmamalıymışız.

Sütünün artması direkt beyninle alakalı olumsuzlukları at kafandan az da olsa sütüm var de artacak de beynini şartlandır ve düzenli beslen. Tatlı sanıldığı gibi süt yapmaz şerbetli tatlılardan uzak kalmak daha uygun, sütlü tatlılar yiyebilirsin ama önemli olan sıvı tüketimi yalnız onu da abartmamak lazımmış geçenlerde tv de izledim çok su içmek gereğinden fazla içmek sütün kalitesini azaltabiliyormuş.

Meyve suları çok işe yarıyor hem zindelik veriyor hemde kendimde denedim sütü arttırıyor ve bulabilirsen beyaz pekmez ye hem kan yapıyor hem de sütümü arttırdı benim.

DER!N

Kızlarrr  :muzz: :muzz: :muzz: Poyrazımız geliyor  :hello2: :hello2:

Annesi ve babası alıp gelecekler inş. hayırlısıyla.  :amin:

11de hastaneye gidecekler yanlış anlamadıysam 2de sezaryene alınacakmış paşamız tombiş olmuş iyice  :nazar: :nazar: :nazar: