Doğumu Yaklaşan Arkadaşlar______28 + (Neler Yaşıyorsunuz?)

Başlatan DER!N, 29 Ekim , 2009, 15:10:22

« önceki - sonraki »

AککORTįє

Alıntı yapılan: ezoo - 03 Ocak , 2010, 19:38:39
göbeğimiz düştü canım topuk kanı için yarın gidicez havada çok soğuk korkuyorum üşüycek die korkuyorum gidip gelsek hayırlısıyla

ilknurcum son zamanlarda o ağrılar oluyo tatlım ben kaç kez doğuruyom sandım ama onlar öyle çabucak gelivermiyo  :D

:k06: :k06: :k06:

unicornn

Alıntı yapılan: ezoo - 03 Ocak , 2010, 18:54:37
defnecim,ferdacım gözünüz aydın Allah analı babalı büyütmak nesip etsin rabbim tüm kötülüklerden korusun yavrularımızı :amin: :amin: :amin:

kızlar benim hala tam olarak ağrılarım geçmiş değil :sad1: artık çok şiddetli değil ama hala var ee bukadarda olur sanırım ben hiç yatıp dinlenmiyorum ondan bukadar uzadı  :dontknow:

geçen gece gaz sancısı vardı yavrumun sabaha kadar uyumadı hep emmek istedi ertesi gün hastaneye gittik ama resmi tatil olduğu için çocuk doktoru yoktu eczaneden zinco aldık çok şkür rahatlattı kuzumu  :amin: :amin:

şimdide ne yiyeceğimi şaşırmış durumdayım kızıma gaz olacak die çok korkuyorum  :-ooo

gülfercim ben hilali hala doktora götüremedim doğduğunda yapıldı kontrolü 5. gün sarılık kontrolündede hastanede uzman doktor yoktu sağlık ocağına bile yarın gidicez topuk kanı için  :-\
doktor kontrolüne nezaman götüreyim  ??? ???

ilknurumm az kaldı canım yüzünü gördüğünde herşeyi unutacaksın sonrasında acın olsada yavrunun canı acımasın,aç kalmasın die kendini unutacaksın veee bol bol uyuyun kızlar benim bebeğim olsun yeterki uykusuzluk neki derdim hep saf gibi geziyorum bi kaç günlük bişey değil insanı çok sarsıyor 

ezoooo geçmiş olsun canım
senin aç kg gitti sezryanda ?
emzirmek kolay oldu mu

мiŁenα.

ya şöle uyuyanlara imreniyorum ama debelensemde uyuyemıyorum bugün ilk kez 11 de kalktımm...bu benim için çok değişik oldu :ehi: :ehi:

sabah 8 dedımmı hortluyorum benım oglan uykuyu sevmıcek yandım ben :-\

ezgıcım ne guzel valla prenses yanında..bu arada yedınmı yas pastalşarı tatlıları :k06:

:love9: :love7: :love9:

AککORTįє

мiŁenα.

haber gelmedıkı anacım yapacam da ...

yada ben bu saatten sonra yapmım ezgıcım bana yapsın :ehi: :ehi:

hamılelere oncelık :ehi: :ehi:

ferda

beni tebrik eden herkese teşşekkürederim kızlar malesef meme uçlarım çatlıyor ikinci olmasına ragmen tereyag sürüyorum sıkk sık ayrıca gaz sancımız var zinko aldım ama alıştırma dedi hemşire yani doğurduktan sonra bile rahat yatacam diye düşünmeyin sadece rahat nefes alıyorsunuz sağada solada yatıyorsunuz ama minik kuşunuz ciyaklayınca uyanıyorsunuz hepinize allah agrısız doğum nasipetsin fazla takılamıyorum

unicornn

Alıntı yapılan: ferda - 03 Ocak , 2010, 21:18:48
beni tebrik eden herkese teşşekkürederim kızlar malesef meme uçlarım çatlıyor ikinci olmasına ragmen tereyag sürüyorum sıkk sık ayrıca gaz sancımız var zinko aldım ama alıştırma dedi hemşire yani doğurduktan sonra bile rahat yatacam diye düşünmeyin sadece rahat nefes alıyorsunuz sağada solada yatıyorsunuz ama minik kuşunuz ciyaklayınca uyanıyorsunuz hepinize allah agrısız doğum nasipetsin fazla takılamıyorum
canım amin ...
en iyi krem lansinoh un diye biliyorum onu sür istersen ...
bir de kendi sütüne temizlemen gerekiyormuş meme ucunu sen biliyosundur zaten tecrübelisin ilkinden ...

SiRiNe

Alıntı yapılan: ๑۩۞۩๑ şєкєяιιм ๑۩۞۩๑ - 03 Ocak , 2010, 20:06:05
ya şöle uyuyanlara imreniyorum ama debelensemde uyuyemıyorum bugün ilk kez 11 de kalktımm...bu benim için çok değişik oldu :ehi: :ehi:

ezgıcım ne guzel valla prenses yanında..bu arada yedınmı yas pastalşarı tatlıları :k06:

ayse ne guzel sen erken kalkiyormussun,bende erken kalkanlara özeniyorummm :D :cildir: Beni kimse uyandirmasa öglen 1 e kadar uyuyorum , gece erken veya gec yatmam fark etmiyor, böyle degildi önceleri, ama simdi kendimi cok bitkin yorgun  hissediyorum...

burcum

kızlar lansinoh şiddetle tavsiye ediyorum çok faydasını gördüm  :nazar: :nazar: diyeyim biraz pahalı bir krem ama bebeğinizi emzirmek için değer hem kremi temizlemeniz de gerekmiyor bitkisel zararı yok bebeğe

мiŁenα.

Alıntı yapılan: °ღ♥ღ°Duygu°ღ♥ღ° - 03 Ocak , 2010, 23:56:57
Alıntı yapılan: ๑۩۞۩๑ şєкєяιιм ๑۩۞۩๑ - 03 Ocak , 2010, 20:06:05

ayse ne guzel sen erken kalkiyormussun,bende erken kalkanlara özeniyorummm :D :cildir: Beni kimse uyandirmasa öglen 1 e kadar uyuyorum , gece erken veya gec yatmam fark etmiyor, böyle degildi önceleri, ama simdi kendimi cok bitkin yorgun  hissediyorum...

su konuda sanslıyı  uykuya duskunlugum yok ogşum dogarsa zorluk cekmıcem...

allahın bana lutfu mu nee :k06: :k06: :k06:

ıns oglum doguncada bole olurum

Zeynep_Sena

slm kizlar nasilsiniz insallah hepiniz iyisinizdir ezgicim gobeginiz erken dusmus benimki gecmi dustu ne benim daha 2  gun oldu duseli gaz problemi bendede oldu iste ilac aldim ve cok sukur simdi iyi bebísim ama aldigim ilaci surekli veriyorum acaba vermesemmi her emzirmede iki damla veriourum emzirmeden once sonra iste ilaci veriyorum ama kizim yine 5 saat uyumaya basladi bazen 3 saat uyuyo bazen 5 saat ama karni filan bol bol doluyo sutum cok geliyo artik ole uzun uzun emmeler gitti yani sadece 10 veya 15 dk da doyuyor acikinca uyaniyor iste goguslerimde artik yavas yavas iyi olmaya basladi ama baya bi kotu olmustu krem filan kullandim anca iyilesti ben bu gaz sancisindan korktugum icin ilaci devamli veriyorum ama sizce vermelimiyim arkadaslar

gulfercim benimde bebisin besigi sallaniyo ben de sallamamaya calisiyorum valla neye alisirsa oyle kaliyo

siz emzik veriyormusunuz ben baslarda vermemistim ama simdi vermeye basladim cunku bebisim karni doldugu halde bazen emmek istiyo boyle cocuklarda emzik iyi geliyomus dr dan dinlemistim emme istegi emzikle son buluyo ve zaten bi süre sonra kendisi atiyo emzigi

gulfer senin dikisin varmiydi varsa dustumu hepsi
+
kizlar ya acayip cok yazdim sanirim

insallah hayirli dogumlar olur sairadaki arkadaslar dualarimiz sizinle insallah saglikli bi sekilde bebislerimiz gelicek

mavibalon

Alıntı yapılan: ferda - 03 Ocak , 2010, 21:18:48
canım bildiğin e vitaminin alıyorsun.kapsülü delip meme başların asürüyorsun hemen iyileşiyor.
emzirirken de yapabilirsin silmene gerek yok bebeğe hiçbir zararı yok.
dr. tavsiyesidir.arkadaşlarım v ekomşum tarafından denenmiştir.  :flowers:

DER!N

Alıntı yapılan: sulugöz - 04 Ocak , 2010, 11:00:44
slm kizlar nasilsiniz insallah hepiniz iyisinizdir ezgicim gobeginiz erken dusmus benimki gecmi dustu ne benim daha 2  gun oldu duseli gaz problemi bendede oldu iste ilac aldim ve cok sukur simdi iyi bebísim ama aldigim ilaci surekli veriyorum acaba vermesemmi her emzirmede iki damla veriourum emzirmeden once sonra iste ilaci veriyorum ama kizim yine 5 saat uyumaya basladi bazen 3 saat uyuyo bazen 5 saat ama karni filan bol bol doluyo sutum cok geliyo artik ole uzun uzun emmeler gitti yani sadece 10 veya 15 dk da doyuyor acikinca uyaniyor iste goguslerimde artik yavas yavas iyi olmaya basladi ama baya bi kotu olmustu krem filan kullandim anca iyilesti ben bu gaz sancisindan korktugum icin ilaci devamli veriyorum ama sizce vermelimiyim arkadaslar

gulfercim benimde bebisin besigi sallaniyo ben de sallamamaya calisiyorum valla neye alisirsa oyle kaliyo

siz emzik veriyormusunuz ben baslarda vermemistim ama simdi vermeye basladim cunku bebisim karni doldugu halde bazen emmek istiyo boyle cocuklarda emzik iyi geliyomus dr dan dinlemistim emme istegi emzikle son buluyo ve zaten bi süre sonra kendisi atiyo emzigi

gulfer senin dikisin varmiydi varsa dustumu hepsi
+
kizlar ya acayip cok yazdim sanirim

insallah hayirli dogumlar olur sairadaki arkadaslar dualarimiz sizinle insallah saglikli bi sekilde bebislerimiz gelicek

Bizim doktorumuz 15 güne kadar göbek düşmesini normal buluyor kızımın ki de geç düştü 10.gün düşmüştü.

Dikişim 4 tane vardı tatlım düştüler pansumana devam tabii 3 ay yapın dedi doktor 2 ayım kaldı.

Göğüs uçlarım ilk zamanlar benim de sızlamıştı öyle yara falan çatlak olmadı, zaten bir süre sonra sertleşiyor uçlar ve acımıyor yine de silikon koruyucu kullanıyorum çok aç olduğu zamanlarda saldırıyor çünkü.  ::)

Emzik ilk zamanlar almıyordu alsada hemen düşürüyordu :) bu aralar iyice azıttı çok ağlıyor aç tok farketmiyor  :( ara sıra veriyorum emziği biraz sırtım dinlensin diye çünkü emzik niyetine beni emmek istiyor.

Perşembe günü 1.ayımız dolacak inş. kalça çıkığı için ultrason çekilecek ve ilk aşımızı yaptıracağız umarım ateşlenme falan yaşamayız sarılık yaşamadığımız gibi.

DER!N

Sulugözüm senin bebiş zaten 3-5 saat uyuyor hiç sallamaya alıştırma çok zor inanki doktorlar her ne kadar 3 aya kadar bebeklerde alışma olmaz dese de alışıyorlar benim kızım hiç durmuyor ya emecek ya da sallanacak ayağımdan indirmemle birlikte feryad figan ağlıyor.  :y25: tuvalete bile gidemiyorum inanın abartmıyorum uyuyor derin derin güya, bırakıyorum 2 dk. lavaboya gidecek oluyorum kapıdan bile çıkmama fırsat olmuyor.  :honk: şuan sallıyorum bir yandan, kalçam uyuştu resmen koca popolu olucam yakında umudum yarına bağladım salıncağımız geliyormuş.

Allahım bana verdiğin uykuyu kızıma ver diye dua ediyorum inş. uykusu babasına benzer, bana benzerse ben daha çoook çekerim.  :y25:

< ESLAL >

evt kızlar göbeğimiz erken düştü sulugözcüm bende ilaca başladım günde 2 kez veriyorum ben tamamen doğal zaten güzel uyutuyo ama gündüz uyuyo gece ayaktayız bu arada uyuyo uyumasınada sürekli memede  :y25: sırt ağrısından ölüyorum geceleri içim geçecek düşürecem die ödüm kopuyo  :y25:
inş. hepsi geçecekte biraz çabuk geçse ALLAHIM  :amin: :amin: :amin: :amin: