Doğumu Yaklaşan Arkadaşlar______28 + (Neler Yaşıyorsunuz?)

Başlatan DER!N, 29 Ekim , 2009, 15:10:22

« önceki - sonraki »

unicorn

doktoruun ölçüsünden daha az çıkıyo genelde bilginiz olsun
çok da sağlıklı deil ölçümleri ...

zelis

Alıntı yapılan: iLkNuRR - 10 Aralık , 2009, 16:15:00
canım çok geçmiş olsun ya. bayada erken 

tesekkur ederim ilknurcugum

evet daha erken , ama benim oglumda erken dogmustu  :sad1:

tam bu donemlerde dogmustu oglumda , o yuzden korktu zaten doktorlar ...

ama simdilik agri yok , sadece biraz ayakta duruncu geriliyor , bende aksama kadar yatiyorum... artik belli bi haftaya kadar boyle devam edecek... hayirlisi artik...

zelis

benim doktorum niye kilosu ile alakali bi sey demiyor  :dontknow:

sali gunu detayly ultrasona girecegiz , o zaman bi sorum bakim nasilmis benim bebisimin boyu kilosu ...

birde rahim agzini olcecekler acilma varmi yokmu diye ,gecen iki gun icinde uc kere olctuler , once norlmadi , iki saat sonra 3 cm dedi baska bi doktor , ertesi gun ise hersey normal dediler eve yolladilar anlamadim simdi ben acik acik mi geziyorum  :ehi:

bakalim sali bi daha olcsunler herseyi iyice soracam , gecen gun stresten aklim basimda degildi  ....

< ESLAL >

sağolun teyzeleri maşallah kilosu yerinde ama ben nasıl doğurcam die kaygıya düştüm  :honk:

ayşecim doktor 10 gün sonra gelin bu 10 gün içinde doğum olmazsa sezeryana alırız dedi  :dontknow:

çokta ilgilenmedi sinir oldum  artık doğum geldi ayrıntı konuşmuyo hiç adam  :caca:  dedim ben çok stres yapıyorum normal istiyodum ama kilosu çok

olunca

endişeleniyorum dedim 4800 le normal doğum yapan hastam oldu senin bebeğinde sağlıklı dedi olur olur dedi  :honk:

hiç rahat çıkmadım hastaneden hatta daha stres oldum  :y25:

ilknurcum bende öyle düşünmeye başladım canım ne yalan söyliyem 1 kaç gün daha geçsin gidicem yeniden hastaneye her geçen gün daha çok

stres yapıcam çünkü :honk: zaten 10 günü beklemiycek bu hatun bugün çok kasılmam var hayırlısı artık yaaaa tek istediğim biran önce sağ salim

kurtulmak artık  :amin: :amin: :amin:

doktorun söylediği ölçüden eksik olma ihtimali kadar fazla olma ihtimalide var ama  :dontknow:

Demet_dk

ezo cum biliyorum çok streslisin ama bu stres iyi değil gerçekten senin çok rahat ve sakin olman lazım
senin gerginliğin bebişinede yansır Allah muhafaza tansiyonun falan oynar
için rahat değilse tereddütlerin varsa sezeryan ol kurtul
doğum anında da böyle gergin olursan doğumun da zor geçer bebişinde maşallah kilosu güzel ikinizde zorlanmayın derim ben
Allah ayrdımcın olsun  :amin:

AککORTįє

Alıntı yapılan: zelis - 10 Aralık , 2009, 23:00:33
Alıntı yapılan: iLkNuRR - 10 Aralık , 2009, 16:15:00
canım çok geçmiş olsun ya. bayada erken  

tesekkur ederim ilknurcugum

evet daha erken , ama benim oglumda erken dogmustu  :sad1:

tam bu donemlerde dogmustu oglumda , o yuzden korktu zaten doktorlar ...

ama simdilik agri yok , sadece biraz ayakta duruncu geriliyor , bende aksama kadar yatiyorum... artik belli bi haftaya kadar boyle devam edecek... hayirlisi artik...

hayırlısı hayatım hayırlı zamanda gelsin inşallah  :amin:

Alıntı yapılan: ezoo - 10 Aralık , 2009, 23:13:47
sağolun teyzeleri maşallah kilosu yerinde ama ben nasıl doğurcam die kaygıya düştüm  :honk:

ayşecim doktor 10 gün sonra gelin bu 10 gün içinde doğum olmazsa sezeryana alırız dedi  :dontknow:

çokta ilgilenmedi sinir oldum  artık doğum geldi ayrıntı konuşmuyo hiç adam  :caca:  dedim ben çok stres yapıyorum normal istiyodum ama kilosu çok

olunca

endişeleniyorum dedim 4800 le normal doğum yapan hastam oldu senin bebeğinde sağlıklı dedi olur olur dedi  :honk:

hiç rahat çıkmadım hastaneden hatta daha stres oldum  :y25:

ilknurcum bende öyle düşünmeye başladım canım ne yalan söyliyem 1 kaç gün daha geçsin gidicem yeniden hastaneye her geçen gün daha çok

stres yapıcam çünkü :honk: zaten 10 günü beklemiycek bu hatun bugün çok kasılmam var hayırlısı artık yaaaa tek istediğim biran önce sağ salim

kurtulmak artık  :amin: :amin: :amin:

doktorun söylediği ölçüden eksik olma ihtimali kadar fazla olma ihtimalide var ama  :dontknow:

gelde stres yapma be demetcim. doktorun muamelesine bak, söylediği sözlere bak. karşındaki insan doğum yapacak ve çok endişeli insan rahatlatmaya çalışır yada onu motive edecek bir iki şey söyler! yani 4800 le çok da güzel doğurmuşlar . bu hamilelik sayesinde doğum yapmış kadar çok şey öğrendim. 4800 le doğurursanda neler olacağını çok da iyi tahmin edebiliyorum . 4800 le doğuran hastanın da ne duruma geldiğini de. adamın umrunda mı !bu doktrun keyfine bırakma canım bence hiç de güvenme. 4 kilo olacak bebeğin Allah ın izniyle (belkide daha fazla ). kendini de bebeği de riske atma derim ben. işte bu konuyla ilgili okuduğum kadar da çok şey duydum yaşayanlara bizzat şahit oldum. senle birebir paylaşamıyorum daha da tedirgin olma diye. bence sen sezeryan olmalısın benim düşüncem bu . ve bunun yüzünden de strese girme hayatım,hayırlsıyla kurtul inş  

мiŁenα.

bencde ezgı kılosu ıyı bebegının normal nasıl dogurcan.....

en ıyısıı sezeryan o an senı ne beklıyor bılemezsın tehlıkeye atma

:love9: :love7: :love9:

< ESLAL >

haklısınız kızlar doktor beni çok sinir etti üstelik bende panik atak var başka bi doktora gitmeyi bile düşündüm ama son anda doktor değiştirmek ne kadar

sağlıklı olur onuda bilemiyorum.. illa normal olsun  istemiyorum ki ben ama adam benim fikrimi sormadı bile  :caca:  :cussing:

bakalım eşim işten gelsin onunlada konuşacam ya gidip doktorla ayrıntı konuşalım yada başka bi doktorun fikrini alayım  :dontknow:

10 gün daha beklesem belki 5 kilo olcak kızım çok hızlı kilo alıyor  :honk:

мiŁenα.

canım baska dr gıtme bence sen dr sole eger bebek acısından senın acından sorun olmazsa en kısa surede alsın sezeryana ..

bu akdar hızla kılo alıyorsa bebek acısından sorun olmazmı kılo...

baska dr gıtsen saglıklı karar veremezsınız...hem son anda baska dr alırmı senı onuda bılmem

ĸﻪгﻪოεl

benimde var ayaklarımda kasılma sımdı basladı 5 aydan sonra olurmuş sanırım bıde
sah tarafımda belıme kadar agrı gırıyo

мiŁenα.

allaha sukur agrım yok benım yaa ...

olmasın da daha erken

Zeynep_Sena

Alıntı yapılan: ezoo - 11 Aralık , 2009, 10:48:09
haklısınız kızlar doktor beni çok sinir etti üstelik bende panik atak var başka bi doktora gitmeyi bile düşündüm ama son anda doktor değiştirmek ne kadar

sağlıklı olur onuda bilemiyorum.. illa normal olsun  istemiyorum ki ben ama adam benim fikrimi sormadı bile  :caca:  :cussing:

bakalım eşim işten gelsin onunlada konuşacam ya gidip doktorla ayrıntı konuşalım yada başka bi doktorun fikrini alayım  :dontknow:

10 gün daha beklesem belki 5 kilo olcak kızım çok hızlı kilo alıyor  :honk:

ezgicim merhaba seninle galiba cok yakin gunlerde dogum yapabiliriz benimde agrilarim cok artmaya basladi sen nasilsin bilmiyorum ama ben ozellikle geceleri yatamiyorum 2 gundur falan ayakta iyim otururken iyim ama uzandim an bebegim ayaklarini yukari geriyo bellide oluyo baya buyudu ayaklari filanda cok agritiyo artik birde ben cok yemek yiyorum sanirim acaba  artik yemek yemesemmi bilmiyorum sanirim aksam esimde gelince onla beraber cok yiyorum ama surda 9 gunum kaldi bi dur demem lazim sanirim siz nasil besleniyorsunuz isthiniz nasil arkadaslar ...

ezgicim bide bence dr degistirme son anda ama bi baska dr danda bilgi al biliyorsunki herkesin farkli tecrubesi var.Siz yine bize gore daha sanslisiniz ben belkide son anda sezeryan ólucam hic soylemiyolarki burda bisey bakiyolar tmm insan kendini hazirlayamiyo yani ama ben insallah sizde dua edin arkadaslar gunumde gidip sonra hastanede kizimi alip gelmek istiyorum allahim insallah dualarimi kabul ederse,,,

birde bizde sezeryani ben istiyorum sezeryan olsun diyince olamiyosunki hemen cunku burda sezeryan oldugunda biraz fazla bi para aliyosun devlettten o yuzden sanirim normal doguma daha cok yukleniyolar...

мiŁenα.

ya bogazlrım bu sfer harbıden sıstı yutkunamıyorum...sanırsam az bırseyde atesım var ....ufff annem yıne hastaneye gıttı kımsede yok ewde anamm boguldum ıyıce

ĸﻪгﻪოεl

canım sıtres yapma nolur bebişi dusun adacayı yap ve bıraz rahatla
hafıftende müzik dinle ıyı gelır canım ateşin coksa dr. ara canım dıkkat et senın eşin uzakta çalışıyodu dıme oda zor tabıkı
duammla yanındayım allahım senı bebişi korusun rabbim :amin:

мiŁenα.

amıncanım...

esım erken gelırse gıderım ..sımdı kaynanam hastanede off doa cok kotu anamm morel olarakta fenayım ew hasta dolu