Doğumu Yaklaşan Arkadaşlar______28 + (Neler Yaşıyorsunuz?)

Başlatan DER!N, 29 Ekim , 2009, 15:10:22

« önceki - sonraki »

AککORTįє

öyle hayatım, mutlaka seninkiyle benimki bir değildir seninki daha can yakıcıdır. benim sanırım daha yeni başladı bu iyice can yakan ve alt tarafı iyice geren hareketleri . daha yeni başladığı için belki beni tedirgin etti. aslında çok hareketliydi hep normalde de  ama artık canımı haddinden fazla yakıyor yerimden hoplatıyor ve kesinlikle koltukta oturamıyorum dimdik oturmam gerekiyor. inan yatamıyorum bile kaburgalarımı öyle sıkıştıryorki dümdüz yatmam lazım böle hafif yan yatsam yatamıyorum nefesimi kesiyor ya dümdüz yatıcam yada tam yan yatıcam. sanırım sizde de olduğu gibi benimde bu sekizinci ayım zor geçecek    :y25: :y25: :y25: :y25:

defne8383

KIZLAR BEN DE BUGÜN NST YE GİRDİM VE VAJİNAL MUAYENE YAPILDI DR KESİNLİKLE KAFANI KARIŞTIRMA NORMAL YAPALIM DEDİ BENDE ZORDA OLSA TABİ TABİ DEDİM :icon_pale:
   İNŞALLAH ALLAHIM SIRASIYLA ÖNCE ARKADAŞIMIZI SONRA BİZİ KURTARSIN P.TESİ HAYIRLISI OLUR İNŞALLAH BEN DE DUACINIM ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN :amin: :amin: :amin:

< ESLAL >

:amin: :amin: :amin: :amin: ayy hayırlısı olsun tatlım Allah cümlemizin yardımcısı olsun

vajinal muaynen nasıl geçti acıdımı  :honk:

DER!N

Canım geçmiş olsun, 8.ay hakikaten benim için fenaydı o ay geçince rahatlıyor insan sanki hamile değilmişsin gibi geliyor. İnş. senin bu dönemin benimkinden çok çok daha kolay geçsin.

Alıntı yapılan: iLkNuRR - 04 Aralık , 2009, 20:41:10
öyle hayatım, mutlaka seninkiyle benimki bir değildir seninki daha can yakıcıdır. benim sanırım daha yeni başladı bu iyice can yakan ve alt tarafı iyice geren hareketleri . daha yeni başladığı için belki beni tedirgin etti. aslında çok hareketliydi hep normalde de  ama artık canımı haddinden fazla yakıyor yerimden hoplatıyor ve kesinlikle koltukta oturamıyorum dimdik oturmam gerekiyor. inan yatamıyorum bile kaburgalarımı öyle sıkıştıryorki dümdüz yatmam lazım böle hafif yan yatsam yatamıyorum nefesimi kesiyor ya dümdüz yatıcam yada tam yan yatıcam. sanırım sizde de olduğu gibi benimde bu sekizinci ayım zor geçecek    :y25: :y25: :y25: :y25:

Ayşe senden de güzel haberler bekliyorum. Nerde üşüdün o kadar ya  ::) Allah c.c. şifalar versin.  :amin:

Alıntı yapılan: defne8383 - 05 Aralık , 2009, 01:44:39
   KIZLAR BEN DE BUGÜN NST YE GİRDİM VE VAJİNAL MUAYENE YAPILDI DR KESİNLİKLE KAFANI KARIŞTIRMA NORMAL YAPALIM DEDİ BENDE ZORDA OLSA TABİ TABİ DEDİM :icon_pale:
   İNŞALLAH ALLAHIM SIRASIYLA ÖNCE ARKADAŞIMIZI SONRA BİZİ KURTARSIN P.TESİ HAYIRLISI OLUR İNŞALLAH BEN DE DUACINIM ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN :amin: :amin: :amin:

:amin: :amin: :amin: Allah c.c. razı olsun.

Vaginal muayenem benim de dün yapıldı, tam çatı muayenesi değilmiş öyle dedi yaparken iyiki de tam değilmiş desem sizi korkutmuş olur muyum :dontknow:
Ben sadece dışarıdan bakıp kontrol edecek zannediyordum öyle değilmiş.
Daha fazla ayrıntı vermeyeyim, herkesin ki bir olmaz.

sunga25 ((( Serpil )))

ayy gülfercim sunu tam sölermisin
nasıl yani tam degilmis ??? söz veriyom korkmıcammm  :icon_scratch:

DER!N

Canımcım, arife günü olan kontrolümde haftaya Cuma günü geldiğinde vajinal muayeni yapalım dedi.
Çatı muayenesini anlattı bana sana yapacağım şey rahim ağzında açılma ve yumuşama var mı ona bakıcam dedi.
Ben de nasılsa canım yanmıycak lay lay lom gittim :) ( canın yanmayacak dememişti halbuki :) )

Sadece bakmak değilmiş rahim ağzı kontrolü, elinin tamamı olmasa bile 1 parmakla halletti işi canım çok yandı, eşim dışarıdan duymuş çığlığımı.  :y25:
Çok kısa sürdü gerçi.

Ve lekelenmen olursa korkma bugün ve yarın devam edebilir dedi, aynen dediği gibi oldu lekelenmelerim var.

Benim acı eşiğim düşük, herkes bir olmaz. Sizler benim yaşadığımdan korkmayın.

sunga25 ((( Serpil )))

:icon_pale: AYYY ALLAH HEPİMİZİN YRD OLSUN GÜLFERCİM...
PEKİ DOGUMLA İLGİLİ BİSEY DEMEDİMİ?

DER!N

:amin: canım.

Yumuşama çok iyi, açılma da başlamış dedi.

Haftasonu malum doğum belirtileri olursa hemen hastaneye gel, belirti olmazsa ptesi sabahı göreyim. Tekrar muayene edeyim açılma arttıysa ptesi günü suni sancı ile doğuma başlarız eğer yeterli değilse perşembe sabahı gel ozamana kadar yeterli açılma olur yine suni sancı ile deneriz baktıkki suni sancı ile tam olması gereken açılma olmadı ki zaten belli edermiş kendini. Fazla sancı çektirmem sezaryen yaparız dedi.

sunga25 ((( Serpil )))

DER!N

мiŁenα.

bugun bıraz daha ıyıyım...ıhlamur felan ıcıyorum....kendıme ıyı bakmaya calısıyorum...ıns atlatcam..nerde ansıl usuttum fıkrım yok okadar dıkkat ettım kendıme :sad1:

:love9: :love7: :love9:

DER!N

Nane limon da içiyorsan içebileceğin ölçüde karabiber de kat tatlm, tadı biraz acı gibi oluyor ama terletiyor.

Allah c.c. şifa versin.  :amin:

< ESLAL >

:-ooo gülfercim benimde bi sonraki kontrolde yapıcak sanırım çatı muaynesini ben zaten korkuyorum tatlım uff birde benim doktor tam çatı muaynesi yapıyormuş 3 parmakla  :y25: hem çatı muaynesi açılmayıda sağlıyormuş o yüzden 38. haftada filan yapıyomuş  :cildir:

DER!N

Korkma canım benim, Allah c.c. güç versin her şey geçici.

< ESLAL >

öyle canım hepsi gelip geçicek Allah'ın izniyle ama insan illa stres yaşıyor bi kaç gündür sivilce çıkarmaya başladım sıkıntı yapıyorum sanırım  :honk: