Doğumu Yaklaşan Arkadaşlar______28 + (Neler Yaşıyorsunuz?)

Başlatan DER!N, 29 Ekim , 2009, 15:10:22

« önceki - sonraki »

Demet_dk

son ay daha da sertleşiyo harketleri bacağı kolu karnımı yırtacak sanıyodum
şimdide öyle kolları bacakları hiç durmuyo acayip hareketli  :k06:

AککORTįє

MAŞALLAHHH  :nazar: AMAN HAREKETLİ OLSUNLAR

AMA BİZ İLK BEBEKLERİ OLANLAR BİRAZ TEDİRGİNLİĞE KAPILIYORLAR ACABA NORMAL Mİ DİYE  :)

BEN ALLAH İZİN VERİRSE EPİDURAL NORMAL DOĞUM DÜŞÜNÜYORUM. AMA YÜRÜYÜŞ YAPAMIYORUM ARTIK, BEL AĞRIM VE KURUK SOKUMU AĞRIM ÇOK FAZLA. EVİN İÇİNDE BİLE ZAR ZOR HAREKET EDİYORUM. ACABA BU DURUMDA NE OLUR, NORMAL OLMAZMI RAHİM AÇILMAZ MI

Demet_dk

bel ağrısı zor oluyo Allahtan benim belim çok ağrımamıştı

ama sen bide epidural normal yapacaksın inşallah o iğne sna zarar vermez zor olduğunu duydum belde yapılan iğnenin
benimde ilk bebeğim bu arada şuan 4 aylık son ana kadar normal diyoduk ama 40 haftalık oldu afedersin 1 cm açıklık vardı inmedi daha fazla aşağı
40+1 de sezeryan oldu bekleyipte riske atmadık kafasını dayamıştı dedi doktor

DER!N

Demetcim sağol canım deneyimlerini sık sık paylaş lütfen bizlerle, malum ilk bebişler en ufak farklılıkta tedirgin oluyoruz aslında normaldir bu hareketler vs. diye netten falan okuyorum ama yine de yaşanmışlığı olanların bizi aydınlatması çok daha farklı oluyor, içim rahatlıyor.

Teşekkürler  :opucuk: :flowers:

Angel

gulfercim  demet arkadasinda dedigi gibi goguslerde agri olabiliyor cunku sut bezeleri gelisiyor ve sut doluyor icerisi   :nazar: kesinlkle sikilmamasi lazim

adi COLOSTRUM denilen bebek ilk dogdugu anda veriliyor cook faydali yeni dogan bebege antibiyoticden dahada faydali   :icon_thumright:  ilk 2 hafta kadar

geliyor turuncu renginde coclostrom sonradan beyaz rengini aliyor sutun

malum yerinizde ve kuyruk sokumunuz agriyor cunku catiniz gelisiyor yani ayriliyor kemikler biri birinden bebegin kafasi oriya yerlestigi icin agri oluyor

benimde 6-7 ayda baslamisti agrimaya heleki son iki aya kadar oluyordum sancidan .resmen kivraniyordum yatakta Allahtan esim surekli masaj yapardida

azicikta olsa rahatliyordum .

rabbim hepinide hayirli saglikli vede kolay dogumlar nasip etsin insallah .kislar kesinlikle dogumdan korkmayin gulfercim   :aferin:  sadece  coookk dua edin

yasin okuyun sancilandiginizda inanin rabbim yardim ediyor saatin  nasil hizli gectigini inanamiycaksiniz birde bakmissinizki yavrunuz kucaginizda

bir hayal gibi geldi ve gectiii   :y25:  simdi geriye bakiyorumda ne gunlerdi Allahim coook tatli gunlerdi benim icin .

hamileligimin her ani her dakikasi benim icin cok degerliydi sizde degerlendirin kislar  

kusura bakmayin cok uzattim hakkinizi helal edin  :opucuk:

sunga25 ((( Serpil )))

DOGUMU YAKLASANLAR BİRİDE BENİMM HEM HEYECANLIYIM HEM TEDİRGİN HEMDE BI O KADAR KORKAGIM  :y25:ACABA BASIMA NELER GELCEK DİYE DÜSÜNMEKTEN KAFAYI YİCEM...AMA BEBİŞİMİ KUCAGIMA ALMA DUYGUSUNU DÜSÜNÜNCE HERSEYİ BİR KENARA BIRAKIYORUM...
 ARTIK BENIMDE KALCA AGRILARIM VE GÖGÜSLERİMDE KAŞINMALAR BASLADI AMA HIC GÖGÜSLERİMDEN SIVI FALAN GELMEDİ  :icon_scratch:GELMEMESİ NORMALMİ?
İLKNURCUM BENDE EPİDURAL NORMAL DÜSÜNÜYORUM ALLAH KISMET EDERSE KONUSTUGUM HERKES OLUMLU SEYLER SÖYLÜYOR AMA BAKALIMM YASAMADAN ANLASILMICAK  :y25:

Angel

serpilcim illaki goguslerde sivi gelicek diye birsey yok  canim bazi hamilelerde olmuyor ve bebek dogduktan sonra sutu cok oluyor   :opucuk:

DER!N

Tülincim sağol btanem, Rabbim evlatlarınla birlikte ailene yuvana sağlık, huzur versin.

İnşaAllah az kaldı oldukça az önümüzdeki haftayı iple çekiyorum doğumla ilgili henüz konuşmadık bakalım neler söyleyecek doktorum, bir yandan da acaba her an doğar mı diye düşünüyorum. Demetin dediği gibi sürekli suyum geliyor mu diye kontrol halindeyim.

Evde yalnız olduğum için acaba tek başımayken sancım tutarsa veya suyum falan gelirse diye tedirginliğim var normalde soğuk kanlıyımdır ama o anları hiç yaşamadım panik yapar hem kendime hem de kızıma sıkıntı oluşturacak şeyler yapar mıyım diye korkuyorum.

Rabbim her birimize hayırlı yazılar yazsın, destekleriniz önerileriniz bizim için çok kıymetli esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim gönülden.

Demet_dk

Alıntı yapılan: Derinn - 30 Ekim , 2009, 13:41:47
Demetcim sağol canım deneyimlerini sık sık paylaş lütfen bizlerle, malum ilk bebişler en ufak farklılıkta tedirgin oluyoruz aslında normaldir bu hareketler vs. diye netten falan okuyorum ama yine de yaşanmışlığı olanların bizi aydınlatması çok daha farklı oluyor, içim rahatlıyor.

Teşekkürler  :opucuk: :flowers:

rica ederim canım bildiğm herşeyi ve deneyimleri her zaman paylaşmaya hazırım  :opucuk:

Angel

gulfercim canim bende son ayimda oyle hersabah her gece pijamami kontrol ediyordum hatta annem saolsun benden cok panikli ayyyyy dediyd bir sefer

pantolonunda kanmi var kizim dedi bende yoook anne dedim hmmmm dedi annem sanki heran suyun gelicekmis gibi geliyor dedi   :k06: :k06:

ayy annecigim benim cok heyecanli paniklidir saolsun benim son gunlerimde ve nisanim gelmisti tam 4 gun akiyordu  wc'e gittigimde yogun sekilde akiyordu dogum heran gerceklesebilir diye

butun ev halkini aya kaldirmisti babam gili aradi siz gelin benim kiza baksinlar diye sabahin 3 ucnde adamcagazi agbimi benim eve cagirdi  :k06:

bende oyle sakinimki anlatamam ama surekli dua dilimde tesbih cekiyordum sanirim o yuzden hic korku heyecan yoktu icimde cok soguk kanliydim oan

anne niye panik yapiyorsun diyordum esime baktim adamcagazin yuzu bembeyaz ben heran dogurabilirim niyetinden hooop hastehaneye gittik   :k06:  sonra

eve geri yolladilar sancilarim vardi ama 15-20 dakika arasiydi .eve geldik neyse ertesi gun dogmustu yavrum esimde kordon bagini kesmiti ilk esim almisti

yavrumuzu kucagina   :love3:  okadar guzel ve bir okadarda ozeldiki oan  Allahim herkesede yasatsin insallah  :amin: :amin:

DER!N

amin. Rabbim tüm isteyenlere hayırlı zamanda sağlıklı evlatlar versin. Bizleri de içlerinden ayırmasın  :amin: :amin:

okudukça içim kıpır kıpır oldu, göbek bağını eşin kestiğine göre doğuma girdi eşin öyle anladım

Biz de öyle düşünüyoruz normal doğum olursa içeri alırlar sanırım, peki eşinin doğuma girmiş olması olumlu olumsuz herhangi bir etki yaptı mı

doğuma eşimin girmesini istiyorum dediğimde ''senden soğur'' diyorlar  :'( ben aksine bağımız güçlenir o an'ı kendime saklamak istemiyorum diyorum

yorumun nedir?

Demet_dk

bende çok istemiştim eşimin doğuma girmesini ve kordon bağını kesmesini ama olmadı
ben soğukluk olacağını düşünmüyorum valla

sunga25 ((( Serpil )))

VERDİGİN BİLGİ İCİN TŞKLER TÜLİNCİM... :flowers:
AYY BEN EŞİMİ DOGUMHANEDE DÜSÜNEMİYORUMM KÜTT DİYE BAYILIR KESİN  :ehi: :ehi: :ehi:BIRAKIN KORDON KESMEYİ NORMAL DE BİLE DOGUM VİDEOSU İZLERKEN SURATI BEMBEYAZ OLUYOOO :toothy10: :toothy10:

AککORTįє

VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜRLER KIZLAR  :opucuk:

BENİM EŞİMDE BAŞTA GİREMEM DİYORDU  :D ŞİMDİLİK O KARARA VARDIK BAKALIM   ;D

KORDON KESECEK KADAR DEĞİL AMA GİRECEK İNŞALLAH, ONUN YANINDA OLMASI BANA OLAĞANÜSTÜ BİR GÜÇ VERECEK

AککORTįє

Alıntı yapılan: sunga25 ((( Serpil ))) - 30 Ekim , 2009, 13:51:02
DOGUMU YAKLASANLAR BİRİDE BENİMM HEM HEYECANLIYIM HEM TEDİRGİN HEMDE BI O KADAR KORKAGIM  :y25:ACABA BASIMA NELER GELCEK DİYE DÜSÜNMEKTEN KAFAYI YİCEM...AMA BEBİŞİMİ KUCAGIMA ALMA DUYGUSUNU DÜSÜNÜNCE HERSEYİ BİR KENARA BIRAKIYORUM...
 ARTIK BENIMDE KALCA AGRILARIM VE GÖGÜSLERİMDE KAŞINMALAR BASLADI AMA HIC GÖGÜSLERİMDEN SIVI FALAN GELMEDİ  :icon_scratch:GELMEMESİ NORMALMİ?
İLKNURCUM BENDE EPİDURAL NORMAL DÜSÜNÜYORUM ALLAH KISMET EDERSE KONUSTUGUM HERKES OLUMLU SEYLER SÖYLÜYOR AMA BAKALIMM YASAMADAN ANLASILMICAK  :y25:

CANIM BENİM DOKTORUM İLK KONUŞTUĞUMUZDA HERŞEY NORMAL BEN NORMAL DOĞUM DÜŞÜNÜYORUM DEDİ BİZE. ANLATTI ANLATTI DAHA SONRA EPIDURAL NORMAL DOĞUMUDA KESİNLİKLE TVSİYE EDEBİLİRİM DÜŞÜNÜRSEN DEDİ . BENDE ÇOK OKUDUM BU KONUYLA İLGİLİ VE Bİ AKİSLİK OLMAZSA KESİNLİKLE EPIDURAL NORMAL OLACAK İNŞALLAH. BENİM ORTA İKİ YE GİDEN Bİ KARDEŞİM VAR VE BENİM  KARDEŞİM BU YÖNTEMLE DOĞDU. EN UFAK BİR YAN ETKİSİ DE OLMADI.EPIDURAL SEZERYANLA DAHA ÇOK YAN ETKİ OLUYORMUŞ BAŞ AĞRISI BEL AĞRISI GİBİ. AYRICA ANESTEZİ UZAMANININDA ÖNEMİ BÜYÜK TABİ. ONUNLADA AYRICA GÖRÜŞÜCEZ. ALLAH HAYIRLISI NEYSE ONU VERSİN SON DAKKA NE OLACAĞINI BİLEMEYİZ TABİ