26 Nisan , 2024, 02:58:20

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Anne Sütü ve Emzirme

Başlatan Emine, 12 Ocak , 2007, 20:51:35

« önceki - sonraki »

ღ°cerenay.♥.

bu konuyu nasılda görmemişim daha önce ,
anne sütü kadar helal başka ne olabilir ki...
neyse remziyecim ,sen gerekli araştırmayı yapmışsın ;)

adalet

evet aslihancim anne sutu kadar helal ne olabilirki ben uc seneye yakin verdim dedim arkadas yazimi alinti yaparak iki yastan sonra haram diye  simdi ben ogluma haram sutmu vermis oluyorum emdirmesek bir dert emdirsek bir dert
peki nasil olacak neyse daha fazla uzatmiyak razi cok guzel aciklamis

Almiş'inAnniş'i

sen gönlünü ferah tut adaletcim canım arkadaşım, bak diyanetten gelen cevapta peygamber efendimiz (s.a.v) bile sakınca görmedikten sonra gerisi boş hayatım  ;)  :-*
büyük allahım bana da en az 2 yaşına kadaryetecek sütü verir inşaallah.  :amin:

(¯`•._.• ( zuzzuu ) •._.•´¯) ,

Bayanlar anne sütünün iyi olabilmesi için annenin neler yemesi gerekiyor bilen varmı...Benim bir arkadaşımın sütü az geliyorda bebeği doymuyor galiba,nelerden daha fazla yesin de besleyici bir sütü olsun.
Bende hamileyim ya sütümün çok gelmesi için şimdiden neler yapabilirim..  ???  ???

cute_00

merhaba  zuhalcim..benim  bildiğim kadarıyla..bulgur  çok  güsel  süt  yapıyomuş...bide  evde yapılan şerbetler var  ya işte  üzüm şerbeti  erik şerbetii...şerbetii  olabilcek ne varsa  bunların  süt  yaptığını  söylüyolar..

duru boncuk

Alıntı yapılan: cute_00 - 11 Eylül , 2007, 14:41:23
merhaba  zuhalcim..benim  bildiğim kadarıyla..bulgur  çok  güsel  süt  yapıyomuş...bide  evde yapılan şerbetler var  ya işte  üzüm şerbeti  erik şerbetii...şerbetii  olabilcek ne varsa  bunların  süt  yaptığını  söylüyolar..
evet bende bunlardan bol bol yedim bide çaylar var eczanede humananın onlardan da içtim ama olmadımı ne yapsan faydasız hergün üç litre su içiyodum süt meyve suyu ayran ama benim kızımda aç kaldı mecburen mama ya başladık günde iki üç defa veriyorum olanlarda ne yese akıp taşıyo anlamadım valla :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

Sağolun kızlar bende kansızlık çıktı  üzüm hoşafı yiyorum çocuğuma gidecek süte faydası vardır o da şerbet yaa .

-Butterfly-

ZUHALCIM ,
SUTUNUN IYI OLMASI ICIN BOL BOL SU ICEMEN LAZIM VE YESIL TUKETMEN GEREK ( YESIL SALATA VS.) AMA DR.LAR  FAZLA YEMENIN SADECE ANNEYE KILO YAPACAGINI SOYLUYOR  FAKAT BENIM DR.UM HER SABAH 1 YUMURTA  VE AKSAMLARI  ET YANINDA HASLANMIS SEBZE VEYA SALATA YEMEMI ISTE  SEBEBI ISE ANNE SUTUNDEN  BEBEGE GIDECEK OLAN PROTEGIN VE O PROTEGIN BEBEGIN BEYIN GELSIIMI ICIN EN ONEMLI SEYMIS.. TABI BENIM YASADIGIM ULKEDE  INANILMAZ ONEMLIDIR BU TUR SEYLER OZEL DIYETLER HAZIRLANIYOR  HOS BEN BUNLARA HER NE KADAR DIKKAT ETMESEMDE YUMURTA VE  ET OGUNUMU ATLAMIYORUM...

Kızlar iyiki varsınız sayenizde bebişim için çok sağlıklı şeyler öğreniyorum. Su içmemi dr söylüyo zaten bende bi su kurbağası gibiyimdir. Beslenme konusunda duyduğuma göre et zaten yememiz gerekiyorda bu özellikle balık eti olursa bebişlerin zekası için çok önemliymiş.

duru boncuk

evet zuhalcim özellikle hamilelikte balık çok önemliymiş bebeğin zekasını doğrudan etkileyen en önemli şey bide kuruyemiş var hergün bir acuç badem ve cevizide öneriyolar

ღ°cerenay.♥.

canım kendi tecrübelerime , ve edindiğim bilgilere dayanarak şunları söylemek isterim;

emzirme önce beyinde başlar, anne sütünün bebeğimiz için önemini iyi bilmemiz lazım ,

sütünüze inanın,her "sütün az...  çocuk doymuyo galiba ... sütün yaramamış..." diyene sakın inanmayın...

çocuk her ağladığında açlıktan ağlıyor sanmayın,

bol sıvı alın (bende en çok ayran süt yapıyor),

gaz yapar diye faydalı hiçbir gıddadan mahrum etmeyin kendinizi ve sütünüzü,

mecimek ve nohutun sütü arttırdığı biliniyor(bende test ettim)

bitki çayları için ,rezen,e anason gibi...

sık ve uzunsüreli emzirin...

şimdilik aklıma bunlar geldi

Verdiğin bilgiler için sağol Cerenaycım...

duru boncuk

cerenay çok güzel demişsinde bilginin olacağa faydası olmuyo bende çok uğraştım ama artmıyo işte şimdi bide ramazan geldi hepten gitti bizim süt :( :(

burcu-emir

özgülcüm anlayamadım sen emziren bir annesin ramazanla ne alakan var  :dontknow:

Almiş'inAnniş'i

eğer;
sütüm gelmiyor
sütüm yetmiyor
bebeğim aç ondan ağlıyor
diye düşünüp moralinizi bozarsanız sütünüz azalır/kesilir.
çünkü sütün bitmesine neden olan tek etken MORAL BOZUKLUĞU