Anne Sütü ve Emzirme

Başlatan Emine, 12 Ocak , 2007, 20:51:35

« önceki - sonraki »

office

çitlenbik aslında ben sık hastalanmanın anne sütüyle çok alakalı olduğunu sanmıyorum canım ya. ben hiç anne sütü almamışım evde en az hasta olan bendim. diğer iki kardeşim 8-10 ay anne sütü aldılar biri hapşırsa hemen 2si hasta olur. herhalde o birazda bünyeyle ilgili. bu arada malesef bende oğluşumu çok az emzirdim sadece 4 ay  :icon_pale:
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

Almiş'inAnniş'i

aaaaaahhhhhhhhhhhh özlem sorma canım, o annenin bebeğini emzirdiği mutlu tablolara bakıp bakıp iç çekerdim, allahım ne güzel şey bana da nasibet diye. nerden bilirdim dişlerimi sıkmaktan çenemin çıkacağını  :y25:

biz daha yolun başındayız, bakalım benim kız ne zamana kadar emecek bari çektiğim acılara deyse  :y25:

zeytince

haklisin seydacim.... onemli olan sagliklari.... emmeyen cocuklar da saglikli buyuyorlar ornegin rana gibi... ;)

remziyecim, bu gunlerde gececek... kremini duzenli kullan, duzelecektir... iste ondan sonra tadina varacaksin emzirmenin... ;)

adalet

buyuk oglumu uc seneye yakin emzirdim daha oncede yazmistim ikinciyi dogurmadan once onuda okadar emdircem diyordum malesef oglum emek istemiyor ac ama memeye agzina verince kiyameti kopariyor memeyi birakmadan cekiyor gogslerim
ucu zaten yara nerdyse koparacak emsinde koparmasina raziyim dr goturduk burnu tikaniktir ondan yapiyor dedi ilac verdi ama bir fark olmadi bu gidisle galiba bende mama vercem an az alti ay emseydi cok uzuluyorum  :crybaby2: :(

Almiş'inAnniş'i

adalet seni çok iyi anlıyorum, sanki anne sütü almayan çocuklar hep hasta mı olacak. niye kendimize bu kadar saplantı haline gietirip de psikolojimizi bozuyoruz ki sanki  :BangHead:

zeytince

evet yaaa, oglum artik emmek istemiyor diye kendimi oyle suclu hissediyorum ki...halbuki benim ne sucum var.. oglum emmek istemiyor... sirf emsin diye kucagimda hoplata hoplata emzirmeye calisiyorum, 8 kiloyu tasimak hic de kolay degil... :-\ ama sonuc, yok emmiyor...
emzirme olayina kendimizi oyle sartlandirmisiz ki cevrenin de soyledikleriyle... psikolojik olarak etkilenmemek elde degil... :y25:

Almiş'inAnniş'i

sorma ya gülay şimdi kontrol günümüz yaklaştı ödüm kopuyo yine "bebek yeterince beslenememiş, sütünüz yetmiyo, mamaya başlayın!" diyecek diye  :y25: sanki çooooookkkk utanılacak bişimiş gibi  :BangHead:  :BangHead:  :BangHead:

desree (Özlem)

Remziye ve Adalet bu kadar hassas olmanız çok normal daha yolun başındasınız bende o zamanlar yetemiyorum diye kendimi yiyip bitiriyordum çok fazla takmayın sütünüz etkilenir sonra bu süt mevzusu kadınların kilo problemine benziyor :laughing7:
Adalet o daha çok küçük değişir merak etme bakarsın ilerde memeden nasıl kescem diye yazarsın buraya :k06:
Remziye Almira nın inşallah kilosu iyidir de mamaya dönmezsiniz
Gülay cım sende kendini suçlama artık senin ki yeteri kadar emdi :D Caner için artık ek gıdalar daha önemli

Bana da daha çok küçük niye mama veriyorsun? diyorlardı yetmiyor dr ver dedi diyordum o daha emmeyi bilmiyor dr u dinleme mama verme diyorlardı? Aç mı bırakayım diyordum? hııı demek yetmiyor diyorlardı :caca: sanki bi şeyler ıspatlamak zorundayım şimdi de huysuzlandığında;
-annesi bi emzir
-emmiyor ki
-hiç mi?
-hiç emmiyor
-gece de mi emmiyor?
-hayır gece de emmiyor
-Keşke zorlasaydın çok erken bırakmış
- :BangHead: :BangHead: :BangHead:

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

Almiş'inAnniş'i

sağol özlem doğru birşey yapmış olduğumu bana tekrar ispatladın  :opucuk:

bizim dr. umuz da çok az kilo almış mamaya başlayın ded. sağolsun jbdun dan bu konuda çok yardım aldım. çocuk aç değil, aç olsa ağlar! enerjisi de yerinde ! o halde sütün yetiyor dedi. bende dr. u dinlemedim ve annelik iç güdülerimle sevgili arkadaşımın nasihatlarını dinledim. şimdi bebeğimin ağırlaştığını hissedebiliyorum.  :D

tabi ki de bir daha o dr. a götürmeyeceğim bebeğimi  :violent1:

adalet

ozlemcim sagol canim insallah dedigin gibi olur
dedigin gibi daha yolun basindayiz
razicim ac olsa zaten aglar bos ver sen mama verme sutunu ver benim sutum az oldugu icin deyil erdem memeyi tutmuyor ama ben vermeye devam ediyorum insallah emecek teyzeleri  :k06:

rannac

Alıntı yapılan: adalet - 16 Ocak , 2007, 21:28:06
bende anne sutu faydali oldugunu biliyordum ama bu kadar deyil oglumu uc yasina yakin emzirdim ikinciye hamileyim insalah bunuda emzirirm eminecim paylasim icin sagol

3 YAŞINA KADAR EMZİRMENİZ DOĞRU DEĞİL DİNİ AÇIDAN..2 YAŞINDAN SONRA EMZİRMEK HARAM....SÜTÜN GELMESİNİ SAĞLAYAN ALLAH NE KADAR EMZRMEK GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİĞİ ZAMANDA KESMEK EN DOĞRUSU BENCE.. :3some:
"ÇOCUKLARINIZI ÇOK ÖPÜN,ZİRA HER  ÖPÜŞTE CENNETTEKİ DERECENİZ YÜKSELİR"

Almiş'inAnniş'i

haram olduğu nerde yazıyo  :icon_scratch:

esra_yesiloz

valla haram olduğunu duymadımda ilk 6 ay anne sütü emmesi çok önemli diye duydum beslenmesi açısından hem anneyle arasındaki bağ kurma açısından ama 6aydan sonra herhangi bi zamanda artık çocuk emmiyo zorlamanın ve kendini üzmenin anlamı yoktur canım heralde yaa artık başka tatlar arıyo olabilir...

adalet

Alıntı yapılan: rannac - 01 Haziran , 2007, 10:55:03
Alıntı yapılan: adalet - 16 Ocak , 2007, 21:28:06
bende anne sutu faydali oldugunu biliyordum ama bu kadar deyil oglumu uc yasina yakin emzirdim ikinciye hamileyim insalah bunuda emzirirm eminecim paylasim icin sagol

3 YAŞINA KADAR EMZİRMENİZ DOĞRU DEĞİL DİNİ AÇIDAN..2 YAŞINDAN SONRA EMZİRMEK HARAM....SÜTÜN GELMESİNİ SAĞLAYAN ALLAH NE KADAR EMZRMEK GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİĞİ ZAMANDA KESMEK EN DOĞRUSU BENCE.. :3some:

niye haram olsun arkadasim cok sacma geldi ben hic duymadim saten cocuk istedigini yiyor o yasta sutumde coktu kesmek istemedim bu kadar
haram olsayda cevremdekilerde mutlaka biri soylerdi yada bilirdi neyse helal haram artik cumaliyi okadar emdirdim

zeytince

ben de haram oldugunu hic duymadim acikcasi... evet 1 senden sonra cocuga bir yarari yok ama haram olmasi cok sacma bencede...

arkadaslar benden size bir tavsiye.. mumkun oldugunca biberon vermeyin bebeginize... biberona alisinca da emmeyi reddediyorlar.... biberonda ilk cekiste sut veya mama hemen geliyor diye onu tercih ediyorlar...  :-\
su bacak kadar boylari ile nasil da rahata alisiyorlar bunlar yaaa... :binkybaby: :binkybaby: