Anne Sütü ve Emzirme

Başlatan Emine, 12 Ocak , 2007, 20:51:35

« önceki - sonraki »

DİLVİN

Alıntı yapılan: ♥♥-ebrar-♥♥ - 12 Nisan , 2010, 16:16:36
benim kızımda 4. ayın içinde şimdiden meyve rendeleyip versem yutabilirmiki ya  :icon_scratch: aranızda veren var sanırım..çokta meraklıyız haa ek gıdaya geçmeye  :k06:  :k06:

:laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7: :laughing7:
kızlar kızmayın olurmu  :k06: :k06:
ben meyve püresınede başladım

canım benım katı meyve sıkacağım var,muhallebi gibi oluyor ben öle verıyorum
hiç rendelemedım daha
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

--elif--

maşallah size yarın sofrayada oturur sizle yemek yemeğe başlar  :k06: bene daha bişey değiremiyorum ağzına almıyor ama ben yılmadan deniyorum  :laughing7: peki cnm başka şeyler tattıktan sonra sütünü bırakırsa öyle diyolar bende korkuyorum bişey vermeye  :icon_scratch:

< ESLAL >

valla herkes öyle diyor hilal emerken memeyi ağzından çıkarıp çaktırmadan biberon sokuyor anında onu çıkarıp memeyi kavrıyor  :ehi: :ehi:

püre,muhallebi veriyorum bende kızımın hiçç nieti yok beni bırkmaya  :laughing7: ben bebelac kavanozlardan veriyorum meyve püresini cam rendem yok henüz katı sıkıcağımızda yok gerek duymuyordum ama artık şart sanırım  :laughing7:

ilkcemre

Alıntı yapılan: gülay t. - 12 Nisan , 2010, 15:23:36
İlkcemre canım 10 dakika bir göğsü emiyorsa ve sütte varsa büyük oranda doyuyordur ilk göğüste canını sıkma. Benim kızım da her iki göğsü emiyor ama toplam 10 dakika emiyor en fazla. Doyunca memeni bırakır ve emmek istemez zaten anlarsın. Diğer göğsünü de ver tabi ama emmiyorsa üzülme doymuştur demekki. 1-2 çekse bile faydadır. Merak etme aç bebeği ne uyutabilirsin ne de susturabilirsin ağlamıyorsa sorun yok demek ki.

gülaycım bebeğin kaç aylık bilmiyorum ama bu şekilde emzirdikten sora ek gıda veriyomusun. yoksa yeterli geliomu. kilo artışı nasıl. benim dr kontrolüme daha var o yüzden bilemiyorum kilo aldı mı almadımı...

çağınım

selcan ay yavrum yaa meyvedemi vermeye başladın kuzuma  :k06: :k06:

kızlar valla yarasın bebeişlerimize verdiklerimiz sütlerde mamalarda herkes geçmiş ek gıdaya  :nazar: :nazar:

gülaycım evet canım doktorlar önce elma vererek başlayyın diyolar ama yanlış bence elma çok gaz yapıyo başka meyvelerden başlamak en iyisi az az çağın da gazman olmuştu o günlerde kıyamam yavruma  :'( :ehi:

unicornn

benimkızım 3 aylık
2 gundur huysuz humana nın rezene çayın aldık ondan veriyrum ama hal hysuz
ağlo çok diş çıarma ihtimali var mı sizce  :binkybaby:
rezene çayından dlayı daha da sancılanıo olablrmi o çayı verenler ne kadar veriyor
biz emiyorus e gıd almıyorus!

AککORTįє

anam bu sayfa komple ek gıda  ;D

çocukları dana yapicenizzz  :k06:

--elif--

aynen öyle olmuş sloganımız bu isteriz isteriz ek gıdaya geçmek isteriz  :ehi:  :ehi:  :ehi: hemen büyütecez sıpalarıda rahatımıza kavuşacaz geri  :tongue3:

AککORTįє

--elif--

ne var yani hevesimi kırmasan  :ehi:   :ehi:  :ehi: acı gerçeği yüzüme vurmayın accık sevineyim uyumuşken benm kız uyuynca dünyalar benm oluyor ya sizdede öyle oluyomu  :hieyt:  :hieyt:  :hieyt:

AککORTįє

hee ya ama bazen dayanamayıp gidip öpüyom  :suclu: :love7:

--elif--

he yaa öyle oluyor bide öpmeyin diyolar nasıl öpmezsin yaa bu şirinlre nasıl dayanırsın gerçi daha yeni iyileşti çok hasta oldu yavrum dra götürdük sırtını dinledi ve bana ilk sorduğu  şey siz bu çocuğu çok öpmüşsünüz mikrop kapmış dedi nasıl içim yandı bilsen ama genede dayanamıyorum iyileşti ya gene başladım  :suclu:  :suclu:

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

AککORTįє

Alıntı yapılan: ♥♥-ebrar-♥♥ - 13 Nisan , 2010, 00:12:07
he yaa öyle oluyor bide öpmeyin diyolar nasıl öpmezsin yaa bu şirinlre nasıl dayanırsın gerçi daha yeni iyileşti çok hasta oldu yavrum dra götürdük sırtını dinledi ve bana ilk sorduğu  şey siz bu çocuğu çok öpmüşsünüz mikrop kapmış dedi nasıl içim yandı bilsen ama genede dayanamıyorum iyileşti ya gene başladım  :suclu:  :suclu:

ay anam dikkat et balıma geçmiş olsun

Alıntı yapılan: °ღ♥ღ° SiVaSLiM°ღ♥ღ° - 13 Nisan , 2010, 00:13:25
Alıntı yapılan: iLkNuRR - 13 Nisan , 2010, 00:08:57
hee ya ama bazen dayanamayıp gidip öpüyom  :suclu: :love7:

benim yerimede öp yumosu  :opucuk: :opucuk:

hemen gerçekleştiriyorum   :D

--elif--

sağol canım sende bahane arıyon öpmeye zati demi hadi benm yerimede öp senin yakışıklıyı  :opucuk: iyi geceler cnm