28 Nisan , 2024, 14:12:10

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hamilelik Öncesi ve Sonrasında Sigara İçenler

Başlatan ★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★, 09 Eylül , 2009, 23:29:37

« önceki - sonraki »

Balböceği

hamileyken içilen sıgara bebeğide bağımlı haline getirdiğini öğrendim.

Böyle bir eziyeti lütfen kimse yapmasın :(  

burcu MELEK

evet konuyu acma sebebem sigarayı herkes bırkabilir fikir alışverişi yapabilir ve herkes bebeye olan bir zararını söylese bile kar bence .ben 16 yasında basladım annesizlik cevre bi fırt al bişey olmaz dediler sakın bi fırt demeyin alışkanlık oluyor 2 paket bitirdiyim günler oldu kızımı duydgum gün 23 yasımda bıraktım tam 25 kilo aldım bu yüzden hlada 8 kilom var ama içmiyorum kendi azmimle sıporla kilo vermeye calışıyorum içmeyide düşünmüyorum cocuklrımız ve kendi saglımız için içmeyelim lütfen

rümeysaa

melekcim tebrik ediyorum seni böyle birşeyi başarmışsın.. :flowers:
ben içmiyorum ve içenlere de çok üzülüyorum sağlıklarını hiç göz önünde bulundurmuyolar
hamileyken veya emzirirken içenlere de kızıyorum bence insanın kendi elinde insan istediği zaman herşeyi yapar
kafaya koyması lazım.. bebeği için bırakanları takdir ediyorum en azından minnacık yavrularımız zarar görmesinler..

muhribe

evlatlar Allahın birer emaneti. onlara bu gözle bakarsak zaten başımızı kesecek olsalar evlatlarımıza zarar verecek bir şeye kalkışmayız.

ama geçen gün parkta bir kadın gördüm, bebek arabasında ufacık bir çocuk vardı. onun yanında fırt fırt içiyordu sigarasını ki dumanlar hep arabaya doluyordu. Allah ıslah etsin ne diyeyim, kendimizden önce bebekleri düşünmek zorundayız bence..

burcu MELEK

haklısınız kıalar  :icon_thumright: bırakmayıp isteyipte bırakama yanlar buraya lütfen

Aytii

gerçekten bırakmak isteyen bırakır

ben bırakmak istiyorum ama bırakamıyorum diyenin mantığını çözmüş değilim.

oslemturgay

bende içiyordum hamileliğimi geç öğrendim öğrenir öğrenmezde kıyamadım kuzuma buraktım.. bnm kızım 8 ay emdi şuan emmiyor buraktıktan sonra tekrar başladım  :'(

мiŁenα.

Ben sigara içiyordum ilk hamileliğimde bıraktım doğumdan sonra  bi kaçl kez arkadaşlarım içerken içtim..

2.hamileliğimdede doğum sonrasındada içmedim ama canım istiyor ..

Gerçekten bırakmak istesende bazen fena vuruyor ya ::)

:love9: :love7: :love9:

toluarzu

arkadaşlar hamileyken sigara içeniniz varmı? ben resmen aşeriyorum yaa:((

seher19

benim kuzenim içerdi ama arada çok canı isteyince sen içiyosan bence bırakmaya çalış bebeğine yazık tatlım

ZéynéP.SimAy

walla benim arkadaşlarım hep içti ama bebğine yazık etme en azından günde birtane içip hevesini söndürr  :dontknow:

muhribe

hamilelikte değil sigara kahve bile içilmemeli diye düşünenlerdenim ben.

doktorumun anlattığına göre kafein plasentadan bebeğe sızabilen çoook nadir kötü şeylerden biri. içeceksen bile günde 1 kupadan fazla içme demişti. sigarayı düşünemiyorum bile  :-ooo

Dilara Ebrar

Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

mavişim80

_nilgun_

Ben sigara kullanıyordum fakat mide bulantıları ve kusmalar yüzünden şimdi kokusunu bile duymak istemiyorum. Yani tiksindim sigaradan. Sigara içilen ortama girdiğimde bile rahatsız oluyorum midem bulanıyor.