28 Nisan , 2024, 12:37:25

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hamilelik Öncesi ve Sonrasında Sigara İçenler

Başlatan ★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★, 09 Eylül , 2009, 23:29:37

« önceki - sonraki »

niles1983

Bugunde hcg değerimin normalinden az yükseldiğini öğrendim ve bunu tamamen sigara ve strese bağlıyorum çünkü 1 haftadır degerim  hergun tam 2 ye katlaniyodu
Rüzgar Emir'im güzel oğlum seni kuçağımıza alacağımız günü iple çekiyoruz...

ZEYNEP-35

Alıntı yapılan: Valerya - 16 Kasım , 2012, 20:51:17
arkadaslar ben malesef 7 sene önce basladım sıgaraya. Evlendıgımden berı de 3-4 günde bır paket bıtırıyorum. Önceden daha cok ıcıyodum.Bırakamıyorum bır turlu. Her turlu zararını da bılıyorum ama olmuyor. Hamıle kalırsam elıme bıle almam bunu bılıyorum. Mesela ya bu ay hamıleysem diyorum bıde gıdıp sıgara ıcıyorum :( benım gıbı olan arkadaslar var mı?

canım ben de aynı dertten muzdaripim maalesef :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: ben de içiyorum şu an bu arada bebek için çalışıyoruz doktorum da neden olmuyo diye sorgulayacağına önce sigarayıo bırak dedi  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: en yakın arkadaşım içerken hamile kaldı sonra hamile kalınca tiksindi içemedi hiç nefret etti ben de dua ediyom öyle olurum diye ama hamile kalmadan bıraksak daha iyi tabi. gerçi adet gecikene kadar bebeğe bişey olmaz deniyo yani daha çok minik olduğundan ama bilemiyorum tabi benim eşim de içiyo bi de ona da zararlı spermlere felan  :y25: :y25: :y25:

ZEYNEP-35

Alıntı yapılan: niles1983 - 16 Kasım , 2012, 22:58:40
Canım malesef bende günde 1 paket iciyodum gecen hafta hamile oldgmu ogrendm ve ogrendgmden beri günde 5-6 tane iciyorum bugün winston un beyazını kesfettm butun zifir nikotin ve karbn monokst degerleri 1-1-2. Normal sigaralarinki 8-9-10. Zararı nekdr azaltr bilmem ama içmeden edemiyorum mereti :caca: :violent1: :BangHead:

canım bende ondan muratti one içiyorum değerleri hep 1-2 ama ne olursa olsun sonuçta zehir. sen içerken mi hamile kaldın. eşim bana içiyosun ondan hamile kalamıyosun demeye başladı  :y25: :y25: :y25: bırakmam için söylüyo olabilir ama hamile kalamdıkça stres yapıp daha çok içiyorum. gerçi ben dudak tiryakisiyim içime çekmiyom ama yine de içiyom öyle ya da böyle.

nazlıyarim

hiç içmedim zaten uzaktan kokusunu bile alsam nefes darlığı yaşıyorum.allahım inşallah en kısa zamanda bırakmanızı nasip eder.yengem doğurduğu güne kadar içti 2 çocuğunda gene içmeye devam ediyor sonuçmu çocuklarda alerjik astım ve her kış ciğerlerinde iltihap oluşuyor  :caca: çok kızıyorum yengeme ve abime.oğlu reklamları görünce baba anne ne olur içmeyin ölceksiniz diyo ya benim çocuğum böyle diyecek ben kahrolurum  :y25:
BENİM HALA UMUDUM VAR...

meleğimi istiyorum

bende malesef içiyorum gavurun icadı nasıl birşeyse bırakamıyoruz onu aslında hepimizi bırakabiliriz şuan iz sadece beynimizde bitirmeliyiz orda bittikten sonra herşey yoluna girer eminim

laracroftt

emın olun beyınde bıtıyor
Bı gunde bıraktım ben
Sonra pısman oldum,keske daha once nıye bırakmadım,nıye 4ay ıctım dıye :y25:
Ama bıseylerın vesıle olması da sart
Bırakın valla,ben hala agzıma surmuyorum

melek100lü

ben 15 yaşından beri içiyordum sigarayı

şu anda 33 yaşındayım

3 hamileliğim hiçbrininde ne hamileliğinde içtin nede emzirirken içtim

isteyince bırakıyor insan  :icon_thumright:

vicdanen rahatım  :aferin:

şöyle düşün nekadar çok istiyorsun bu bebeği nelere katlanıyorsun bide rabbim nasip ediyor sana

minnacık gelişmekte olan ciğerine üflüyorsun dumanı  :crybaby2: :crybaby2: günah kıyamıyorum

içme güzelim inanki rahat edecek kafan  :opucuk:

almila__

Alıntı yapılan: melek100lü - 17 Kasım , 2012, 09:54:29
ben 15 yaşından beri içiyordum sigarayı

şu anda 33 yaşındayım

3 hamileliğim hiçbrininde ne hamileliğinde içtin nede emzirirken içtim

isteyince bırakıyor insan  :icon_thumright:

vicdanen rahatım  :aferin:

şöyle düşün nekadar çok istiyorsun bu bebeği nelere katlanıyorsun bide rabbim nasip ediyor sana

minnacık gelişmekte olan ciğerine üflüyorsun dumanı  :crybaby2: :crybaby2: günah kıyamıyorum

içme güzelim inanki rahat edecek kafan  :opucuk:
cnaım sen naptın beklemedemisin kasılmalar falan geçtimi

♣ ђคtเςє ♣

canım tabiki bırakman daha iyi ama hamile kalamyı ne kadar etkiler bilemiyorum. ben günden 1 buçuk paket sigara içiyodum rahat gidiyodu o kadar ve ağır bi sigaraydı ama bu hafta 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim ve o an bıraktım hiç içmiyorum artık

ZEYNEP-35

Alıntı yapılan: khatice_ - 17 Kasım , 2012, 11:36:09
canım tabiki bırakman daha iyi ama hamile kalamyı ne kadar etkiler bilemiyorum. ben günden 1 buçuk paket sigara içiyodum rahat gidiyodu o kadar ve ağır bi sigaraydı ama bu hafta 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim ve o an bıraktım hiç içmiyorum artık

canım içerken mi hamile kaldın?

♣ ђคtเςє ♣

evet canım içerken hamile kaldım bu bi mucize heralde diye düşündüm çnkü çok aşırı içiyodum sabahları uyandığımda kahvaltıdan önce sigaraya yapışıyodum ama Allah nasip edince oluyo şimdi hiç içmiorum

ZEYNEP-35

Alıntı yapılan: khatice_ - 17 Kasım , 2012, 11:41:01
evet canım içerken hamile kaldım bu bi mucize heralde diye düşündüm çnkü çok aşırı içiyodum sabahları uyandığımda kahvaltıdan önce sigaraya yapışıyodum ama Allah nasip edince oluyo şimdi hiç içmiorum

ben de aynen öyle eşim çok kızıyo da hoş kendi de içiyo  :y25:gerçi benim yakın arkadaşımda günde 1 paket içerken hamile kaldı sonra tiksinip bıraktı adet gecikmesinden önce kullanılan ilaçlar dahil bebeğe zarar olmadığı söyleniyo ama umarım öyledir canımm :icon_scratch:

♣ ђคtเςє ♣

bende öyle biliyorum canım zarar vermiyo. bnmde eşim çok içiyodu şimdi oda azlattı evde benim yanımda falan hiç içmiyo onun içinde iyi oldu :) Allahım en kısa zamanda sanada bi bebek nasip etsin inşallah canım

ZEYNEP-35

Alıntı yapılan: khatice_ - 17 Kasım , 2012, 11:49:50
bende öyle biliyorum canım zarar vermiyo. bnmde eşim çok içiyodu şimdi oda azlattı evde benim yanımda falan hiç içmiyo onun içinde iyi oldu :) Allahım en kısa zamanda sanada bi bebek nasip etsin inşallah canım

aminn canım inşallhh  :amin: :amin: :amin: :nazar: sen kaç ayda kalmıştın daha yeniydi galiba dimi?

♣ ђคtเςє ♣

ben 4 aylık evliyim 5 haftalıkta hamileyim :)