27 Nisan , 2024, 17:42:55

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

PASTALAR VE KEKLER

Başlatan fatma, 11 Ocak , 2007, 15:39:27

« önceki - sonraki »

ponçik

gözünden de bişey kaçmıyo Jbdun  :laughing7:
ben hiç yapmadım ama deneyeceğim  :icon_thumright:

jbdun

:toothy10: kaçar mı iş yemek olunca,aşkolsun yani goncacım :nono: :k06:
deneyip sonucu bildir bize de canım :icon_thumright:

Tebessüm :)

jbdun tavsiye ederim, güzel oluyor.hatta bir anı anlatıyım: evlenmeden çok önceydi, ıspanaklı kek tarifini almıştım deniyim dedim,girdim mutfağa ıspanaklı kek yapıyorum, babam geldi ne yapıyosun diye sordu, ıspanaklı kek yapıyorum dedim, tatlımı tuzlumu diye sordu, tatlı dedim, kızım malzemeyi niye ziyan ediyosun dedi,tadına bakınca görüşelim dedim. pişirdim hazırladım,servis yaptım, babam bir dilimi afiyetle yedi, bir de diyo, ikinciyi istesem ayıp olur mu? yaaa dedim hani malzeme ziyan oluyordu. :k06:

jbdun

inşallah yaparım bigün ayşegül ama şimdilik değil galiba :suclu: :D

jbdun

bu aralar canım ıspanaklı bişeyler yapmak istemiyo da :k06: :suclu:

zeytince

hmmm suan aciiiiiimmmmm :hungry: ama yatmam gerek zira gece yarisi... ac nasil uyuyacaksam... :(

ama ben yine de ispanagi, boregin icinde, pidenin icinde yemeyi tercih ederim...  :k06:

ayşe

arkadaşlar, ıspanaklı pastayı ben sık sık yapıyorum, herkesede tavsiye ederim, ilk yiyenler yeşilfıstıklı pasta  zannediyolar, içine ben vanilyada  koyuyorum, hatta o zaman ıspanağın kokusu bile hissedilmiyo, ben ıspanak olmadığı zamandada yapabilmek için, hatta ıspanağı robottan geçirip, dondurucuya koyup, gerektiğinde kullanıyorum,

jbdun

http://www.portakalagaci.com/oburcuk/2007/03/muhallebili_kur.html

kızlar az önce yaptım bu kurabiyeden, o kadar harika oldu ki,eşim de tam puan verdi :love9:
tavsiye ederim kızlar ;)

zeytince

jbdun sen de ben gibisin galiba...yeni tatlilar, yemekler denemeyi cok seviyorsun..  :icon_thumright:
ben de surekli denerim yeni birseyler... :k06:
kurabiye cok guzel duruyor... :hungry: tatli sevmeyen ben hamileligimden bu yana tatli delisi oldum yaaaa... :y25:

jbdun

sürekli aynı şeyleri yapınca sıkılıyorum gülay,o yüzden dönem dönem böyle eserler bana :suclu:
denemeni tavsiye ederim, muhteşem bi tat :hungry:

o kurabiyeyi ben yapmadım ama, bostanlı iskelede bir pasata fırını var ordan almıştık gerçekten çok güzel oluyor, tarifi de var ama denemedim henüz. :hungry:

jbdun

zaten pastane kurabiyesi gibi :hungry:
ay olsa da yesek yaw :suclu:

sen de abarttın ama dünür, yeter, bu boğaza bir dur demek gerek :hello:

jbdun