27 Nisan , 2024, 22:17:11

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

prematüre bebekler

Başlatan aysekayaci, 22 Ekim , 2008, 19:59:44

« önceki - sonraki »

aysekayaci

:hello:merhaba kızlar :hello: :-[  :suclu:kusura bakmayın bu aralar hastaneyle ugraşmaktan nete fazla vakit ayıramıyorum malum 2 çocuk olunca kendime bile vaktim kalmıyor  :suclu: :-[ gelişmelere geçeyim en iyisi göz lazerimiz gayet iyi geçmiş :alkış: sag gözünden ameliyat olmustu diğer gözü ise evre 1 de oldugu için ameliyot etmemişler ama ondada ilerleme yok galiba :amin:. günde 8 defa damla damlatıyordum şimdi 4 e düşürdü doktorumuz. :hello2: pazartesi ve cuma günleri kontrole gidiyorduk artık sadece cuma günleri gidecegiz  :hello2: ???ama cok korkuyorum hastanede hastanlandıracagız diye çünkü çok kalabalık bide grip salgını var umarım bir an önce biterde şu kontroler kurtuluruz ???. birde işitme testi yaptırdık oda iyi geçti :muzz: 1 ay sonra tekrar kontrolü var yine. kalça çıkıklığı var mı diye ultrasyon cektirdim oda iyi geçti :muzz:. kardiolojiye götürdüm akçiger filmi iyi cıktı  :muzz:e.k.g si cekildi oda iyi cıktı :muzz: eko su 23 ocakta cekilecek nörolojiye götürdüm orası en az 3 4 aylıkken bakıyormuş onada gün aldım 24 şubata elifciğim yardımların vede verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim :icon_thumright: :icon_thumright: :basardim: :basardim: bunların hiç birini dr söylemedi ben istediğim için yapıyorlar sen söylemesen acaba şumu var bumu var diye sürekli aklım bir seylere takılacaktı. şimdi çok yorucu oluyor ama en azından içim rahat. 2 aşımızında bir bölümünü yaptırdık çok küçük oldugu için 2 sini yaptı haftaya cuma günü tekrar kalan 2 sini yapacak. şimdilik bu kadar elifciğim eksik kaklan birsey varsa söyle :director: :director:  doktorlar şunu yaptırın filan demiyorlar onlar için önemli değil tabi ama biz anneler için çok önemli bebeklerimizin sagligi. birde fizik muayenesi için hangi bölüme götürmüştün çoçukları .bu arada kızım  :nazar: :nazar:2250  :nazar: :nazar:gr oldu  :nazar: :nazar: kocaman :nazar: kız  :nazar:oldu  :nazar:teyzeleri ama hala hapis hayatı yasıyor garibim cıkamadı hala odasından ne kadar kalacak bilmiyorum oglumun kırkı cıkmadan markete alışverişe gitmiştik kızım dogalı 3 ay oldu hastaneden baska bir yer görmedi yavrum  :'( :'( :'(daha ne kadar sürecek yada yavas yavas odaya cıkartayımmı .bide bide bide su an 70 cc mama alıyor dr 45 cc ver dedi ama o zaman her saat beslemek zorunda kalıyordum doymuyordu bende 70 cc yi 3 saatte veriyorum ne kadar verecegimi nasıl ayarlayayım aldıgı kadar mı vereyim yoksa ne yapayım şu an aklıma gelenler bunlar tekrar tesekkür ederim bebeklerinizi öpüyorum kızımıda sizin için kokluyorum  :wave: :hello: :hello: :hello: :wave:                                                                                                                      :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav: :wav:                    :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16: :occasion16:
buda bir tanem annesinin nazlı ama güçlü kızı

akrep79

:hieyt:  :hieyt:  :hieyt:  :hieyt:  :hieyt:  :hieyt:  :hieyt:  :hieyt:  :hieyt:  :hieyt:  :hieyt:  :hieyt:  :hieyt:  :hieyt:  :hieyt:  :hieyt:  :hieyt: ayşecim çok sevindim valla, rabbim yardımcın olsun sıkıntılardan uzak tutsun  :amin: başta demiştim kolay olmuycak diye biraz sabretmen gerek bi 6-7 aylık oldumu biçok problem ortadan kalkıyo.aklıma gelmişken prematüre bebeklerde fıtık çok görülüyo benim canavarların ikiside ameliyat oldu fıtıktan, oğlum 4 aylıkken, kızım 1.5 yaşındayken oldu ona dikkatet ağlamakla alakası yok yani eğer bebek çok huzursuzsa durmadan ağlıyosa ve kasıklarında belirgin bi şişlik varsa sakın ihmal etme muhakkak bi doktora götür.canım gereken her yere götürmüşsün maşallah  :nazar: bide doktorundan immün testini istemeyi unutma ( bağışıklık testi )oda önemli canlı aşılar vurulmuyo sonuç düşük çıkarsa, sölemiştim benimkiler hala verem aşılarını olmadılar yeterli seviyeye çıkmadığı için.bide doktorumuz nörolojiden 6 ayda bir (denver-bera-vep)bu testleri istiyo bunlar çocuk gelişim testleri çocuğun yaşıtlarıylamı yoksa geridenmi gittiğini takip ediyolar,göz sinirlerini takip edebiliyolar ve işitsel problemleri anlayabiliyolar yani bunlarda gerekli.mamaya gelince 3 saatten önce mama verme, haftalık arttır mesela bu hafta 70cc önümüzdeki hafta 80cc ye çıkar eğer doymuyo ağlıyosa 85cc yap yani birdende çoğaltma hazmedemeyebilir.odadan evde başkaları bulunmadığı sürece çıkarabilirsin önemli olan kalabalıktan uzak olması yani eğer evde kalabalık bi ortam ve hasta olan yoksa diğer odaya götürebilirsin üşümemesine de dikkatet olurmu.fizik için adı üstünde (FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON )bölümüne götürebilirsin aklıma gelenler bu kadar canım başka soruların olursa ben burdayım biliyosun görüşmek üzere  :hello:

aysekayaci

MERHABA CANIM SAGOLASIN VERDİĞİN BİLGİLER İÇİN AMA BENİM KIZA VEREM AŞISI YAPILDI HİÇ BİRSEY SORMADILARDA TEST TAHLİL FİLANDA İSTEMEDİLER DOKTORA DA SORDUM AŞILARA BAŞLAMAK İÇİN GEREKLİ TAHLİL FİLAN YAPILACAK MI DİYE ODA 2000 GR OLDUKTAN SONRA BASLANA BİLİR DEDİ UMARIM BİRSEY OLMAZ KORKUTTUN ŞİMDİ BENİ AMA GEÇEN HAFTA PAZARTESİ YAPTIRMIŞTIK HİÇ BİR SORUNUMUZ OLMADI UMARIM OLMAZDA YA. ŞİMDİLİK BİR PROBLEMİMİZ YOK AMA GECELERİ DOGRU DÜZGÜN UYUMUYOR GAZINI FİLANDA CIKARTIYORUM MAMA YEDİKTEN SONRA KESİN 1 BUCUK 2 SATTE ANCA UYUYOR BABASINI ÖZLÜYOR GALİBA BABASINI ÖZLEYİP ANNESİNE EZİYET EDİYOR GERÇİ TEK ŞİKAYETİMİZ BU OLSUN O SAGLIKLI SIHATLİ OLSUNDA BEN BÜTÜN GECE UYUMAMAYA RAZIYIM

aysekayaci

merhaba zeliş sanada bir şey soracagım sütümü sagdım verdim diyorsun sütün basta varmıydı yani benim sütüm 1 1 bucuk ay geldi ama ondan sonra sagmama ragmen sütüm gelmedi yani kesildi şimdi dr un biride gögsünü sagan bütün kadınların sütü gelir dedi biraz denedim ama olmadı seninki nasıl oldu yokmuyduda sagdın geldi yoksa çoçuk gögsünü almadı o yüzden mi sagdın teşekkür ederim

aysekayaci

kızlar birsey daha soracagım size şimdi normalde yeni dogan bir bebege 6 ay su verilmez ama benim kızım emmiyor sizce su vermeli miyim dr sormayı hep unutuyorum mama yiyiyor anne sütü almıyor bi fikri olan varsa söylesin lütfen

zelis

aysecigim , ben dogum yaptim ve hemen hastanede sagmaya basladim , ilk baslarda cok azdi ama , sagdikca cgaldi her uc saate bi sagdim , nasil bebegi iki uc saate bi emziriyorsak ben devam ettim ve sonra sutum normal gelmisti,
ben hollanda da yasiyorum , burda elektirikli makina ile sagmistim , daha kuvvetli cekiyordu , diger elle yapilanlar cok da cekmiyor sutunu canim...

sude

aysecım mama ıle beslenen cocuga su verılmelı ben verıyorum drumda ver dıyor bazı drlar verılmez dıyor ama mama yakıyor cocugu ve mamadan sonra su vermezsen agzında pamukcuk olusur o daha kotu ozaman hıcbısey yıyemez.ben ver derım kaynatılmıs ılık su kucuk bı suluk al ve onunla hergun ver 20 yada 30 cc verıyordum ben ılk basta zaten o nekadar ıcmek ısterse kendısı bırakıyor zaten sulugu ama ben ılk gunden berı hep su verdım halada verırım
PRENSESİM GUZEL KIZIM CEYLİNİM
PRENSİM CANIM OĞLUM KERİMİM
AŞKIM CANIM KOCAM İYİKİ VARSINIZ

aysekayaci

mhb kızlar uzun bi aradan sonra tekrar buradayım yine kızımla ugrasıyorum her hafta göz muayenesi var ama 2 hafta sonra bitecek inşallah elifciğim kızımı fizik ve rehabilitasyon merkezine götürdüm çok şükür bir seyi cıkmadı ekosu cekildi kalbinde hafif bi acıklık varmış ama her bebekte olur dediler 1 ay sonra tekrar bakalım dediler ama götürdüğüm bütün dr lar kızıyor bu çocuğun hiç bir seyi yok sen hastane hastane dolanırken hasta edeceksin diyorlar ne yapayım sence bırakayımmı dr dr gezmeyi 3 kilo olmuş bide artık odasından çıkartayımmı cok sıkılıyorum artık annemlerde kalıyoruz esim sagolsun işten geldimi hava almam için dısarı cıkarıyor ama kızım yanımda olmadıgı için yarım saat 1 saatte dönmek zorunda kalıyoruz diyeceksiniz simdi daha bir ay önce kızım iyileşsin baska sey istemem diyordun ne oldu diye ama çok sıkıldım ya

aysekayaci

bu da bir tanecik kızım

aysekayaci

kızlar kızımın fotografını nasıl koyacagım bu sayfaya

aysekayaci

aysekayaci

zelis

masallah ya cok guzel , Allah uzun ve saglikli omurler versin ...

akrep79

maşşallah maşşallah maşşallah allah nazardan saklasın inşallah  :nazar: çok tatlı şirine .ayşecim valla ben ordaki doktorları çözemedim çünkü hem istanbul'daki doktorlar hemde burdaki doktorlar 7 yaşına kadar kontrol edilecekler dediler biliyosun ben prof'a götürüyorum beni tüm bölümlere kendisi gönderdi zaten istanbul'daki doktorlarda aynı şeyleri yaptırmamı söylemişlerdi bende onların dediklerini harfiyen yaptım bi sorunda yaşamadım çok şükür.diyosunki kalbinde ufakbi delik varmış bunu şimdimi öğrendin taburcu eden doktorlar söylemedilermi çünkü biz taburcu olurken doktor kalbindeki deliği, beyin kanaması geçirdiğini muhakkak baktırmamız gerektiğini söylemişlerdi bende bursaya geldiğim gibi doktora götürdüm banada önemli olmadığını kapanacağını söylediler ama hala tam olarak kapanmadı hala kontrole gidiyoruz bide kalbi delik olan çocuklar her ilacı kullanamıyolar sana böyle bi bilgi verdilermi ?canım eğer seni tatmin ettilerse bişey olmadığına dair, sağlıklı olduğuna inanıyosan götürmeyebilirsin ben sana bu konuda akıl veremem o sana kalmış, odadan çıkarmaya gelince ben sana ev kalabalık değilse çıkarabilceni söylemiştim bide hasta insanların yanına çıkarma yeter tamammı canım.görüşmek üzere kendine ve cimcimeye iyi bak  :hello:  :hello:

mimtr95

Merhaba arkadaşlar,
forumu yenibuldum maşallah çok tatlı bir kız fotoğrafı gördüm.

benimde 6 nisan 2009 da ikiz beebklerim oldu 26 haftalık doğdular 17 gündür hastanedeler en az 2 ay hastanede kalacaklar sonra durumlarına göre cıkaracağız dedi doktor. şimdilik bir sorun çıkmadı cok sukur ama insan hep onları düşünüyor endişe ediyor. İnşallah herşey hep yolunda gider. benimkilerde sizinkiler gibi sağlıkla büyürler.