28 Nisan , 2024, 13:24:51

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

prematüre bebekler

Başlatan aysekayaci, 22 Ekim , 2008, 19:59:44

« önceki - sonraki »

akrep79

canım kayranında resmini burda görcez inşaallah ben inanıyorum ve çok dua ediyorum :-*

aysekayaci

inşallah kızımın ilk fotograffını bir cekeyim hemen gösterecegim çirkin kızımın fotografını bu gün biberonla beslemeye başlayacaklardı yarını iple cekiyorum artık doktorumuzda durumu kritik demiyor. birde birsey soracagım ben 9 ayını dolduruncaya kadar hastanede kalmasını istiyorum siz ne kadar sonra hastaneden cıktınız. sizce böylesi daha iyi olmazmı doktorumla konusmadım daha bu konuyu önce sizlere bir sorayım dedim bu gün 41 günlük oldu aralık25 doğum tarihi olacaktı dişini sıkıp doğmasaydı tabi ama annesi gibi çok inatçı olacak bu kesin çok mutluyum daha hiç kucagıma almadım bir an önce kucagıma almak istiyorum yaaaaa çok özledim onu
buda bir tanem annesinin nazlı ama güçlü kızı

akrep79

güzel haberlerle geliyosun canım bak ben sana demiştim kızlar inatçıdır hayata sımsıkı tutunurlar diye.ayşecim hastaneden ne kadar çabuk çıkarsa o kadar iyi çünkü hastanede mikrop kapma olasılığı evdekinden çok yüksek ve has.mikrobu çok kuvvetli bağışıklık sistemi zayıf olduğu için büyük tehlike arzediyo sen biran önce çıkarmaya bak bence. anlatmıştım oğlum 36 gün küvezde kaldı has.çıktığında 1.600 gr dı doğum kilosu 1.300 gr dı inan evde daha çabuk toparlıyolar tabi kayra eve gelmeden önce hazırlık yapman lazım kayraya aldığın tüm eşyaları yıkayıp ütülemen lazım yatıcağı odayı iyice temizlemen lazım odanın ısısını sabit26 derecede tutman lazım en önemlisi odasına bikaç ay kimseyi sokmaman lazım herşeyin sterilize edilmesi gerekiyo biberonu her kullanımda kaynatman gerekiyo eğer emzirebilirsen göğsünü her seferinde sıcak suyla yıkaman gerekiyo yani anlıycan çok dikkat etmen gerekiyo ben bunların hepsini yaptım allaha şükür çocuklarım hiç mikrop kapmadan bu günlere geldiler dikkat etmezsen sen uğraşırsın canım.bana çocukları hastaneden çıkarmadan önce eğitim vermişlerdi evde neler yapmam gerektiğini sölemişlerdi belki sanada eğitim verirler emzirmeye çağırdıkları zaman. aman ayşecim ne derlerse onu yap çünkü dikkat etmeyip çocuklarını tekrar has.yatıran arkadaşlar oldu haberin olsun.

aysekayaci

teşekkür ederim canım bugün ilk dfa kucagıma aldım kızımı 2. bebegim amao kadar heyecenlıydım ki bacaklarım bile titriyordu bi an onu düşürmekten korkup hemşireden yardım istedim kızım 1500 gr olmus bu gün biberonla mama vermeyi denedim biraz aldı senin bebegin biberonu ne zaman almıştı yani çabuk alışıyorlarmı böyle giderse 2 haftaya cıkarız her halde demi bu gün 42. günümüz inşallah tekrar sorun yasamayız nolur dualarınızı eksik etmeyin kızlar onu cok özlüyorum

akrep79

canım biberona yaklaşık 1 hafta kadar sürüyo alışmaları, ama çok güzel baya aşama göstermişsiniz kucağına verdiklerine göre durum iyi,çok sevindim senin adına rabbim evine götürmeyide nasip etsin  :amin:

sude

cokcokcok guzel bı haber ınsallah tamamen saglıgına kavusur guzel kızın bıranonce evınıze gıdersınız ınsallah allah uzun omur saglık versın yavrularını korusun ınsallah.gozun aydın canım  :occasion5: :occasion14: :hello2:
PRENSESİM GUZEL KIZIM CEYLİNİM
PRENSİM CANIM OĞLUM KERİMİM
AŞKIM CANIM KOCAM İYİKİ VARSINIZ

susi

gözün aydın cnm bayabi aşmışsınız bnce artık fazla kalmazsınız oralarda hayırlısıyla cıkarsınız
YAŞAMA SEBEBİM HAYDAR EGE

aysekayaci

umarım öyle olur canım sanada cok geçmiş olsun sanada sorayım oğlun ne kadar zamanda biberona alıştı birde biberona alıştıktan kac gün sonra cıktınız doktar 2 3 güne kadar og ile beslemeyi bırakırız dedi ama hemşireler pek biberonla vermiyorlar galiba eriniyorlar uğraşmaya ben 1 kac gün gidip kendim biberon  vereyim diyorum süreç birazdaha kısalır her halde hemen evimize geliriz aslında ben gününü dolduruncaya kadar hastanede kalmasını istiyordum ama elif kalmasın hemen çıkar dedi sen ne diyorsun hemen çıkarayım mi çok mutluyum ya bugün kızım 1480 gr olmus biberon denemeye basladıklarından beri 100 gr verdi ama normal herhalde

susi

gözün aydın cnm bz başladıktan 3gün sonra cıktık cünkü bn sabahtan  gece yarısına kadar  orada kalıp beslenmesini yapıyordum busayyede cabuk alıştı senin bebegi,nde umarım cabuk alışır bencxe nezaman derlerse hemen cıkar çünkü hastane mikrobu diye bi virüs var bebeğin orada kaldıgı müddet ce tekrara enfekjsyon kapa bilir o nedenle  nekadar cabuk cıkarsa okadar iyi

nurece

Alıntı yapılan: susi - 24 Kasım , 2008, 17:44:17
gözün aydın cnm bz başladıktan 3gün sonra cıktık cünkü bn sabahtan  gece yarısına kadar  orada kalıp beslenmesini yapıyordum busayyede cabuk alıştı senin bebegi,nde umarım cabuk alışır bencxe nezaman derlerse hemen cıkar çünkü hastane mikrobu diye bi virüs var bebeğin orada kaldıgı müddet ce tekrara enfekjsyon kapa bilir o nedenle  nekadar cabuk cıkarsa okadar iyi

herkese meraba ayşe hanım herşey inşallah yolundadır

aysekayaci

hersey cok güzeldi bu gün ögle beslemesine kadar og yi bırakmıştık 20 cc biberonla mama alıyordu hersey yolunda diyordu doktorumuzda ama bu gün beslerken   birden fenalaştı bogazına mama gitti galiba bir anda morardı kalbi kurdu hemen müdahale ettiler tekrar solunum cihazına bagladılar sonra tekrar kan verdik çok kötüyüm ya şimdi onu kaybetmek daha zor geliyor allah korusun ona birsey olursa yasayamam. ne güzeldi hersey kucagıma aldım öptüm kokladım gözlerimi kapayınca gözümün önüne o hali geliyor morordi nefesi kesildi tamda cıkma hayalleri kuruyorduk bilmiyorum ya ama cok kötüyüm

aysekayaci

bide bu gün göz muayenesi olduk sinirlerde ezilme olabilecegini söylediler ama tıp fakültesine götürmemizi söylediler bas hemşire bunu yapamayacagını bebegi riske atmak olacagını söyledi doktorumuzda taburcu olduktan sonra sevk edecek tıpa

sude

aysecım moralını bozma ıyı olucak kızın dayanmaya calıs.rabbım senıde boyle sınıyor.sabret.hangı hastanede yatıyor bebegın.konyadasın galıba degılmı.bende konya aksehırdeyım tıp fakultesı cok ıyı bır hastane ben orda yaptım dogumumu.yada buyuk sehıre ankara ıstanbul gıbı bıyere gotursen ambulansa falan yavrunun saglıgı soz konusu cunku.
allah kızını sıze bagıslasın saglıkla ınsallah :amin:
PRENSESİM GUZEL KIZIM CEYLİNİM
PRENSİM CANIM OĞLUM KERİMİM
AŞKIM CANIM KOCAM İYİKİ VARSINIZ

aysekayaci

malesef canım baska bir hastaneye götürmek çok riskli şu anda çok denedim doktorlar bu riski göze alamıyor ama dogum evide cok iyi tüm teskilatı var zaten tıp da dogum evine gönderiyor riskli bir dogum oldumu umarım iyilesir ya hep dua ediyorum inanki gözüme uyku girmiyor umarım iyileşecek bu gün 52 gün oldu bu kadar dayandı bundan sonrada dayanacak umarım inatçı bir kız çünkü

susi

çok gecmiş olsun cnm ileşece  bbuna bn inanıyorum sende inan kızın bnce inatcı vedeyaşamayı seviyo o ileşecek cnm alahın izniyle onu hastaneden çıkaracan